Aktualności

05.06.2018

Niech żyje zrównoważony dom – praktyczne wskazówki od IKEA dla każdego

Prawie 2/3 Polaków martwi się zachodzącymi na świecie zmianami klimatycznymi i jest gotowa coś w tej sprawie zrobić, jak wynika z badania Globescan dla IKEA. Z okazji przypadającego 5 czerwca Światowego Dnia Środowiska, IKEA, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentuje przewodnik „IKEA. Dla Ciebie, dla domu, dla planety – Niech żyje zrównoważony dom!” pełen praktycznych wskazówek, jak żyć w bardziej świadomy, ekologiczny sposób, dbając przy tym o zdrowie i zasobność portfela. Przewodnik został stworzony przez samych pracowników firmy, którzy przez ponad rok dokonywali zmian w swoich domach pod okiem specjalistów.
04.06.2018

Carrefour włącza się w obchody Światowego Dnia Środowiska

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, włączył się w Kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Środowiska. W ramach ekologicznego zobowiązania sieć ogłosiła, że Grupa Carrefour do 2022 roku zredukuje masę opakowań marki własnej o 5% w stosunku do 2017 r.
04.06.2018

Jak daleko jesteśmy na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Patroni i Partnerzy Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego...
30.05.2018

Nestlé na pierwszej pozycji w Global Access to Nutrition Index

Fundacja Access to Nutrition opublikowała Global Access to Nutrition Index, który ocenia wkład badanych firm...
30.05.2018

PZU zaprasza na Dzień Dziecka

W niedzielę 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka otworzą się ogrody Kancelarii Premiera. Tego dnia odbędzie się piknik otwarty piknik rodzinny, którego partnerem jest PZU - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
30.05.2018

Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2018

Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej to coroczne wydarzenie nagradzające najlepsze firmy społeczne z województwa małopolskiego. Tegoroczny konkurs odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiego pilotażu pn. „Europejskie Regiony Ekonomii Społecznej 2018”. Patronatem objęło go Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
30.05.2018

Zarządzanie i CSR tematem spotkania Ambasadorów CSR w Banku BGŻ BNP Paribas

W dniach 26-27 maja Ambasadorzy CSR wzięli udział w trzecim spotkaniu w ramach 14. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gospodarzem wydarzenia był Bank BGŻ BNP Paribas, Opiekun ścieżki edukacyjnej „Zarządzanie a CSR”.
30.05.2018

Polska gospodarzem spotkania CSR Europe

Podczas European Business Summit w Brukseli oficjalnie ogłoszono decyzję o kolejnym spotkaniu organizacji członkowskich CSR Europe, które odbędzie się w Polsce. Za przygotowanie wydarzenia odpowiadać będą: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i CSR Europe.
30.05.2018

1 czerwca biuro FOB zamknięte

Informujemy, że  dniu 1 czerwca biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie nieczynne. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kontaktu z naszym biurem od poniedziałku 4 czerwca. 
29.05.2018

IKEA nagrodziła szkoły za popularyzację wiedzy o zrównoważonym rozwoju i OZE

IKEA, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozstrzygnęła konkurs na najciekawszy program edukacji ekologicznej skierowany do placówek z wybranych gmin - „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Zwycięskie szkoły otrzymają finansowanie na instalację fotowoltaiczną o wartości do 35 tys. złotych. Nagroda obejmuje również montaż na dachu placówki, przygotowanie do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancję.
29.05.2018

Powstała Zachodniopomorska Unia Światłowodowa

Zapewnienie szerokopasmowego internetu, likwidacja „białych plam” oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie województwa zachodniopomorskiego to główne cele Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej. Unia została powołana przez Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Konwent Powiatów i Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego objął Unię honorowym patronatem.
29.05.2018

O kliencie energetyki- z różnych perspektyw

Rzecznicy Konsumentów i przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki z trzech województw spotkali się z ekspertami Grupy TAURON podczas warsztatów „Różne perspektywy - wspólny punkt widzenia”. Rozmawiali o problemach konsumentów na rynku energii. TAURON Polska Energia jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
29.05.2018

Pierwsze Zielone Podwórko Veolii powstało w Łodzi

21 maja, na terenie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa, miała miejsce akcja wolontariatu pracowniczego zorganizowana przez Fundację Veolia Polska dla pracowników ze spółek grupy Veolia w Łodzi. Z inicjatywy Fundacji, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i dzięki zaangażowaniu ponad 20 osób powstało pierwsze Zielone Podwórko Veolii.
29.05.2018

Coca-Cola HBC Polska otrzymała Srebrny Listek CSR Tygodnika POLITYKA oraz wyróżnienie za unikatowy program Youth Empowered

Coca-Cola HBC Polska, partner forum Odpowiedzialnego Biznesu, została  wyróżniona Srebrnym Listkiem CSR Polityki. Ponadto program...
29.05.2018

Złoty Listek CSR dla Grupy Adamed

Tygodnik Polityka wraz z firmą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz siódmy wyróżnili polskie firmy za zaangażowanie, szczególne osiągnięcia w promowaniu oraz wdrażaniu idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Grupa Adamed, partner FOB, po raz czwarty znalazła się w gronie laureatów tej prestiżowej nagrody, otrzymując najwyższe możliwe wyróżnienie – Złoty Listek CSR.