Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 stycznia 2020

Business for Nature in Davos: Businesses call for policies that place nature at the heart of the global economy

On January 21 at the World Economic Forum in Davos, Business for Nature – a global coalition of influential organizations and forward-thinking businesses, with Responsible Business Forum onboard – is calling for concrete action from governments to deliver a new deal for nature and people. 2020 provides a historic opportunity as world leaders and governments come together at several key moments to determine the planet’s future.

22 stycznia 2020

Koalicja Business for Nature w Davos: firmy apelują o polityki, które stawiają naturę w centrum światowej gospodarki

W ciągu ostatnich miesięcy Business for Nature – globalna koalicja, której członkiem jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu – zaangażowała setki firm z całego świata, aby wypracować jednolite stanowisko w sprawie kryzysu klimatycznego i zagrożenia utraty bioróżnorodności na świecie. Efektem prac jest przedstawiony podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zestaw rekomendacji dla rządów, które mają pomóc w podjęciu przez nie zdecydowanych działań.

22 stycznia 2020

Rzeczpospolita partnerem medialnym 8. Targów CSR

Dziennik „Rzeczpospolita”, jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, zostało partnerem medialnym 8. Targów CSR. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największe w Polsce wydarzenie z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. w Centrum EXPO XXI…

22 stycznia 2020

Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

Firmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 16 kwietnia w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny (odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

21 stycznia 2020

Jakość żywności ważnym tematem dla biznesu i społeczeństwa

Wyzwaniem dla Polski i świata wciąż pozostają kwestie niedożywienia, jakości i bezpieczeństwa żywnościowego czy zrównoważonego rolnictwa. Odnoszą się do nich zadania zawarte w 2. Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Z perspektywy 5 lat obowiązywania celów warto sprawdzić, co udało się osiągnąć…

17 stycznia 2020

Raben o odpowiedzialnej konsumpcji żywności w #OdPOWIEDZialnie

Ukazał się 9 odcinek #OdPOWIEDZialnie z udziałem Grupy Raben, w ramach którego Jakub Krzewina podsumował globalny problem marnowania żywności. Filmik jest m.in. ostatnim w cyklu poświęconemu odpowiedzialnej konsumpcji żywności #OdPOWIEDZialnie. 

17 stycznia 2020

Irena Pichola, członkini zarządu FOB, gościem programu „Bilans” w TVN24 BiS

Irena Pichola, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościem programu „Bilans” na antenie TVN24 BiS. Punktem wyjścia do rozmowy był opublikowany przez World Economic Forum „Global Risks Report 2020”.

17 stycznia 2020

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu w nowym składzie Rady Dostępności

Po raz pierwszy w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się posiedzenie Rady Dostępności. Przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, a także środowisk osób z niepełnosprawnościami spotkali się, aby wspólnie rozmawiać o planowanych działaniach podejmowanych w ramach Programu Dostępność Plus. Podczas posiedzenia minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak wręczyła nominacje członkom Rady Dostępności, w skład której ponownie weszła Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 stycznia 2020

Pióro odpowiedzialności – zgłoś artykuły na temat odpowiedzialnego biznesu

To już 10. edycja konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowanego do dziennikarzy i ekspertów, piszących teksty na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/ trwa rejestracja artykułów opublikowanych w 2019 roku.

14 stycznia 2020

Jak biznes działa na rzecz walki z ubóstwem? Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Walka z ubóstwem to jedno z najważniejszych wyzwań w kontekście globalnym, ujęte także w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Mimo że od 2000 roku światowe wskaźniki spadły o ponad połowę, to co dziesiąta osoba w państwach rozwijających się żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z kampanią informacyjną z okazji 5 lat SDGs.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc