Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

4 stycznia 2019

Tańczący z paletami – finał 2018

Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w Gądkach w największym centrum logistycznym Grupy Raben, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 stycznia 2019

„Adamed dla seniora” z brązową statuetką Złotego Spinacza

Program społeczny „Adamed dla Seniora” otrzymał brązową statuetkę w konkursie Złote Spinacze. Nagroda została przyznana w kategorii Medycyna i Zdrowie i jest poświadczeniem, jak istotne są działania prowadzone przez firmę Adamed na rzecz seniorów. Grupa ADAMED jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 stycznia 2019

Na pomoc dla uczniów, strażaków i potrzebujących koksownia ArcelorMittal Poland przekazała w 2018 r. blisko pół miliona złotych

Zdzieszowicka koksownia ArcelorMittal Poland stara się pomagać w realizacji tych działań, które są najpilniejsze, wspierając edukację, sport czy rozwój infrastruktury. W województwie opolskim, gdzie znajduje się koksownia ArcelorMittal Poland, firma wsparła w 2018 roku 10 projektów i inicjatyw społecznych kwotą prawie 470 500 zł.

3 stycznia 2019

Pierwsza setka stojaków rowerowych ze starych pieców służy krakowianom

Krakowscy uczniowie korzystają już z ponad 100 stojaków rowerowych, które powstały ze starych pieców węglowych, przetopionych w hucie ArcelorMittal Poland
w Krakowie. Złomowane piece, likwidowane dzięki dofinansowaniu z krakowskiego magistratu, były gromadzone w hucie przez cały rok. ArcelorMittal Poland, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zakończył montaż pierwszej partii stojaków rowerowych przy szkołach, jednak nadal zbiera stare paleniska, z których – po przetopieniu w hutniczych konwertorach – wyprodukuje kolejne podpory do rowerów.

3 stycznia 2019

PKN ORLEN wyróżniony za 10 lat wspierania producentów Fairtrade

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został wyróżniony jako lider i pionier sprzedaży produktów Fairtrade w Polsce. Firma otrzymała nagrodę za to, że nieprzerwanie od 10 lat oferuje kawę z certyfikatem Fairtrade, konsekwentnie wspierając drobnych producentów w dążeniu do zapewnienia godziwego życia sobie, swoim rodzinom i lokalnym społecznościom. W ciągu dekady PKN ORLEN zaserwował na swoich stacjach blisko 400 milionów kaw z certyfikatem Fairtrade.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc