Aktualności

17.08.2018

Internauci ocenią raportowanie niefinansowe firm

Rekordowa liczba 49 publikacji przedstawiających informacje niefinansowe firm i organizacji weźmie udział w rywalizacji o nagrodę internautów w Konkursie „Raporty Społeczne 2018”. Głosowanie potrwa od 17 sierpnia do 17 września i odbywać się będzie przez stronę www.raportyspoleczne.pl. Organizatorami Konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
16.08.2018

Raport „Transformations to Achieve the Sustainable Development Goals”

Tematem pierwszej publikacji przygotowanej przez inicjatywę "The World in 2050" jest rola zmian w osiąganiu Celów Zrównoważonego Rozwoju. W raporcie analizie poddano trendy wpływające pozytywnie i negatywnie na realizację SDGs.
14.08.2018

Puls Biznesu: Odpowiedzialni w biznesie

27 lipca ukazał się "Puls Biznesu Weekend" ze specjalnym dodatkiem poświęconym społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś przypominamy materiały, które komentowane były również przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
09.08.2018

CSR-owiec, czyli kto? Nowa analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju spowodował wzrost zapotrzebowania firm na specjalistów w tym zakresie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z partnerami, postanowiło przyjrzeć się pożądanym kompetencjom oraz najważniejszym wyzwaniom stojącym przed pracownikami odpowiedzialnymi za kwestie CSR w firmie. Efektem tych prac jest najnowsza analiza tematyczna FOB „CSR-owiec, czyli kto?”.
08.08.2018

Aasa Polska edukuje pracowników w ramach Dnia Różnorodności

Aasa Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zorganizowała 26 lipca swój pierwszy Dzień Różnorodności pod hasłem „Różnorodność we współczesnym świecie. Dlaczego biznes potrzebuje zarządzania różnorodnością?”. W jego ramach pracownicy firmy poznali bliżej ideę projektu Karta Różnorodności. Ogłoszono także rekrutację do Globalnego Zespołu Ambasadorów i Ambasadorek Różnorodności.
06.08.2018

Wypełnij ankietę – wesprzyj aktywizację seniorów

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach współpracy z Fundacją Aktywni Całe Życie realizuje projekt "Strategia zrównoważonego rozwoju nowym programem Fundacji wzmacniającym działania na rzecz seniorów mieszkających w Warszawie". Zachęcamy do wypełnienia ankiety będącej istotną częścią projektu. 
03.08.2018

Nowy przewodnik GRI „Integracja Celów Zrównoważonego Rozwoju w sprawozdawczości korporacyjnej”

"Integracja Celów Zrównoważonego Rozwoju w sprawozdawczości korporacyjnej: praktyczny przewodnik"  to publikacja, która ma na celu umożliwić firmom lepsze mierzenie i raportowanie ich wpływu na osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Przewodnik został opublikowany przez Global Reporting Initiative (GRI) i United Nations Global Compact.
01.08.2018

Od 1 sierpnia żyjemy na ekologiczny kredyt

212 dni zajęło nam w tym roku wykorzystanie zasobów Ziemi, które z założenia powinny wystarczyć na cały rok. 1 sierpnia jest w tym roku światowym Dniem Długu Ekologicznego, czyli punktem, od którego zaczynamy żyć na ekologiczny kredyt. Granica ta cały czas się przesuwa. 30 lat temu roczny budżet planety przekraczaliśmy w połowie października. Jak podkreślają specjaliści, by zadbać o planetę, wystarczy niewiele: oszczędzać energię i wodę, zamienić samochód na rower czy wybierać żywność z ekologicznym certyfikatem. Jeśli nie zmienimy stylu życia, może nas czekać katastrofa – ostrzegają.
01.08.2018

Atlas Celów Zrównoważonego Rozwoju

Bank Światowy udostępnił bezpłatny i otwarty dla wszystkich Atlas Celów Zrównoważonego Rozwoju 2018. Na stronie można znaleźć zbiór map, wykresów i historii związanych z 17 Celami ONZ, a także omówienia trendów i pomiarów wykorzystujące dostępne wizualizacje danych, dotyczących SDGs.
30.07.2018

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. To konkurs krótkich form filmowych wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Zgłoszenie i projekcja filmu w konkursie są bezpłatne. Festiwal odbywa się pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.
26.07.2018

Termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu „Raporty Społeczne” przedłużony do 6 sierpnia

Ze względu na prośby firm finalizujących przygotowanie swoich publikacji, organizatorzy Konkursu „Raporty Społeczne” zdecydowali o przedłużeniu terminu zgłoszeń do 6 sierpnia (poniedziałek). Nabór publikacji odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl. Wszystkie zamieszczone zostaną w dostępnej on-line Bibliotece Raportów Społecznych.
24.07.2018

Konferencja FOB z na stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce – 19 listopada w Warszawie

„100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach programu Karta Różnorodności. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Polin. Zachęcamy do rezerwacji terminu, rejestracja udziału w konferencji ruszy na początku września.
23.07.2018

Kategorie Konkursu „Raporty Społeczne 2018”: Nagroda internautów

W konkursie, podobnie jak w roku ubiegłym, swoją nagrodę przyznają internauci. Termin na zgłaszanie publikacji mija 31 lipca.
20.07.2018

Nowa nagroda „Social Impact” w ramach rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda „Social Impact”  w ramach 19. edycji środkowoeuropejskiego rankingu, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte, dla najszybciej rozwijających się firm technologicznych Technology Fast 50 Central Europe. Konkurs o tę nagrodę skierowany jest do firm i organizacji, które sukces biznesowy łączą z pozytywnym wpływem oferowanych produktów czy usług na społeczeństwo oraz środowisko, przyczyniając się do realizacji przynajmniej jednego z  Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.
18.07.2018

Kategorie Konkursu „Raporty Społeczne 2018”: Najlepszy debiut

Dowodem na wzrost znaczenia tematyki społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju jest publikowanie danych pozafinansowych przez coraz większy odsetek przedsiębiorstw. W Konkursie „Raporty Społeczne” przewidziano kategorię dla firm debiutujących w zestawieniu.