Aktualności

05.08.2017

Odkrywaj najcenniejsze miejsca w Polsce

Organizacja ekologiczna WWF Polska opublikowała przewodnik, w którym przedstawia ciekawe i cenne pod względem przyrodniczym miejsca w Polsce – od skalistych gór, poprzez lasy, rzeki i jeziora, kończąc na piaszczystym wybrzeżu Bałtyku. 
25.07.2017

Ostatnie dni zgłoszeń odpowiedzialnych filmów na II Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Do 31 lipca organizatorzy Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych czekają na zgłoszenia filmów do konkursu na najlepsze krótkie filmy popularyzujące równoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility). Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, które posiadają krótkie (do 5 minut) filmiki mówiące o swoich działaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR. Konkurs i festiwal są bezpłatne.
20.07.2017

Obowiązki pracodawcy w czasie upału

W trakcie letnich upałów na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki. Zgodnie z prawem pracy, gdy temperatury sięgają określonych poziomów, muszą oni nieodpłatnie zapewnić pracownikom dostęp do zimnych napojów. Mogą także wydłużyć pracownikom przerwy tak, by w najgorętszym okresie dnia nie przebywali na słońcu. Jeżeli firmy nie zapewniają odpowiednich warunków do pracy, to pracownicy mogą odmówić wykonywania obowiązków. Za zaniedbania pracodawcy grozi też grzywna w wysokości od 1 tys. do nawet 30 tys. zł. 
12.07.2017

Narzędzie godzenia ról MRPiPS

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło w maju Narzędzie godzenia ról, które jest elementem projektu Rodzina i praca - to się opłaca realizowanego w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo (2014-2020). Celem projektu jest promowanie mechanizmów sprzyjających godzeniu ról zawodowych i prywatnych. Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
11.07.2017

Eco-Miasta poszukiwane

Ruszyła piąta edycja programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie...
04.07.2017

Kampanie partnerów FOB wśród najlepszych kampanii społecznych 2016

3 lipca w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala konkursu Kampania Społeczna roku 2016....
03.07.2017

Jednolite zasady segregacji odpadów

Od 1 lipca obowiązuje jednolity system segregacji odpadów. Od tej pory będziemy je dzielić na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne i bioodpady. 
26.06.2017

Równość jest ważna. Karta Różnorodności w samorządzie i biznesie

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z  Uniwersytetem Wrocławskim zaprasza na konferencję ,,Równość jest ważna. Karta Różnorodności w samorządzie i biznesie", podczas której nastąpi uroczyste sygnowanie Karty przez Marszałka Cezarego Przybylskiego. Konferencja odbędzie się w środę, 28 czerwca 2017 r. w Oratorium Marianum, przy placu Uniwersyteckim 1 w Wrocławiu. Początek godz. 9.30. Karta Różnorodności patronuje wydarzeniu.
23.06.2017

Rusza akcja edukacyjna dla kobiet 45+ dotycząca korzystania z Internetu

Ruszyła internetowa kampania edukacyjna „Aasy Netu” zainicjowana przez firmę Aasa Polska w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Celem akcji jest aktywizacja cyfrowa osób dojrzałych, przy wsparciu młodszych.
22.06.2017

Biznes i prawa człowieka – przyjęto Krajowy Plan Działania

29 maja 2017 r. Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Działania na rzecz wdrażania Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka na lata 2017-2020. 
21.06.2017

Szkolenie w NFOŚiGW dla przedsiębiorców wdrażających innowacyjne technologie środowiskowe

6 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców zainteresowanych programem Wsparcie dla innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 lipca za pomocą formularza dostępnego na stronie Funduszu. 
19.06.2017

Powstanie Narodowy Plan Ochrony Żywności

Konieczność powstania kompleksowego, systemowego Narodowego Planu Ochrony Żywności, który będzie podstawą dla decydentów do kształtowania...
08.06.2017

Raport z 2. edycji barometru Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Działania firm w obszarze społecznie odpowiedzialnego biznesu dają realne i mierzalne korzyści, takie jak: wzmacnianie...
06.06.2017

Biznes wspólnie na rzecz zrównoważonego rozwoju

Podczas konferencji „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”, która...
05.06.2017

Pierwsze zdjęcia Street View na rzece – poznaj Wisłę

Fundacja WWF Polska zrealizuje pierwszy projekt Google Street View na rzece Wiśle. Zdjęcia do tej...