Aktualności

13.12.2018

Zakupowe szaleństwo przed Świętami – co warto wiedzieć o odpowiedzialnej modzie

Przy okazji świątecznych zakupów warto pamiętać o tym, aby kupować odpowiedzialnie i nie ulegać „modzie na szybką modę”, nie zanieczyszczać środowiska i kupować tylko to czego potrzebujemy. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie przygotowała krótki film, w którym podpowiada jak to zrobić.
06.12.2018

Kampania 17 Celów na Szczycie Klimatycznym ONZ

Kampania 17 Celów zostanie zaprezentowana na COP24 jako przykład działań polskiego biznesu na rzecz realizacji Agendy 2030 i przeciwdziałania zmianom klimatu. Prezentacja odbędzie się podczas wydarzenia SDG Global Action Hour: Climate Edition, organizowanego przez ONZ 12 grudnia. CSR Consulting, inicjator Kampanii, realizowanej w partnerstwie merytorycznym z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podsumuje inicjatywy biznesu w 2018 roku oraz ogłosi plany na 2019 rok.
05.12.2018

World Climate Summit – The Investment COP już 11 i 12 grudnia w Katowicach

W Katowicach, jeszcze do 14 grudnia, przywódcy i eksperci z całego świata, będą dyskutowali na...
05.12.2018

Jak firmy wspierają realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju? Czas zgłosić dobre praktyki

Biznes ma realny wpływ na realizację Agendy 2030 i wskazanych w niej Celów Zrównoważonego Rozwoju. Przykłady działań, służących inspiracji całego sektora, zawiera publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Właśnie trwa nabór działań do wydania za 2018 rok.
05.12.2018

Jak współpracować ze społecznościami lokalnymi – publikacja FOB na Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Dzień Wolontariusza - święto wszystkich osób włączających się w bezinteresowne działania na rzecz innych ludzi, społeczności, środowiska. Przy tej okazji przypominamy publikację  „Wolontariat pracowniczy na rzecz społeczności lokalnych”, wydaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w grudniu 2017 roku.
03.12.2018

Responsible Business Forum as a partner of the World Climate Summit – The Investment COP during this year’s COP24 Climate Summit in Katowice

The COP24 Climate Summit is a particularly anticipated event scheduled for the beginning of December. It is a key meeting from both a political and business perspective. An important item on its agenda is the World Climate Summit Investment COP, organised on 11–12 December in Katowice by World Climate Ltd., UNDP, IRENA. The Responsible Business Forum is a partner of the event.
03.12.2018

Walka o klimat – dodatek do Rzeczpospolitej na COP24 pod patronatem FOBu

Z okazji rozpoczynającego się własnie w Katowicach Szczytu Klimatycznego COP24, Rzeczpospolita wydała specjalny dodatek poświęcony przeciwdziałaniom zmianom klimatu. Publikacja, która będzie dystrybuowana m.in. wśród uczestników objęta została patronatem m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i Centrum UNEP/GRID Warszawa.
28.11.2018

[PREZENTACJA] Program Dostępność Plus – podsumowanie spotkania 22 listopada br.

Mijają cztery miesiące od uruchomienia Programu “Dostępność Plus” przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 22 listopada zorganizowane zostało spotkanie, którego celem było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i nakreślenie planu dalszych działań. Forum Odpowiedzialnego Biznesu należy do sygnatariuszy “Partnerstwa na rzecz dostępności”.
28.11.2018

Sześć nowych firm w Programie Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Podczas konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina rozwój – perspektywa równych szans” do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu oficjalne dołączyło sześć nowych firm: Aflofarm Farmacja Polska, AkzoNobel, AmRest, ArcelorMittal Poland, CCC S.A., Leroy Merlin. Wydarzenie miało miejsce 19 listopada w Muzeum POLIN w Warszawie.
26.11.2018

Start zgłoszeń do największego w Polsce przeglądu odpowiedzialnego biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór praktyk do największego w Polsce przeglądu CSR - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zgłoszenia działań realizowanych przez firmy w 2018 roku odbywać się będą do 9 stycznia 2019 roku poprzez formularz.
21.11.2018

Forum Odpowiedzialnego Biznesu partnerem World Climate Summit -The Investment COP podczas tegorocznego Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach

Szczyt Klimatyczny COP24 - szczególnie mocno oczekiwane wydarzenie, już niebawem, na początku grudnia. To kluczowe spotkanie zarówno z perspektywy politycznej, jak i biznesowej. Do ważnych punktów jego agendy należy World Climate Summit Investment COP, organizowany w dniach 11-12 grudnia w Katowicach przez World Climate Ltd., UNDP, IRENA. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem wydarzenia.
21.11.2018

O zaangażowaniu biznesu w ochronę środowiska – FOB w Polskim Radiu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostało zaproszone do programu "Regionalny punkt widzenia" w Polskim Radiu PIK. Program z cyklu "Zielona strefa" poświęcony był społecznej, ekologicznej odpowiedzialności biznesu. Co dają firmie ekologiczne inwestycje? Czy pomagają w budowaniu marki? Czy mają wpływ na wzrost wartości firmy? Cała audycja prowadzana przez redaktora Michała Słobodziana dostępna jest do wysłuchania online.
20.11.2018

Poznaliśmy zwycięzców Hackathonu SDG Głównego Urzędu Statystycznego

W dniach 9-10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego odbył się hackathon popularyzujący Cele Zrównoważonego Rozwoju i dane statystyczne dotyczące SDGs. Wygrał zespół Statistical Technical Girls, który przedstawił grę „El Presidente”. Partnerem Hackathonu SDG było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.11.2018

Kobiety w pracy w rodzinie, w historii i życiu społecznym – za nami konferencja z okazji 100 lecia praw wyborczych Polek

19 listopada, w Warszawie, kilkaset uczestników i uczestniczek wraz ekspertami i ekspertkami z różnorodnych dziedzin nauki, biznesu i środowiska pozarządowego dyskutowało - w panelach i w kuluarach - o równości płci w Polsce - kiedyś, dzisiaj i w przyszłości. Nie zabrakło też inspiracji dla działań wspierających wyrównywanie szans, a organizatorzy konferencji wręczyli grant na działania statutowe Centrum Praw Kobiet. Organizatorami spotkania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności.
16.11.2018

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP rozdane

Prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Gala wyników miała miejsce 15 listopada podczas Kongresu 590, który odbył się w Jasionce koło Rzeszowa. Jedną z kategorii nagrody jest "Odpowiedzialny Biznes".