Aktualności

19.02.2018

CSR w 2018 roku? Poznaj działania Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma przyjemność zaprezentować plany działań na 2018 rok. Wśród kluczowych tegorocznych inicjatyw są: Targi CSR, raport ukazujący zaangażowanie biznesu w okresie dwudziestolecia międzywojennego, a także konferencja z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.
15.02.2018

Responsible businesses welcome to present their good practices at the CSR Marketplace in Poland

Companies and organizations which carry out corporate social responsibility and sustainable development initiatives, or offer services in these areas, are invited to present their activities at the 7th CSR Marketplace. The event will take place in Warsaw on 12 April 2018. The CSR Marketplace is organized by the Responsible Business Forum in Poland.
14.02.2018

6 lat współpracy dla różnorodności – Karta Różnorodności kończy 6 lat

6 lat temu Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Partnerami biznesowymi, organizacjami pozarządowymi i administracją publiczną powołało do życia Polską odsłonę europejskiej inicjatywy Karta Różnorodności. Działania w ramach Karty realizowane są obecnie w 19 krajach Unii Europejskiej. 
14.02.2018

Karta Różnorodności włącza się w obchody 100lecia praw wyborczych kobiet w Polsce

6 lat temu Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) we współpracy z Partnerami biznesowymi, organizacjami pozarządowymi i...
13.02.2018

#SustainHack – hakuj dla zrównoważonego rozwoju

orum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z platformą ChallengeRocket.com zaprasza do udziału w pierwszym #SustainHack, czyli konkursie Idea Challenge, którego celem jest znalezienie rozwiązań dla postawionych przez z zakresu zrównoważonego rozwoju Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju .
13.02.2018

„Współpraca” tematem konkursu dla dziennikarzy i ekspertów

Trwa nabór artykułów do “Pióra odpowiedzialności”, konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, nagradzającego teksty o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju. W tym roku tematowi szeroko pojętej “współpracy” poświęcili organizatorzy jedną z trzech kategorii konkursowych. Artykuły można zgłaszać do końca lutego przez formularz.
12.02.2018

Siemens Polska zaprasza na Targi CSR

7. Targi CSR, czyli największe wydarzenie w Polsce poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu, odbędą się już 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Wciąż można zostać wystawą targów i zaprezentować działania organizacji z zakresu CSR ponad dwóm tysiącom odwiedzających. Jednym z wystawców, a przede wszystkim partnerem głównym jest Siemens Polska.
07.02.2018

[Infografika] CSRowiec, czyli kto?

W związku z rozwojem społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Partnerami z Programu Partnerstwa rozpoczęło w ubiegłym roku dyskusję nt. zwodu CSRowca. Pierwszym efektem tych rozmów jest infografika, z obrazową charakterystyką osoby zajmującej się społeczną odpowiedzialnością w organizacji (Corporate Social Responsibility).
06.02.2018

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2018

Od 5 lutego do 5 marca 2018 roku studenci i licealiści zainteresowani społeczną odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem mogą sprawdzić się w teście online na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr. Czeka ich dziesięć pytań na tematy związane z CSR. Najlepsi zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Pięć najlepszych osób z II etapu weźmie udział w finale w Warszawie. Konkurs odbywa się w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.02.2018

Raport globalnych szans dla zrównoważonego biznesu

DNV GL, United Nations Global Compact i organizacja Sustainia opublikowały, już po raz 4., Global Opportunity Report, w którym pokazują szanse dla rozwoju zrównoważonego biznesu, wynikające z największych światowych wyzwań. W poprzednich raportach autorzy skupiali się na pięciu największych zagrożeniach na świecie, które mogą być źródłem szans dla biznesu, w tym roku przyjęte zostało jednak inne podejście i opracowując wyniki skupiono się na Celach Zrównoważonego Rozwoju, które, na chwilę obecną, mają najmniejszą szansę na realizację do 2030 r.
02.02.2018

Zaprezentuj dobre praktyki na Targach odpowiedzialnego biznesu

Firmy oraz organizacje prowadzące inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju lub oferujące swoje usługi w tym obszarze, mogą zaprezentować działania na 7. Targach CSR. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 12 kwietnia 2018 roku. Organizatorem Targów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
30.01.2018

Za nami pierwsze spotkanie nowych Ambasadorów CSR

22 studentów i studentek z uczelni w całej Polsce weźmie udział w warsztatach i spotkaniach przybliżających im CSR od strony praktycznej i teoretycznej oraz zorganizuje własne wydarzenia promujące społeczną odpowiedzialność. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem była firma Orange Polska, poświęcone było tematowi zrównoważonego rozwoju.
30.01.2018

Znamy patronów Targów CSR

7. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbędą się już a 2,5 miesiąca. Wydarzenie otrzymało patronaty honorowe: z największej europejskiej organizacji zajmującej się społeczną odpowiedzialnością biznesu - CSR Europe i Prezydent m. st. Warszawy, patronaty instytucjonalne i medialne.
29.01.2018

Konferencja „Contributing to sustainable development. CSR Trends IV”

Ruszyła rejestracja na międzynarodową konferencję naukową „Contributing to sustainable development. CSR Trends IV”, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie Łódzkim. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym konferencji.
23.01.2018

Turystyka a Cele Zrównoważonego Rozwoju

Światowa Organizacja Turystyczna (World Tourism Organization), wydała nową publikację poświęconą turystyce w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju.