Aktualności

30.10.2017

Obieg zamknięty rozwiązaniem nie tylko dla środowiska

Już ponad połowa Polaków wierzy, że wprowadzanie w Polsce gospodarki obiegu zamkniętego wpłynie na ich życie. Osoby świadome konsekwencji tych przemian wiążą je głównie z kwestami środowiskowymi. GOZ to jednak nie tylko korzyści dla natury, ale także dla społeczeństwa i gospodarki. Do zwiększenia świadomości na temat dokonującej się już transformacji gospodarczej przyczyni się nowa inicjatywa Stena Circular Economy Award, do której trwają właśnie zgłoszenia.
30.10.2017

Otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi

26 października został ogłoszony Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 "Maluch+" 2018. Jego odbiorcami mogą być również przedsiębiorcy, którzy mają możliwość ubiegać się o dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki dla najmłodszych dzieci.
30.10.2017

Enea Operator usuwa awarie na liniach średniego napięcia

Enea Operator załączyła w poniedziałek ostatnie stacje transformujące średnie napięcie na niskie, które były bez napięcia po przejściu orkanu Grzegorz. Już w niedzielę brygady pogotowia energetycznego, pracujące w terenie do późnych godzin nocnych, przywróciły dostawy energii do prawie 160 tys. Odbiorców, czyli niemal wszystkich, których orkan pozbawił prądu. Szybkie tempo przywracania zasilania było możliwe dzięki pełnej mobilizacji i wielkiemu wysiłkowi elektromonterów Enei i firm zewnętrznych.
30.10.2017

3 nominacje do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominowała 18 przedsiębiorstw, w tym również 3 przedsiębiorstwa w kategorii "Odpowiedzialny Biznes". Prezydent RP Andrzej Duda laureatów ogłosi i wręczy im statuetki 16 listopada podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.
30.10.2017

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wsparło merytorycznie wydanie HBRP „Nowy wymiar społecznej odpowiedzialności”

Ukazało się wydanie Harvard Business Review Polska poświęcone najnowszym trendom CSR. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem merytorycznym publikacji.
27.10.2017

ORLEN pomaga strażakom

W kolejnej edycji programu pomocy zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnych spółki Grupy ORLEN darowizny otrzymało 169 jednostek . Wartość tegorocznych darowizn przekroczyła 1 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na projekty, których celem jest doposażenie jednostek, a tym samy poprawa ich gotowości bojowej i skuteczniejsza pomoc potrzebującym.
27.10.2017

ORLEN wprowadza carsharing na stacje w Trójmieście

​60 stacji paliw ORLEN, na których dostępna jest usługa carsharingu i 95 dedykowanych miejsc parkingowych – tak obecnie wygląda oferta Koncernu w zakresie usługi wynajmu aut na minuty, realizowana we współpracy z firmą Traficar. W związku z ambicją Koncernu do odpowiadania na aktualne trendy w mobilności, z usługi carsharingu będą mogli skorzystać również klienci stacji paliw w Trójmieście.
27.10.2017

Carrefour nagrodził dostawców marki własnej

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ogłosił najlepsze projekty 7. kampanii Autodiagnostyk, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wyzwanie dla dostawców – Odżywianie i dobre samopoczucie!”. Wyróżnienia dla trzech firm ogłoszono podczas Spotkania Dostawców Marki Własnej, które obyło się 27 października w Centrum Smak Kariery Carrefour w Warszawie. W jury konkursu zasiadała m.in. dyrektorka FOB, Marzena Strzelczak.
27.10.2017

Giving circle – spotkanie crowfundingowe

Według badań CBOS[1] w 2015 roku ponad ¾ Polaków pomagało potrzebującym. Najczęściej przekazujemy pieniądze na konkretne cele dobroczynne. W odpowiedzi na te potrzeby Akademia Rozwoju Filantropii organizuje spotkanie giving circle. W czasie wydarzenia zaproszone organizacje zaprezentują zgromadzonej publiczności swoje projekty. To ona zdecyduje, czy będą mogli je zrealizować. W Warszawie spotkają się społecznicy, wolontariusze, przedstawiciele biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.
27.10.2017

„Skandynawskie miejsce pracy” – nowy raport Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza opublikowała wyniki raportu poświęconego działaniom firm ze skandynawskim kapitałem w Polsce. W...
27.10.2017

Złoty Laur dla TAURONA za Domy Pozytywnej Energii

TAURON został laureatem Złotego Lauru „Super Biznesu”, ekonomicznego dodatku do „Super Expressu”. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 października w Warszawie.
26.10.2017

Kobiety w miejscu pracy – raport i mapa drogowa do różnorodności

Kobiety pozostają niedostatecznie reprezentowane na wszystkich szczeblach biznesu w Ameryce Północnej, mimo że od ponad 30 lat to więcej kobiet niż mężczyzn zdobywa tam wyższe wykształcenie, wynika z kolejnej edycji raportu „Women in the workplace”. Autorzy raportu wskazują jednak na ciągły wzrost liczby firm, które deklarują działania na rzecz równości płci – tegoroczny raport jest już trzecim z rzędu z rekordowo wysokim wskaźnikiem takich działań.
26.10.2017

Odbył się pierwszy Dzień ONZ współorganizowany przez FOB

24 października, w rocznicę podpisania Karty Narodów Zjednoczonych, na całym świecie obchodzony jest Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji przedstawiciele Rodziny ONZ w Polsce (UNIC, IOM, BANK ŚWIATOWY, UNHCR, WHO, UNESCO, UNICEF, UNEP/GRID-Warszawa, Global Compact Network Poland), administracji i biznesu spotkali się w Warsaw Trade Tower w Warszawie na konferencji pod hasłem „Zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”. Organizatorami wydarzenia była Rodzina ONZ w Polsce i Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
25.10.2017

Odpowiedzialnybiznes.pl z nową platformą wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Forum Odpowiedzialnego Biznesu uruchomiło stronę poświęconą wiedzy i bieżącym informacjom na temat Agendy 2030 i zawartym w niej Celom Zrównoważonego Rozwoju. Inauguracja platformy miała miejsce 24 października, w Międzynarodowy Dzień ONZ.
25.10.2017

Obejrzyj relację z Dnia ONZ

W dniu 24 października obchodzony jest na świecie Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tym razem Rodzina ONZ w Polsce zaprosiła do współpracy przy organizacji konferencji z okazji rocznicy powołania ONZ Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie było transmitowane na żywo poprzez stronę Forum Odpowiedzialnego na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, podczas którego nastąpiła premiera E-booka poświęconego hackatonom CSR,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało statuetkę programu UNEP/GRID Partnerstwo "Razem dla środowiska".