Aktualności

20.04.2018

Konsultacje dokumentu ” Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018″

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - koordynator wdrażania w Polsce Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju -  prowadzi konsultacje społeczne dokumentu "Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018". Opinie do można zgłaszać do dnia 27 kwietnia poprzez formularz dostępny na stronie Ministerstwa.
13.04.2018

Biznes inspirował do współpracy. Za nami 7. Targi CSR

Szeroko pojęta współpraca biznesu z otoczeniem była tematem przewodnim 7. Targów CSR, które odbyły się 12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Formuła wystawowo-konferencyjna sprzyjała wymianie wiedzy i doświadczeń w tym zakresie. Kluczowymi punktami programu były: ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, panel poświęcony roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack.
12.04.2018

Dla kogo „Pióro odpowiedzialności”? Poznaliśmy autorów najlepszych tekstów o CSR

Finał 8. edycji konkursu „Pióro odpowiedzialności” odbył się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie. Wśród laureatów znaleźli się autorzy tekstów opublikowanych na łamach takich tytułów jak: „Benefit”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Magazyn Miasta”, „Newsweek”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, a także w publikacjach „Dobre marki z przesłaniem”, „Partnerstwo w praktyce. Przegląd działań”.
12.04.2018

Coraz większa skala działań CSR w Polsce. Premiera 16. Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

1190 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju znalazło się w najnowszym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To ponad 300 praktyk więcej niż w ubiegłorocznym raporcie i kolejny rekord w 16-letniej historii publikacji, pokazujący systematyczny i coraz bardziej intensywny rozwój koncepcji CSR (corporate social responsibility) w naszym kraju.
12.04.2018

Kolejnych 9 firm stawia na współpracę w Programie Partnerstwa FOB

Już ponad 50 firm partnerskich współpracuje z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa. Podczas 7. Targów CSR, 12 kwietnia br. na PGE Narodowy w Warszawie do tego grona dołączyło 9 podmiotów.
12.04.2018

Pierwszy w Polsce #SustainHack rozstrzygnięty. Kreatywne społeczności poszukiwały rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju

Podczas 7. Targów CSR na PGE Narodowym ogłoszono laureatów pierwszego w Polsce #SustainHack. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie dostarczyć rozwiązania na wyzwania postawione przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską. Nagrodami w konkursie były czeki na 10 000zł oraz szansa na współpracę z partnerami #SustainHack.  Inicjatorem i organizatorem projektu było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.04.2018

Instrukcja umieszczenia okna transmisji 7. Targów CSR

7. Targi CSR będą transmitowane on-line na portalach Facebook oraz YouTube. Właściciele stron internetowych mogą zamieścić okno transmisji z wydarzenia. Poniżej przedstawiamy instrukcję.
11.04.2018

Oglądaj transmisję z 7. Targów CSR

12 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbywa się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu. Targi CSR są transmitowane na kanałach Forum Odpowiedzialnego Biznesu na YouTube oraz Facebooku. Dzięki temu wszyscy mogą śledzić panele dyskusyjne oraz poznać dobre praktyki CSR wystawców (WSTĘP WOLNY, GODZ. 9 - 17).
09.04.2018

Przewodnik po 7. Targach CSR – do pobrania wersja PDF

Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło folder informacyjny 7. Targów CSR. Dzięki publikacji odwiedzający będą mogli lepiej zaplanować swoją obecność pod kątem zwiedzania stoisk, korzystania z atrakcji, udziału w panelach dyskusyjnych. Na wszystkie części wydarzenia obowiązuje WSTĘP WOLNY.
09.04.2018

FOB zbada ślad węglowy Targów CSR

Efekty środowiskowe Targów CSR zostaną maksymalnie ograniczone, a także zrekompensowane (offset) po jego zakończeniu. Tym razem Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało  zrobić to m.in. poprzez organizację zbiórki  elektroodpadów oraz starych telefonów komórkowych, z których środki przeznaczone zostaną na cele charytatywne.
08.04.2018

7. Targi CSR w MUZO.FM

BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny o 7. Targach CSR został wyemitowany 17 marca br. Zachęcamy do odsłuchania audycji, w której z Pawłem Oksanowiczem o największym w Polsce wydarzeniu poświęconym społecznej odpowiedzialności biznesu rozmawiał Marcin Grzybek, menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.04.2018

Ruszyła kampania outdoorowa 7. Targów CSR

Już 12 kwietnia w Warszawie odbędzie się największe w Polsce wydarzenie o odpowiedzialnym biznesie - 7. Targi CSR. Komunikację wydarzenia w stolicy wspiera kampania outdoorowa. Nośniki reklamowe udostępniło Clear Channel Polska, patron medialny spotkania.
03.04.2018

Prezeska FOB objęła funkcję prezes Zarządu Siemens Polska

Z  początkiem kwietnia Dominika Bettman, dotychczasowa CFO Siemens Polska, obejmie stanowisko prezes zarządu tej firmy. Będzie je nadal łączyła z zadaniami  Prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu, funkcji którą pełni społecznie od czerwca 2017 roku.
30.03.2018

Atrakcje Targów CSR

12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym spotkają się przedstawiciele biznesu, środowiska pozarządowego czy akademickiego. Targi CSR to jednak miejsce otwarte dla wszystkich, ponieważ wszyscy, jako konsumenci, odbiorcy usług czy po prostu, osoby na które wpływają działania biznesu jesteśmy jego interesariuszami. Zarówno Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak i wystawcy i zaproszeni goście specjalni przygotowali liczne działania, wśród których, każdy odwiedzający Targi, powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
29.03.2018

O praktykach zawodowych na Targach CSR – spotkanie EU Talent

Podczas 7. Targów CSR, które odbędą się 12 kwietnia na Stadionie PGE  Narodowym, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje z nimi współpracujące, będą miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu w ramach koordynowanego przez FOB, międzynarodowego programu EU Talent. Spotkanie odbędzie się w sali Paryż, w godzinach 15:00 - 17:00.