Aktualności

12.03.2018

FOB na spotkaniu Konsorcjum EU Talent

Podczas drugiego Spotkania Konsorcjum EU Talent kluczowi interesariusze oraz partnerzy koordynujący projekt w swoich krajach dyskutowali o głównych osiągnięciach i wyzwaniach oraz tym, co jeszcze nastąpi. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest koordynatorem EU Talent w Polsce.
12.03.2018

Enea mecenasem Filharmonii Pomorskiej

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy dołączyła do instytucji kultury wspieranych przez Eneę, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
12.03.2018

Jak współpracować dla innowacji? Otwarte webinarium na temat #SustainHack

Trwa rejestracja zespołów do pierwszego w Polsce #SustainHack, czyli maratonu programowania dla zrównoważonego rozwoju. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które ogłosi zwycięzców podczas 7. Targów CSR,  12 kwietnia br. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Już w środę, 14 marca odbędzie się OTWARTE WEBINARIUM dla osób zainteresowanych konkursem i poszukujących inspiracji do działań w duchu innowacji.
12.03.2018

Dobre praktyki szczęścia – raport

Raport Global Happiness Policy Report (Raport Globalnej Polityki Szczęścia) zawiera pierwsze efekty działań Globalnej Rady Szczęścia, której celem jest zbieranie najlepszych praktyk w zakresie polityki dotyczącej szczęścia. Jako publikacja towarzysząca do "World Happiness Report" (WHR) - poświęconej temu które kraje i dlaczego, są szczęśliwe - Raport pomaga wypełnić lukę, w jaki sposób pomóc krajom rozwiniętym w nauce o szczęściu i zastosowaniach politycznych. Raport został przedstawiony na Światowym Szczycie Rządowym (World Government Summit), które odbyło się w Dubaju w dniu 10 lutego 2018 r.
12.03.2018

5,5 km pomocy dla Fundacji Gajusz

7 kwietnia w Łodzi odbędzie się Provident Run. Biegacze amatorzy, w tym pracownicy Providenta, wezmą udział w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci. W Provident Run pobiegną także znani sportowcy i biegacze z rejonu łódzkiego m.in. Iwona Guzowska, Piotr Kędzia i Dominika Stelmach. Za każdego uczestnika Provident, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przekaże darowiznę na konto Fundacji Gajusz.
09.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz środowiska naturalnego

Uwzględnianie potrzeb środowiska naturalnego jest nieodzownym elementem zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej organizacji traktuje je jako pełnoprawnego, a nawet najważniejszego interesariusza, czyli element otoczenia biznesu, który zarówno wpływa na kształt tego biznesu jak i podlega jego oddziaływaniu. W skutecznej odpowiedzi na stojące przed światem wyzwania środowiskowe pomocna jest współpraca  zarówno między firmami, jak i różnymi sektorami.
09.03.2018

Kongres Profesjonalistów PR rusza za kilka tygodni

19-20 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się XVIII edycja Kongresu Profesjonalistów Public Relations. W ciągu dwóch dni uczestnicy wydarzenia wezmą udział w szeregu prelekcji przygotowanych przez ekspertów z branży PR oraz w praktycznych warsztatach. 
09.03.2018

Zrównoważony rozwój poprawi jakość życia? – debata w Rzeczpospolitej

Trzecia debata w ramach projektu „Biznes Odpowiedzialny w Polsce” realizowanego przez dziennika „Rzeczpospolita” pod patronatem...
08.03.2018

I etap konkursu CSR za nami!

Ponad czterystu studentów i uczniów szkół średnich zmierzyło się z testem online, sprawdzającym ich wiedzę w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR to inicjatywa w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
08.03.2018

Karta Różnorodności o kobietach, nie tylko w Dzień Kobiet

W tym roku działania Karty Różnorodności realizowane będą pod hasłem i z motywem przewodnim „1918 -2018 Od praw wyborczych do równych szans”, a dotyczyć będą wyrównywania szans wszystkich grup narażonych na dyskryminację w miejscu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet. Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, przypominamy dlaczego postanowiliśmy zająć się tym tematem. 
08.03.2018

Zgłoś organizację do XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy Rankingu Odpowiedzialnych Firm będą rozsyłać ankiety do największych przedsiębiorstw działających w Polsce, ale chęć wzięcia udziału w rankingu można zgłaszać już teraz wysyłając wiadomość na adres ranking_csr@rankingodpowiedzialnychfirm.pl.
08.03.2018

PKN ORLEN bada możliwości zagospodarowania CO2 z procesów produkcyjnych

​PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, bierze udział w międzynarodowym projekcie BioRECO2VER. Jego celem jest zbadanie możliwości przekształcania dwutlenku węgla przez mikroorganizmy w związki używane do produkcji wartościowych produktów chemicznych, m.in. biotworzyw. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie w ramach europejskiego Programu Horyzont 2020, największego w historii projektu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.
07.03.2018

Pomoc na Wielkanoc od Carrefour i Caritas

Sklepy sieci Carrefour, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ponownie dołączyły do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”. W ramach tej inicjatywy już 9 i 10 marca Caritas Polska we współpracy ze swoimi regionalnymi oddziałami, zorganizuje zbiórkę żywności w wybranych hiper- i supermarketach Carrefour.
07.03.2018

Życie rodzinne najważniejsze dla młodego pokolenia Polek i Polaków – badanie na zlecenie Henkel

Czy mężczyźni są gotowi na większe zaangażowanie w życie rodzinno-domowe, a kobiety zdają się tego nie dostrzegać? W jaki sposób różnice w percepcji sukcesu życiowego przekładają się na codzienne funkcjonowanie obok siebie przedstawicieli różnych pokoleń? Jakie bariery na swojej drodze zawodowej napotykają Polki i Polacy? Te i inne ważne zagadnienia dotyczące ról obejmowanych przez współczesne kobiety i mężczyzn zbadano w projekcie badawczym firmy Henkel Współczesne Polki i Polacy: nowe role, nowe wyzwania.
07.03.2018

Znamy zwycięzców bostońskiego bootcampu Bridge to MassChallenge Warsaw

Pilotażowa odsłona programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge Warsaw dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej dobiegła końca....