Aktualności

14 sierpnia 2019

W Carrefour nie kupisz już jaj od kur z chowu klatkowego pod marką własną

Aktualności FOB, Od Partnerów

Carrefour Polska skutecznie realizuje swoje zobowiązanie dotyczące wycofania ze sprzedaży jajek od kur z chowu klatkowego. Sieć całkowicie zaprzestała sprzedaży, tzw. jaj „trójek” w ofercie marki własnej. Działanie to jest kolejną z konkretnych inicjatyw strategii transformacji żywieniowej oraz programu Act For Food realizowanych przez Carrefour na polskim rynku.

14 sierpnia 2019

NaprawiaMY z Veolią: warsztaty z pracownikami

Od Partnerów

Jeszcze w tym roku w 10 polskich miastach i miasteczkach powstaną kafejki naprawcze – miejsca, gdzie sąsiedzi będą mogli wspólnie naprawić wszelkiego rodzaju sprzęty, chroniąc środowisko naturalne i jego zasoby, a przy okazji lepiej się poznać. Zorganizują je finaliści programu NaprawiaMY z Veolią.

14 sierpnia 2019

Współpraca biznesu z III sektorem

Aktualności FOB

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi eksperckich na temat rozwoju współpracy między biznesem a III sektorem. Materiał jest podsumowaniem konferencji „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości”, która odbyła się 6 czerwca br. Wydarzenie współorganizowali ENEA i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

14 sierpnia 2019

Rekordowe zainteresowanie 8. Biegiem Charytatywnym Fundacji Tesco

Od Partnerów

Tegoroczna, ósma już edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. Zapisało się już ponad 3000 osób. W porównaniu z ubiegłym rokiem wolne miejsca zapełniają się znacznie szybciej. Prym wiodą dzieci, które na dwa i pół tygodnia przed wydarzeniem wypełniły już listy startowe. Wszyscy chętni, którzy chcą wesprzeć tegoroczny cel biegu, cały czas mają możliwość, by to uczynić.

14 sierpnia 2019

Stojaki ze starych pieców krakowian posłużą studentom i turystom

Od Partnerów

Ponad 200 stojaków rowerowych, które krakowska huta ArcelorMittal Poland wyprodukowała ze starych „kopciuchów”, w te wakacje trafiło przed akademiki i wydziały Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w miejsca uczęszczane przez krakowian i turystów.

13 sierpnia 2019

ING Bank Śląski udostępnia hulajnogi elektryczne

Od Partnerów

ING Bank Śląski we współpracy z blinkee.city udostępnił 300 elektrycznych hulajnóg w trzech lokalizacjach.

13 sierpnia 2019

Grupa CCC członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej

Od Partnerów

Izba Gospodarki Elektronicznej to organizacja z obszaru e-commerce, reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie. Firma CCC rozpoczęła współpracę z izbą.

13 sierpnia 2019

3-miliardowy wkład Coca-Cola w polską gospodarkę

Od Partnerów

Coca-Cola opublikowała dane dotyczące wpływu społeczno-ekonomicznego w Polsce w raporcie zrównoważonego rozwoju za 2018 rok. Przedstawiają one wyniki systemu firm Coca-Cola w Polsce oraz kierunki dalszego rozwoju portfolio i biznesu. Pokazują także efekty prowadzonych przez firmy programów, które pomagają w rozwiązaniu problemów środowiskowych i społecznych.

13 sierpnia 2019

ArcelorMittal publikuje pierwszy raport dotyczący działań na rzecz klimatu

Od Partnerów

ArcelorMittal opublikował pierwszy raport dotyczący działań na rzecz klimatu. Do 2050 r. firma ma zamiar znacznie ograniczyć oddziaływanie na środowisko, a w Europie osiągnąć neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla.

13 sierpnia 2019

GPW uruchamia indeks WIG-ESG

Aktualności FOB

3 września 2019 roku Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozpocznie publikację nowego indeksu WIG-ESG. Będzie on obejmował spółki znajdujące się w indeksach WIG20 i mWIG40, a więc największe firmy notowane na GPW. Wagi spółek w indeksie będą, tak jak w przypadku innych indeksów, zależeć od liczby akcji w wolnym obrocie, skorygowanej w oparciu o ranking ESG oraz ocenę stosowania zasad „Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc