Aktualności

19.04.2018

Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Dodatkowo siedem projektów Grupy Adamed znalazło się w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki". Grupa Adamed została partnerem strategicznym FOB w 2016 roku.
19.04.2018

Kompania Piwowarska na 7. Targach CSR: dobre praktyki zrównoważonego rozwoju, innowacyjne pomysły na promowanie odpowiedzialnej konsumpcji

12 kwietnia podczas 7. edycji Targów CSR swoją premierę miał raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Znalazły się w nim cztery praktyki Kompanii Piwowarskiej – dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, wolontariatu pracowniczego oraz odpowiedzialnej konsumpcji. Dodatkowo podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu #SustainHack, którego uczestnicy poszukiwali rozwiązań m.in. dla nurtujących KP problemów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
18.04.2018

„Odbierz sadzonkę!” w Carrefour Wileńska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Carrefour we współpracy z SUEZ Polska przygotował specjalną ekologiczną inicjatywę. Osoby, które w najbliższą sobotę tj. 21 kwietnia, w godzinach 10.00-15.00 przyniosą  do hipermarketu Carrefour Wileńska w Warszawie makulaturę otrzymają za darmo sadzonkę drzewka lub ozdobnej rośliny doniczkowej.
18.04.2018

Kurs na ludzi i na planetę. IKEA opublikowała nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy IKEA (INGKA HOLDING B.V. i podmiotów zależnych) przedstawia aktualne dane na temat zrównoważonych działań podjętych w roku finansowym 2017 (wrzesień 2016 - sierpień 2017). Wszelkie działania oraz projekty społeczne firmy wynikają ze strategii People & Planet Positive i mają na celu stworzenie długoterminowej wartości dla społeczności, w otoczeniu których Grupa IKEA prowadzi działalność biznesową. IKEA w Polsce, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.04.2018

Sieć Biedronka finalistą konkursu „Dobroczyńca Roku”

Biedronka stara się o tytuł „Dobroczyńcy Roku 2018” w konkursie organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Zgłoszenie do konkursu złożyła Caritas Polska za kilkunastoletnią współpracę przy organizacji wydarzeń na rzecz najbardziej potrzebujących oraz przekazywanie żywności. Właściciel sieci Biedronka, firma Jeronimo Martins jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
17.04.2018

Praktyki Henkla w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017”

Podczas tegorocznej 7. edycji Targów CSR, Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło swój doroczny raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017”. Znalazło się w nim 19 praktyk firmy Henkel Polska, partnera strategicznego FOB, w tym 9 nowych i 10 długoletnich.
17.04.2018

Startuje konkurs Banku Zachodniego WBK „Ekobezpieczni”

Bank Zachodni WBK, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ruszył właśnie z ogólnopolskim konkursem „Ekobezpieczni” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz ekologii na szosach.
17.04.2018

3M w Polsce partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Za nami 7. edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi, które jest organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie tegorocznej edycji firma 3M w Polsce  oficjalnie dołączyła do Programu Partnerstwa FOB.
17.04.2018

17 dobrych praktyk Coca – Cola w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”

Po raz pierwszy aż 17 przykładów dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju, wdrażanych i realizowanych przez system Coca-Cola, partnera strategicznego FOB, znalazło się w raporcie  "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". Najwięcej z nich dotyczy środowiska, rozwoju pracowników oraz zaangażowania społecznego firmy.
16.04.2018

Odpowiedzialność – zobacz to, czego nie widać od razu – nowy raport społecznej odpowiedzialności Grupy VELUX w Polsce

12 kwietnia podczas Targów CSR w Warszawie, odbyła się premiera nowego raportu CSR Grupy VELUX...
16.04.2018

Dobre praktyki TAURONA w obszarze CSR docenione przez ekspertów

26 dobrych praktyk, realizowanych w minionym roku przez TAURON, znalazło się w najnowszym wydaniu prestiżowego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
16.04.2018

Nestlé chce wprowadzić opakowania w 100% nadające się do recyklingu

Do 2025 roku Nestlé planuje wprowadzić opakowania w całości nadające się do recyklingu lub takie, które można by ponownie wykorzystać. W praktyce żadne z opakowań nie trafiłoby na wysypisko śmieci ani nie skończyłoby jako odpad. Nestlé uważa, że istnieje pilna potrzeba zminimalizowania wpływu tego typu opakowań na środowisko.
10.04.2018

W sklepach Carrefour ruszyła akcja PCK i P&G

Procter & Gamble, Carrefour Polska i Polski Czerwony Krzyż ponownie połączyły siły, by poprawić sytuację życiową dzieci z najuboższych rodzin w Polsce. Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji „Mała pomoc, wielka radość”, dzięki której kupując w sklepach Carrefour marki Procter & Gamble, jak m.in. Pampers, Fairy czy Gillette, konsumenci mogą wesprzeć podopiecznych PCK. Akcja potrwa do 30 kwietnia.
09.04.2018

Dzień Kobiet w browarach Kompanii Piwowarskiej już po raz czwarty

Kompania Piwowarska podsumowała tegoroczny dzień otwarty w browarach organizowany z okazji 8 marca tylko dla kobiet. W sumie w dotychczasowych czterech edycjach wydarzenia wzięły udział 264 panie zainteresowane karierą w branży piwowarskiej.
09.04.2018

Pracownicy Providenta i mieszkańcy Łodzi pobiegli dla Fundacji Gajusz

Blisko 300 osób wzięło udział w charytatywnym biegu Provident Run, który odbył się w minioną sobotę w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Jego celem było wsparcie Fundacji Gajusz prowadzącej hospicjum dla dzieci. Firma Provident Polska zobowiązała się, że za każdego uczestnika przekaże darowiznę na rzecz fundacji, dzięki czemu jej konto zasiliło 30 000 zł.