Aktualności

23.06.2017

Pokoleniowy miks w Skanska – artykuł

O zarządzaniu wiekiem w Skanska S.A. i dobrych praktykach firmy w tym zakresie pisze Anna Olszówka,...
23.06.2017

Inwentaryzacja przyrodnicza w PKN ORLEN

Przyrodnicy zbadają ponad 1300 hektarów terenu wewnątrz i wokół Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Prace, które prowadzone są w ramach inwentaryzacji przyrodniczej potrwają do jesieni tego roku. Zakres prac zinwentaryzowania zasobów przyrodniczych Zakładu Produkcyjnego oraz terenów przyległych w Płocku obejmuje nie tylko gatunki chronione, rzadkie i cenne, lecz wszystkie gatunki zwierząt i roślin oraz siedliska stwierdzone na obserwowanym terenie.
23.06.2017

Lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3...
22.06.2017

Startuje 5. edycja akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

Już po raz piąty T-Mobile, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, inicjuje akcję społeczną Pomoc Mierzona Kilometrami,...
22.06.2017

LOTOS kreuje „modę na prawidłowe zapinanie pasów”

Rusza 4. edycja kampanii społecznej „LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Działania będą prowadzone podczas wakacji na stacjach paliw LOTOS w całej Polsce. Na tzw. pit stopach eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci. Pierwszy przystanek to stacja przy ul. Cienistej 14 C w Gdańsku, na której 22 czerwca akcja trwa w godz. 13.00 – 19.00.
21.06.2017

Lampy solarne dla dzieci z Mali

Firma Antalis, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z organizacją charytatywną "Un Enfant Par la Main", ufunduje 200 dzieciom z Mali lampy solarne, aby umożliwić im naukę po zmroku. Aby wesprzeć inicjatywę, wystarczy obejrzeć krótki materiał wideo - każde 25 odsłon zapewnia lampę solarną dla 1 dziecka.
21.06.2017

Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisy ruszyły.
21.06.2017

Totalizator Sportowy partnerem letniej wyprawy na K2

Totalizator Sportowy, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu został partnerem ekspedycji, której celem jest wejście na drugi szczyt świata o wysokości 8611m n.p.m. i jednocześnie jak najlepsze przygotowanie, m.in. pod względem wyboru trasy, do  zimowego szturmu na K2. Ekspedycja stanowi jeden z punktów realizacji programu Polski Himalaizm Zimowy im. A. Hajzera, realizowanego przez PZA.
21.06.2017

Organizacja STOP THE TRAFFIK ocenia, jak Nestlé walczy z pracą dzieci

Organizacja STOP THE TRAFFIK uznała System Monitorowania Pracy Dzieci oraz Działań Naprawczych (ang. Child Labour Monitoring and Remediation System, CLMRS) Nestlé za najbardziej kompleksowy program służący do niesienia pomocy dzieciom pracującym w łańcuchu dostaw kakao. W najnowszym sprawozdaniu, przygotowanym przez tę organizację, podkreślono również postępy Nestlé, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w rozwiązywaniu tego problemu.
20.06.2017

Firma Nestlé Polska nagrodzona „Srebrnym Listkiem CSR”

Program Nestlé needs YOUth otrzymał „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Inicjatywa znalazła się również w gronie 10 wyróżnionych projektów, wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs). Nestlé Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
20.06.2017

SDGs w branży spożywczej

19 czerwca 2017 r. w ramach projektu „SDG w praktyce. Przewodnik dla firm” w Centrum...
19.06.2017

Orange zapewni łącze światłowodowe ponad 4,5 tys. szkół w 3 lata

Ponad 4,5 tysiąca szkół podłączy Orange Polska w ciągu 3 lat do światłowodu. Pierwsze 138...
16.06.2017

47 inicjatyw z całej Polski otrzymało FAJNE GRANTY T-Mobile

47 grantów o łącznej wartości 218 tysięcy złotych w ramach konkursu FAJNE GRANTY T-Mobile przyznała wczoraj Komisja złożona z przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, sponsora projektu, firmy T-Mobile Polska i organizacji pozarządowych. Głównym kryterium oceny była innowacyjność zaproponowanych działań i ich przewidywany wpływ społeczny.
14.06.2017

Piąta edycja konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki” rozstrzygnięta

Martyna Juchniewicz, Zuzanna Milewska i Edyta Klaper – studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – zostały laureatkami piątej edycji konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki”. Ich zadaniem było stworzenie nadruków na tekstylia do dziecięcej sypialni. Produkty z projektami zwyciężczyń trafią do sprzedaży w sklepach Biedronka na początku 2018 roku.
14.06.2017

Zrównoważony rozwój się opłaca – Unilever podsumowuje postępy w 2016 roku

Rok 2016 udowodnił, że zrównoważone podejście korzystnie wpływa na rozwój działalności firmy Unilever. Z najnowszego raportu podsumowującego realizację Planu „Życie w sposób zrównoważony” firmy Unilever wynika, że należące do koncernu marki, które realizują założenia opracowanego w 2010 roku planu, osiągnęły o 50% wyższe tempo wzrostu niż pozostałe, a ich udział w całkowitej stopie wzrostu wyniósł 60%.