Aktualności

25 kwietnia 2019

AmRest dąży do „restauracji bez papieru”

Od Partnerów

AmRest rozpocznie współpracę z Microsoftem nad swoją cyfrową transformacją. Spółka zapowiada, że będzie dążyć do „restauracji bez papieru”.

25 kwietnia 2019

Poznaliśmy laureatów jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Od Partnerów

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

25 kwietnia 2019

Kto ,,zamyka” obieg w Polsce?

Aktualności FOB

Temat gospodarki obiegu zamkniętego to jeden z wiodących trendów w społecznej odpowiedzialności biznesu, który odpowiada jednocześnie na jedno z kluczowych wyzwań środowiskowych jakim jest nadmierna konsumpcja. Firmy wprowadzają rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej, wokół których budują skuteczne modele biznesowe. Forum Odpowiedzialnego Biznesu postanowiło docenić osoby, które wspierają rozwój GOZ w Polsce. W ramach 3. edycji nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” można zgłaszać pracowników biznesu oraz środowiska okołobiznesowego działających na rzecz zmniejszenia i optymalizacji zużycia zasobów naturalnych.

24 kwietnia 2019

Starsi pracownicy szansą dla rynku pracy

Od Partnerów

Elastyczne formy zatrudnienia są coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób w wieku 55+, jednak wciąż prawie 3/4 wszystkich pracowników w Polsce preferuje pracę na pełny etat.

24 kwietnia 2019

Ruszyła 15. edycja programu „Razem zadbajmy o zdrowie”

Od Partnerów

W ramach tegorocznej edycji programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie” od kwietnia do końca lipca pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych Biedronka mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Program „Razem Zadbajmy o Zdrowie” realizowany jest po raz 15. Obejmuje blisko 65 tys. osób. W ubiegłym roku w ramach programu wykonano ponad 14 300 usług w prawie 1 200 placówkach medycznych. Hasłem tegorocznej edycji jest „Pora zadbać o zdrowie”.

24 kwietnia 2019

Procter and Gamble zmniejszy o 30% ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach produktów

Od Partnerów

Marki Procter and Gamble z kategorii Fabric Care, m.in. Ariel, Lenor i Vizir, zobowiązują się do 2025 roku zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach w Europie o 30%.  Ilość plastiku, jaką firma planuje zredukować w swoich opakowaniach produktów do 2025 roku, odpowiada rzędowi plastikowych butelek dłuższemu niż obwód Ziemi. Poza ograniczeniem ilości tworzyw sztucznych P&G Fabric Care zamierza do 2022 roku wprowadzić opakowania wyłącznie w pełni nadające się do recyklingu.

24 kwietnia 2019

Eksperci BNP Paribas Bank Polska podkreślają skalę wpływu gospodarki żywnościowej na środowisko

Od Partnerów

Przyszłość Ziemi jest coraz częściej tematem międzynarodowych porozumień oraz globalnej dyskusji, a polityka klimatyczna staje się elementem polityki gospodarczej. Jednym z najczęściej dyskutowanych tematów jest wpływ gospodarki żywnościowej na środowisko.

24 kwietnia 2019

Tesco przekazało nerkoserce dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Od Partnerów

Pierwszy w Polsce aparat „Carpe diem” trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Urządzenie zwane nerkosercem będzie ratować życie najmniejszych pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. 24 kwietnia Fundacja Tesco przekazała aparat na rzecz szpitala, dzięki środkom zebranym w ramach 7. Charytatywnego Biegu Tesco.

24 kwietnia 2019

Granty ArcelorMittal Poland dla krakowskich aktywistów

Od Partnerów

ArcelorMittal Poland wraz z Urzędem Miasta Krakowa zapraszają do udziału w programie grantowym – „Działamy lokalnie”. Właściciel krakowskiej huty przeznaczył aż 100 000 zł do rozdysponowania na projekty społeczne, które mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne działające na rzecz mieszkańców Grodu Kraka. Wnioski można składać do 31 maja.

24 kwietnia 2019

Muzyka świata na Pomorzu. LOTOS wspiera Gdańsk Siesta Festival 2019

Od Partnerów

Gdańsk LOTOS Siesta Festival rozpocznie się 25 kwietnia. Podczas 4 dni odbędzie się 10 koncertów. Artyści wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej, Starym Maneżu i Klubie Parlament. Już po raz ósmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, w tym drugi raz jako sponsor tytularny.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc