Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 lutego 2019

Rada Dostępności z udziałem prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zainaugurowana została działalność Rady Dostępności. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 lutego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazła się w gronie członków nowo powstałego zespołu.

27 lutego 2019

Henkel opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2018 rok

Henkel opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2018 rok. W publikacji podkreślono rolę, jaką w działaniach CSR firmy odgrywają takie kwestie jak efektywność korzystania z zasobów w skali globalnej, działania w sprawie ochrony klimatu, zobowiązania w zakresie wdrażania założeń gospodarki obiegu zamkniętego i korzystanie z opakowań przyjaznych środowisku.

27 lutego 2019

Jaka jest kondycja organizacji pozarządowych? Raport z badania sektora NGO

27 lutego to Dzień organizacji społecznych – święto aktywności, zaangażowania i poczucia misji. Z tej okazji ukazał się raport z najnowszej edycji badania „Kondycja organizacji pozarządowych 2018”. W publikacji znalazł się także ekspercki komentarz Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej i członkini zarządu FOB, dotyczący wyników badania. 

26 lutego 2019

Odpowiedzialne miejsce pracy kategorią tematyczną w „Piórze odpowiedzialności”

W tegorocznej edycji konkursu „Pióro odpowiedzialności” Forum Odpowiedzialnego Biznesu kategorię tematyczną poświęciło tworzeniu odpowiedzialnych miejsc pracy. W ten sposób organizacja chce docenić dziennikarzy i ekspertów, którzy podejmują to ważne zagadnienie w swojej aktywności medialnej. Zgłoszenia artykułów trwają do 28 lutego poprzez formularz na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.

25 lutego 2019

Tesco Polska dołącza do partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska”

Tesco to kolejny partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który zdecydował się na współpracę w ramach środowiskowej inicjatywy Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

22 lutego 2019

FOB poszukuje osoby na stanowisko Menedżera/Menedżerki projektów

FOB poszukuje osoby, która będzie odpowiadała z m.in. za budowanie i podtrzymywanie relacji z firmami partnerskimi, administracją publiczną, środowiskiem akademickim i NGO; bieżącą komunikację we współpracy z działem promocji; organizację merytoryczna i logistyczna projektów oraz prowadzenie spotkań i szkoleń/warsztatów. Na zgłoszenia czekamy do 8 marca 2019 roku.

21 lutego 2019

O ekorozwiązaniach w LPP na łamach magazynu „F5”

O inicjatywach CSR dotyczących poszczególnych etapów życia produktów opowiedziała magazynowi „F5” Anna Miazga, odpowiedzialna za budowanie oraz wdrażanie ekorozwiązań w firmie LPP, będącej partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

20 lutego 2019

Kto zdobędzie Pióro odpowiedzialności?

Trwają zgłoszenia do konkursu dla dziennikarzy i ekspertów, podejmujących w swojej codziennej pracy temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Oceny zakwalifikowanych tekstów pod kątem m.in. walorów merytorycznych, kompletności i kreatywności dokona 7-osobowe jury eksperckie.

18 lutego 2019

[VIDEO] Debata „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”

Co roku w rocznicę inauguracji Karty Różnorodności w Polsce obchodzone są symbolicznie urodziny programu. Jest to czas podsumowań ubiegłych lat i prezentacji planów na kolejne miesiące. Z okazji siódmych urodzin Karty przygotowana została debata online „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”.

15 lutego 2019

Specjalista/ka ds. CSR oficjalnie znajdzie się na liście zawodów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Stanowisko specjalista/ka ds. CSR zostanie oficjalnie włączone do klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. To efekt prawie dwuletnich prac Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z ekspertami firm należących do Programu Partnerstwa FOB, które działają wraz ze stowarzyszeniem na rzecz upowszechniania standardów CSR w Polsce.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc