Aktualności

4 września 2020

Innowacyjne rozwiązania kluczem do zrównoważonego rozwoju

Aktualności FOB,

Budowanie stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego uprzemysłowienia i wspieranie innowacyjności to 9. Cel Zrównoważonego Rozwoju sformułowany w ramach Agendy 2030. Innowacja to ciąg działań mający na celu wytworzenie nowych lub ulepszonych produktów czy procesów technologicznych. Zawarta w tej definicji ciągła potrzeba rozwoju i dążenia do doskonałości podkreślają jej wagę w procesie kształtowania zrównoważonej przyszłości. Wymagać będzie ona zmagania się z szeregiem nowych wyzwań. Nasze działania nie będą skuteczne, jeśli nie zadbamy o odpowiedni rozwój infrastruktury, przemodelowanie przemysłu w taki sposób, aby stał się prawdziwie zrównoważony. Kluczowe są także zakrojone na szeroką skalę inwestycje w sektorach fundamentalnych dla osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju, w tym w sektorze nowych technologii.

3 września 2020

T-Mobile obniża stawki połączeń i SMS-ów na Białoruś

Od Partnerów

Odpowiadając na apele organizacji międzynarodowych, lokalnych NGO-sów oraz internautów, T‑Mobile Polska obniża stawki połączeń i SMS-ów na Białoruś, aby ułatwić utrzymywanie kontaktów z osobami po białoruskiej stronie granicy. W zależności od segmentu obniżki wynoszą do 85% względem dotychczasowych cen.

3 września 2020

Kobieta ma moc. Inauguracja Stowarzyszenia Kobiety VIVE

Od Partnerów

W nowoczesnej przestrzeni Kieleckiego Parku Technologicznego odbyła się uroczysta inauguracja Stowarzyszenia Kobiety VIVE. Gali towarzyszyło wiele interesujących wystąpień, szkoleń networkingowych i znamienitych gości, którzy swoją osobowością zainspirowali rzesze uczestniczek wydarzenia.

3 września 2020

Fundacja CEMEX ogłosiła laureatów tegorocznego konkursu grantowego „Fabryka Pomysłów”

Od Partnerów

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” już 11 rok z rzędu przyznała granty finansowe organizacjom pozarządowym i placówkom edukacyjnym w ramach Konkursu „Fabryka Pomysłów”. W tegorocznym konkursie laureaci musieli uwzględnić dodatkowe działania związane z niwelowaniem negatywnych skutków pandemii COVID-19 w swoich społecznościach.

3 września 2020

Samsung Partnerem Głównym Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego

Od Partnerów

Obok Centrum Nauki Kopernik rozpoczęto budowę innowacyjnej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W interdyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym realizowane będą innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne. Firma Samsung została głównym partnerem instytucji.

3 września 2020

Henkel wspiera program „Pajacyk”

Od Partnerów

Henkel kolejny raz włączył się w pomoc dla najmłodszych. W ramach akcji „Wielka siła drobnych gestów” część dochodu ze sprzedaży produktów firmy Henkel zostanie przeznaczona na wsparcie programu „Pajacyk”. Akcja potrwa od 27 sierpnia do 30 września br.

3 września 2020

Gang Fajniaków – nowi superbohaterowie Biedronki

Od Partnerów

Już 27 sierpnia cała Polska pozna Gang Fajniaków. Pomogą Biedronce przekazać najmłodszemu pokoleniu, że natura jest bezcenna i warto o nią dbać. Dorosłym zaś Fajniaki pokażą, jak w prosty sposób razem możemy wspierać polską gospodarkę. Nowa akcja lojalnościowo-edukacyjna sieci Biedronka potrwa aż do pierwszych dni grudnia.

3 września 2020

Carrefour we współpracy z dostawcami całkowicie wycofa ze sprzedaży karpia żywego do 2021 roku

Od Partnerów

Realizując swoją długoterminową strategię transformacji żywieniowej w Polsce oraz odpowiadając na zmiany w oczekiwaniach swoich klientów, Carrefour Polska podjął zobowiązanie dotyczące całkowitego wycofania ze sprzedaży karpia żywego do 2021 roku.

3 września 2020

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Zrównoważony rozwój i odpowiedzialne zarządzanie w cyfrowej rzeczywistości”

Aktualności FOB

Podyplomowe studia „Zrównoważony rozwój i odpowiedzialne zarządzanie w cyfrowej rzeczywistości” organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, skierowane są do menadżerów i menadżerek, którzy chcą przygotować się do zarządzania przedsiębiorstwami XXI wieku. Proponowany program to połączenie podejścia do zarządzania uwzględniającego aspekty społeczne i środowiskowe, z praktycznym podejściem do wykorzystywania i wdrażania rozwiązań oraz narzędzi cyfrowych. Partnerem studiów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 września 2020

Enea promuje turystykę regionalną w akcji społecznej #DoZobaczenia

Od Partnerów

W zakończonym właśnie internetowym konkursie Enei, internauci wskazali najpiękniejsze zakątki Polski, zachęcając innych do ich odwiedzania przez cały rok. Autorzy dziewięciu spośród nadesłanych prawie stu propozycji otrzymają nagrody. Konkurs jest częścią akcji #DoZobaczenia, której celem jest wspieranie lokalnych społeczności i promowanie polskiej turystyki regionalnej.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc