Aktualności

14.12.2018

LOTOS niezmiennie w RESPECT Index

Ogłoszono skład tegorocznej edycji RESPECT Index – listy spółek najbardziej odpowiedzialnych społecznie. Wyniki zaprezentowano 12 grudnia br. podczas gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa LOTOS już po raz dwunasty znalazła się w tym elitarnym gronie.
14.12.2018

113 ton żywności zebrano w sklepach sieci Tesco

Ponad 113 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie ponad ćwierć miliona posiłków dla najuboższych oraz dodatkowo 136 206 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności i Caritas Polska od Tesco Polska – to wyniki świątecznych zbiórek żywności przeprowadzonych w sklepach sieci. Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Dzięki pomocy klientów Tesco, Święta w wielu polskich domach staną się jeszcze bardziej magiczne. Tesco Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
13.12.2018

TAURON po raz szósty w prestiżowym RESPECT Index

TAURON po raz szósty znalazł się w gronie RESPECT Index warszawskiej GPW, czyli zestawienia spółek odpowiedzialnych społecznie i prowadzących rzetelną komunikację z rynkiem.
13.12.2018

W Orange bez papierowych umów

W ponad 20 salonach Orange można podpisać umowę, aneks lub złożyć reklamację wyłącznie w formie elektronicznej tzn. na tablecie. To pierwsze takie rozwiązanie wśród krajowych operatorów. Do końca marca będą mogli skorzystać z niego klienci w ponad 200 salonach.  
13.12.2018

Provident Polska z Certyfikatem RESPECT od GPW

Provident Polska otrzymał przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie Certyfikat RESPECT. Tym samym firma jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką spoza głównych indeksów GPW, która spełnia standardy warszawskiej giełdy w zakresie biznesu odpowiedzialnego społecznie.
13.12.2018

L’Oréal na COP24: Ograniczymy emisję CO2 w naszych zakładach, centrach dystrybucji i biurach o 100% do 2025 r

Redukcja emisji CO2 oraz konieczność poprawy jakości powietrza zdominowały większość dyskusji podczas pierwszego tygodnia Szczytu Klimatycznego ONZ.  Wkład biznesu, który obok rządów i samorządów oraz osób indywidualnych stanowi ważny element działań na rzecz ochrony środowiska, był głównym tematem panelu zorganizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz United Nations Global Compact Network Polska: „Społeczna odpowiedzialność biznesu - przedsiębiorczość na rzecz Zrównoważonego Ekorozwoju”. Uczestnicząca w panelu Prezes L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie Wioletta Rosołowska przedstawiła ambicje klimatyczne Grupy L’Oréal, które zakładają uzyskanie neutralności węglowej placówek produkcyjnych, administracyjnych i badawczych do 2025 r. w odniesieniu do roku bazowego 2016.
13.12.2018

W 3 miesiące pokonali prawie 60 tysięcy kilometrów dla Stowarzyszenia SIEMACHA i Fundacji Rodzinny Gdańsk

W ciągu trzech miesięcy 135 pracowników LPP pokonało prawie 60 tysięcy kilometrów, uzyskując w sumie 39 000 złotych dla podopiecznych z domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. To kolejna odsłona akcji LPP Team for Kids, w ramach której pracownicy firmy łączą swoje sportowe pasje z realną pomocą potrzebującym. Każdy wybiegany i wyjeżdżony na rowerze kilometr został przeliczony na złotówki, które Fundacja LPP przekazała wychowankom Fundacji Rodzinny Gdańsk i Stowarzyszeniu SIEMACHA.
13.12.2018

PKN ORLEN w RESPECT Index

​PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz jedenasty został zakwalifikowany do renomowanego RESPECT Index,  indeksu giełdowego obejmującego spółki odpowiedzialne społecznie. Wysokie wymagania i kryteria indeksu spełnione przez Koncern stanowią realną referencję dla inwestorów giełdowych.
12.12.2018

Coca-cola i Zwolnieni z Teorii szukają najlepszych projektów społecznych o plastikowych odpadach

Trwa nabór projektów społecznych do Olimpiady Zwolnionych z Teorii, dotyczących problemu plastikowych odpadów w środowisku naturalnym, w ramach ogólnoświatowej kampanii Coca-Cola „Świat Bez Odpadów”. Celem projektów, przygotowywanych przez licealistów i studentów, jest zwiększenie świadomości na temat tego, w jaki sposób można ograniczyć, użyć ponownie lub poddać recyklingowi opakowania wykonane z plastiku.
12.12.2018

Gospodarka o obiegu zamkniętym otwiera przed firmami nowe możliwości rozwoju. Nowy raport Deloitte pod patronatem FOB

Firma doradcza Deloitte, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikowała raport „Zamknięty obieg – otwarte możliwości”, z którego wynika, że gospodarka odpadami i zarządzanie surowcami są w Polsce nieefektywne. Model GOZ zakładający w Polsce redukcje o 1 proc. zużycia materiałów i energii we wszystkich sektorach stwarza możliwość uzyskania dla gospodarki 19,5 miliarda złotych wartości dodanej.
12.12.2018

Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych? Santander Bank Polska zaprasza na konkurs

Santander Bank Polska organizuje konkurs „Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych”, w którym zachęca do podzielenia się pomysłami na rozwiązanie tego problemu. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony aparatem Rocoh Theta 360. Do konkursu można zgłaszać się już tylko do 18 grudnia.
11.12.2018

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, Członkiem Rady Pracodawców RP

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, została członkiem Rady Pracodawców RP, najstarszej i największej organizacji pracodawców w Polsce. Nowa wiceprezydent przewodniczy platformie „Kierunek – Kobieta Biznesu”, która 26 października zainaugurowała swoją działalność w ramach Pracodawców RP.
10.12.2018

Opakowania leków na receptę Polpharmy bardziej czytelne i funkcjonalne dla farmaceutów i pacjentów

Dziennie w każdej polskiej aptece farmaceuci sprzedają średnio 186 opakowań leków na receptę, co miesięcznie daje 4000 sztuk.[1] Projekt opakowania leku Rx (na receptę) może mieć wpływ na komfort pracy farmaceuty ale też na ryzyko pomyłki przy wydawaniu leku aptece. Kwestia bezpieczeństwa dotyczy także pacjentów, którzy w miesiącu kupują średnio 4 opakowania leków na receptę. Na podstawie wywiadów z farmaceutami i pacjentami Polpharma, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od września wprowadza do aptek leki Rx Grupy Polpharma w nowej szacie graficznej. Jej celem jest minimalizowanie ryzyka wydawania leków w aptece oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.
10.12.2018

Rekordowa edycja akcji „Kwiaty za elektrograty” w Castorama Polska

Castorama Polska po raz kolejny działa na rzecz kształtowania proekologicznych postaw wśród klientów oraz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki akcji zorganizowanej wraz w firmą Auraeko, każda osoba oddająca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny we wskazanych sklepach sieci otrzymywała w zamian sadzonki wrzosów. Tegoroczna edycja pobiła zeszłoroczny rekord. Udało się zebrać aż 169 ton elektroodpadów!
07.12.2018

Instytut Badań Nad Opakowaniami – Nestlé przyspiesza swój program zrównoważonego rozwoju

Nestlé powołuje Instytut Badań Nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences). Jego celem jest praca nad stworzeniem i rozwojem funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań produktów. To kolejny krok, jaki firma podejmuje w celu wypełnienia zobowiązania, aby do 2025 r. wprowadzić opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać.