Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

4 marca 2021

Transparentność, bezpieczeństwo i zielona nauka

Ochrona naszej planety jest absolutną koniecznością, a pandemia COVID-19 wpłynęła na większe zainteresowanie kosmetykami, które są zarówno korzystne dla zdrowia i urody, jak i bezpieczne dla środowiska. L’Oréal otwiera nowy rozdział w dziedzinie badań i innowacji, korzystając z potencjału „zielonej nauki”. Natura staje się siłą napędową prac nad odnawialnymi alternatywami surowców wykorzystywanych w produkcji kosmetyków.

4 marca 2021

Dary dla personelu ze szpitala powiatowego w Czarnkowie

Kilka miesięcy intensywnej walki z pandemią negatywnie wpłynęło na funkcjonowanie szpitali. Skutki tego odczuwa również personel, który zmuszony jest do wykonywania swoich obowiązków często w towarzystwie dodatkowego stresu. Magovox we współpracy z Grupą Amica postanowiło, w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie, podarować pracownikom Szpitala Powiatowego w Czarnkowie sprzęt AGD marki Amica.

3 marca 2021

Skuteczny projekt społeczny fundacji korporacyjnej – jak to działa?

Badanie potrzeb społecznych, współpraca z fundatorem, strategia i regularna ewaluacja. Jak sprawić, żeby projekt społecznego zaangażowania biznesu był skuteczną odpowiedzią na realne wyzwania społeczne? Szczególnie kiedy tych – z powodu pandemii – przybywa. Fundacja Orange podsumowuje 15 lat swoich doświadczeń, które mogą okazać się inspirujące dla organizacji inicjatyw na rzecz pożytku publicznego.

3 marca 2021

IKEA wspiera Polski Czerwony Krzyż w walce z pandemią

W ramach walki z pandemią koronawirusa IKEA przekazała Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi w ramach darowizny środki ochrony bezpośredniej.

3 marca 2021

Grupa Amica pomaga pogorzelcom z osiedla Kopernika w Poznaniu 

Grupa Amica przekazała mieszkańcom Poznania, którzy stracili w pożarze całe wyposażenie swoich mieszkań, niezbędny im sprzęt AGD. Przekazanie darowizny odbyło się 1 marca przy dziedzińcu Urzędu Miasta.

3 marca 2021

Grupa ORLEN stawia kolejny krok w kierunku neutralności emisyjnej

Trzy lądowe farmy wiatrowe o łącznej mocy ok. 90 MW powiększą portfel odnawialnych źródeł energii Grupy ORLEN.

2 marca 2021

Rekordowa pomoc charytatywna LPP w 2020 roku o wartości ponad 9 milionów złotych

Firma LPP wraz z powołaną przez nią w 2017 roku fundacją przekazały w 2020 roku ponad 9 milionów złotych na rzecz podopiecznych blisko 500 organizacji pozarządowych, placówek medycznych i niemedycznych oraz fundacji w całym kraju.

2 marca 2021

Czy łatwo wychowywać dziecko w Polsce?

Polska znalazła się wśród 16 państw świata, w których przeprowadzono badanie na temat wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci. Nestlé publikuje wyniki raportu Parenting Index.

26 lutego 2021

Certyfikat HR 2020 Najwyższej Jakości dla Leroy Merlin Polska

W grudniu 2020 roku firma Leroy Merlin Polska została nagrodzona certyfikatem HR Najwyższej Jakości 2020 za zachowanie najwyższych standardów zarządzania kapitałem ludzkim. To już kolejny certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznany Leroy Merlin Polska, poprzednie wyróżnienia firma zdobywała co roku, od 2014 roku.

26 lutego 2021

Bogdanka Społecznie Zaangażowana – Podsumowanie 2020 roku

Rok 2020, mimo swoich ograniczeń, w obszarze działań społecznych był znacznie intensywniejszy. Obok inicjatyw związanych z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19 i wsparciem partnerów społecznych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na nią, z dużym sukcesem firma kontynuowała program Bogdanka Społecznie Zaangażowana.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc