Aktualności

17 kwietnia 2019

Orange Polska laureatem Green Frog Award 2019

Firma Orange Polska, laureat nagrody głównej konkursu Raporty Społeczne w kategorii raport zintegrowany, zdobyła także nagrodę Green Frog Award. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Zagrzebiu, podczas zorganizowanej przez Deloitte konferencji „Inwestowanie w zrównoważony rozwój”.

15 kwietnia 2019

Znamy laureatów X edycji konkursu Złoty Bankier

11 kwietnia odbyła się uroczysta gala X edycji konkursu Złoty Bankier, który jest realizowany przez Bankier.pl od 2009 roku. W tegorocznej edycji polskie banki zostały wyróżnione w dziesięciu kategoriach. Patronem merytorycznym konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 kwietnia 2019

Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce

Firma McKinsey & Company przy współpracy redakcji miesięcznika „Forbes Polska” przygotowała raport „Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce”.

11 kwietnia 2019

Zamówienia publiczne na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym: wskazówki i dobre praktyki

Autorzy wydanej przez Komisję Europejską publikacji „Zamówienia publiczne na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym: wskazówki i dobre praktyki” wskazują, że wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie i coraz większym uzależnieniem gospodarek od zasobów zewnętrznych w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię, wodę czy żywność, na społecznościach ciąży ogromna presja związana z pozyskiwaniem tych zasobów oraz jednoczesnym radzeniem sobie z odpadami i emisjami.

4 kwietnia 2019

Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju

Przez wiele lat podstawowym miernikiem poziomu rozwoju gospodarki i zamożności jej obywateli był Produkt Krajowy Brutto, wskaźnik stworzony jeszcze na początku ubiegłego wieku. Aktualniejszym i bardziej reprezentatywnym wskaźnikiem jest Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc