Aktualności

20.06.2018

Mistrzowie Matematyki wytypowani

19 czerwca odbyło się finałowe spotkanie tegorocznej edycji „Mistrzowie Matematyki”, organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom we współpracy z Fundacją mBanku. W auli  Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podsumowano  działania w roku szkolnym 2017/2018, w którym przyznano 20 stypendiów i 2 ambasadorów o łącznej wysokości 44 tys. zł. Partnerem wydarzenia jest Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Firma VIVE, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.06.2018

Piąte wydanie gazety Nienieodpowiedzialni

W ramach projektu Nienieodpowiedzialni, zainicjowanego przez ANG Spółdzielnię, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu,  projektu pojawiło się nowe wydanie gazety pod tym samym tytułem. 
20.06.2018

1 125 000 złotych na inicjatywy społeczne w całym kraju

Tesco, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców różnych zakątków Polski grantami o łącznej sumie 1 125 000 złotych. Tym samym w Polsce zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.
19.06.2018

Pracownicy IKEA z Polski opisują swoją podróż do Jordanii – życie w obozach dla uchodźców

Pracownicy IKEA z Polski pojechali do Jordanii, aby przekonać się, w jaki sposób wykorzystywane są na miejscu fundusze zebrane w wyniku kampanii społecznych IKEA i przekazywane są za pośrednictwem IKEA Foundation potrzebującym społecznościom. Wizyta została zorganizowana w ramach programu pracowniczego IKEA IWitness we współpracy z międzynarodową organizacją War Child, pomagającą dzieciom i ich rodzinom w rejonach konfliktu. O swoich doświadczeniach, wspomnieniach i refleksjach uczestnicy podróży opowiadają w książce „Zabawa to poważna sprawa. Jak i dlaczego IKEA pomaga uchodźcom w Jordanii”. IKEA jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
19.06.2018

BGŻ BNP Paribas branżowym liderem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank BGŻ BNP Paribas, partner Froum Odpowiedzialnego Biznesu, zajął pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm – jedynego takiego zestawienia firm działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).
19.06.2018

PGE na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa PGE, partner Forum Odpowiedzialnego Bizneesum zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz pierwsze miejsce w kategorii: paliwa, energetyka i wydobycie.
19.06.2018

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zajęła 2. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w tegorocznej XII już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 6. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 15 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.
19.06.2018

Carrefour w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018

15 czerwca w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie ogłoszono wyniki XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). W gronie firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce znalazł się m.in. Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Sieć zajęła drugie miejsce w kategorii „Usługi, handel i transport” oraz szóstą lokatę w TOP10 całego rankingu.
15.06.2018

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas wspiera drogę na Harvard

Najlepsi uczniowie gimnazjów, studenci i absolwenci szkół wyższych mogą zyskać wsparcie i spełnić marzenia o studiach na Harvardzie, dzięki Konkursowi „Droga na Harvard”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja BGŻ BNP Paribas. Fundator organizacji, Bank BGŻ BNP Paribas, jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.06.2018

Sekundy, które zmieniły życie

14 czerwca, o godzinie 22.20, na antenie TVP1  odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu „Sekundy, które zmieniły życie” - cyklu dokumentalnego promującego bezpieczeństwo na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU. W każdym odcinku widzowie poznają historie bohaterów, których życie uległo diametralnej zmianie, a mimo to swoją osobowością i determinacją inspirują do działania.
14.06.2018

Rywalizacja sportowa okazją do wsparcia walki z kryzysem środowiskowym? Tak! Bo w wojnie z plastikiem liczy się każda siła.

AkzoNobel, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowało się w Volvo Ocean Race. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do wsparcia walki z globalnym kryzysem środowiskowym, jakim jest zanieczyszczenie plastikiem mórz i oceanów. Przy okazji regat AkzoNobel organizuje spotkania, dyskusje i panele z przedstawicielami świata sportu, biznesu, polityki oraz nauki, które mają odbicie w realnych decyzjach. W styczniu tego roku, podczas właśnie takiego spotkania w Hong Kongu tamtejsze władze zobowiązały się przekazać 20 milionów dolarów hongkońskich na modernizację zakładów recyklingu tworzyw sztucznych.
14.06.2018

TAURON wraz z PFR tworzy pierwszy fundusz Corporate Venture Capital dla rozwijania innowacji

TAURON (partner FOB), Polski Fundusz Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju CVC (zarządzany przez PFR) uruchomił fundusz typu Corporate Venture Capital (CVC) - pierwszym tego typu podmiot na polskim rynku.
14.06.2018

W P&G wolontariat szyją na miarę pracowników

W 2018 roku firma P&G, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowała 130 pracowników w wolontariat pracowniczy. Chętni mogli zgłosić swoje autorskie projekty, sadzić drzewa w Tygodniu Ziemi lub włączyć się w pomoc osobom potrzebującym, żyjącym w trudnych warunkach mieszkaniowych. Już od ponad 180 lat, marki i pracownicy P&G dostarczają produkty poprawiające jakość życia ludziom na całym świecie. Dlatego też w swoich działaniach społecznych firma skupia się na poprawie jakości warunków mieszkaniowych osób i rodzin w potrzebie współpracując w tym zakresie m.in. z Fundacją Habitat for Humanity.
12.06.2018

BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy na konsultacje ws. „Kodeksu dla Startupów”

BGŻ BNP Paribas, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprasza startupy na konsultacje związane z nowym podejściem Banku do współpracy z młodymi firmami technologicznymi – zgodnie z wprowadzonym niedawno „Kodeksem Współpracy ze Startupami”.
11.06.2018

L’Oréal ogranicza swój wpływ na środowisko

Grupa L’Oréal opublikowała raport podsumowujący rezultaty, jakie osiągnęła w 2017 roku w obszarze zmniejszania swojego śladu środowiskowego. W ubiegłym roku firma m.in. obniżyła emisję dwutlenku węgla w fabrykach i centrach dystrybucyjnych o 73 proc. Ponadto 76 proc. kosmetyków z portfolio L’Oréal wprowadzonych na rynek w 2017 r. ma udoskonalone, bardziej przyjazne środowisku formuły.