Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

28 lutego 2019

Koalicja na rzecz Bio wyznaczyła priorytetowe kierunki działania

Pierwsze posiedzenie Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio odbyło się 22 stycznia 2019 roku w Warszawie. Celem spotkania było zdiagnozowanie głównych wyzwań, jakie stoją przed rynkiem i sektorem ekologicznym w kraju, a także zdefiniowanie priorytetowych inicjatyw na najbliższy rok. Najpilniejsze wydaje się zaangażowanie w szeroko pojętą edukację, wypracowanie rozwiązań logistycznych oraz rozwiązanie barier systemowych.

28 lutego 2019

Pracownicy PKN ORLEN pomagają niewidomym dzieciom

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zainaugurowała pierwszą w tym roku akcję w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego. 5 lutego w przedszkolu prowadzonym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą 19 wolontariuszy odnowiło dwie sale edukacyjne.

28 lutego 2019

Carrefour w Bydgoszczy promuje zero waste

Ze swoimi woreczkami, słoikami i pudełkami – tak w hipermarkecie Carrefour w Bydgoszczy można już dzisiaj zrobić zakupy. Zakupy produktów na wagę do własnych opakowań to kolejne działanie realizowane przez sieć w ramach strategii opakowaniowej, której celem jest ochrona środowiska i walka z dużą ilością odpadów opakowaniowych.

28 lutego 2019

Pączki bez oleju palmowego jako zdrowa alternatywa na tłusty czwartek

Z okazji tłustego czwartku, firma Biedronka poinformowała, że oferowane w jej sklepach pączki produkowane są bez dodatku sztucznych aromatów i barwników, a z ich składu i procesu produkcji całkowicie wyeliminowano olej palmowy. 

28 lutego 2019

L’Oréal w trosce o zasoby wody

Artykuł „W trosce o zasoby wody” autorstwa Wioletty Rosołowskiej, Prezes Zarządu L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie oraz Ewy Urbaniak, Dyrektor L’Oréal Warsaw Plant, ukazał się w raporcie  „Zarządzanie zasobami wodnymi w Polsce 2018”.

28 lutego 2019

„Współpraca z dostawcami to priorytet”. O działaniach AmRest w raporcie Rynek Dostawców HoReCa

Na łamach raportu Rynek Dostawców HoReCa ukazał się tekst Eweliny Jabłońskiej-Gryżeni dotyczący współpracy AmRest z partnerami biznesowymi.

28 lutego 2019

ABC Czepczyński wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

ABC Czepczyński, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, sfinansował materiały promocyjne Centrum Zdrowia Dziecka. Posłużą one do poszukiwania darczyńców, chcących wesprzeć szpital.

28 lutego 2019

Laureaci konkursu CSR Masters od Henkla zrealizowali swoje projekty

Trzy zwycięskie zespoły, które otrzymały granty w wysokości 5 000 złotych w konkursie CSR Masters – działaj z Henklem! zorganizowały zajęcia z zapobiegania cyberprzestępstwom, kurs samoobrony, piknik rodzinny z warsztatami udzielania pierwszej pomocy, przeprowadziły konkurs inżynierski dla studentów a także zbudowały robota zachęcającego do aktywności fizycznej.

28 lutego 2019

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu wśród firm zmieniających świat w badaniu „Meaningful Brands 2019”

Rossmann zajął piąte miejsce wśród obecnych w Polsce marek „meaningful” – czyli takich, które są postrzegane przez konsumentów jako marki zmieniające świat na lepsze. Takie są wyniki badania „Meaningful Brands 2019” przeprowadzonego przez Havas Group.

28 lutego 2019

Enea Operator wraz z AGH uruchamia studia podyplomowe

W marcu rozpoczną się specjalistyczne studia podyplomowe „Jakość energii elektrycznej” organizowane przez wchodzącą do Grupy Enea Eneę Operator we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Program studiów będzie oparty na badaniach parametrów opisujących właściwości dostarczania energii elektrycznej do odbiorcy prowadzonych przez Katedrę Energoelektroniki i Automatyki Systemów, jeden z czołowych ośrodków dydaktyczno-badawczych w Polsce.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc