Aktualności

8 marca 2019

Bank BGŻ BNP Paribas partnerem nagrody Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku

Od Partnerów

Olga Grudniak, która stworzyła urządzenie, pozwalające na szybkie dobranie odpowiedniego antybiotyku, została laureatką X edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku. Partnerem nagrody jest Bank BGŻ BNP Paribas, który na co dzień wspiera start-upy i korzysta z ich rozwiązań. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 marca.

8 marca 2019

Rusza 5. edycja akcji Nivea „Podwórko Talentów”

Od Partnerów

Podwórko Talentów to akcja CSR Nivea adresowana do dzieci. W tym roku marka wybuduje kolejne 20 edukacyjnych placów zabaw, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty.

8 marca 2019

#TyDzieńKobiet w Karcie Różnorodności

Aktualności FOB

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, w ramach Karty Różnorodności przygotowany został cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”. 

8 marca 2019

Nestlé walczy o równouprawnienie płci

Od Partnerów

Według danych z raportu GUS „Kobiety i mężczyźni na rynku pracy”, na koniec 2017 r., w Polsce, odsetek pracujących kobiet był o 17% niższy od mężczyzn. Mężczyźni częściej są wyższymi urzędnikami i zajmują stanowiska kierownicze. Jednak, jak czytamy w raporcie, wynagrodzenie kobiet w tej grupie zawodowej jest o 26% niższe. Oznacza to, że kobiety za tę samą pracę otrzymują mniej pieniędzy. Dlatego wartościowe są wszelkie działania podejmowane przez firmy zmierzające do zrównania statusu płci oraz zapewnienia równych płac za taką samą pracę.

8 marca 2019

IKEA opublikowała dane z raportu płac IKEA Retail w Polsce

Od Partnerów

Z okazji Dnia Kobiet IKEA upublicznia dane z raportu płac IKEA Retail w Polsce, zachęcając tym samym do dyskusji nad dyskryminacją w życiu zawodowym i budowania pozbawionego uprzedzeń, zintegrowanego środowiska pracy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc