Aktualności

02.08.2017

Dzień Długu Ekologicznego, czyli zaczynamy życie na kredyt

W 2017 r. już 2 sierpnia przypada Dzień Długu Ekologicznego, czyli dzień, w którym zużyliśmy...
24.07.2017

Gospodarka okrężna – osiem rozwiązań dla biznesu

World Business Council for Sustainable Development (WBCSD) na podstawie ponad 100 wywiadów z przedstawicielami biznesu realizującymi działania związane z gospodarką cyrkularną,  wybrało osiem rozwiązań, którymi mogą się posłużyć menedżerowie chcący wprowadzić praktyki z zakresu gospodarki okrężnej w swojej organizacji.
14.07.2017

Ratowanie świata – przewodnik dla leniwych

ONZ przygotowała krótki instruktaż działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju dla osób, które lubią...
11.07.2017

Rola CFOs a ryzyka niefinansowe organizacji

Firma konsultingowa Deloitte opublikowała raport, w którym opisuje rolę dyrektorów finansowych w zarządzaniu ryzykiem związanym ze zrównoważonym rozwojem, budowaniem wartości i ochroną marki. Deloitte w Polsce jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.07.2017

CSR Europe rusza z nowym programem dla stażystów

CSR Europe uruchamia pilotażowy projekt „Apprentices in Motion”( Stażyści w ruchu) w celu długoterminowego wsparcia mobilności praktykantów i stażystów w Europie. Działanie realizowane jest w ramach Erasmus Pro, nowej inicjatywy programu Erasmus +, uruchomionej przez Komisję UE, w celu rozwijania mobilności praktykantów.
10.07.2017

#KnowYourGoals – promocja SDGs wśród młodych ludzi

Trwa kampania #KnowYourGoals zapoczątkowana przez UN Sustainable Development Solutions Network – Youth Initiative (SDSN Youth). Celem akcji jest zmobilizowanie lokalnych społeczności, szczególnie ludzi młodych, do zaangażowania się w działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju i przyczynić się do podniesienia świadomości w tym temacie.
07.07.2017

Polska na 27. miejscu „SDG Index and Dashboards 2017”. Światowi liderzy wezwani do zwiększenia wysiłków na rzecz realizacji SDGs

Przed spotkaniem grupy G20 w Hamburgu, opublikowany został raport „SDG Index and Dashboards 2017”, z którego wynika że światowi liderzy muszą wzmocnić wspólne wysiłki na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
05.07.2017

Wytyczne KE dotyczące ujawniania danych niefinansowych

Komisja Europejska przyjęła wytyczne dotyczące ujawniania danych społecznych i środowiskowych. Te niewiążące prawnie wskazówki są wsparciem w realizacji wymogów raportowania pozafinansowego nałożonych na firmy przez dyrektywę 2014/95/UE ws. ujawniania informacji niefinansowych i informacji na temat różnorodności (pobierz Analizę Tematyczną FOB). Mają one zwiększyć jakość i użyteczność prezentowanych danych oraz zapewnić ich porównywalność. Jest to istotne szczególnie dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów. 
27.06.2017

Przewodnik po gospodarce okrężnej

26 czerwca Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development...
19.06.2017

Dzieci w krajach bogatych w kontekście SDGs – nowy raport UNICEF

Centrum Badawcze UNICEF - Innocenti opublikowało raport "W trosce o przyszłe pokolenia. Dzieci w krajach bogatych w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju”, który przedstawia ocenę warunków i jakości życia dzieci w 41 krajach bogatych w kontekście zrównoważonego rozwoju.
12.05.2017

Poszukiwani Pionierzy SDGs

Do 26 maja można zgłaszać kandydatury „Pionierów SDGs”, czyli osób ze środowiska biznesu, które aktywnie...
09.05.2017

Konkurs na najlepiej zarządzany projekt społeczny

Stowarzyszenie IPMA Polska (International Project Management Association Polska) zaprasza wszystkie organizacje realizujące projekty społeczne do...
04.05.2017

Międzynarodowy konkurs na najlepiej zarządzany projekt społeczny

Stowarzyszenie IPMA zaprasza wszystkie organizacje realizujące projekty społeczne do aplikowania w międzynarodowym konkursie IPMA Achievement Awards 2017.
12.04.2017

[Video] Przewodnik WBCSD po Celach Zrównoważonego Rozwoju

Organizacja World Business Council for Sustainable Development opublikowała film, w którym w przystępny sposób przedstawia ideę Celów...
22.03.2017

Woda a biznes – infografiki GRI na Międzynarodowy Dzień Wody

Global Reporting Initiative, z okazji przypadającego 22 marca Międzynarodowego Dnia Wody, opublikował infografiki na temat...