Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

31 stycznia 2019

Nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży

25 i 26 stycznia 2019 r. odbył się IV Narodowy Kongres Żywieniowy, podczas którego ogłoszono nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Zaprezentowane zmiany dotyczą głównie zaleceń związanych z trybem życia, jaki obecnie prowadzą młodzi ludzie. Celem jest walka z nadwagą i otyłością. Ma to nastąpić poprzez promowanie podstawy Piramidy, czyli aktywności fizycznej wraz z innymi elementami stylu życia m.in. odpowiednią ilością snu i ograniczeniem czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi.

30 stycznia 2019

VIVE Textile Recycling laureatem nagrody Orły Tygodnika „Wprost” 2019

Spółka VIVE Textile Recycling znalazła się z w gronie firm wyróżnionych tytułem Orła Tygodnika „Wprost” 2019 Regionu Świętokrzyskiego. Uroczyste wręczenie nagrody, przekazanej na ręce Eweliny Rozpary, Rzecznika Prasowego VIVE Group odbyło się podczas oficjalnej gali, na terenie Targów Kielce.

29 stycznia 2019

Sanofi wraz z partnerami ogłaszają konkurs inicjatyw mających na celu zwiększenie dostępności opieki zdrowotnej dla kobiet

Sanofi wraz z partnerami ogłosiła konkurs inicjatyw, którego celem jest odkrywanie i nagradzanie obiecujących, innowacyjnych technologii w dziedzinie zdrowia. Zgłaszane do konkursu rozwiązania – tworzone przez przedsiębiorców z sektora technologii zdrowia – mają prowadzić do poprawy dostępności opieki zdrowotnej dla kobiet. Zwycięzca wyłoniony w kwietniu otrzyma dofinansowanie oraz wsparcie mentorskie, które pomogą mu rozwinąć działalność. Zdobywcy drugiego miejsca także dostaną dofinansowanie i otrzymają wsparcie mentorskie.

28 stycznia 2019

LOTOS przedłuża współpracę z AZS

Grupa LOTOS S.A. będzie nadal Strategicznym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego i Akademickiej Reprezentacji Polski startującej w imprezach międzynarodowych. Na podstawie podpisanego właśnie porozumienia, współpraca rozpoczęta w sierpniu ubiegłego roku będzie kontynuowana aż do końca 2019 roku.

25 stycznia 2019

Stacja 4.0 sieci LOTOS

Na najnowocześniejszej stacji sieci LOTOS w Warszawie koncern testuje wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu, przez punkty ładowania „elektryków” aż po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii (OZE).

25 stycznia 2019

Nestlé ogłasza start Globalnego Sojuszu dla Młodych

24 stycznia, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Nestlé wraz z innymi międzynarodowymi firmami ogłosiło powołanie Globalnego Sojuszu dla Młodych. Jego celem jest pomoc dla 6 mln młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

25 stycznia 2019

Orange Polska promuje innowacyjne pomysły start-upów

Orange Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, 24 stycznia podczas uroczystego  „Demo Day” podsumował swoją współpracę ze start-upami w minionym roku.

25 stycznia 2019

P&G zmienia podejście do wykorzystywania opakowań jednorazowych i produkcji odpadów

Spółka Procter & Gamble ogłosiła na Forum w Davos plany wprowadzenia opakowań nadających się do ponownego wykorzystania i wielokrotnego napełniania dla niektórych ze swoich najbardziej popularnych produktów.  To jedno z działań, które inspiruje do zmiany podejścia do  wykorzystywania opakowań jednorazowych i produkcji odpadów na całym świecie. W ramach współpracy z Loop™,platformy e-commerce stworzonej wokół idei gospodarki o obiegu zamkniętym przez spółkę TerraCycle, międzynarodowego lidera w sektorze recyclingu, P&G wprowadziło także nowe rozwiązanie działające w myśl zasady „odbieraj i przetwarzaj”, które przyczyni się do wyeliminowania odpadów. Wiele globalnych marek P&G jeszcze w tym roku będzie dostępnych na tej innowacyjnej platformie.

24 stycznia 2019

„Niezbędnik pacjenta” od Sanofi

PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty, którego członkiem jest Sanofi w Polsce – partner FOB oraz Fundacja Obywatele Zdrowo Zaangażowani (FOZZ) są inicjatorami akcji, której celem jest podkreślenie wagi, jaką niesie zaangażowanie pacjentów w proces leczenia oraz uświadamianie im, że angażując się mogą mieć oni realny wpływ na efektywność tego procesu.

24 stycznia 2019

Kolejna edycja programów stypendialnych fundacji, działającej w PKN ORLEN rozstrzygnięta

​Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyznała łącznie 237 stypendiów  w  roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych: Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów.  Laureaci, czyli  uczniowie szkół regionu  zostali  docenieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc