Aktualności

20.11.2018

Poznaliśmy zwycięzców Hackathonu SDG Głównego Urzędu Statystycznego

W dniach 9-10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównym Urzędzie Statystycznym odbył się hackathon popularyzujący Cele Zrównoważonego Rozwoju i dane statystyczne dotyczące SDGs. Wygrał zespół Statistical Technical Girls, który przedstawił grę „El Presidente”. Partnerem Hackathonu SDG było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
15.11.2018

Wystartowała kampania „Organizacje społeczne. To działa!”

Kampania „Organizacje społeczne. To działa!” przybliżająca szerokiemu gronu odbiorców, czym zajmują się organizacje społeczne oraz jak poprzez codzienną pracę zmieniają rzeczywistość. W inicjatywę zaangażowało się kilkadziesiąt stowarzyszeń i fundacji.
14.11.2018

Ankieta Ministerstwa Finansów w sprawie raportowania niefinansowego

Ministerstwo Finansów zaprasza do  udziału w badaniu ankietowym dotyczącym raportowania niefinansowego. Ankieta będzie aktywna do 10 grudnia 2018 r.
13.11.2018

Kto zdobędzie tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”? Trwa głosowanie na społecznie zaangażowane gwiazdy

Osoby powszechnie znane zgłoszone w X edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” pomagają innym zostając wolontariuszami, ambasadorami kampanii społecznych, wspierając organizacje pozarządowe i - co równie ważne - zachęcają innych do pomagania i stają się wzorem do naśladowania. Trzy osoby spośród finalistów Plebiscytu otrzymają statuetkę oraz czek dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Do 22 listopada 2018 r. na stronie plebiscytu można zapoznać się z opisami działań i oddawać głosy na społecznie zaangażowane gwiazdy. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
29.10.2018

Festiwal Design Thinking Week 2018

W dniach 12-18.11.2018 odbędzie się czwarta edycja Design Thinking Week.  To festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników. Patronem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
25.10.2018

Rusza rejestracja na hackathon GUS „Koduj SDG”

Od 9 do 10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego, przy al. Niepodległości 208 w Warszawie, zostanie zorganizowany hackathon SDG trwający nieprzerwanie przez 27 godzin. Pula nagród wynosi 30 tys. zł. Internetowa rejestracja na konkurs potrwa do 6 listopada. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym hackathonu.
08.10.2018

Ekosystem Pozytywnego Wpływu – jak przedsiębiorcy społeczni, intraprzedsiębiorcy i infraprzedsiębiorcy zmieniają świat

23 października na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się konferencja "Ekosystem Pozytywnego Wpływu - jak przedsiębiorcy społeczni, intraprzedsiębiorcy i infraprzedsiębiorcy zmieniają świat". Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem, a portal Odpowiedzialnybiznes.pl patronem medialnym konferencji.
05.10.2018

Wolontariat w ramach Szczytu Klimatycznego (COP24)

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach – dynamicznie rozwijającej się stolicy ponad dwumilionowej metropolii. Wolontariusze będą działać na terenie Katowic oraz Krakowa.
03.10.2018

Czy zachłanność jest źródłem nieodpowiedzialności? VI Konferencja Nienieodpowiedzialni

Już po raz szósty przedstawiciele biznesu, nauki oraz autorytety moralne spotkają się, aby dyskutować o odpowiedzialności, jej roli w biznesie i życiu społecznym. Tym razem prelegenci będą zastanawiali się m.in. nad tym, czy kłamstwo jest najskuteczniejszym narzędziem sprzedaży oraz jak kontrolowane są zachowania konsumentów na rynkach finansowych. Tegoroczna edycja Nienieodpowiedzialnych odbędzie się 7 listopada w Centrum Konferencyjnym Polin w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl objął konferencję patronatem medialnym.
26.09.2018

Ruszyła 2. edycja Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”

Do 12 października potrwa nabór wniosków do 2. edycji Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, organizowanej przez Inwestycje Społeczne i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
26.09.2018

Polski biznes na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju

W tym roku po raz pierwszy Światowy Dzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju celebrują także polskie firmy, które dołączyły do globalnego ruchu na rzecz realizacji Agendy. Tworzą Kampanię 17 Celów, prowadzoną w szerokim partnerstwie firm i instytucji inicjatywę której zadaniem jest zachęcać polski biznes do zaangażowania. Partnerem merytorycznym Kampanii 17 Celów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
19.09.2018

Konferencja Kampanii 17 Celów

25 września w godz. 9:30 – 10:30 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Kampanii 17 Celów. Partnerem merytorycznym Kampanii jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.09.2018

Poszukiwani wolontariusze na COP24

Urząd Miasta Katowice rozpoczął nabór wolontariuszy w związku z organizacją konferencji klimatycznej COP24 w grudniu br. Wolontariuszami mogą zostać osoby powyżej 18 roku życia, posługujące się językiem angielskim.
28.08.2018

Trwa 8. edycja Konkursu [eS]

W ramach Konkursu [eS] nagradzani się ci, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnych problemów społecznych – przedsiębiorcy społeczni. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
23.08.2018

Czy twoje miasto jest gotowe na zmiany klimatu? Zaproszenie do badania

Ministerstwo Środowiska zaprasza do badania na temat wpływu zmian klimatu na życie w miastach. Badanie prowadzone jest w ramach projektu "Wczuj się w klimat" polegającym na opracowaniu planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Głównym celem projektu jest ocena wrażliwości na zmiany klimatu 44 największych polskich miast i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń.