Aktualności

18.01.2018

KE zaprezentowała Europejską strategię w dziedzinie tworzyw sztucznych

Jeżeli nie zmienimy metod produkcji i sposobów wykorzystywania tworzyw sztucznych, do roku 2050 w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans prezentując pierwszą w historii ogólnoeuropejską strategię w tej dziedzinie. Jest ona jednym z elementów procesu przechodzenia na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu.
17.01.2018

Światowe Forum Ekonomiczne o tworzeniu wspólnej przyszłości

Creating a Shared Future in a Fractured World - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne. 48. coroczne spotkanie, będzie miało miejsce tradycyjnie w Davos w Szwajcarii, tym razem w dniach 23 - 26 stycznia i zgromadzi szefów państw, rządów i organizacji międzynarodowych wraz z liderami biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, przedstawicieli środowiska akademickiego, sztuki i mediów.
17.01.2018

CSR Europe pyta o raportowanie niefinansowe – ankieta

CSR Europe rozpoczyna badanie, którego celem jest zebranie informacji od firm w Europie, objętych obowiązkiem ujawniania danych niefinansowych i informacji o różnorodności, na temat ich obecnych praktyk w tym zakresie. Pozwoli to lepiej zrozumieć status ujawniania informacji niefinansowych w całej Europie, w oparciu o doświadczenia firm z różnych krajów.
08.01.2018

Zagraj i poznaj Cele Zrównoważonego Rozwoju

Centrum Informacyjne ONZ dla Europy Zachodniej (United Nations Regional information Centre for Western Europe - UNRIC) wspólnie z artystką Yacine Ait Kaci (YAK) stworzyło grę planszową poświęconą Celom Zrównoważonego Rozwoju pt. "Go, Goals!". Gra, z założenia skierowana do młodszych odbiorców, dostępna jest za darmo - do pobrania, z możliwością tłumaczenia i dalszej, bezpłatnej, niekomercyjnej dystrybucji.
04.01.2018

Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu od UN Global Compact

UN Global Compact wydało Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu 2018 (The Global Climate Action Playbook 2018). Publikacja zawiera zestaw praktycznych narzędzi dla biznesu, przedstawia uaktualnienia polityk najwyższego szczebla, spojrzenie na kluczowe wyzwania w dziedzinie klimatu oraz analizuje wkład poszczególnych krajów w realizację działań mających na celu wdrożenie Paryskiego porozumienia klimatycznego do 2020 roku.
03.01.2018

W stronę lepszych rozwiązań. Dobre praktyki w przemyśle obuwniczym

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie opublikowała raport  przygotowany w ramach międzynarodowej kampanii Kupuj Odpowiedzialnie Buty (ang. Change Your Shoes), w którą zaangażowanych jest osiemnaście organizacji europejskich i azjatyckich. Aktywiście połączyli siły, aby zwrócić uwagę na problemy w produkcji skór i obuwia i wspólnie działać na rzecz respektowania prawa pracowników do godnej płacy i bezpiecznych warunków pracy. Organizacje chcą także umożliwić konsumentom nabywanie bezpiecznych produktów i jawnych informacji na temat produkcji kupowanych przez siebie butów.