Aktualności

15.06.2018

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas wspiera drogę na Harvard

Najlepsi uczniowie gimnazjów, studenci i absolwenci szkół wyższych mogą zyskać wsparcie i spełnić marzenia o studiach na Harvardzie, dzięki Konkursowi „Droga na Harvard”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja BGŻ BNP Paribas. Fundator organizacji, Bank BGŻ BNP Paribas, jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
15.06.2018

Wyniki 12. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ogłoszona została lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Rozstrzygnięcie rankingu miało miejsce 15 czerwca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym inicjatywy.
15.06.2018

Znamy Startupy Pozytywnego Wpływu

15 czerwca ogłoszona została lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Nowością w tegorocznej odsłonie rankingu była lista „Startupów Pozytywnego Wpływu”, która prezentuje organizacje prowadzące działalność w ramach innowacyjnego modelu biznesowego generującego korzyści ekonomiczne i społeczne jednocześnie.
14.06.2018

Sekundy, które zmieniły życie

14 czerwca, o godzinie 22.20, na antenie TVP1  odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu „Sekundy, które zmieniły życie” - cyklu dokumentalnego promującego bezpieczeństwo na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU. W każdym odcinku widzowie poznają historie bohaterów, których życie uległo diametralnej zmianie, a mimo to swoją osobowością i determinacją inspirują do działania.
14.06.2018

Rywalizacja sportowa okazją do wsparcia walki z kryzysem środowiskowym? Tak! Bo w wojnie z plastikiem liczy się każda siła.

AkzoNobel, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowało się w Volvo Ocean Race. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do wsparcia walki z globalnym kryzysem środowiskowym, jakim jest zanieczyszczenie plastikiem mórz i oceanów. Przy okazji regat AkzoNobel organizuje spotkania, dyskusje i panele z przedstawicielami świata sportu, biznesu, polityki oraz nauki, które mają odbicie w realnych decyzjach. W styczniu tego roku, podczas właśnie takiego spotkania w Hong Kongu tamtejsze władze zobowiązały się przekazać 20 milionów dolarów hongkońskich na modernizację zakładów recyklingu tworzyw sztucznych.
14.06.2018

Współpraca sektorowa może odgrywać wiodącą rolę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju

CSR Europe i PwC przeprowadziły badania nad tym, w jaki sposób europejskie stowarzyszenia branżowe współpracują ze swoimi członkami nad osiągnięciem Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals). Autorzy raportu podkreślają, że stowarzyszenia sektorowe mają ważną rolę do odegrania w pomaganiu swoim członkom zrozumieć znaczenie Celów i zachęcać ich do podejmowania działań w ramach współpracy sektorowej i międzysektorowej.
14.06.2018

TAURON wraz z PFR tworzy pierwszy fundusz Corporate Venture Capital dla rozwijania innowacji

TAURON (partner FOB), Polski Fundusz Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju CVC (zarządzany przez PFR) uruchomił fundusz typu Corporate Venture Capital (CVC) - pierwszym tego typu podmiot na polskim rynku.
14.06.2018

W P&G wolontariat szyją na miarę pracowników

W 2018 roku firma P&G, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowała 130 pracowników w wolontariat pracowniczy. Chętni mogli zgłosić swoje autorskie projekty, sadzić drzewa w Tygodniu Ziemi lub włączyć się w pomoc osobom potrzebującym, żyjącym w trudnych warunkach mieszkaniowych. Już od ponad 180 lat, marki i pracownicy P&G dostarczają produkty poprawiające jakość życia ludziom na całym świecie. Dlatego też w swoich działaniach społecznych firma skupia się na poprawie jakości warunków mieszkaniowych osób i rodzin w potrzebie współpracując w tym zakresie m.in. z Fundacją Habitat for Humanity.
13.06.2018

PGNiG dziękuje górnikom strajkującym  w kopalni „Wujek” w grudniu 1981 roku

W Katowicach, w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, ogłoszono program wsparcia dla zasłużonych podczas stanu wojennego. Górnicy, którzy brali udział w strajku w kopalni „Wujek” w grudniu 1981 roku mogą otrzymać nawet do 900 zł dofinansowania rocznie na rachunki za gaz.
13.06.2018

Dzień Bioróżnorodności i Sportu w kamieniołomie Lipówka

Kamieniołom Lipówka w Rędzinach należący do CEMEX Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny stał się areną naukowo-rozrywkowego wydarzenia, jakim jest Dzień Bioróżnorodności i Sportu. Trzecia edycja tej Imprezy, która miała miejsce 10 czerwca, zgromadziła miłośników przyrody i aktywności sportowej.
13.06.2018

30 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu wyrzuca żywność. Rocznie to aż 9 mln ton produktów spożywczych

W Polsce do wyrzucania jedzenia minimum raz w tygodniu przyznaje się 30 proc. ludności – rocznie na śmietnik trafia nawet 9 mln produktów spożywczych. Gospodarstwa domowe są odpowiedzialne za połowę marnowanej w Unii Europejskiej żywności. Świadomość społeczeństwa w zakresie odpowiedzialności za żywność jest jednak coraz większa, podobnie jak u producentów i dostawców artykułów spożywczych. Przedsiębiorstwa wdrażają strategie zapobiegające marnowaniu żywności. Kluczem do sukcesu jest jednak współpraca na różnych etapach dostaw.
12.06.2018

BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy na konsultacje ws. „Kodeksu dla Startupów”

BGŻ BNP Paribas, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprasza startupy na konsultacje związane z nowym podejściem Banku do współpracy z młodymi firmami technologicznymi – zgodnie z wprowadzonym niedawno „Kodeksem Współpracy ze Startupami”.
12.06.2018

Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w krajach Morza Bałtyckiego

Rada Państw Morza Bałtyckiego (Council of the Balic Sea States) opublikowała nowy raport poświęcony postępom w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w krajach Morza Bałtyckiego. W raporcie Baltic 2030: Bumps on the Road przedstawiono przegląd poziomów zaawansowania wdrażania Agendy 2030 w regionie. Celem publikacji jest informowanie o strategiach i dyskusja na temat współpracy krajowej i regionalnej.
11.06.2018

„Dobra Energia ponad Granicami” z Enea i Caritas

Od 3 czerwca w Polsce gości pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z nauczycielami z polskich szkół na Litwie, by uczyć się nowoczesnego patriotyzmu. Podczas tygodniowego pobytu biorą udział w warsztatach, wykładach, spotkaniach, które poszerzają wiedzę o historii i kulturze Polski, edukacji i współczesnym języku polskim. To druga edycja projektu „Dobra Energia ponad Granicami”, który realizuje Fundacja Enea wraz z poznańskim Caritasem. Grupa Enea jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
11.06.2018

L’Oréal ogranicza swój wpływ na środowisko

Grupa L’Oréal opublikowała raport podsumowujący rezultaty, jakie osiągnęła w 2017 roku w obszarze zmniejszania swojego śladu środowiskowego. W ubiegłym roku firma m.in. obniżyła emisję dwutlenku węgla w fabrykach i centrach dystrybucyjnych o 73 proc. Ponadto 76 proc. kosmetyków z portfolio L’Oréal wprowadzonych na rynek w 2017 r. ma udoskonalone, bardziej przyjazne środowisku formuły.