Aktualności

17 maja 2019

Raport HBRP na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju

Aktualności FOB,

W najnowszym wydaniu magazynu Harvard Business Review Polska ukazał się raport poświęcony realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Redaktor Joanna Socha podsumowała w nim zaangażowanie firm w Polsce w postanowienia Agendy 2030. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem merytorycznym publikacji.

17 maja 2019

Fundacja i klub VIVE w organizowały imprezę sportową dla dzieci w Złotej

Od Partnerów

Sport po godzinach lekcyjnych, bez wpisu oceny do dzienniczka, ma wielu fanów. Szkolne Kluby Sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. W piątek w Złotej opodal Pińczowa 400 uczniów uczestnicząc w SKSonTour poznawało nowe formy aktywności oraz poddawało się testom sprawności fizycznej.

17 maja 2019

Rozpoczęła się druga faza programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”

Od Partnerów

Trwa VI edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy” organizowanego przez Tesco wraz z Fundacją Tesco. W ramach I fazy programu aktywni mieszkańcy oraz organizacje społeczne mogły zgłaszać chęć uczestnictwa w programie za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora.

17 maja 2019

Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła 200. urodziny Stanisława Moniuszki

Od Partnerów

200. urodziny Stanisława Moniuszki, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów romantyzmu, który inspiruje młodych artystów w Konkursie „Recycling na miarę”, Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła w dwóch kieleckich szkołach podstawowych: Nr 19 i Nr 39.

17 maja 2019

PGE Nowa Energia chce postawić kolejną stację ładowania samochodów elektrycznych na Mazowszu

Od Partnerów

Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, podpisali list intencyjny z władzami Ostrowi Mazowieckiej, dotyczący możliwości wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

16 maja 2019

Biedronka i Caritas organizują program pikników

Od Partnerów

Rusza tegoroczny program pikników Biedronki i Caritas „Bądźmy razem”. Seria odbywających się w całej Polsce festynów rodzinnych rozpoczyna się 18 maja br. w Bydgoszczy, na osiedlu Myślęcinek, a kończy 16 czerwca br. w podprzemyskiej Jodłówce. Program pikników jest różny w każdej miejscowości, ale jeden punkt imprezy jest taki sam wszędzie: wszyscy podopieczni Caritas otrzymają paczki od Biedronki. Wstęp na imprezy jest wolny.

16 maja 2019

Odpowiedzialny biznes w Gdańsku. Regionalna premiera największej w Polsce publikacji o CSR

Aktualności FOB

Region Pomorza znajduje się wśród najbardziej aktywnych w Polsce pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdza to najnowsze wydanie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W edycji za rok 2018 z województwa pomorskiego znalazło się 13 firm, w tym Grupa LOTOS, partner regionalnego ogłoszenia raportu, które odbędzie się 29 maja br. w Gdańsku.

15 maja 2019

IKEA zaprasza do dzielenia się w projekcie „Przestrzeni Pełnej Dobra”

Od Partnerów

IKEA Kraków zachęca, aby dawać niepotrzebnym rzeczom drugie życie. W tym celu firma stworzyła w krakowskim Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”. Od 16 do 19 maja tam można przynosić przedmioty, które nie są nam potrzebne, a mogłyby służyć innym.

15 maja 2019

Pracownicy Siemens działają na rzecz czystych oceanów

Od Partnerów

Każdego roku ponad 8 mln ton plastiku ląduje w oceanach. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest brak recyklingu plastiku, używanego powszechnie między innymi do produkcji opakowań i pojemników. W odpowiedzi na ten problem, pracownicy firmy Siemens zaprojektowali kubki wielokrotnego użytku wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

15 maja 2019

Orange Polska wspiera walkę z patotreściami w Internecie

Od Partnerów

Orange Polska zostało partnerem konferencji dotyczącej niebezpiecznych treści w Internecie oraz metodom walki z nimi. Wydarzenie odbędzie się 30 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc