Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

30 kwietnia 2019

Provident Polska mentorem nagrodzonego projektu w programie Zwolnieni z Teorii

Provident Polska dołączył w tym roku do programu Zwolnieni z Teorii, w ramach którego objął mentoringiem 18 zespołów zgłaszających projekty społeczne. Projekt z zakresu społeczeństwa obywatelskiego „Work from Inspirations” z programu mentoringowego Provident Polska otrzymał nagrodę Złotego Wilka.

30 kwietnia 2019

Znamy wyniki konkursu „Słoneczne szkoły dla lepszego miasta”

Pięć szkół, finalistów konkursu związanego z zeszłorocznym szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach, właśnie zakończyło realizację swoich eko-projektów. Instalację fotowoltaiczną z IKEA otrzymała Szkoła Podstawowa nr 28 za swój program „Promienie słoneczne ogrzewają bezpiecznie”.

30 kwietnia 2019

Ruszył nabór do IV edycji programu stażowego Energia dla Przyszłości

Ministerstwo Energii, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, PKN Orlen SA, Polska Grupa Energetyczna SA oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA zapraszają studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych do udziału w IV edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”.

30 kwietnia 2019

Szybkie stacje ładowania GreenWay przy restauracjach KFC

GreenWay Polska rozbuduje swoją sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne dla kierowców lokalizacje. W ramach współpracy z firmą AmRest, polski lider elektromobilności uruchomił właśnie 2 szybkie ładowarki na MOP Olsze w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk-Toruń, co znacznie poprawi przejezdność trasy, szczególnie dla aut z mniej pojemnymi bateriami. Współpraca z AmRest obejmie instalację kolejnych stacji GreenWay zlokalizowanych przy restauracjach KFC.

29 kwietnia 2019

Zbieranie zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” przedłużone do 13 maja

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi pojawiła się dodatkowa szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Termin zbierania zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony do 13 maja 2019 roku, do godziny 17.00.

27 kwietnia 2019

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorczość kobiet

Do 28 kwietnia trwa nabór do udziału w Santander W50 – międzynarodowym projekcie mentorskim skierowanym do doświadczonych menedżerek i specjalistek organizowanym przez Grupę Santander.

26 kwietnia 2019

Pora grilla. Biedronka wprowadza biodegradowalne jednorazówki

Biedronka stawia na ekologiczne rozwiązania i wprowadza przyjazne środowisku innowacje dla grilla. Wśród nich są: ekologiczne sztućce, talerze, kubeczki i słomki.

26 kwietnia 2019

Nestlé Polska sygnatariuszem Paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych

17 podmiotów – organizacji branżowych, pozarządowych i firm, w tym Nestlé Polska podpisało Polski Pakt na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.

26 kwietnia 2019

System kaucyjny. Fakty i mity

Publikacja Deloitte „System kaucyjny. Fakty i mity” poświęcona jest perspektywom wprowadzania systemu kaucyjnego.

25 kwietnia 2019

Jaja raroga z płockiej rafinerii PKN ORLEN do muzeum

Dzięki PKN ORLEN miłośników rzadkich gatunków ptaków czeka spora atrakcja. Do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu trafił jedyny w Polsce pełen lęg jaj raroga, drapieżnika objętego ścisłą ochroną z powodu zagrożenia wyginięciem i niezwykle rzadko widzianego w naszym kraju. Zniesienia składające się z czterech jaj trafiły do placówki z terenu rafinerii PKN ORLEN z Płocka.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc