Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

31 stycznia 2019

Nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży

25 i 26 stycznia 2019 r. odbył się IV Narodowy Kongres Żywieniowy, podczas którego ogłoszono nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Zaprezentowane zmiany dotyczą głównie zaleceń związanych z trybem życia, jaki obecnie prowadzą młodzi ludzie. Celem jest walka z nadwagą i otyłością. Ma to nastąpić poprzez promowanie podstawy Piramidy, czyli aktywności fizycznej wraz z innymi elementami stylu życia m.in. odpowiednią ilością snu i ograniczeniem czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi.

30 stycznia 2019

VIVE Textile Recycling laureatem nagrody Orły Tygodnika „Wprost” 2019

Spółka VIVE Textile Recycling znalazła się z w gronie firm wyróżnionych tytułem Orła Tygodnika „Wprost” 2019 Regionu Świętokrzyskiego. Uroczyste wręczenie nagrody, przekazanej na ręce Eweliny Rozpary, Rzecznika Prasowego VIVE Group odbyło się podczas oficjalnej gali, na terenie Targów Kielce.

29 stycznia 2019

Sanofi wraz z partnerami ogłaszają konkurs inicjatyw mających na celu zwiększenie dostępności opieki zdrowotnej dla kobiet

Sanofi wraz z partnerami ogłosiła konkurs inicjatyw, którego celem jest odkrywanie i nagradzanie obiecujących, innowacyjnych technologii w dziedzinie zdrowia. Zgłaszane do konkursu rozwiązania – tworzone przez przedsiębiorców z sektora technologii zdrowia – mają prowadzić do poprawy dostępności opieki zdrowotnej dla kobiet. Zwycięzca wyłoniony w kwietniu otrzyma dofinansowanie oraz wsparcie mentorskie, które pomogą mu rozwinąć działalność. Zdobywcy drugiego miejsca także dostaną dofinansowanie i otrzymają wsparcie mentorskie.

28 stycznia 2019

LOTOS przedłuża współpracę z AZS

Grupa LOTOS S.A. będzie nadal Strategicznym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego i Akademickiej Reprezentacji Polski startującej w imprezach międzynarodowych. Na podstawie podpisanego właśnie porozumienia, współpraca rozpoczęta w sierpniu ubiegłego roku będzie kontynuowana aż do końca 2019 roku.

25 stycznia 2019

Stacja 4.0 sieci LOTOS

Na najnowocześniejszej stacji sieci LOTOS w Warszawie koncern testuje wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu, przez punkty ładowania „elektryków” aż po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii (OZE).

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc