Aktualności

10.07.2018

Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii – ankieta dla firm

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza firmy do udziału w projekcie „Kupuj Odpowiedzialnie bez chemii” (ang. LIFE Ask REACH), który jest obecnie realizowany w 13 państwach Unii Europejskiej i finansowany programu LIFE. Jednym z celów projektu jest współpraca z firmami, aby zapewnić im wsparcie w zakresie przekazywania konsumentom informacji o zawartości w artykułach substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). Pierwszym etapem działań jest ankieta dla firm.
10.07.2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju patronem honorowym Konkursu „Raporty Społeczne”

Trwa nabór publikacji do 12. edycji Konkursu "Raporty Społeczne". Patronem honorowym Konkursu jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
04.07.2018

Raport z 3. edycji badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej”

Raport „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” wyraźnie pokazuje, że istnieje konieczność promocji idei CSR i korzyści, w tym również finansowych, dla przedsiębiorców a także pracowników, klientów, dostawców i społeczności lokalnych. Główne powody zaangażowania firm w działania CSR to chęć wzmocnienia pozytywnego wizerunku, a także konieczność wdrażania globalnej strategii organizacji w tym obszarze. Partnerem merytorycznym badania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
02.07.2018

Wytyczne OECD dotyczące należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno – odzieżowym i obuwniczym

29 czerwca 2018 w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w ramach konferencji pt. „Odpowiedzialny biznes – odpowiedzialny rozwój. Należyta staranność w łańcuchach dostaw. Standardy i praktyka”, odbyła się premiera polskiego tłumaczenia "Wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno - odzieżowym i obuwniczym". Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem tłumaczenia.
28.06.2018

Zespół do spraw Zrównoważonego Rozwoju i CSR zainaugurował działania

19 czerwca w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się pierwsze inauguracyjne posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Posiedzenie zostało zwołane na zaproszenie Ministra Inwestycji i Rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest jedną z organizacji członkowskich Zespołu.
28.06.2018

Indeks odpowiedzialności społecznej klubów sportowych

Sportimpakt, komórka Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowała charakterystykę narzędzia służącego do badania odpowiedzialności społecznej profesjonalnych klubów sportowych. Patronem medialnym projektu jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
20.06.2018

Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało pierwszy raport z realizacji przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju. Raport opracowano na potrzeby przeglądu realizacji przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju, zdefiniowanych w Rezolucji ONZ – Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. Raport został przyjęty przez Radę Ministrów 5 czerwca 2018 r.
18.06.2018

Pełne wyniki Rankingu Odpowiedzialnych Firm

15 czerwca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ogłoszony został 12. Ranking Odpowiedzialnych Firm. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 organizacji. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym inicjatywy.
15.06.2018

Wyniki 12. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ogłoszona została lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Rozstrzygnięcie rankingu miało miejsce 15 czerwca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym inicjatywy.
15.06.2018

Znamy Startupy Pozytywnego Wpływu

15 czerwca ogłoszona została lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Nowością w tegorocznej odsłonie rankingu była lista „Startupów Pozytywnego Wpływu”, która prezentuje organizacje prowadzące działalność w ramach innowacyjnego modelu biznesowego generującego korzyści ekonomiczne i społeczne jednocześnie.
13.06.2018

30 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu wyrzuca żywność. Rocznie to aż 9 mln ton produktów spożywczych

W Polsce do wyrzucania jedzenia minimum raz w tygodniu przyznaje się 30 proc. ludności – rocznie na śmietnik trafia nawet 9 mln produktów spożywczych. Gospodarstwa domowe są odpowiedzialne za połowę marnowanej w Unii Europejskiej żywności. Świadomość społeczeństwa w zakresie odpowiedzialności za żywność jest jednak coraz większa, podobnie jak u producentów i dostawców artykułów spożywczych. Przedsiębiorstwa wdrażają strategie zapobiegające marnowaniu żywności. Kluczem do sukcesu jest jednak współpraca na różnych etapach dostaw.
11.06.2018

Ogłoszenie Rankingu Odpowiedzialnych Firm

15 czerwca zostanie ogłoszona 12. edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). Gala wyników odbędzie się w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
08.06.2018

Znamy laureatów XXI edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

6 czerwca, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbyła się XXI gala Konkursu „Dobroczyńca Roku”, w czasie której do grona laureatów tytułu dołączyło dziewięć firm. Patronem konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
06.06.2018

Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030

7 czerwca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zainauguruje platformę współpracy pn. "Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030". Wydarzenie będzie okazją do przedstawienia polskiego raportu na temat realizacji celów Agendy 2030, który w lipcu br. będzie zaprezentowany na forum ONZ. Odbędzie się również debata na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju  z udziałem przedstawicieli wybranych resortów.
04.06.2018

Jak daleko jesteśmy na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Patroni i Partnerzy Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego...