Aktualności

5 lipca 2019

Miejsce pracy jako obszar raportowania niefinansowego

Aktualności FOB

Raport społeczny może stać się wizytówką firmy i skuteczną formą budowania wizerunku wśród potencjalnych pracowników/kandydatów i kandydatek. Dlatego ważną rolę w tego rodzaju publikacjach stanowi obszar poświęcony kwestiom pracowniczym, dotyczący m.in. tego, jak wygląda struktura zatrudnienia, jakie warunki zatrudnienia zapewnia firma oraz jakimi wartościami kieruje się w działaniu.

5 lipca 2019

Lafarge nagrodzony za działania dla lokalnych społeczności

Od Partnerów

Lafarge zdobył drugie miejsce w konkursie EKOkopalnia 2019. Jurorzy docenili współpracę Lafarge z Gminą Lipnica w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej przy jeziorze Gliszczonek oraz opracowanie programu działań ochronnych dla jeziora Borzyszkowskiego.

5 lipca 2019

Młodzi Europejscy Liderzy odwiedzili Adamed

Od Partnerów

2 lipca 2019 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Adamedu w Pieńkowie odwiedzili uczestnicy pierwszej edycji programu Polish International Leadership Visiting, którego celem jest promocja Polski jako kraju nowoczesnego i innowacyjnego.

5 lipca 2019

Wystartowała 6. edycja konkursu LafargeHolcim Awards

Od Partnerów

4 czerwca rozpoczęła się 6. edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego LafargeHolcim Awards. Do 25 lutego 2020 r. swoje projekty łączące zrównoważone rozwiązania z dążeniem do architektonicznej doskonałości mogą zgłaszać profesjonaliści oraz studenci i absolwenci. Zawalczą oni o nagrody o łącznej wartości 2 milionów dolarów.

5 lipca 2019

Zgłoś swoją firmę do pierwszego w Polsce Diversity & Inclusion Rating!

Aktualności FOB,

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce, we współpracy z zespołem Sustainability Consulting Deloitte Polska przygotowało usługę pozwalającą na mierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze Diversity&Inclusion. Podstawą do stworzenia narzędzia były doświadczenia i metodyki polskie i międzynarodowe. Na zgłoszenia firm do Diversity&Inclusion Rating czekamy do 31 lipca.

5 lipca 2019

Tackling the gender pay gap: not without a better work-life balance

CSR na świecie

Raport został stworzony przez The European Institute for Gender Equality (EIGE). Publikacja zawiera przegląd różnic wynagrodzeń ze względu na płeć w całej UE. W raporcie podkreślono, że jednym ze skutków luki płacowej są także różnice w wysokości emerytur kobiet i mężczyzn.

4 lipca 2019

Veolia edukuje ekologicznie poprzez grywalizację

Od Partnerów

Pierwszy tydzień lipca został tygodniem gry o zielone miasta dla Fundacji Veolia, za pomocą której firma edukowała pracowników urzędów miast na rzecz konfrontacji skutkom zmiany klimatu. 

4 lipca 2019

Polpharma z tytułem Firmy Wysokiej Reputacji

Od Partnerów

Polpharma zdobyła tytuł Firmy Wysokiej Reputacji w badaniu Premium Brand 2019, które już od 14 lat mierzy poziom reputacji marek i firm w oparciu o opinie ponad 10 000 respondentów. Nagrodę firmą zdobyła również dzięki aktywnej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

4 lipca 2019

Enea rozszerza wsparcie sportu dzieci i młodzieży

Od Partnerów

Enea została sponsorem tytularnym międzynarodowego turnieju młodzieżowego w Europie, organizowanego przez Lecha Poznań. Na zawody Enea Lech Cup do Poznania przyjadą najlepsze zespoły czołowych europejskich akademii piłkarskich. Projekt dołącza do licznych inicjatyw Enei Akademii Sportu, które wspierają aktywność dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalne na terenie działania Grupy Enea.

4 lipca 2019

BGK poprawia dostępność do budynków dla osób z ograniczoną mobilnością

Od Partnerów

Rusza pilotażowy program na poprawę dostępności budynków dla seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Minister Inwestycji i Rozwoju oraz prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowę, na podstawie której BGK uruchomi program nisko oprocentowanych pożyczek. Pieniądze będą przeznaczone na likwidację barier architektonicznych i poprawę dostępności budynków dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc