Aktualności

20.03.2018

Ergo Hestia partnerem 7. Targów CSR

Partnerem największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu została Ergo Hestia, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Targi CSR odbędą się 12 kwietnia br. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (WSTĘP WOLNY).
20.03.2018

Ukryty potencjał polskiego rynku pracy – raport Coca – Cola i Deloitte

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu Coca-Cola i Deloitte Polska, zbadali aktywność kobiet na polskim rynku pracy. Autorzy jako główne wyzwanie identyfikują potrzebę spożytkowania niewykorzystanych zasobów pracy, w tym wynikających z niższej aktywności zawodowej Polek.
20.03.2018

Obejrzyj zapis webinarium #sustainhack

Trwa nabór projektów do #SustainHack pierwszego konkursu idei poświęconego zrównoważonemu rozwojowi. Mając na uwadze zarówno adekwatność oraz jakość projektów, jak i czas włożony przez uczestników w ich przygotowanie, zorganizowane zostało otwarte webinarium na platformie Facebook. 
20.03.2018

Biznes odpowiedzialny w Polsce – pobierz PDF wydawnictwa „Rzeczpospolitej”

Ukazał się kolejny dodatek tematyczny pt. "Biznes odpowiedzialny w Polsce" w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Dostępny jest w prenumeracie oraz w wersji PDF na stronie wydawcy. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji.
16.03.2018

Powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa

Z inicjatywy Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, i przedstawicieli gmin: Piaseczno, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki i Nieporęt powołano Mazowiecką Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu.
15.03.2018

ORLEN chce rozwijać działalność badawczo-rozwojową

PKN ORLEN realizując konsekwentnie strategię w zakresie Badań i Rozwoju (B+R) prowadzi prace nad stworzeniem koncepcji rozbudowy infrastruktury badawczej poprzez budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W najbliższych tygodniach firma wystosuje na rynek zapytanie  w celu pozyskania ofert na realizację projektu  w formule EPC. Centrum B+R będzie zapleczem technicznym umożliwiającym intensyfikację tempa wdrażania nowych rozwiązań technicznych oraz rozwoju nowych  technologii i produktów.
15.03.2018

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017” 12 kwietnia na Targach CSR

Premiera tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odbędzie się w ramach największego wydarzenia FOB, czyli 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. Tego dnia, oprócz wersji drukowanej i wersji elektronicznej raportu, udostępniona zostanie uaktualniona przeglądarka dobrych praktyk online. 
15.03.2018

Targi odpowiedzialnego biznesu już 12 kwietnia

Firmy zaangażowane społecznie, eksperci i praktycy odpowiedzialnego biznesu, prezentacje programów i projektów, przestrzeń do networkingu i wymiany wiedzy, liczne atrakcje i inspiracje będą czekać na zwiedzających Targi CSR. Organizatorzy zapraszają 12 kwietnia br. na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.
14.03.2018

Wielkanocna Zbiórka Żywności ponownie w sklepach Carrefour

Carrefour, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny przyłącza się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. W dniach 16 i 17 marca w wybranych sklepach sieci w całej Polsce wolontariusze zachęcać będą klientów do przekazania produktów i wsparcia najbardziej potrzebujących.
14.03.2018

Raport CERT Orange Polska 2017 – nowe zagrożenia, skuteczniejsza ochrona

Cyberprzestępcy próbują atakować internautów średnio kilkanaście razy na godzinę. Najczęściej mamy do czynienia z wyłudzaniem pieniędzy, podszywaniem się pod znane marki, wymuszaniem okupu w zamian za odzyskanie danych. To przykłady trendów opisanych w najnowszym raporcie CERT Orange Polska na temat bezpieczeństwa w internecie.
14.03.2018

Biznes we współpracy z uczelniami

Jednym z najważniejszych wyzwań nowoczesnej gospodarki jest tworzenie partnerstw i podejmowanie współpracy międzysektorowej. Jej przykładem jest współdziałanie biznesu z uczelniami, przybierające różne formy, dostosowane do potrzeb i możliwości obu stron.
14.03.2018

Badanie OECD dotyczące łańcucha dostaw w branży tekstylnej

W ramach przyjętych wytycznych dotyczących zachowania należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno-odzieżowo-obuwniczym, OECD przeprowadza szereg ankiet adresowanych do sektora MŚP.
14.03.2018

Jak odpowiedzialne społecznie są profesjonalne kluby sportowe?

Sportimpakt, komórka Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego zajmująca się badaniem i oddziaływaniem sportu, ruszyła z projektem o nazwie "Ranking Odpowiedzialności Społecznej Klubów Sportowych". Badacze i eksperci próbują opracować narzędzie umożliwiające analizę odpowiedzialności społecznej klubów sportowych. Następnie zbiorą dane o skali zjawiska w najpopularniejszych dyscyplinach sportu w Polsce.
14.03.2018

Jeronimo Martins Polska partnerem 7. Targów CSR, a „Rzeczpospolita”, KIG i UNICEF w gronie organizacji wspierających

Już za niecały miesiąc, 12 kwietnia odbędzie się największe w Polsce wydarzenie o odpowiedzialnym biznesie. Współpracę przy 7. Targach CSR potwierdziły kolejne organizacje.
13.03.2018

Zadbaj o swoje serce

W sobotę 17 marca, w ramach akcji „Teraz Serce!” każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać badanie EKG, a także sprawdzić poziom cholesterolu we krwi czy skorzystać z konsultacji dietetycznych. Akcja medyczna odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie. Carrefour Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.