Aktualności

1 kwietnia 2020

Ceetrus Włochy pomaga w budowie nowego oddziału intensywnej terapii szpitala Sacco w Mediolanie

Od Partnerów

Ceetrus Włochy, poprzez spółkę joint venture Merlata Sviluppo, zainwestuje 3 miliony euro, aby jak najszybciej zbudować nowy oddział intensywnej terapii w szpitalu uniwersyteckim Luigi Sacco w Mediolanie.

1 kwietnia 2020

Woda w obiegu zamkniętym w fabryce L’Oréal – otwarcie stacji recyklingu wody

Od Partnerów

Rekordowo niskie opady, wysokie temperatury powietrza, a przede wszystkim działalność człowieka – wszystko to skutkuje problemem niedoboru wody. W obliczu zagrożenia najgorszą od lat suszą w Polsce, kwestia powtórnego wykorzystania wody staje się szczególnie istotna. W swojej największej fabryce na świecie , znajdującej się w podwarszawskich Kaniach, L’Oréal uruchomił właśnie stację recyklingu wody, która pozwoli oczyszczać i ponownie wykorzystywać ją w produkcji.

1 kwietnia 2020

Henkel przekaże na walkę z pandemią na świecie 2 miliony euro i 5 milionów sztuk środków czystości i higieny osobistej

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Henkel wprowadza globalny program pomocowy dla pracowników, klientów i społeczności dotkniętych pandemią COVID-19.

31 marca 2020

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje nowych ambicji klimatycznych

CSR na świecie

Komisja Europejska rozpoczyna internetowe konsultacje społeczne w celu zebrania opinii zainteresowanych stron na temat wzrostu ambicji klimatycznych w UE do 2030 r.

31 marca 2020

Działania Stena Recycling w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Stena Recycling stale monitoruje rozwój sytuacji związanej z pojawieniem się koronawirusa, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym oraz postępuje zgodnie z zaleceniami i wytycznymi odpowiednich władz.

31 marca 2020

Kompania Piwowarska nagrodzona tytułem Super Etyczna Firma

Od Partnerów

Kompania Piwowarska jako jedyna firma z branży spożywczej została uhonorowana tytułem „Super Etyczna Firma 2019” przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Tytułem tym wyróżniane są przedsiębiorstwa, które trzykrotnie z rzędu otrzymały tytuł Etycznej Firmy. Konkurs organizowany jest od 2014 roku. Kompania…

31 marca 2020

Amica wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Grupa Amica nie pozostaje obojętna wobec kryzysu, jaki dotyka każdego z nas w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego wspiera osoby dzielnie stojące na froncie walki z koronawirusem i wywołaną przez niego chorobą COVID-19.

31 marca 2020

Grupa Enea zwiększa wsparcie na rzecz walki z koronawirusem

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Za pośrednictwem Fundacji Enea do placówek medycznych walczących z koronawirusem trafiło 2,1 mln zł. Przekazane środki są przeznaczane – zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali – m.in. na sprzęt medyczny oraz środki higieny i ochrony osobistej. 

30 marca 2020

16 kwietnia premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [online]

Aktualności FOB

18. edycja największego w Polsce przeglądu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju będzie miała miejsce 16 kwietnia br.

30 marca 2020

Co analiza big data mówi nam o reprezentacji kobiet w zarządach spółek?

CSR na świecie,

Z danych OECD wynika, że kobiety są niedostatecznie reprezentowane w zarządach firm wszystkich branż. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc