Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

19 września 2019

Textile Upcycling łamie stereotypy

VIVE Group wzięło udział w spotkaniu „Edukacja interesariuszy w działaniach firmy” organizowanego przez Antalis Poland we współpracy z CCC, VIVE Textile Recycling i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jako lider rynku recyclingu poszerzało świadomość ekologiczną uczestników, prezentując nieszablonowe metody przetwarzania tekstyliów.

17 września 2019

Pierwszy kredyt odpowiedzialny społecznie dla polskiej energetyki – na 2 mld zł

Konsorcjum 5 banków, wśród których jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), udzieliło 2 mld zł. kredytu grupie Energa SA. Jest to pierwsze w Polsce finansowanie z wykorzystaniem mechanizmu ESG, czyli ratingu społecznej odpowiedzialności biznesu promującego zrównoważony rozwój. Polska spółka energetyczna przeznaczy uzyskane środki m.in. na rozwój mocy wytwórczych OZE i dalszą modernizację linii elektroenergetycznych.

17 września 2019

Santander Bank Polska udziela pierwszego w Polsce kredytu korporacyjnego ESG-linked

Santander Bank Polska podpisał z Energą pierwszą w Polsce umowę kredytową ESG-linked (Environmental, Social and Governance), opartą na ocenie zaangażowania kredytobiorcy w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Jest to pierwszy tego typu kredyt udzielony w Polsce.

17 września 2019

Coca-Cola HBC po raz kolejny liderem w obszarze zrównoważonego rozwoju wśród producentów napojów w Europie

Prestiżowy globalny ranking Dow Jones Sustainability Index 2019 ogłosił firmę Coca-Cola HBC liderem pod względem zrównoważonego rozwoju wśród producentów napojów w Europie. Po raz szósty w ciągu siedmiu lat firma zajęła najwyższą pozycję w indeksie, a dziewiąty rok z rzędu znalazła się w pierwszej trójce światowych i europejskich firm produkujących napoje.

16 września 2019

„Prowadzisz? Odłóż telefon” – PZU rozpoczyna nową kampanię społeczną

Kampania społeczna PZU „Prowadzisz? Odłóż telefon” jest skierowana zarówno do kierowców, jak i rowerzystów czy pieszych, którzy przechodząc przez ulicę z telefonem przy uchu narażają się na niebezpieczeństwo. Celem jest uświadamianie zagrożeń, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków.

16 września 2019

Henkel rozwija młode przedsiębiorcze liderki społeczne

Zakończyła się pierwsza edycja programu społecznego Rebelki, prowadzonego przez firmę Henkel Polska we współpracy z platformą edukacyjną Zwolnieni z Teorii. W ramach tej inicjatywy, 20 nastoletnich uczestniczek przy wsparciu mentorek z Henkla, zrealizowało pięć autorskich projektów społecznych. Celem programu Rebelki…

16 września 2019

Bank BNP Paribas reaktywuje Trash Challenge i włącza się w 26. Sprzątanie Świata w Polsce

14 września, na tydzień przed akcją Sprzątanie Świata w Polsce, pracownicy Banku BNP Paribas, wraz z rodzinami, przeznaczyli sobotni dzień na akcję sprzątania terenów zielonych, połączoną z edukacją na temat troski o środowisko naturalne. Inicjatywa została zorganizowana w 8 lokalizacjach w Polsce.

16 września 2019

#DobryKierowca – rusza nowa kampania PKN ORLEN

​Ochrona środowiska, bezpieczeństwo, zdrowie i wsparcie społeczności lokalnych – to tematy, na które zwraca uwagę PKN ORLEN w najnowszej kampanii #DobryKierowca. Akcja ma na celu pokazanie, jak nawet niewielkie działania mogą pozytywnie wpłynąć na losy wielu ludzi i naszego otoczenia….

16 września 2019

Nestlé przyspiesza działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i zobowiązuje się do zerowego poziomu emisji netto do 2050 r.

W dniu 12 września Nestlé ogłosiło, że do 2050 roku zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego – aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. Przed zwołanym na koniec września przez Sekretarza Generalnego ONZ, szczytem klimatycznym, Nestlé podpisze „Business Ambition for 1,5°C”.

13 września 2019

Kolejny szpital zaopatrzony w specjalistyczny sprzęt ratujący życie dzięki Fundacji ORLEN – DAR SERCA

Użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekazali za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA blisko 60 tysięcy złotych na rzecz szpitala w Lipnie. Przekazana darowizna pozwoliła na zakup wiertarek ortopedycznych, które umożliwią skuteczniejsze przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w stanach nagłych, takich jak złamania.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc