Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

29 września 2020

Maratończycy wystartują przy wyjątkowym wykonaniu „Snu o Warszawie”

W sobotę rozpocznie się 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego ulicami stolicy pobiegnie 1 000 biegaczy. Ponad 3 tysiące osób weźmie udział w wirtualnej rywalizacji. Sponsor tytularny PZU zadbał nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale także o niepowtarzalny klimat biegu – na starcie usłyszą „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w nowej aranżacji.

29 września 2020

Less Waste More GLOV z VIVE Innovation

Firma Phenicoptere, producent kultowej rękawicy GLOV, która zmyje makijaż i inne zanieczyszczenia wyłącznie za pomocą wody, od początku istnienia wybierała proekologiczne działania i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Tym razem jej właścicielki poszły o krok dalej i nawiązały współpracę z innowacyjną firmą VIVE Innovation.

29 września 2020

Rusza gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty”

Kto nie pamięta zabawy w podchody? Dzięki inicjatywie Grupy LOTOS wszyscy mieszkańcy Trójmiasta mogą wrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w nowoczesnej grze miejskiej. Drogi nie wskaże ułożona z gałązek lub napisana kredą strzałka, ale… smartfon. Zabierz przyjaciół, rodzinę i ruszaj na spacer szlakiem sekretów Trójmiasta, by znaleźć Bursztynową Komnatę.

28 września 2020

ORLEN inwestuje w pierwsze stacje wodorowe w Czechach

Grupa ORLEN konsekwentnie rozwija przyjazną środowisku technologię wodorową. Jeszcze w tym roku na dwóch czeskich stacjach Benzina – w Pradze i Litvinowie rozpocznie się budowa punktów tankowania wodoru, z których kierowcy będą mogli skorzystać w przyszłym roku. W planach jest także otwarcie kolejnych stacji wodorowych – w Brnie, Pilźnie i w Pradze, na autostradzie D10. Inwestycje te wpisują się w ogłoszone przez koncern osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2050 roku.

28 września 2020

LOTOS prezentuje zintegrowane dane za 2019 rok

Kolejny Zintegrowany Raport Roczny Grupy Kapitałowej LOTOS jest już dostępny on-line. Jego najnowsza odsłona, obejmująca dane za 2019 rok, jest pierwszą tak kompleksową odpowiedzią na potrzeby prezentowania działań pod kątem aspektów środowiskowych, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego.

28 września 2020

Biedronka nagrodzi uczniów! Wystartował konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Akcja „Gang Fajniaków” wchodzi w nową, poświęconą szkolnej edukacji fazę. Biedronka zachęca szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Od 21 września br. dzieci i nauczyciele mają szansę nie tylko pogłębić wiedzę o ekologii, ale i zdobyć atrakcyjne nagrody. Sieć nagrodzi zestawami maskotek i fajniakowych książek dzieci z 400 klas w całej Polsce. Szkoły powalczą też o jedną z 15 Nagród Grand Prix. Zwycięstwo oznacza, że Biedronka wyremontuje tereny zielone wokół 15 szkół i wyposaży je w energooszczędne żarówki i kosze do segregacji.

24 września 2020

Konferencja Champions 12.3 – Organizacja Narodów Zjednoczonych wskazuje Tesco jako lidera w zakresie walki z marnowaniem żywności

Aż jedna trzecia produktów spożywczych marnuje się każdego roku na całym świecie. Organizacja Narodów Zjednoczonych dąży do tego, aby do 2030 roku, przy współpracy przedsiębiorców sektora spożywczego, zmniejszyć o połowę ilość marnowanej żywności. Tesco pokazuje, że przy odpowiednim podejściu, realizacja założonych planów jest możliwa.

24 września 2020

„RakReaton”, czyli sprawdzian z WF-u w ramach zaangażowania społecznego firmy

W ramach Kampanii Złotej Wstążki ruszyło ogólnopolskie wyzwanie pokonania we wrześniu miliona kilometrów, aby 100 000 złotych trafiło na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Partnerem RakReatonu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy.

23 września 2020

Bank BNP Paribas w giełdowym indeksie WIG-ESG

Po kwartalnej rewizji indeksów po sesji giełdowej 18 września 2020 r. Bank BNP Paribas znalazł się w składzie indeksu WIG-ESG.

23 września 2020

Bank BNP Paribas kolejny raz platynowym partnerem Infoshare 2020

23 września rozpoczyna się Infoshare 2020 – największe technologiczne wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, którego platynowym parterem jest po raz kolejny Bank BNP Paribas. Po raz pierwszy impreza odbędzie się online. Bank BNP Paribas podzieli się swoimi doświadczeniami z cyfrowej transformacji w czasach pandemii. Zaprasza także do rozmów startupy i instytucje otoczenia biznesu działające w obszarze SDG (Sustainable Development Goals).

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc