Aktualności

03.10.2017

PKN ORLEN udostępnia usługę carsharingu

PKN ORLEN, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, udostępni usługę carsharingu na kolejnych 19 stacjach paliw, tym razem we Wrocławiu i Poznaniu.
03.10.2017

Ostatnie miejsca na IV Kongres Różnorodności

Platforma BE.NAVIGATOR oraz Henkel Polska zapraszają na IV Kongres Różnorodności        „O tolerancji”, który odbędzie się już 13 października 2017 r. w warszawskim Och-Teatrze. Podczas międzysektorowych dyskusji, organizatorzy chcą przyjrzeć się kondycji idei różnorodności w Polsce. Wydarzenie ma charakter bezpłatny.
03.10.2017

Gdańsk podpisał Kartę Różnorodności

Prezydent Paweł Adamowicz, w imieniu Urzędu Miasta Gdańska podpisał Kartę Różnorodności, skłądając tym samym deklarację dbania o przyjazną i otwartą kulturę pracy w magistracie. Gdańsk jest czwartym miastem w Polsce, które podpisało Kartę. Tego samego dnia odbyła się również inauguracja zespołu pracującego nad Modelem na rzecz Równego Traktowania.
02.10.2017

Bawełna ekologiczna w kolekcji Tchibo

W szerokiej gamie produktów jesiennej kolekcji Tchibo dostępnych w rozmiarach S do XXL znajdują się m.in ubrania powstałe w wyniku zrównoważonej produkcji. W katalogu oznaczone są one logo Tchibo DOBRZE ZROBIONE i certyfikatami bawełny ekologicznej OCS 100 i OCS Blended.
02.10.2017

Carrefour został po raz pierwszy sponsorem 11. PZU Biegu Trzech Kopców

11. PZU Bieg Trzech Kopców to bardzo popularna impreza biegowa, której sponsorem po raz pierwszy został Carrefour Polska. Wydarzenie to wpisuje się w kampanię „Z miłości do Zdrowia”, która promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród klientów i pracowników sieci handlowej. 11. PZU Bieg Trzech Kopców odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
02.10.2017

Wystartowała Akademia Santander Orchestra

30 września br. odbyło się pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Akademii Santander Orchestra. Uczestnicy projektu na pierwszych zajęciach zgłębiali tajniki savoir-vivre, a już w kolejnym tygodniu dowiedzą się, jak rozwijać swoją karierę za pomocą social media i poznają szczegóły prawa autorskiego. Akademia Santander Orchestra potrwa do połowy grudnia. Poza wykładami, na młodych muzyków czekają zajęcia masterclass z udziałem wybitnych polskich tutorów. Partnerem projektu jest Bank Zachodni WBK, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
02.10.2017

„Podziel się Dobrym Posiłkiem” w sklepach Carrefour

Carrefour dołączył do akcji „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności oraz firmę Danone. W najbliższy piątek i sobotę w sklepach sieci w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka żywności. Przekazane przez klientów Carrefour produkty trafią do świetlic środowiskowych i organizacji społecznych z całej Polski, które wspierają najbardziej potrzebujące dzieci.
29.09.2017

„Spotkajmy się przy piwie” – Kompania Piwowarska zaprasza do lektury nowego raportu CSR

Dziewiąty już raport zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej to kolejny krok firmy ku doskonałości w zakresie oszczędzania wody oraz rozwoju biznesu i społeczności, jak również umocnienie wyników w ramach działań na rzecz czystego środowiska i odpowiedzialnej konsumpcji. Tym wszystkim KP dzieli się w nieformalnej atmosferze pubu – mianowicie w publikacji pod hasłem „Spotkajmy się przy piwie”.
29.09.2017

Carrefour Polska zachęca do odpowiedzialnej adopcji psów

Podopieczni Schroniska „Na Paluchu” wystąpili w sesji zdjęciowej do najnowszego katalogu Carrefour promującego ofertę odzieży dostępnej w hipermarketach od 27 września. 1% z obrotu ze sprzedaży jesiennej kolekcji tekstylnej Carrefour przekaże na rzecz Schroniska „Na Paluchu”. Sieć poprzez te działania, zachęca swoich klientów do odpowiedzialnej adopcji psów.
29.09.2017

Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych zainaugurował XVIII edycję Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Celem Konkursu jest przede wszystkim identyfikacja dobrych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i ich popularyzacja. Doceniane są nie tylko rozwiązania kompleksowe, ale także osiągnięcia w różnych obszarach zarządzania zasobami ludzkimi. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem konkursu.
27.09.2017

Transmisja na żywo z gali ogłoszenia wyników Konkursu Raporty Społeczne

10 października poznamy laureatów Konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Transmisja live z gali będzie odbywać się przez media społecznościowe Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w tym profil na kanale Facebook.
27.09.2017

Zrównoważony rozwój wśród tematów Targów TRAKO w Gdańsku

Podczas największego w Polsce spotkania branży transportu szynowego TRAKO odbyła się debata pt. „Zrównoważony rozwój w kolejowym transporcie towarowym. Od odpowiedzialności społecznej do konkurencyjności”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem była firma DB Cargo Polska.
27.09.2017

25 lat BASF Polska

BASF Polska świętował jubileusz 25-lecia. Celem wydarzenia, obok podsumowania dotychczasowych kamieni milowych w rozwoju firmy na polskim rynku, było także podkreślenie jak BASF widzi rolę chemii w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla realizowania najważniejszych wyzwań przemysłu, społeczeństwa i środowiska.
27.09.2017

Lafarge w Polsce – w trosce o biznes, ludzi, planetę

Lafarge w Polsce opublikował swój pierwszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Zrównoważony rozwój w pełni wpisuje się w strategię biznesową grupy LafargeHolcim. W 2016 roku Lafarge w Polsce zrealizował postawione przed sobą cele, m.in.: 2 000 m2 przestrzeni publicznej zaaranżowanej przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim, 1,5 mln ton odpadów wykorzystanych jako paliwo alternatywne oraz plan bioróżnorodności wdrożony w 45% kopalń kruszyw.
27.09.2017

Budowa na miarę XXI w.? „Nie” dla marnotrawstwa

Powstaje pionierska inwestycja mieszkaniowa pod względem ilości eko rozwiązań - Jaśminowy Mokotów. To pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową. Pracują tu nie tylko inżynierowie i budowniczy, ale również ekolodzy, ornitolodzy i dendrolodzy. Wspólnie tworzą rozwiązania, dzięki którym lokalny ekosystem przetrwa w nowych warunkach, a nawet rozkwitnie.