Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 kwietnia 2019

Bank Ubrań szansą dla młodzieży narażonej na wykluczenie społeczne

Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną, która łączy biznes ze światem mody. Celem projektu jest aktywizacja młodzieży opuszczającej domy dziecka lub rodziny zastępcze. Pomaga głównie młodym kobietom rozpocząć drogę zawodową, jednocześnie edukując je w zakresie dbania o środowisko. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym odpowiedzialnybiznes.pl

26 kwietnia 2019

Czy odwaga wystarczy, by osiągnąć sukces i satysfakcję w pracy i życiu prywatnym? Trwa rejestracja na VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności

VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności, organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności, odbędzie się 23 maja w Warszawie. Z tej okazji po raz pierwszy Polskę odwiedzi replika słynnej nowojorskiej rzeźby Fearless Girl. Partnerem wydarzenia jest polski oddział State Street Bank.

25 kwietnia 2019

Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości

Ruszyła rejestracja na pierwszą edycję konferencji „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości”. Jej celem jest kształtowanie współpracy biznesu i organizacji pozarządowych na rzecz rozwoju lokalnego i poprawy jakości życia w Wielkopolsce. Konferencja odbędzie się 6 czerwca. Organizowana jest przez Eneę we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

25 kwietnia 2019

Kto ,,zamyka” obieg w Polsce?

Temat gospodarki obiegu zamkniętego to jeden z wiodących trendów w społecznej odpowiedzialności biznesu, który odpowiada jednocześnie na jedno z kluczowych wyzwań środowiskowych jakim jest nadmierna konsumpcja. Firmy wprowadzają rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej, wokół których budują skuteczne modele biznesowe. Forum Odpowiedzialnego Biznesu postanowiło docenić osoby, które wspierają rozwój GOZ w Polsce. W ramach 3. edycji nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” można zgłaszać pracowników biznesu oraz środowiska okołobiznesowego działających na rzecz zmniejszenia i optymalizacji zużycia zasobów naturalnych.

18 kwietnia 2019

Odwaga i równowaga. Rusza rejestracja na VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności

Odwaga będzie tematem przewodnim VI Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu Karta Różnorodności. Konferencja odbędzie się 23 maja w Kinie Atlantic w Warszawie. Ruszyła rejestracja na wydarzenie (udział bezpłatny).

17 kwietnia 2019

Znamy laureatów VIII edycji Listków CSR

Tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz ósmy przyznali Listki CSR POLITYKI. To wyróżnienia dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm.

16 kwietnia 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dołącza do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności

15 kwietnia 2019 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w Urzędzie Marszałkowskim podpisał – w obecności Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Kartę Różnorodności.

15 kwietnia 2019

W dniach 19 – 22 kwietnia biuro FOB zamknięte

W przerwie świątecznej od dnia 19 do 22 kwietnia biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie zamknięte, a pracownicy przebywać będą na urlopie wypoczynkowym. Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

15 kwietnia 2019

Evaluating Progress on the SDGs

W raporcie „Evaluating Progress on the SDGs” przedstawiono wyniki drugiego badania GlobeScan-SustainAbility Survey oceniającego postępy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

12 kwietnia 2019

Odpowiedzialność za produkty i usługi tematem trzeciej rekomendacji Rady Odpowiedzialnego Przywództwa

Uczestnicy trzeciego tematycznego spotkania Rady Odpowiedzialnego Przywództwa zajęli się kwestią odpowiedzialnej sprzedaży jako kolejnym wyzwaniem z obszaru CSR. Wpisali je na listę rekomendacji, skierowanych do środowiska biznesu w Polsce.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc