Aktualności

19.09.2018

Konferencja Kampanii 17 Celów

25 września w godz. 9:30 – 10:30 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Kampanii 17 Celów. Partnerem merytorycznym Kampanii jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.09.2018

Poszukiwani wolontariusze na COP24

Urząd Miasta Katowice rozpoczął nabór wolontariuszy w związku z organizacją konferencji klimatycznej COP24 w grudniu br. Wolontariuszami mogą zostać osoby powyżej 18 roku życia, posługujące się językiem angielskim.
28.08.2018

Trwa 8. edycja Konkursu [eS]

W ramach Konkursu [eS] nagradzani się ci, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnych problemów społecznych – przedsiębiorcy społeczni. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
23.08.2018

Czy twoje miasto jest gotowe na zmiany klimatu? Zaproszenie do badania

Ministerstwo Środowiska zaprasza do badania na temat wpływu zmian klimatu na życie w miastach. Badanie prowadzone jest w ramach projektu "Wczuj się w klimat" polegającym na opracowaniu planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Głównym celem projektu jest ocena wrażliwości na zmiany klimatu 44 największych polskich miast i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń.
16.08.2018

W UE wyrzucamy do śmieci 17 miliardów kg świeżych owoców i warzyw rocznie

W skali roku gospodarstwa domowe w Unii Europejskiej wytwarzają, w przeliczeniu na osobę, ponad 35,3 kg odpadów w postaci świeżych owoców i warzyw. Według naukowców ze Wspólnego Centrum Badawczego UE (JRC), uniknąć można produkcji nawet 14,2 kg tych odpadów.
10.08.2018

Wystartowała X edycja plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

W plebiscycie już po raz 10. zostaną docenione osoby znane wykorzystujące swą rozpoznawalność do pomagania innym. Do 20 września organizacje pozarządowe, firmy, menedżerowie gwiazd mogą nominować tych, którzy angażują się społecznie i poświęcają swój czas na działania dobroczynne. Nagrodą jest tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” oraz czek dla wskazanej przez Gwiazdę organizacji. Patronem plebiscytu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
06.08.2018

Wypełnij ankietę – wesprzyj aktywizację seniorów

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach współpracy z Fundacją Aktywni Całe Życie realizuje projekt "Strategia zrównoważonego rozwoju nowym programem Fundacji wzmacniającym działania na rzecz seniorów mieszkających w Warszawie". Zachęcamy do wypełnienia ankiety będącej istotną częścią projektu. 
03.08.2018

NFOSiGW: 200 mln zł dla przedsiębiorców na instalacje OZE

3 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie przyjmowanie wniosków o unijne dofinansowanie przedsięwzięć związanych z produkcją energii elektrycznej. Nabór potrwa do 31 października 2018 r., a jego rozstrzygnięcie zaplanowano na maj 2019 r.
01.08.2018

Kampania BohaterON – włącz historię

Ruszyła trzecia edycja kampanii BohaterON, dzięki której do Powstańców trafią nie tylko pocztówki, ale również...
30.07.2018

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. To konkurs krótkich form filmowych wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Zgłoszenie i projekcja filmu w konkursie są bezpłatne. Festiwal odbywa się pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.
10.07.2018

Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii – ankieta dla firm

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza firmy do udziału w projekcie „Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii” (ang. LIFE Ask REACH), który jest obecnie realizowany w 13 państwach Unii Europejskiej i finansowany programu LIFE. Jednym z celów projektu jest współpraca z firmami, aby zapewnić im wsparcie w zakresie przekazywania konsumentom informacji o zawartości w artykułach substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). Pierwszym etapem działań jest ankieta dla firm.
10.07.2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronem honorowym Konkursu „Raporty Społeczne”

Trwa nabór publikacji do 12. edycji Konkursu "Raporty Społeczne". Patronem honorowym Konkursu jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
04.07.2018

Raport z 3. edycji badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej”

Raport „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” wyraźnie pokazuje, że istnieje konieczność promocji idei CSR i korzyści, w tym również finansowych, dla przedsiębiorców a także pracowników, klientów, dostawców i społeczności lokalnych. Główne powody zaangażowania firm w działania CSR to chęć wzmocnienia pozytywnego wizerunku, a także konieczność wdrażania globalnej strategii organizacji w tym obszarze. Partnerem merytorycznym badania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
02.07.2018

Wytyczne OECD dotyczące należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno – odzieżowym i obuwniczym

29 czerwca 2018 w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w ramach konferencji pt. „Odpowiedzialny biznes – odpowiedzialny rozwój. Należyta staranność w łańcuchach dostaw. Standardy i praktyka”, odbyła się premiera polskiego tłumaczenia "Wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno - odzieżowym i obuwniczym". Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem tłumaczenia.
28.06.2018

Zespół do spraw Zrównoważonego Rozwoju i CSR zainaugurował działania

19 czerwca w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się pierwsze inauguracyjne posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Posiedzenie zostało zwołane na zaproszenie Ministra Inwestycji i Rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest jedną z organizacji członkowskich Zespołu.