Aktualności

24.07.2018

1 sierpnia ludzkość wykorzysta wszystkie zasoby na ten rok

Tegoroczny “Earth Overshoot Day” wypadnie 1 sierpnia. Tego dnia ludzkość wykorzysta wszystkie zasoby naturalne, które były przeznaczone na bieżący rok.
24.07.2018

Carrefour promuje czytelnictwo

Do dyspozycji klientów białostockiej Galerii Zielone Wzgórze oddana została strefa literatury. Na jednej ze ścian w pasażu galerii powstała wirtualna biblioteka stworzona we współpracy z publio.pl. W strefie znajduje się także biblioteka bookcrossingowa, w której Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, udostępnia książki klientom.
24.07.2018

Konferencja FOB z na stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce – 19 listopada w Warszawie

„100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach programu Karta Różnorodności. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Polin. Zachęcamy do rezerwacji terminu, rejestracja udziału w konferencji ruszy na początku września.
23.07.2018

Co rolnicy wiedzą o rolnictwie zrównoważonym – badanie BGŻ BNP Paribas

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Martin & Jacob na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, co piąty rolnik nie wie, czym jest rolnictwo zrównoważone. Jednak 90 proc. badanych stosuje praktyki sprzyjające środowisku, ale już zaledwie 11 proc. deklaruje skorzystanie w tym roku z dopłat w ramach działania rolno-środowiskowo-klimatycznego PROW 2014–2020. 
23.07.2018

Kategorie Konkursu „Raporty Społeczne 2018”: Nagroda internautów

W konkursie, podobnie jak w roku ubiegłym, swoją nagrodę przyznają internauci. Termin na zgłaszanie publikacji mija 31 lipca.
20.07.2018

Nowa nagroda „Social Impact” w ramach rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda „Social Impact”  w ramach 19. edycji środkowoeuropejskiego rankingu, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte, dla najszybciej rozwijających się firm technologicznych Technology Fast 50 Central Europe. Konkurs o tę nagrodę skierowany jest do firm i organizacji, które sukces biznesowy łączą z pozytywnym wpływem oferowanych produktów czy usług na społeczeństwo oraz środowisko, przyczyniając się do realizacji przynajmniej jednego z  Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.
18.07.2018

Kategorie Konkursu „Raporty Społeczne 2018”: Najlepszy debiut

Dowodem na wzrost znaczenia tematyki społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju jest publikowanie danych pozafinansowych przez coraz większy odsetek przedsiębiorstw. W Konkursie „Raporty Społeczne” przewidziano kategorię dla firm debiutujących w zestawieniu.
17.07.2018

Aflofarm partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.
17.07.2018

REPORT Responsible business in Poland 2017

The latest report “Responsible Business in Poland 2017. Good Practices” provides more than a thousand examples of corporate social responsibility activities. 1,190 good business practices in corporate social responsibility and sustainable development are presented in the latest report “Responsible Business in Poland 2017. Good Practices” issued by the Responsible Business Forum. This is over 300 practices more than in the last year’s report and another record-breaking number in the 16-year history of the publications, which points to the steady and increasingly stronger development of the CSR concept in Poland.
16.07.2018

6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki

Momentami przełomowymi w historii ludzkości było wynalezienie maszyny parowej, żarówki i komputera, a potem internetu. Obecnie czynników, które mogą mieć równie znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo jest znacznie więcej. Są to automatyzacja i robotyzacja, internet rzeczy czy sztuczna inteligencja. Eksperci firmy doradczej Deloitte wskazali sześć megatrendów, które w najbliższych latach zmienią oblicze polskiej i światowej gospodarki. To przemysł 4.0, model gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważone finanse, rynek talentów, „srebrna gospodarka” oraz elektromobilność. Deloitte jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
16.07.2018

Zielone Podwórko Veolii dla wychowanków Przedszkola nr 2 w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry są drugim miastem, w którym Fundacja Veolia Polska w ramach wolontariatu pracowniczego zrealizowała projekt Zielone Podwórka Veolii. Tym razem pracownicy ze spółek Grupy Veolia zaangażowali się na rzecz Przedszkola nr 2 przy ul. Gruzełki z oddziałem integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych i utworzyli ogród sensoryczny. 
16.07.2018

Kolejne lokalne instytucje dostaną wsparcie od IKEA Kraków. Ruszyła druga edycja programu Minigranty

IKEA Kraków ogłosiła drugą edycję programu grantowego skierowanego do lokalnych instytucji. Minigranty otrzymają wybrane organizacje realizujące projekty społeczne w zakresie edukacji i rozwoju dzieci lub wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca. IKEA jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
16.07.2018

Polpharma i startup HealthUp łączą siły w walce z POChP

W ramach zainicjowanego przez Polpharmę, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Narodowego Programu Wykrywania POChP, firma nawiązała współpracę z polskim startupem medycznym HealthUp. Celem programu jest edukacja na temat choroby, a także ułatwienie dostępu do badań spirometrycznych.
16.07.2018

ArcelorMittal podsumowuje działania społeczne

Firma ArcelorMittal, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowała podsumowanie działań prowadzonych na rzecz i we współpracy ze społecznościami lokalnymi w drugim kwartale 2018 roku. 
13.07.2018

Spór czy metoda – niesłuszne oskarżenia FAKRO wobec VELUX

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie firma VELUX, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz pierwszy komentuje ze szczegółami fałszywe oskarżenia wygłaszane przez firmę FAKRO od 2008 roku. Konferencję zwołano w związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską decyzji o oddaleniu skargi FAKRO przeciw VELUX złożonej w roku 2012.