Aktualności

04.04.2018

MegaMisja i #SuperKoderzy zapraszają uczniów do przygody z cyfrowym światem

4 kwietnia ruszyła rekrutacja do dwóch bezpłatnych programów edukacyjnych Fundacji Orange skierowanych do szkół podstawowych: MegaMisja i #SuperKoderzy. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski mają szansę poszerzyć grono blisko 800 szkół, które od 3 lat wykorzystują nowoczesne scenariusze lekcji wprowadzające najmłodszych w tajniki technologii. Fundacja została powołana przez Firmę Orange, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.04.2018

Raport Wpływu Grupy Veolia w Polsce

Z okazji 20-lecia obecności Grupy Veolia na polskim rynku, spółka opublikowała raport wpływu przygotowany przez firmę doradczą Deloitte. Określa on wkład działalności firmy w polską gospodarkę, środowisko i społeczeństwo oraz podsumowuje działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.
04.04.2018

Ruszyła kampania outdoorowa 7. Targów CSR

Już 12 kwietnia w Warszawie odbędzie się największe w Polsce wydarzenie o odpowiedzialnym biznesie - 7. Targi CSR. Komunikację wydarzenia w stolicy wspiera kampania outdoorowa. Nośniki reklamowe udostępniło Clear Channel Polska, patron medialny spotkania.
04.04.2018

Dodatkowa szansa na zgłoszenie inicjatywy społecznej do programu „Decydujesz, pomagamy!” Tesco

Program „Decydujesz, pomagamy” daje aktywnym mieszkańcom i organizacjom społecznym szansę na zdobycie grantów na realizację inicjatywy na rzecz lokalnego otoczenia. Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 10.04.2018 r. To ostatnia szansa na podjęcie walki o granty o łącznej puli 1 125 000 złotych.
03.04.2018

Prezeska FOB objęła funkcję prezes Zarządu Siemens Polska

Z  początkiem kwietnia Dominika Bettman, dotychczasowa CFO Siemens Polska, obejmie stanowisko prezes zarządu tej firmy. Będzie je nadal łączyła z zadaniami  Prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu, funkcji którą pełni społecznie od czerwca 2017 roku.
30.03.2018

Carrefour Polska pomaga poszkodowanym na skutek wybuchu gazu w Poznaniu

Przedstawiciele siedmiu poznańskich sklepów Carrefour we współpracy z Caritas przekazali pomoc 14 rodzinom, które ucierpiały w wyniku wybuchu gazu. 4 marca br. w jednym z budynków na poznańskim Dębcu doszło do katastrofy budowlanej, w wyniku której kilkadziesiąt osób zostało poszkodowanych. Carrefour Polska jest partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
30.03.2018

Atrakcje Targów CSR

12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym spotkają się przedstawiciele biznesu, środowiska pozarządowego czy akademickiego. Targi CSR to jednak miejsce otwarte dla wszystkich, ponieważ wszyscy, jako konsumenci, odbiorcy usług czy po prostu, osoby na które wpływają działania biznesu jesteśmy jego interesariuszami. Zarówno Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak i wystawcy i zaproszeni goście specjalni przygotowali liczne działania, wśród których, każdy odwiedzający Targi, powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
30.03.2018

Z Henkel Polska o komunikacji rozmawiali Ambasadorowie CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Tegorocznym opiekunem ścieżki edukacyjnej „Komunikacja a CSR” XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu została firma Henkel Polska. W ramach programu odbył się II zjazd Ambasadorów CSR, podczas którego studenci mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Henkla oraz zaproszonych gości.
29.03.2018

Carrefour dla dużych rodzin

W Carrefour duże rodziny, które posiadają odpowiednią aplikację oraz Kartę Dużej Rodziny, mogą płacić mniej łącząc dostępne rabaty. Oferta sieci, która rozwija wykorzystanie nowych technologii w handlu, uzupełnia działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które w styczniu wprowadziło możliwość korzystania z programu Karta Dużej Rodziny również za pomocą aplikacji mobilnej.
29.03.2018

O praktykach zawodowych na Targach CSR – spotkanie EU Talent

Podczas 7. Targów CSR, które odbędą się 12 kwietnia na Stadionie PGE  Narodowym, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje z nimi współpracujące, będą miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu w ramach koordynowanego przez FOB, międzynarodowego programu EU Talent. Spotkanie odbędzie się w sali Paryż, w godzinach 15:00 - 17:00. 
28.03.2018

25 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

27 marca 2018 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił już po raz dziesiąty...
28.03.2018

ANG Spółdzielnia Super Etyczną Firmą 2017

W tym roku tytuł Etycznej Firmy przyznawany był już po raz czwarty. Konkurs organizowany przez Puls Biznesu i PwC przeznaczony jest dla tych przedsiębiorstw, które stosują najlepsze praktyki etyczne w budowaniu swojej organizacji. Szanują pracowników, klientów, kontrahentów, konkurencję, środowisko oraz społeczeństwo. Wśród laureatów tego wyróżnienia znalazła się ANG Spółdzielnia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.03.2018

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt wiele wiosennej energii oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, życzy Zarząd i Zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
27.03.2018

Kompania Piwowarska z tytułem Etyczna Firma 2017

Kompania Piwowarska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako jedyny przedstawiciel branży spożywczej została uhonorowana tytułem Etyczna Firma 2017 w konkursie organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Tym samym znalazła się w gronie 26 przedsiębiorstw, które – zdaniem organizatorów – w minionym roku w sposób najbardziej kompleksowy oraz systemowy prowadziły działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i system wartości.
27.03.2018

Program „Shaping Futures” szansą na zmianę perspektyw zawodowych dla młodych ludzi

Program „Shaping Futures”, firmy Henkel działa na rzecz młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, oferując im możliwość nauki zawodu fryzjera pod okiem najlepszych stylistów w branży. W roku 2018 mija 10 lat od zainicjowania projektu.