Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

28 lutego 2019

Koalicja na rzecz Bio wyznaczyła priorytetowe kierunki działania

Pierwsze posiedzenie Koalicji na Rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio odbyło się 22 stycznia 2019 roku w Warszawie. Celem spotkania było zdiagnozowanie głównych wyzwań, jakie stoją przed rynkiem i sektorem ekologicznym w kraju, a także zdefiniowanie priorytetowych inicjatyw na najbliższy rok. Najpilniejsze wydaje się zaangażowanie w szeroko pojętą edukację, wypracowanie rozwiązań logistycznych oraz rozwiązanie barier systemowych.

28 lutego 2019

Pracownicy PKN ORLEN pomagają niewidomym dzieciom

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zainaugurowała pierwszą w tym roku akcję w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego. 5 lutego w przedszkolu prowadzonym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą 19 wolontariuszy odnowiło dwie sale edukacyjne.

28 lutego 2019

Carrefour w Bydgoszczy promuje zero waste

Ze swoimi woreczkami, słoikami i pudełkami – tak w hipermarkecie Carrefour w Bydgoszczy można już dzisiaj zrobić zakupy. Zakupy produktów na wagę do własnych opakowań to kolejne działanie realizowane przez sieć w ramach strategii opakowaniowej, której celem jest ochrona środowiska i walka z dużą ilością odpadów opakowaniowych.

28 lutego 2019

Pączki bez oleju palmowego jako zdrowa alternatywa na tłusty czwartek

Z okazji tłustego czwartku, firma Biedronka poinformowała, że oferowane w jej sklepach pączki produkowane są bez dodatku sztucznych aromatów i barwników, a z ich składu i procesu produkcji całkowicie wyeliminowano olej palmowy. 

28 lutego 2019

L’Oréal w trosce o zasoby wody

Artykuł „W trosce o zasoby wody” autorstwa Wioletty Rosołowskiej, Prezes Zarządu L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie oraz Ewy Urbaniak, Dyrektor L’Oréal Warsaw Plant, ukazał się w raporcie  „Zarządzanie zasobami wodnymi w Polsce 2018”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc