Aktualności

2 lipca 2019

FabLab Gdańsk powered by Orange – powstało nowe miejsce edukacji i twórczości

Od Partnerów

W Gdańsku pojawiła się nowa, technologiczna placówka FabLab Gdańsk powered by Orange. To nowoczesna pracownia udostępniona przez miasto, w której dzięki wsparciu trenerów i zaawansowanym maszynom można stworzyć różne rzeczy. Za inicjatywę odpowiadają Fundacja Orange i Stowarzyszenie FabLab Gdańsk.

2 lipca 2019

Veolia z pomocą dla Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży

Od Partnerów

Liderki Veolii, menedżerki firmy, postanowiły wesprzeć w codziennych obowiązkach kobiety z Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”. Akcja została zrealizowana w ramach wolontariatu pracowniczego. 

2 lipca 2019

Nestlé Waters dołączyło do konsorcjum, które opracowało innowacyjną technologię recyklingu PET

Od Partnerów

Nestlé Waters, wraz z innymi graczami na globalnym rynku, dołączyło do konsorcjum założonego przez firmy Carbios i L’Oréal, aby wspierać rozwój pierwszej na świecie, enzymatycznej technologii służącej do recyklingu tworzywa PET. To biologiczne rozwiązanie może pomóc w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

2 lipca 2019

AkzoNobel wprowadzi bardziej ekologiczne farby proszkowe

Od Partnerów

Farby proszkowe zapewniały klientom liczne korzyści pod względem ochrony środowiska – teraz wzrosła ich trwałość po wprowadzeniu na rynek pełnego asortymentu produktów AkzoNobel.

2 lipca 2019

Stypendium im. George’a H.W. Busha przyznane

Od Partnerów

Firma LOTOS Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyznała Stypendium im. George’a H.W. Busha najlepszemu studentowi studiującemu za granicą Polski. 

2 lipca 2019

Bank Zielonych Zmian

Od Partnerów

BNP Paribas Bank Polska promuje zrównoważony rozwój i dąży do zatrzymania zmian klimatycznych, wspierając swoich klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

2 lipca 2019

Provident zaprasza na festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane

Od Partnerów

Kino Letnie Sopot – Zakopane wystartowało 1 lipca i potrwa 62 dni. Bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach. 5 lipca w Sopocie dowiemy się, do kogo trafi prestiżowa nagroda festiwalu, czyli Diamentowy Klaps Filmowy. Statuetkę podczas uroczystej Gali na Molo wręczy ubiegłoroczna laureatka – Agnieszka Dygant.

2 lipca 2019

Rząd przyjął projekt ustawy Dostępność Plus

CSR w Polsce

W urzędach znikną bariery architektoniczne i cyfrowe, powstanie Fundusz Dostępności, z którego finansowane będą usprawnienia w budynkach dla osób z niepełnosprawnościami, każdy będzie mógł się poskarżyć na brak dostępności – między innymi takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, który przyjął 25 czerwca polski rząd.

2 lipca 2019

„Przechowuję, nie marnuję!” – Amica zwraca uwagę na problem marnowania żywności

Od Partnerów

Kilka ton kupowanej w Polsce żywności trafia co roku do koszy na śmieci. Spowodowane jest to przede wszystkim złym przechowywaniem produktów spożywczych. Dlatego Amica znów łączy siły z Bankami Żywności. Zapoczątkowana w ubiegłym roku kampania „Przechowuję, nie marnuję!” zwraca uwagę na ten problem i edukuje konsumentów, jak go zwalczyć.

1 lipca 2019

Kto będzie mieszkać i pracować w Unii Europejskiej w 2060 roku? Raport „Demografic scenarios for the EU”

CSR na świecie

„Demografic scenarios for the EU. Migration, population and education” to raport przygotowany przez Komisję Europejską. Publikacja zawiera prognozy dotyczące ludności, rynku pracy, oświaty i migracji w Unii Europejskiej. Sporo uwagi autorzy poświęcili kwestii wieku, bowiem w 2060 r. ponad 30 proc. ludności UE będzie miało 65 i więcej lat (wobec 19 proc. obecnie). 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc