Aktualności

17.01.2018

Światowe Forum Ekonomiczne o tworzeniu wspólnej przyszłości

Creating a Shared Future in a Fractured World - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne. 48. coroczne spotkanie, będzie miało miejsce tradycyjnie w Davos w Szwajcarii, tym razem w dniach 23 - 26 stycznia i zgromadzi szefów państw, rządów i organizacji międzynarodowych wraz z liderami biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, przedstawicieli środowiska akademickiego, sztuki i mediów.
17.01.2018

CSR Europe pyta o raportowanie niefinansowe – ankieta

CSR Europe rozpoczyna badanie, którego celem jest zebranie informacji od firm w Europie, objętych obowiązkiem ujawniania danych niefinansowych i informacji o różnorodności, na temat ich obecnych praktyk w tym zakresie. Pozwoli to lepiej zrozumieć status ujawniania informacji niefinansowych w całej Europie, w oparciu o doświadczenia firm z różnych krajów.
17.01.2018

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych

PKN ORLEN, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie ogłoszono postępowanie zakupowe (tzw. RFP - request for proposal), na 23  ładowarki o mocy 50 kW i 100 kW. Jeszcze w 2018 roku kierowcy będą mieli możliwość naładowania aut elektrycznych na wybranych stacjach zlokalizowanych przy trasach tranzytowych w Polsce.
16.01.2018

Trzeci raport społeczny Grupy Polpharma

Grupa Polpharma, największa polska firma farmaceutyczna, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikowała swój trzeci raport społeczny za lata 2015-2016. Jest to pierwszy niefinansowy raport w Polsce, który powstał w oparciu o model łańcucha wartości M. E. Portera.
16.01.2018

IKEA wprowadza „Better Chicken Programme”

IKEA Food Services AB wprowadza „Better Chicken Programme”, który dotyczy zrównoważonej hodowli brojlerów w łańcuchu dostaw żywności IKEA, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Bizneus. Na program składają się wytyczne, obejmujące dobrostan zwierząt, zdrowie publiczne oraz wpływ na środowisko naturalne na poziomie gospodarstw rolnych.
16.01.2018

Produkty Unilever bez szkodliwych tłuszczów trans

Ograniczenie do minimum spożycia tłuszczów trans w diecie rekomendują najważniejsze instytucje zajmujące się określaniem zaleceń żywieniowych na świecie. Firma Unilever, której polski oddział jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako pierwszy na świecie producent, już w połowie lat 90. ubiegłego wieku wyeliminowała ze swoich produktów częściowo utwardzone/częściowo uwodornione oleje, będące źródłem izomerów trans. 
16.01.2018

„Zdrowie na talerzu” w katalogu Carrefour

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od 2014 roku realizuje kampanię „Z miłości do Zdrowia”, która ma na celu m.in. zachęcenie klientów, partnerów biznesowych i pracowników sieci do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych. W ramach kampanii Carrefour przygotował specjalny katalog „Zdrowie na talerzu”. Klienci znajdą w nim m. in. ofertę zdrowych produktów, porady dyplomowanego dietetyka i inspiracje do stworzenia zbilansowanych posiłków.
15.01.2018

ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe jak i charakterystyczną wizualizację stacji paliw koncernu. Spółka podejmuje konsekwentne działania prawne uznając , że klienci muszą mieć jasność do jakiej stacji jadą i komu mogą zaufać. 
15.01.2018

Wektor 2017 dla Provident Polska od Pracodawców RP

Provident Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został laureatem nagrody Wektor 2017 przyznawanej przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Firma została wyróżniona za wieloletnie utrzymywanie pozycji lidera na rynku finansów osobistych oraz nieustanne wprowadzanie nowych rozwiązań w funkcjonowaniu branży. Statuetkę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 stycznia 2018 r. w Warszawie.
15.01.2018

Eksperci Deloitte uczą dzieci czym są pieniądze i podatki

Po co wymyślono pieniądze i dlaczego trzeba płacić podatki? Na te pytania starają się odpowiedzieć eksperci firmy doradczej Deloitte, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i polskich firm rodzinnych w ramach warsztatów organizowanych dla najmłodszych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Jesienią ubiegłego roku w 97 lekcjach wzięło udział niemal dwa tysiące dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiosną i latem tego roku kolejne edycje warsztatów odbędą się w biurach Deloitte w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Inicjatywa ta wpisuje się w globalny program edukacyjny Deloitte WorldClass, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do podjęcia różnych ról na rynku pracy. Do 2030 roku jego zasięgiem ma być objętych na świecie 50 mln osób.
15.01.2018

Orange uczy bezpieczeństwa cyfrowego i programowania

Już ponad 60 proc. polskich dzieci do 6 roku życia korzysta z urządzeń mobilnych i komputerów. Eksperci nie mają wątpliwości, że rozwijanie kompetencji cyfrowych to niezwykle istotny element ich edukacji, musi być jednak odpowiednio prowadzony. Nowoczesne aplikacje na smartfony i tablety poprzez zabawę uczą dzieci zarówno bezpieczeństwa cyfrowego, jak i podstaw programowania - mówi prezes Fundacji Orange Ewa Krupa. Orange Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.01.2018

Coraz atrakcyjniejsza Karta Dużej Rodziny

Od 2018 roku z Karty Dużej Rodziny można z niej korzystać w formie aplikacji na...
12.01.2018

Z Kartą Dużej Rodziny na PKN ORLEN

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaoferuje rabaty na paliwa i inne usługi dla wszystkich użytkowników Karty Dużej Rodziny. Kontynuacja wsparcia dla programu z jeszcze większymi benefitami to kolejny przejaw zaangażowania PKN ORLEN w projekty o wymiarze prospołecznym. 
12.01.2018

Jaki był rok 2017 w polskim CSR?

Już 12 kwietnia odbędzie się premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Jak co roku, planujemy w nim publikację artykułu, w którym podkreślimy kluczowe wydarzenia, inicjatywy i zjawiska w Polsce z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu - #CSRwPL2017. Na Państwa propozycje czekamy do 22 stycznia.
12.01.2018

„Prawa człowieka w łańcuchu dostaw” – za nami pierwsze spotkanie Programu Partnerstwa w 2018 roku

11 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Warsztat, zorganizowany w siedzibie Grupy Polpharma poświęcony był przede wszystkim wprowadzaniu zagadnienia praw człowieka w łańcuch dostaw w organizacji. Spotkanie poprowadziły ekspertki: Beata Faracik, współzałożycielka i prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Jacqueline Kacprzak, Koordynator Zespołu ds. CSR i Kontaktów z Interesariuszami w Ministerstwie Rozwoju.