Aktualności

12.10.2018

Video-podsumowanie 1. tematycznego spotkania Rady Odpowiedzialnego Przywództwa

Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu podsumowała pierwsze, tematyczne spotkanie Rady Odpowiedzialnego Przywództwa. To inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu skierowana do prezesów i członków zarządów firm w Polsce. Jej efektem ma być wypracowanie Dziesięciu Rekomendacji Rady Odpowiedzialnego Przywództwa. Pierwsza z nich odnosi się do kwestii etycznych i jest wynikiem pierwszego tematycznego spotkania Rady, które miało miejsce 20 września br. w siedzibie firmy Siemens w Warszawie.
12.10.2018

Konieczne pilne ograniczenie wzrostu globalnej temperatury do 1,5°C. Nowy raport IPCC

Ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 ° C wymagałoby szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach społeczeństwa - powiedział IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimat) w najnowszym Raporcie. Specjalny raport na temat globalnego ocieplenia o temperaturze 1,5 ° C został zatwierdzony przez IPCC 6 października w Incheon w Republice Korei. Jest to kluczowy wkład naukowy do grudniowej Konferencji w sprawie Zmian Klimatu (ang. Conference of the Parties, COP24), kiedy rządy dokonają przeglądu Porozumienia Paryskiego, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
12.10.2018

Ruszyła rejestracja na Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu

5 dni, 5 miast, 5 inspirujących wydarzeń, 15 godzin praktycznych wystąpień, ciekawych dyskusji i warsztatów – tak w skrócie można opisać Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2018 (#TOB2018), którego Patronem Medialnym jest OdpowiedzialnyBiznes.pl. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Warszawie – 23.10, Krakowie – 24.10, Poznaniu – 25.10, Wrocławiu – 26.10 i Gdańsku – 26.10. W każdym mieście organizator, firma doradcza CSRinfo, przygotowała zróżnicowany, bogaty merytorycznie program.
11.10.2018

Carrefour promuje aplikację „Zdrowa Apka” i uczy dzieci prawidłowego odżywienia

W ramach programu Carrefour Polska „ABC Zdrowego Żywienia” przygotowana została aplikacja „Zdrowa Apka”, która utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe. Ponadto, eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stworzyli podręcznik metodyczny dla nauczycieli w oparciu o tematykę przeprowadzonych warsztatów. Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie. Carrefour Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.10.2018

Mój zdrowy dom – czyli jaki?

1 października, obchodzony był Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Wśród kluczowych wyzwań związanych z naszymi domami są te dotyczące dobrych warunków panujących we wnętrzach. Mają one olbrzymi wpływ na zdrowie, samopoczuciei energię życiową. Jak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów” przeprowadzonego na zlecenie Grupy VELUX, partnera Forum odpowiedzialnego biznesu, droga do zdrowego domu wymaga działań, które można ująć w 5 krokach.
11.10.2018

Etyka w biznesie – od deklaracji do działań. Pierwsza rekomendacja Rady Odpowiedzialnego Przywództwa

Ukazała się pierwsza rekomendacja Rady Odpowiedzialnego Przywództwa. Jest wynikiem debaty członkiń i członków Rady, którzy podjęli temat etyki w biznesie i wyzwań dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem w sposób odpowiedzialny.
11.10.2018

Provident sfinansuje projekty wolontariuszy programu „Tak! Pomagam”

W 25. edycji programu „Tak! Pomagam” wolontariusze przepracują 1083 godziny i pomogą 2311 beneficjentom! Rada Programowa wybrała właśnie 30 najlepszych projektów wolontariackich, które otrzymają wsparcie finansowe od firmy Provident. Provident Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.10.2018

ABC – Czepczyński nowym Partnerem UNICEF Polska

Spółka ABC-Czepczyński - partner FOB - została nowym Partnerem UNICEF Polska. Umowa została uroczyście podpisana 24 września 2018 r. w siedzibie organizacji w Nowym Jorku, przez Marka Krupińskiego, Dyrektora Generalnego UNICEF Polska oraz Artura Czepczyńskiego, Prezesa Zarządu ABC-Czepczyński.
11.10.2018

Kolejna wielkopolska szkoła objęta patronatem Grupy Enea

Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie dołączył do grona szkół, które Grupa Enea- partner FOB - objęła swoim patronatem. Leszczyńskie Centrum nie współpracowało do tej pory z Eneą. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 10 października. Współpraca kadry pedagogicznej i uczniów z nowoczesną grupą energetyczną to dla szkoły szansa rozwoju, a dla Enei – jako pracodawcy – inwestycja w przyszłość energetyki krajowej.  
11.10.2018

Trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M

Większość pojazdów ciężarowych poruszających się po polskich drogach jest pozbawiona właściwego oznakowania odblaskowego, zapewniającego dobrą widoczność po zmroku. Takie oznakowanie jest niezmiernie istotne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym – to kluczowe wnioski płynące z najnowszego raportu, zrealizowanego przez firmę 3M we współpracy z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego. Badanie zostało przeprowadzone w siedemnastu różnych lokalizacjach w kraju na próbie kilkuset pojazdów na przestrzeni lutego i marca br. 3M w Polsce jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.10.2018

III edycja projektu edukacyjnego Providenta „Co z tym hajsem?!” rusza w nowej odsłonie!

Sześciu blogerów, ponad 200 wpisów na blogu i przeszło 3 tysiące fanów na Facebooku – to dotychczasowe efekty programu edukacji finansowej dla młodych pod nazwą Co z tym hajsem?!. Właśnie ruszyła trzecia edycja projektu, którego pomysłodawcą jest Provident Polska. Nowa edycja została wzbogacona o kanał w serwisie YouTube. Jak dotąd głównym kanałem komunikacji był blog Coztymhajsem.pl.
10.10.2018

16 tysięcy uczniów z małych miejscowości nauczyło się podstaw programowania

1200 nauczycieli ze szkół w niewielkich miejscowościach i na wsiach skorzystało ze szkoleń z programowania realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania w ramach projektu Zaprogramuj Przyszłość. Dzięki lekcjom, które później przeprowadzili w swoich szkołach, 16 tysięcy uczniów zdobyło pierwsze umiejętności kodowania. Szkoły otrzymały także sprzęt do nauki programowania.  Fundator fundacji - firma Orange Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
10.10.2018

Za nami ostatnie spotkanie w ramach projektu EU Talent

9 października w Warszawie odbyło się drugie i ostatnie już spotkanie interesariuszy w ramach projektu EU Talent, koordynowanego w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu projektu CSR Europe.
10.10.2018

100 drużyn piłkarskich na 100-lecie niepodległości

100 młodzieżowych drużyn piłkarskich z południowej Polski weźmie udział w turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Eliminacje odbędą się w październiku, w Krakowie, Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. Wielki finał planowany jest w Krakowie na początek 2019 roku. TAURON PE jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.10.2018

Spotkanie CSR Europe ponownie w Polsce

Najbliższe spotkanie wiodącej, europejskiej sieci organizacji działających na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu - CSR Europe odbędzie się w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem VIVE Textile Recycling.