Aktualności

10 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Amica poruszyła temat niemarnowania żywności

Aktualności FOB, Od Partnerów

W 8 odcinku cyklu #OdPOWIEDZialnie firma Amica opowiedziała o skutecznych narzędziach do walki z globalnym problemem, jakim jest marnowanie żywności.  

9 stycznia 2020

Raport społeczny Grupy Polpharma 2017-2018

Od Partnerów

Ukazał się kolejny raport społeczny obejmujący polskie spółki Grupy Polpharma. Przedstawiono w nim osiągnięcia i wskaźniki firmy w zakresie CSR w latach 2017-2018 oraz podsumowano realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Grupy Polpharma za lata 2015-2018.

9 stycznia 2020

Do 13 stycznia zgłoś działania odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

Jeszcze do 13 stycznia (włącznie; przedłużony termin zgłoszeń) można rejestrować dobre praktyki z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju do 18. Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Firmy mogą zgłaszać realizowane w 2019 roku działania poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/raport2019.

7 stycznia 2020

Mapa dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB,

Przykłady działań biznesu opisane w podziale na 17 globalnych wyzwań ONZ zawiera “Mapa dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Infografika, przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odnosi się do aktywności firm na polu odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Ma inspirować i zachęcać do zgłaszania prowadzonych inicjatyw CSR do 10 stycznia do corocznego Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

7 stycznia 2020

Czy ekologia jest w modzie? Raport o odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonej modzie w Polsce

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Raport Accenture, FashionBiznes.pl i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, partnera merytorycznego, przedstawia charakterystykę zachowań Polaków w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji odzieży, obuwia i akcesoriów oraz stopień realizacji zasad zrównoważonej mody.

2 stycznia 2020

Wzrost gospodarczy a zrównoważony rozwój. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Aktualności FOB

Piąty i zarazem ostatni tekst z cyklu artykułów prezentujących SDGs w kontekście dobrych praktyk, dotyczy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki. Uwzględnienie jego różnych wymiarów, w tym m.in. infrastrukturalnego, informatycznego, energetycznego czy społecznego, zostało określone w założeniach Agendy 2030. Jeszcze…

2 stycznia 2020

Amica porusza temat integracji polsko-ukraińskiej

Od Partnerów

„Z dala od domu” to tytuł filmu zrealizowanego przez markę Amica w ramach drugiej odsłony projektu „Amica for others”. Producent sprzętu AGD podejmuje w nim temat imigrantów z Ukrainy pracujących w Polsce i ludzkiego wymiaru samotności. Premierę filmu zaplanowano na 26 grudnia 2019 roku – kiedy w Polsce kończy się okres świąteczny, a dla sąsiadów zza wschodniej granicy rozpoczyna czas przygotowań do świąt prawosławnych.

2 stycznia 2020

Jak tworzyć dostępne miejsca pracy? [infografika]

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z przedstawicielami i przedstawicielkami firm Programu Partnerstwa FOB przygotowało infografikę z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia dostępnych miejsc pracy.

2 stycznia 2020

Ludzie ludziom…i środowisku – partnerstwo Gminy Izabelin i firmy Carrefour Polska

Od Partnerów

Przeciwdziałanie marnotrawstwu, propagowanie idei less waste, odpowiedzialne gospodarowanie produktami i surowcami – to cele, które przyświecają współpracy Gminy Izabelin i Carrefour Polska. Inauguracją partnerstwa jest lodówka do dzielenia się żywnością, którą od 23.12 można znaleźć przed supermarketem sieci w Izabelinie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc