Aktualności

13.09.2017

25 września – #ACT4SDGs

Z okazji drugiej rocznicy ogłoszenia Agendy 2030, zawierającej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), 25 września UN SDG Action Campaign, World We Want, Global Call to Action Against Poverty (GCAP) i Action for Sustainable Development zapraszają do włączenia się w działania globalnej kampanii uświadamiającej na temat SDGs.
13.09.2017

Wszystko o raportowaniu – śledź #ReportingLiveblog

Aby skondensować treści pojawiające się o raportowaniu społecznym w mediach, mediach społecznościowych, na stronach internetowych postanowiliśmy prowadzić liveblog i w ten sposób na bieżąco informować na ten temat, a w sposób szczególny na temat dyrektywy 2014/95/UE.
12.09.2017

Ostatnie dni głosowania w Konkursie Raporty Społeczne

Jeszcze tylko do 17 września można oddawać głosy na 44 raporty z zakresu CSR / zrównoważonego rozwoju. Publikacje rywalizują o nagrodę internautów w Konkursie Raporty Społeczne. Głosowanie odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/. Konkurs organizują: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
12.09.2017

Warsztaty „Dobre praktyki car-sharingu” z Ministerstwem Energii i Urzędem Miasta Gdyni

Ministerstwo Energii oraz Urząd Miasta Gdyni zapraszają na warsztaty pn. „Dobre praktyki car-sharingu”. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
12.09.2017

PKN ORLEN rozszerza działania carsharingu

Po dobrym przyjęciu przez rynek projektu carsharingu, w ramach którego PKN ORLEN pełni funkcję strategicznego...
11.09.2017

10-ciu najzdolniejszych uczniów z całej Polski z szansą na naukowe kariery

Wybrani spośród 7 tys. chętnych z całej Polski – 10-ciu najzdolniejszych uczniów zostało laureatami nagrody głównej 3. edycji programu ADAMED SmartUP organizowanego przez Fundację Grupy Adamed. Konsultacje edukacyjne z najlepszymi specjalistami w Polsce oraz pomoc w planowaniu naukowej kariery na najbardziej prestiżowych uniwersytetach w kraju i na świecie – to tylko nieliczne z korzyści, jakie otrzymają oni w ramach mentorskiego wsparcia. W trakcie uroczystej gali ogłoszono także nazwiska trójki stypendystów 2. edycji programu, którymi zostali Jaromir Hunia, Jakub Wornbard i Milena Malcharek.
11.09.2017

Konkurs Innowator Mazowsza

Młodzi naukowcy i innowatorzy z województwa mazowieckiego mogą się zgłaszać do konkursu Innowator Mazowsza. Nagroda główna dla najlepszej innowacyjnej firmy wynosi w tej edycji 25 tys. zł, a dla naukowca 15 tys. zł. Innowator Mazowsza to konkurs promujący nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu. Orange Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest partnerem tego przedsięwzięcia.
10.09.2017

„#YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz”

Coca-Cola HBC Polska, wraz z partnerami, uruchomiła pilotażową edycję programu #YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz. Jego celem jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi pozostających poza rynkiem pracy i systemem edukacji. Inauguracji programu towarzyszyła debata, podczas której zaprezentowano wyniki badania Kantar Millward Brown na temat grupy, do której kierowany jest program.
08.09.2017

Henkel Polska i Carrefour dla Fundacji Czerwone Noski

Wspólna inicjatywa firmy Henkel i Carrefour Polska (partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu) „Dziecięca Radość w Twoich Rękach” właśnie dobiegła końca. Część dochodu ze sprzedaży dowolnych produktów marek producenta zakupionych w hipermarketach Carrefour została przekazana na rzecz Fundacji Czerwone Noski, która prowadzi terapię śmiechem w polskich szpitalach pediatrycznych.
07.09.2017

„Chcemy w zarządach znaleźć adwokatów CSR” – wywiad z Dominiką Bettman w Rzeczpospolitej

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się, przeprowadzony podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, wywiad z Dominiką Bettman, prezeską Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W rozmowie z redaktor Anitą Błaszczak, prezeska FOB o potrzebie upowszechniania CSR wśród członków zarządów firm, o wadze edukacji na rzecz społecznej odpowiedzialności i o korzyściach płynących z raportowania niefinansowego. Zachęcamy do zapoznania się z całą treścią rozmowy.
07.09.2017

„Dzień Sąsiada” w supermarketach Carrefour

9 września we wszystkich supermarketach sieci Carrefour, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie się „Dzień Sąsiada”.
07.09.2017

Zapowiedź wywiadu w BIZONIE z prezeską FOB

W najbliższą sobotę i niedzielę (9-10 września) zostanie wyemitowany pierwszy radiowy wywiad z Dominiką Bettman w roli prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Materiał przygotowany przez Pawła Oksanowicza będzie do wysłuchania w Radiu MUZO.FM w programie BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny o godzinie 08.00.
06.09.2017

Ruszyła oficjalna rejestracja na konferencję  „Praktyka raportowania niefinansowego”

3 października w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się, współorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, konferencję „Praktyka raportowania niefinansowego”,...
06.09.2017

Konferencja „Młodzież w strategiach CSR”

11 października w Warszawie odbędzie się Konferencja EUROPA + AZJA Młodzież w strategiach CSR, podczas której zaprezentowane zostaną rozwiązania europejskie i azjatyckie w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Podczas wydarzenia gośćmi będą przedstawiciele administracji publicznej, biznesu oraz organizacji non-profit z Indii, Filipin, Tajlandii, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Wydarzenie jest objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.09.2017

„Daj wędkę, a nie rybę”. – o działaniach charytatywnych biznesu w natemat.pl

W portalu natemat.pl ukazał się artykuł poświęcony działalności charytatywnej biznesu, w ramach prowadzonych działań CSR....