Aktualności

07.12.2017

O wolontariacie pracowniczym w RDC

6 grudnia Karol Krzyczkowski, koordynator projektów i specjalista od wolontariatu pracowniczego Forum Odpowiedzialnego Biznesu był gościem Radia dla Ciebie. W audycji "Wieczór RDC" opowiadał o wolontariacie pracowniczym, w związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza i najnowszą publikacją FOB poświęconą właśnie temu tematowi.
07.12.2017

FOB wraz z partnerami przystąpił do Partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pt. "SDG17: Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju". W czasie spotkania 24 podmioty dołączyły do Partnerstwa na rzecz realizacji SDGs, wśród nich znalazło się także Forum Odpowiedzialnego Biznesu i trzech partnerów stowarzyszenia - Carrefour Polska, Stena Recycling i Siemens sp. z o.o.
06.12.2017

Osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju – o partnerstwach i podejściu branżowym. Podsumowanie Kampanii 17/17

W poszukiwaniu najlepszych dróg do włączenia polskiego biznesu w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) powstała Kampania 17/17. Zgromadzone w jej ramach materiały, zidentyfikowane szanse biznesowe i wypracowane wnioski znalazły swoje miejsce na łamach dwóch publikacji, których premiera miała miejsce 6 grudnia 2017 r., w Ministerstwie Rozwoju podczas podsumowania Kampanii 17/17. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym kampanii.
06.12.2017

Carrefour przystąpił do partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączył do Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania zaprezentowano również przewodnik dla firm „SDGs w Praktyce”, którego partnerem branżowym jest Carrefour.
06.12.2017

Jak zrobić odpowiedzialny prezent?

Święta to czas prezentów. Nie tylko tych tradycyjnie dawanych i otrzymywanych w gronie rodzinnym, czy wśród znajomych. Prezenty świąteczne to także ważny z marketingowego punktu widzenia sposób na podtrzymanie i zaznaczenie wyjątkowości relacji z kluczowymi klientami, dostawcami i kontrahentami. Jest kilka sposobów na to, żeby prezent świąteczny był bardziej odpowiedzialny.
06.12.2017

Różnorodność łączy już ponad 200 organizacji w Polsce

Już ponad 200 przedsiębiorstw, instytucji, urzędów administracji publicznej i organizacji pozarządowych w Polsce podpisało się pod koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kartą Różnorodności. Jednym z najnowszych sygnatariuszy jest 6.w tym gronie samorząd - Urząd Miejski Wrocławia, który przystąpił do inicjatywy 13 listopada.
05.12.2017

Wolontariat pracowniczy na rzecz społeczności lokalnych – nowa publikacja FOB

Wolontariat pracowniczy staje się coraz popularniejszą formą społecznego zaangażowania biznesu. Jak zatem szukać partnerów społecznych i budować trwałe partnerstwa? W jaki sposób firmy oraz społeczności mogą skutecznie współpracować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w publikacji „Wolontariat pracowniczy na rzecz społeczności lokalnych”, wydanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
30.11.2017

„Dalekowzroczne myślenie o przyszłości” – wywiad z Dominiką Bettman w Rzeczpospolitej

W wydaniu specjalnym dziennika Rzeczpospolita, poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego, ukazał się wywiad z Dominiką Bettman,...
28.11.2017

„Polski CSR w praktyce”

W "Gazecie Wyborczej Trójmiasto" ukazał się materiał poświęcony społecznej odpowiedzialności biznesu. Eksperckiego komentarza do publikacji udzieliła Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
27.11.2017

Odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Do 10 stycznia firmy mogą zgłaszać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR w Polsce - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
24.11.2017

12. Cel Zrównoważonego Rozwoju na Black Friday

Od paru lat w Polsce istnieje nowa tradycja listopadowych wyprzedaży, tak zwany „Black Friday”.  Moda...
24.11.2017

Narzędzie dla organizacji, które chcą stać się liderem w realizacji SDGs

United Nations Global Compact wydał „The Blueprint for Business Leadership on the SDGs”, zestaw zasad i podpowiedzi dla biznesu, dzięki którym można stać się liderem w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Publikacja ma na celu zainspirowanie wszystkich przedsiębiorstw - niezależnie od wielkości, sektora czy obszaru geograficznego - do podjęcia działań wspierających osiągnięcie SDGs.
22.11.2017

Ruszyła rekrutacja do XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Rozpoczyna się rekrutacja do 14. edycji programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Program kierowany jest do studentów, spośród których wyłaniani są Ambasadorzy i Ambasadorki CSR. Rekrutacja potrwa do 9 stycznia 2018 r.
20.11.2017

Tydzień Edukacji Globalnej 2017 #CeleZrownowazonegoRozwoju

W 2017 roku odbędzie się 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 18 – 26 listopada. Wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, mogą włączyć się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.
17.11.2017

Staże dla młodych – poszukiwane MŚP do europejskiego projektu

Kwestie zatrudnienia młodych to jedno z pilniejszych wyzwań współczesnej Europy. Ważną rolę w tym zakresie mogą odegrać małe i średnie przedsiębiorstwa, do których skierowany jest europejski projekt EU Talent. Jego koordynatorem w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.