Aktualności

20.10.2017

Standard Informacji Niefinansowych (SIN) opublikowany

17 października został oficjalnie opublikowany Standard Informacji Niefinansowych (SIN), który stworzono, aby ułatwić polskim spółkom obowiązkowe raportowanie informacji dotyczących zagadnień środowiska naturalnego, społecznych i pracowniczych. Standard jest regulacją środowiskową, której opracowanie było koordynowane przez Fundację Standardów Raportowania oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, a której jednym z patronów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Korzystanie z SIN jest bezpłatne.
16.10.2017

Raportowanie niefinansowe – poradnik dla raportujących

Dzięki pracy i zaangażowaniu członków Grupy roboczej ds. raportowania niefinansowego zawiązanej z inicjatywy Polskiej Izby Biegłych Rewidentów i CSRinfo w 2015 roku powstał pierwszy Poradnik dla raportujących dane pozafinansowe. W związku z przyjęciem dyrektywy 2015/95/UE i dzięki współpracy wielu grup interesariuszy reprezentujących stronę rządową, biznes, samorząd zawodowy, organizacje społeczne i środowiska akademickie możliwa była aktualizacja poradnika.
14.10.2017

Potrzebna edukacja o niemarnowaniu jedzenia. Zbliża się Światowy Dzień Żywności

Niemal 35% Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność. Wśród produktów, które najczęściej lądują w koszu, są pieczywo i wędliny. Najczęstszą przyczyną wyrzucania żywności jest przegapienie terminu przydatności do spożycia. To wyniki najnowszego badania „Nie marnuj jedzenia 2017” zrealizowanego z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Żywności
12.10.2017

Konferencja „Sustainability in Supply Chains”

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, University of Oslo, CICERO Center for International Climate Research i FAFO, we współpracy z Polskim Ministerstwem Rozwoju oraz przy wsparciu Ambasady Szwecji oraz Ambasady Królestwa Holandii w Polsce mają zaszczyt zaprosić do udziału wmiędzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych łańcuchów dostaw pt. „Sustainability in Supply Chains”, realizowanej w ramach projektuSustainable Market Actors for Responsible Trade, finansowanego ze środków programu Horizon 2020.
09.10.2017

Konferencja „Etyka biznesu – stan obecny i wyzwania na przyszłość”

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji poświęconej problematyce etyki biznesu, która odbędzie się 18 października 2017 r., godz. 9:30 - 15:00 w Sali im. G.Gęsickiej w Ministerstwie Rozwoju (wejście od ulicy Wspólnej 2/4).
12.09.2017

Warsztaty „Dobre praktyki car-sharingu” z Ministerstwem Energii i Urzędem Miasta Gdyni

Ministerstwo Energii oraz Urząd Miasta Gdyni zapraszają na warsztaty pn. „Dobre praktyki car-sharingu”. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
05.09.2017

Zarządzanie w gospodarce o obiegu zamkniętym – studia podyplomowe

Na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ruszają w październiku studia podyplomowe „Zarządzanie w gospodarce o...
01.09.2017

Muzealny think-tank: muzeum odpowiedzialne społecznie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza muzealników i muzealniczki z całej Polski do udziału w...
05.08.2017

Odkrywaj najcenniejsze miejsca w Polsce

Organizacja ekologiczna WWF Polska opublikowała przewodnik, w którym przedstawia ciekawe i cenne pod względem przyrodniczym miejsca w Polsce – od skalistych gór, poprzez lasy, rzeki i jeziora, kończąc na piaszczystym wybrzeżu Bałtyku. 
25.07.2017

Ostatnie dni zgłoszeń odpowiedzialnych filmów na II Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Do 31 lipca organizatorzy Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych czekają na zgłoszenia filmów do konkursu na najlepsze krótkie filmy popularyzujące równoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility). Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, które posiadają krótkie (do 5 minut) filmiki mówiące o swoich działaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR. Konkurs i festiwal są bezpłatne.
20.07.2017

Obowiązki pracodawcy w czasie upału

W trakcie letnich upałów na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki. Zgodnie z prawem pracy, gdy temperatury sięgają określonych poziomów, muszą oni nieodpłatnie zapewnić pracownikom dostęp do zimnych napojów. Mogą także wydłużyć pracownikom przerwy tak, by w najgorętszym okresie dnia nie przebywali na słońcu. Jeżeli firmy nie zapewniają odpowiednich warunków do pracy, to pracownicy mogą odmówić wykonywania obowiązków. Za zaniedbania pracodawcy grozi też grzywna w wysokości od 1 tys. do nawet 30 tys. zł. 
12.07.2017

Narzędzie godzenia ról MRPiPS

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło w maju Narzędzie godzenia ról, które jest elementem projektu Rodzina i praca - to się opłaca realizowanego w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo (2014-2020). Celem projektu jest promowanie mechanizmów sprzyjających godzeniu ról zawodowych i prywatnych. Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
11.07.2017

Eco-Miasta poszukiwane

Ruszyła piąta edycja programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie...
04.07.2017

Kampanie partnerów FOB wśród najlepszych kampanii społecznych 2016

3 lipca w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala konkursu Kampania Społeczna roku 2016....
03.07.2017

Jednolite zasady segregacji odpadów

Od 1 lipca obowiązuje jednolity system segregacji odpadów. Od tej pory będziemy je dzielić na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne i bioodpady.