Aktualności

23.10.2017

TAURON z nową inicjatywą na rzecz czystego powietrza pod Tatrami

TAURON, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uruchomił projekt rozwojowo-badawczy EKO-TATRY, który wpisuje się w ciąg inicjatyw Grupy TAURON służących ograniczaniu niskiej emisji. Projekt będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji TAURON zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu.
23.10.2017

Sportowa rywalizacja, za którą warto trzymać kciuki

10 najlepszych Klubów Sportowych Orange, spośród 100 działających w całej Polsce, spotka się w Warszawie podczas Pucharu Orange. Rozgrywki odbędą się 28 października w hali sportowej OSiR Włochy (ul. Gładka 18). Młodzi zawodnicy spotkają się z gwiazdami sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim. Kluby Sportowe Orange to inicjatywa Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która ma na celu promocję sportu oraz zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. 
20.10.2017

Henkel Polska dla SOS Wiosek Dziecięcych

Już po raz kolejny Henkel, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kaufland połączyły swoje siły na rzecz akcji „Kupujesz – pomagasz!”, organizowanej w ramach wsparcia Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki zaangażowaniu konsumentów, Stowarzyrzenie otrzymało darowiznę w wysokości 55 tysięcy złotych, która zostannie spożytkowana na rozwój i edukację jej podopiecznych.
20.10.2017

Otwarto pierwsze siłownie plenerowe w ramach akcji „Nestlé Porusza Polskę”

Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe, związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”. Z obiektów mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Szczytny, Chynowa oraz Koła. Siłownie stanęły w zwycięskich gminach dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddawali na nie głosy w internetowym konkursie. Dzięki nowym obiektom lokalna społeczność zyskała dostęp do wielofunkcyjnego sprzętu ćwiczeniowego. Organizatorem akcji jest firma Nestlé, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.10.2017

Bank BGŻ BNP Paribas pomoże pomysłodawcom zbudować fintechowy startup

Bank BGŻ BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest partnerem X edycji spotkania Startup Weekend Warsaw, którego tegoroczna tematyka poświęcona będzie zagadnieniu Fintech&Blockchain.
20.10.2017

TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za raport zintegrowany

TAURON Polska Energia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” oraz pierwszą nagrodę w konkursie za zintegrowany  raport roczny w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. 
17.10.2017

Oddaj niepotrzebny sprzęt sportowy dla młodych sportowców na stacjach ORLEN

Na wytypowanych stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, wystartowała akcja społeczna SPORT BOX. W jej ramach, w specjalnie przygotowanych kontenerach można zostawić używany lub nowy sprzęt sportowy, który następnie trafi do potrzebujących dzieci. Organizatorem akcji jest Fundacja ORLEN – DAR SERCA przy wsparciu PKN ORLEN.
17.10.2017

Odbył się IV Kongres Różnorodności, tym razem „O tolerancji”

13 października 2017 r. w warszawskim Och-Teatrze odbyło się coroczne święto praktyków i entuzjastów różnorodności i włączania społecznego. IV Kongres Różnorodności „O tolerancji” obfitował w dyskusje nad postawami społecznymi oraz pomysłami sprzyjającymi budowaniu i wzmacnianiu otwartości na różnorodność w miejscu pracy, przestrzeni publicznej czy dyskursie publicznym. Wydarzenie, od 4 lat organizowane przez platformę BE.NAVIGATOR oraz firmę Henkel Polska, zgromadziło niemal 300 uczestników (w przestrzeni teatru i poprzez transmisję on-line). Kongres odbył się pod patronatem Karty Różnorodności.
16.10.2017

Bank Zachodni WBK mecenasem Rubinstein Piano Festival

Od 16 do 21 października br. w Łodzi odbędzie się jubileuszowy V Rubinstein Piano Festival – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina. Melomani będą mogli wziąć udział w jedenastu koncertach, pięciu wystawach tematycznych związanych z Arturem Rubinsteinem, kursach mistrzowskich czy seminariach. Mecenasem tegorocznej edycji wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.
16.10.2017

„Dzień Niemarnowania Żywności” w Carrefour Polska

Światowy Dzień Żywności, który wypada 16 października, w całej Grupie Carrefour obchodzony jest jako „Dzień Niemarnowania Żywności”. Sieć podejmuje wiele inicjatyw mających na celu zapobieganie marnotrawstwu żywności wśród klientów i pracowników sklepów Carrefour. W tym wyjątkowym dniu odbyło się m.in. oficjalne wręczenie Bankom Żywności dwóch specjalistycznych samochodów niezbędnych do bezpiecznego transportu produktów spożywczych.
16.10.2017

Nowe standardy zatrudniania w Grupie Kapitałowej LOTOS

Od października br. nowi pracownicy w Grupie Kapitałowej LOTOS, która jest  jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony trwającą 12 miesięcy. Po tym terminie co do zasady będzie oferowana umowa o pracę na czas nieokreślony.
16.10.2017

Raporty Społeczne: Nagroda główna dla CEMEX

Konkurs na najlepszy raport społeczny rozstrzygnięty – spośród 44 publikacji, wydanych przez czołowe firmy i organizacje działające w Polsce, najlepszy okazał się Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska. Publikacja zdobyła także Nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów oraz Pierwsze wyróżnienie dziennikarzy. Organizatorami konkursu Raporty Społeczne są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów.
16.10.2017

Lafarge w Polsce podwójnie doceniony w konkursie Raporty Społeczne

Lafarge w Polsce został wybrany z 17 firm, które opublikowały swój raport po raz pierwszy i nagrodzony za Najlepszy debiut w opinii Jury. Firma otrzymała także drugie wyróżnienie przyznane przez dziennikarzy za całokształt działań i kompleksowość raportu. Publikacje oceniane były w trzech głównych obszarach: kompletność, zaufanie i komunikacja, przez jury składające się z ekspertów z dziedziny ekonomii ochrony środowiska, spraw społecznych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
16.10.2017

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy do współpracy

Bank BGŻ BNP Paribas szuka kolejnych młodych firm, które mogą dostarczyć firmie rozwiązania, tym razem z zakresu HR management – zarządzania zasobami ludzkimi. 
12.10.2017

Trwa nabór do pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów

Trwa nabór zgłoszeń do Enei Akademii Talentów, w której uczniowie mogą ubiegać się o stypendia w wysokości 3 000 zł, a szkoły o granty o wartości 10 000 zł. Uroczysta inauguracja pierwszej edycji programu miała miejsce w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Zgłoszenia zainteresowanych uczniów przyjmowane są do 15 października. Organizator programu - firma Enea jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.