Aktualności

08.10.2018

Grupa robocza ds. konsumenckich koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Na potrzebę realizacji zadań Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organu pomocniczego Ministra Inwestycji i Rozwoju, powołano pięć grup roboczych. Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie odpowiedzialne za koordynacją grupy roboczej dotyczącej spraw konsumenckich.
08.10.2018

III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

18 października w Poznaniu odbędzie się 3. edycja Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem, a portal Odpowiedzialnybiznes.pl patronem medialnym wydarzenia.
08.10.2018

Ekosystem Pozytywnego Wpływu – jak przedsiębiorcy społeczni, intraprzedsiębiorcy i infraprzedsiębiorcy zmieniają świat

23 października na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się konferencja "Ekosystem Pozytywnego Wpływu - jak przedsiębiorcy społeczni, intraprzedsiębiorcy i infraprzedsiębiorcy zmieniają świat". Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem, a portal Odpowiedzialnybiznes.pl patronem medialnym konferencji.
05.10.2018

Provident rozpoczyna współpracę z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości

Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna współpracę z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. Zakres współpracy obejmuje odpowiedzialną edukację finansową. Pierwszym wspólnym działaniem jest projekt Warto oszczędzać.
05.10.2018

Bydgoski Zespół Szkół nr 12 pod patronatem Grupy Enea

Zespół Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy dołączył do grona szkół objętych patronatem Grupy Enea, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 28 września.
05.10.2018

50 000 zł wesprze podopiecznych SOS Wioski Dziecięce dzięki akcji „Kupujesz – pomagasz!”

„Kupujesz – pomagasz!” – przez ostatnie 6 tygodni to przesłanie towarzyszyło klientom sieci Kaufland, którzy nabywali produkty Henkla. We wspólnej akcji charytatywnej zorganizowanej już trzeci raz przez obie firmy zebrano 50 000 zł, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Henkel Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.10.2018

„Złote lata” – od niedzieli nowe słuchowisko dla seniorów

W najbliższą niedzielę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wyemitowany zostanie premierowy odcinek słuchowiska „Złote lata”. Serial radiowy jest częścią kampanii „Senior znaczy szacunek” realizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, której partnerem jest TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.10.2018

Eko bajki w książce „Ekomiasta przyszłości” wydanej przez Skanska

Firma Skanska zakończyła I polską edycję kampanii społeczno-edukacyjnej „Bambini Litera – dzieci piszą”, która była skierowana do dzieci w wieku do 12 lat z nieograniczonymi pokładami wyobraźni, lubiącymi pisać opowiadania, bajki, a nawet wiersze. Zwyciężyły nabarwniejsze i najbardziej zaskakujące historie napisane przez najmłodszych, które uwiecznione zostały w wydanej właśnie książce pt. "Ekomiasta przyszłości". Skanska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.10.2018

Przed szczytem klimatycznym świadomość Polaków w kwestiach środowiskowych jest wciąż niewielka

Gospodarowanie odpadami i miks energetyczny, w którym choć coraz mniejszy, to nadal wiodący udział ma węgiel, to największe,jak podkreślają eksperci, środowiskowe słabości Polski. O tych problemach robi się szczególnie głośno przed zbliżającym się międzynarodowym szczytem klimatycznym COP24, który odbędzie się na początku grudnia w Katowicach. Podczas niedawnego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie eksperci firmy doradczej Deloitte przekonywali o znaczącej roli biznesu we wdrażaniu decyzji, jakie zapadną na szczycie. To właśnie w Katowicach zostaną wyznaczone kierunki realizacji nowej globalnej umowy klimatycznej, która zacznie obowiązywać w 2020 roku.
05.10.2018

Wolontariat w ramach Szczytu Klimatycznego (COP24)

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach – dynamicznie rozwijającej się stolicy ponad dwumilionowej metropolii. Wolontariusze będą działać na terenie Katowic oraz Krakowa.
04.10.2018

Szybki internet na Dolnym Śląsku. Powstała Dolnośląska Unia Światłowodowa

Z inicjatywy Orange Polska, partnera FOB i przedstawicieli gminy Wołów powołano Dolnośląską Unię Światłowodową. Jej celem  jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Dolnego Śląska, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego.  
04.10.2018

IX Tydzień Zdrowia ArcelorMittal Poland

Marszobieg charytatywny w trzech lokalizacjach, warsztaty z dietetykiem, turniej tenisa ziemnego, konsultacje z psychologiem, walka ze stresem, badania diagnostyczne rekomendowane dla palaczy czy osób z nadwagą oraz badania laboratoryjne refundowane przez Hutniczą Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Fundację Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej – to tylko niektóre atrakcje z programu tegorocznego Tygodnia Zdrowia w ArcelorMittal Poland, które jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tygodnia, który ma zwrócić uwagę na to, jak ważne jest nasze zdrowie.
04.10.2018

Wolontariusze Orange pomagają od 15 lat

Trwa tydzień wolontariatu pracowniczego w Orange. To czas podsumowań działań wolontariuszy i zachęcania ich do kolejnych akcji charytatywnych. Co roku w projekty Fundacji Orange angażuje się aż 3000 pracowników firmy. Orange Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.10.2018

Stypendia naukowe dla ściśle uzdolnionych

Od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji weźmie udział w obozie naukowym. Zgłoszenie do programu to dla nich szansa na spełnienie naukowych marzeń oraz uzyskanie stypendium.  Organizator programu - Grupa Adamed jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.10.2018

Zeroemisyjna kopalnia – test Skanska i Volvo

W ostatnim tygodniu sierpnia w kopalni Vikan Kross niedaleko Göteborga firmy Volvo i Skanska uruchomiły projekt Electric Site. Przez 10 tygodni w kopalni wykorzystywane będą wyłącznie elektryczne i autonomiczne maszyny Volvo. Oczekuje się, że dzięki temu o 95% spadnie emisja zanieczyszczeń, a o 25% zredukowane zostaną koszty pracy. Skanska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.