Aktualności

26.06.2017

Webinarium EUTalent z Sitech dla MŚP

Już dzisiaj o 12:00 rozpocznie się webinarium skierowane do przedstawicieli małych i średnich firm zainteresowanych wdrażaniem w swoich przedsiębiorstwach programów stażowych. Webinarium realizowane jest w ramach współfinansowanego  przez Unię Europejską projektu „EU Talent”, którego koordynatorem w Polce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.06.2017

Pokoleniowy miks w Skanska – artykuł

O zarządzaniu wiekiem w Skanska S.A. i dobrych praktykach firmy w tym zakresie pisze Anna Olszówka, Koordynatorka Zespołu Szkoleń i Rozwoju w Skanska S.A. Firma jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2015 roku.
23.06.2017

Rusza akcja edukacyjna dla kobiet 45+ dotycząca korzystania z Internetu

Ruszyła internetowa kampania edukacyjna „Aasy Netu” zainicjowana przez firmę Aasa Polska w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Celem akcji jest aktywizacja cyfrowa osób dojrzałych, przy wsparciu młodszych.
23.06.2017

Inwentaryzacja przyrodnicza w PKN ORLEN

Przyrodnicy zbadają ponad 1300 hektarów terenu wewnątrz i wokół Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Prace, które prowadzone są w ramach inwentaryzacji przyrodniczej potrwają do jesieni tego roku. Zakres prac zinwentaryzowania zasobów przyrodniczych Zakładu Produkcyjnego oraz terenów przyległych w Płocku obejmuje nie tylko gatunki chronione, rzadkie i cenne, lecz wszystkie gatunki zwierząt i roślin oraz siedliska stwierdzone na obserwowanym terenie.
23.06.2017

Lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3...
22.06.2017

Biznes i prawa człowieka – przyjęto Krajowy Plan Działania

29 maja 2017 r. Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Działania na rzecz wdrażania Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka na lata 2017-2020. 
22.06.2017

Startupy rozpoczynają pilotaże w Grupie TAURON

Dziewięć startupów otrzyma granty do 200 tysięcy złotych na rozwój technologii i rozpocznie testowanie swoich...
22.06.2017

Startuje 5. edycja akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

Już po raz piąty T-Mobile, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, inicjuje akcję społeczną Pomoc Mierzona Kilometrami,...
22.06.2017

LOTOS kreuje „modę na prawidłowe zapinanie pasów”

Rusza 4. edycja kampanii społecznej „LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Działania będą prowadzone podczas wakacji na stacjach paliw LOTOS w całej Polsce. Na tzw. pit stopach eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci. Pierwszy przystanek to stacja przy ul. Cienistej 14 C w Gdańsku, na której 22 czerwca akcja trwa w godz. 13.00 – 19.00.
21.06.2017

Lampy solarne dla dzieci z Mali

Firma Antalis, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z organizacją charytatywną "Un Enfant Par la Main", ufunduje 200 dzieciom z Mali lampy solarne, aby umożliwić im naukę po zmroku. Aby wesprzeć inicjatywę, wystarczy obejrzeć krótki materiał wideo - każde 25 odsłon zapewnia lampę solarną dla 1 dziecka.
21.06.2017

Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisy ruszyły.
21.06.2017

Totalizator Sportowy partnerem letniej wyprawy na K2

Totalizator Sportowy, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu został partnerem ekspedycji, której celem jest wejście na drugi szczyt świata o wysokości 8611m n.p.m. i jednocześnie jak najlepsze przygotowanie, m.in. pod względem wyboru trasy, do  zimowego szturmu na K2. Ekspedycja stanowi jeden z punktów realizacji programu Polski Himalaizm Zimowy im. A. Hajzera, realizowanego przez PZA.
21.06.2017

Pierwszy w Polsce inkubator dla start-upów z sektora energetyki

Korporacje i start-upy coraz częściej i chętniej podejmują współpracę. Spółka PGNiG, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stworzyła pierwszy...
21.06.2017

Organizacja STOP THE TRAFFIK ocenia, jak Nestlé walczy z pracą dzieci

Organizacja STOP THE TRAFFIK uznała System Monitorowania Pracy Dzieci oraz Działań Naprawczych (ang. Child Labour Monitoring and Remediation System, CLMRS) Nestlé za najbardziej kompleksowy program służący do niesienia pomocy dzieciom pracującym w łańcuchu dostaw kakao. W najnowszym sprawozdaniu, przygotowanym przez tę organizację, podkreślono również postępy Nestlé, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w rozwiązywaniu tego problemu.
21.06.2017

Szkolenie w NFOŚiGW dla przedsiębiorców wdrażających innowacyjne technologie środowiskowe

6 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców zainteresowanych programem Wsparcie dla innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 lipca za pomocą formularza dostępnego na stronie Funduszu.