Aktualności

23.08.2017

W poszukiwaniu innowacji – infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opracowało infografikę poświęconą wykorzystaniu metody design thinking w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu....
23.08.2017

Rusza międzysektorowa współpraca na rzecz zieleni w polskich miastach

Portal Odpowiedzialnybiznes.pl objął patronatem medialnym nowy projekt realizowany przez Fundację Sendzimira „Międzysektorowa współpraca na rzecz...
16.08.2017

Raporty do oceny – rozpoczęło się głosowanie internetowe w Konkursie Raporty Społeczne

44 raporty z zakresu CSR / zrównoważonego rozwoju rywalizują o nagrodę internautów w Konkursie Raporty Społeczne. Głosowanie odbywa się przez stronę www.raportyspoleczne.pl i potrwa do 17 września br. Konkurs organizują Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
11.08.2017

11 partnerów FOB w 11. edycji Konkursu Raporty Społeczne

Do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zgłoszono rekordową...
11.08.2017

Urząd Miasta Częstochowy wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności

Częstochowa – jako trzeci samorząd w Polsce, po Słupsku i Poznaniu –  przystąpiła do Karty Różnorodności. Kartę do tej pory podpisało 191 podmiotów w całe
09.08.2017

Rekordowa liczba raportów zgłoszonych do Konkursu Raporty Społeczne

Do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zgłoszono rekordową liczbę publikacji. Konkurs organizują Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
08.08.2017

Artykuły FOB w Logistycznych Markach

Na początku sierpnia ukazało się nowe wydanie publikacji "Logistyczne Marki" - informator o rynku firm – dostawców usług logistycznych i wyposażenia magazynów w Polsce. Tegoroczne wydanie zostało poświęcone tematowi odpowiedzialności społecznej i znalazły się w nim między innymi artykuły pochodzące z publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Wspólna Odpowiedzialność. Rola strategii".
08.08.2017

Rusza IX edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

Już po raz dziewiąty rusza Plebiscyt, w którym zostaną docenione osoby znane, które robią dobry użytek ze swej rozpoznawalności – wykorzystują ją, by pomagać innym. Osoby publiczne, znane ze świata kultury, mediów, internetu coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych i pomagają w zbiórkach on-line. Właśnie z myślą o nich oraz dla szerzenia idei wolontariatu powstał Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”. Już od 7 sierpnia organizacje pozarządowe, menadżerowie gwiazd, instytucje, fundacje firm mogą zgłaszać do niego gwiazdy, które z nimi współpracują i angażują się w działania dobroczynne.
04.08.2017

Jak zorganizować Dzień Różnorodności – INSPIRATOR

W kwietniu 2017 w siedzibie firmy Siemens, partnera FOB i sygnatariusza Karty Różnorodności, odbyło się spotkanie sygnatariuszy i firm zainteresowanych przystąpieniem do projektu, poświęcone organizacji Dnia Różnorodności. W efekcie warsztatów i burzy mózgów powstała lista propozycji zorganizowania dnia promującego i oswajającego temat różnorodności w miejscu pracy.
03.08.2017

Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Instagramie

Ruszył kanał Forum Odpowiedzialnego Biznesu w aplikacji Instagram, opartej na publikacji zdjęć, grafik i filmów. Znajdziecie tam informacje o naszych najważniejszych działaniach, ciekawostki ze świata CSR i kulisy pracy w FOB.
03.08.2017

Biznes we współpracy – hasło 7. Targów CSR

Najbliższe Targi CSR, największe w Polsce wydarzenie dedykowane odpowiedzialnemu biznesowi będą przebiegać pod hasłem “Biznes we współpracy” i odbędą się 12 kwietnia 2018 roku.
26.07.2017

Przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Raporty Społeczne

Firmy i organizacje, które przygotowały raport z zakresu CSR / zrównoważonego rozwoju, mogą go zgłosić do konkursu Raporty Społeczne. Nabór publikacji trwa do 7 sierpnia (przedłużony termin zgłoszeń) i odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl.
20.07.2017

Raport to narzędzie zarządzania i komunikacji – Rozmowa z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Deloitte

Trwa nabór do konkursu Raporty Społeczne. Rozmawiamy z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Senior Managerem w Zespole Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej na temat zarządczej i komunikacyjnej roli raportów.
17.07.2017

Woda tematem odpowiedzialnego biznesu – analiza medialna FOB i IMM

Ilościowa i jakościowa analiza treści związanych z zarządzaniem zasobami wodnymi i zrównoważonym rozwojem podejmowanych ubiegłym roku przez media w Polsce. W analizie znalazły się komentarze m.in. firm – Partnerów FOB: Coca-Cola HBC Polska, Kompania Piwowarska, PGE Polska Grupa Energetyczna, Skanska Residential Development Poland, STENA Recycling.
13.07.2017

Dlaczego warto raportować dane pozafinansowe? Rozmowa z Marzeną Strzelczak

Jeszcze do 31 lipca organizacje mogą zgłaszać raporty niefinansowe do 11. edycji konkursu Raporty Społeczne,...