Adamed wspiera seniorów

15 maja 2020

Dotyczy firmy: Adamed,

Adamed w ramach programu „Adamed dla Seniora” został Partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY. To kompleksowa akcja pomocowa w stolicy, zapewniająca bezpośrednią pomoc Seniorom w czasie epidemii. Jej organizatorem jest Fundacja Legii.

W obliczu pandemii koronawirusa szczególną troską należy otoczyć Seniorów – to właśnie oni są najbardziej narażeni na zakażenie COVID-19. Jednocześnie jest to grupa, która często znajduje się w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale także ekonomicznej.

– W Adamedzie od wielu lat troszczymy się o sprawność i aktywność fizyczną Seniorów m.in. w ramach programu „Adamed dla Seniora”. Jednocześnie widzimy, że w czasie pandemii ta grupa jeszcze bardziej potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego oferujemy Seniorom konkretną i regularną pomoc. Chcemy, aby mieli poczucie, że w tych trudnych chwilach nie są pozostawieni samym sobie – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor ds.Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Adamedzie.

W ramach akcji uruchomiono bezpłatny telefon pomocowy 8009 1916 0, dzięki któremu osoby starsze mogą zamówić i otrzymać ciepły posiłek oraz niezbędne zakupy prosto pod drzwi mieszkania. Wolontariusze oferują pomoc w komunikacji, obsłudze komputera czy korzystania z Internetu. Telefon czynny jest codziennie od godz. 12:00 do 17:00.

Adamed jako Partner akcji ufundował obiady które trafią do Seniorów oraz do Domów Pomocy Społecznej z Warszawy i okolic. Przekazane fundusze zostaną przeznaczone także na środki ochrony osobistej i artykuły higieniczne dla wolontariuszy. Adamed dostarczył również płyny do dezynfekcji wytworzone we własnych zakładach produkcyjnych.

– Na co dzień jesteśmy przede wszystkim klubem sportowym, który gromadzi wokół siebie setki firm i instytucji, oraz wielotysięczną społeczność kibiców Legii, połączonych pasją do piłki nożnej, do sportu, rywalizacji, do zwyciężania. W obliczu epidemii nie możemy prowadzić swojej podstawowej działalności. Ale Legia nigdy nie była tylko klubem sportowym. Odpowiedzialność społeczna to część naszej misji, którą realizujemy poprzez Fundację Legii– mówi Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Śledzić codzienne działania akcji #GOTOWIDOPOMOCY można pod adresem: http://www.gotowidopomocy.pl
Od czterech lat „Adamed dla Seniora”jest partnerem największych wydarzeń senioralnych w Polsce w tym m.in. Parady Seniora i Pikniku Pokoleń w Warszawie, Dnia Uniwersytetów III Wieku na warszawskim Torze Służewiec czy Pikniku Pro Seniore na warszawskim Ursynowie. W 2019 roku wydarzenia, które odbyły się pod patronatem „Adamed dla Seniora” zgromadziły ponad 19 tys. Seniorów. W ich trakcie, w ramach specjalnej strefy programu uczestnicy mogli skorzystać z badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy, badania kostka-ramię, spirometrii oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem i chirurgiem naczyniowym. Dodatkowo Adamed organizuje treningi nordic walking oraz indywidualne konsultacje z profesjonalnymi trenerami.
Więcej informacji o programie Adamed dla Seniora znajdziesz pod adresem: www.adameddlaseniora.pl

źródło: mat.pras.