Aktualności

03.08.2018

TAURON sponsorem Tour de Pologne

W sobotę startuje 75. Tour de Pologne, którego sponsorem jest TAURON PE, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku trasa kolarskiej ligi mistrzów pokrywa się z obszarem działania Grupy TAURON.
03.08.2018

Drukowanie jedzenia i budowa samolotu – tak spędzają wakacje młodzi naukowcy z Polski

O udział w 4. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW walczyło aż 9 tysięcy uczniów. Wybrana w kilkuetapowym procesie rekrutacji pięćdziesiątka otrzymała szansę na pracę z praktykami nauk ścisłych i przyrodniczych. W programie obozu znalazły się zajęcia m.in. z szycia chirurgicznego, budowy samolotu, druku 3D produktów spożywczych czy krystalizacji białka. Jak mówią sami uczestnicy, takie warsztaty warte były dwóch tygodni wakacji. Grupa Adamed jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.08.2018

Nowy przewodnik GRI „Integracja Celów Zrównoważonego Rozwoju w sprawozdawczości korporacyjnej”

"Integracja Celów Zrównoważonego Rozwoju w sprawozdawczości korporacyjnej: praktyczny przewodnik"  to publikacja, która ma na celu umożliwić firmom lepsze mierzenie i raportowanie ich wpływu na osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Przewodnik został opublikowany przez Global Reporting Initiative (GRI) i United Nations Global Compact.
01.08.2018

Rusza druga edycja programu „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”

Trwają przygotowania do II edycji programu Fundacji Veolii Polska - partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum UNEP/GRID Warszawa: MŁODZI OBSERWATORZY PRZYRODY. Pod hasłem tworzymy miasto z klimatem!  od września młodzież będzie miała szansę sprawdzić się w działaniach na rzecz swojego miasta, przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ułatwić adaptację miasta do zmian klimatycznych. 
01.08.2018

75. Tour de Pologne z Carrefour Polska

Carrefour Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ponownie został sponsorem głównym Tour de Pologne. Tegoroczna, jubileuszowa 75. edycja wyścigu wystartuje już 4 sierpnia z Rynku Głównego w Krakowie. Kolarzy i kibiców, na wszystkich etapach zmagań wspierała będzie ekipa Carrefour, która przygotowała dla nich nie tylko rowerowe atrakcje.
01.08.2018

Stypendia Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” dla najlepszych studentów

​Fundacja „ORLEN - DAR SERCA” udzieli wsparcia zdolnym i ambitnym studentom z Polski, przyjętym na zagraniczne uczelnie wyższe, którzy po zakończeniu nauki wrócą do kraju i podejmą pracę w sektorze publicznym. W tym celu Fundacja uruchamia Program stypendialny Bona Fide (łac. w dobrej wierze). To inicjatywa o charakterze mecenatu, czyli opieki nad rozwojem osób, pragnących tworzyć w przyszłości nową generację liderów gospodarczych Polski. Fundacja należy do PKN ORLEN, partnera Forum odpowiedzialnego Biznesu. 
01.08.2018

Od 1 sierpnia żyjemy na ekologiczny kredyt

212 dni zajęło nam w tym roku wykorzystanie zasobów Ziemi, które z założenia powinny wystarczyć na cały rok. 1 sierpnia jest w tym roku światowym Dniem Długu Ekologicznego, czyli punktem, od którego zaczynamy żyć na ekologiczny kredyt. Granica ta cały czas się przesuwa. 30 lat temu roczny budżet planety przekraczaliśmy w połowie października. Jak podkreślają specjaliści, by zadbać o planetę, wystarczy niewiele: oszczędzać energię i wodę, zamienić samochód na rower czy wybierać żywność z ekologicznym certyfikatem. Jeśli nie zmienimy stylu życia, może nas czekać katastrofa – ostrzegają.
01.08.2018

Program Food Waste Watcher, czyli jak IKEA zapobiega marnowaniu żywności

Każdego roku w Polsce wyrzuca się aż 9 mln ton jedzenia. IKEA, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od kilku lat szuka sposobów na ograniczenie marnowania żywności w swoich sklepach. Dzięki programowi Food Waste Watcher w Polsce w ciągu półtora roku udało się zapobiec wyrzuceniu aż 18 ton jedzenia. Odpowiada to ponad 40 tys. posiłków, wartym w sumie ponad 270 tys. złotych.
01.08.2018

Kampania BohaterON – włącz historię

Ruszyła trzecia edycja kampanii BohaterON, dzięki której do Powstańców trafią nie tylko pocztówki, ale również...
01.08.2018

Atlas Celów Zrównoważonego Rozwoju

Bank Światowy udostępnił bezpłatny i otwarty dla wszystkich Atlas Celów Zrównoważonego Rozwoju 2018. Na stronie można znaleźć zbiór map, wykresów i historii związanych z 17 Celami ONZ, a także omówienia trendów i pomiarów wykorzystujące dostępne wizualizacje danych, dotyczących SDGs.
01.08.2018

ORLEN rozwija biznes detaliczny i wspiera #polskiesoki

​PKN ORLEN uruchamia program „Pij polskie soki” i rozszerza sprzedaż soków owocowych od producentów z Polski na całą sieć stacji paliw w kraju. Jest to element rozwoju oferty pozapaliwowej zgodny z oczekiwaniami klientów. W ten sposób Koncern wspiera polskich sadowników, a także lokalne, często rodzinne firmy przetwórcze. W wyniku podjętych działań zakup soków owocowych przez PKN ORLEN od polskich producentów zwiększy się o 150%.
31.07.2018

Ukraina zwyciężyła w VI Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

27 drużyn z całego świata zmierzyło się 29 lipca na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Tytuł Mistrza Świata wywalczyła Ukraina, po zwycięstwie nad Polską w półfinałach i pokonaniu Holandii w finale. Sponsorem głównym wydarzenia była sieć Biedronka, należąca do firmy Jeronimo Martins, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
30.07.2018

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Ruszył nabór zgłoszeń do III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. To konkurs krótkich form filmowych wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Zgłoszenie i projekcja filmu w konkursie są bezpłatne. Festiwal odbywa się pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.
30.07.2018

3M publikuje „2018 Sustainability Report”

Firma 3M opublikowała globalny „2018 Sustainability Report”, czyli Raport Zrównoważonego Rozwoju, podsumowujący zeszłoroczne działania spółki ukierunkowane na zmniejszenie wpływu jej działalności na środowisko naturalne. W raporcie uwzględniono takie wskaźniki jak poziom wykorzystania surowców, konsumpcję wody i energii, czy bezpieczeństwo pracy i edukację. Dokument zawiera także zestawienie programów CSR wdrażanych przez 3M w zakresie ładu korporacyjnego, praw człowieka, polityki zatrudnienia, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy, oraz jakości dostaw.
30.07.2018

Programy zrównoważonego rozwoju w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozwija program finansowania i wsparcia proekologicznych projektów. W tym celu powołał Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju.