Aktualności

19 czerwca 2019

Tesco opublikowało raport CSR „Strategia pomocnych gestów”

Od Partnerów

Tesco podsumowało swoje działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Opublikowany dzisiaj raport „Strategia pomocnych gestów” 2018/19 opiera się na trzech filarach strategii Tesco: Ludzie, Produkty i Miejsca.

19 czerwca 2019

Kompania Piwowarska w czołówce XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od Partnerów

Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm okazały się dla Kompanii Piwowarskiej bardzo pomyślne. Producent piwa, uwzględniany w zestawieniu od początku jego istnienia, w tegorocznej edycji zajął 3. miejsce w zestawieniu branżowym i 4. w klasyfikacji generalnej.

19 czerwca 2019

Start konkursu na najlepsze raporty społeczne

Aktualności FOB

Ruszył konkurs na najlepiej sporządzone raporty społeczne i zintegrowane. Firmy i inne organizacje mogą poprzez stronę raportyspoleczne.pl zgłaszać przygotowane przez siebie publikacje ujawniające kwestie niefinansowe. Nabór w 13. edycji konkursu Raporty Społeczne potrwa do 5 sierpnia.

19 czerwca 2019

Nadzieja w różnorodności

Aktualności FOB,

19 czerwca wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną ukazał się dodatek podsumowujący 13. edycję Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W ramach dodatku ukazał się również artykuł Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, poświęcony wyzwaniom stojącymi przed firmami w zakresie zarządzania różnorodnością i tworzenia włączających miejsc pracy.

18 czerwca 2019

Kampania rekrutacyjna AmRest „Kariera na okrągło” wyróżniona w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2019

Od Partnerów

5 czerwca 2019 roku podczas gali EBEA 2019 nagrodzono najlepsze działania employer brandingowe w Polsce. W kategorii „Kampania internetowa” zwyciężył AmRest za „Karierę na Okrągło” w Pizza Hut.

18 czerwca 2019

Carrefour Polska gromadzi przedstawicieli środowiska żywności i rolnictwa oraz zachęca do działania na rzecz demokratyzacji BIO w Polsce

Od Partnerów

Blisko 400 przedstawicieli najważniejszych podmiotów skupionych wokół polskiego rynku żywności konwencjonalnej i ekologicznej wzięło udział
w pierwszym Kongresie Rolnictwa i Żywności Ekologicznej ECO FOOD 360, którego organizatorem był Carrefour Polska. Sieć zgromadziła najistotniejsze środowisko, aby upowszechniać wiedzę na temat żywności ekologicznej w Polsce oraz promować rozwój polskiego rolnictwa ekologicznego. W ten sposób Carrefour realizuje jeden ze swoich celów biznesowych – demokratyzację żywności ekologicznej wśród polskich konsumentów.

18 czerwca 2019

Leroy Merlin sygnatariuszem Karty Różnorodności

Od Partnerów

Podczas Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Magdalena Rusiecka, Dyrektor HR Leroy Merlin Polska podpisała Kartę Różnorodności. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu promowanie różnorodności i równych szans w zatrudnieniu, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawność czy religię.

18 czerwca 2019

PKN ORLEN wspiera studentów z rodzin polskich ze Wschodu

Od Partnerów

Fundacja „ORLEN – Dar Serca” pomaga uzdolnionej młodzieży z polskich rodzin ze Wschodu. W ramach programu „Stypendium dla Rodaka”, 44 studentów, przyjętych na polskie uczelnie, otrzymało od PKN ORLEN wsparcie ułatwiające im dalszą naukę i osiedlenie się w kraju.

18 czerwca 2019

Antysmogowe chodniki przy biurowcu Skanska

Od Partnerów

Wokół trzeciego i czwartego budynku kompleksu od Skanskiej w Krakowie Skanska wybuduje 1900 m2 chodnika z tzw. „zielonego betonu”, który czyści powietrze ze szkodliwych substancji pochodzących ze spalin samochodowych. Pierwsza część chodnika zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku.

18 czerwca 2019

Dzień Bioróżnorodności i Sportu w Kamieniołomie Lipówka za CEMEX

Od Partnerów

W Kamieniołomie Lipówka w Rudnikach koło Częstochowy po raz czwarty odbył się piknik edukacyjny „Dzień Bioróżnorodności i Sportu” organizowany przez CEMEX Polska i Gminę Rędziny, przy współpracy z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza i Stowarzyszeniem Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych „Przytulia”. Ponad 400 uczestników wydarzenia skorzystało z atrakcji dotyczących bioróżnorodności i ekologii, zdrowego stylu życia i sportu oraz spróbowało swoich sił w grach terenowych i quizach.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc