Aktualności

10.08.2018

Potrzeby klientów fundamentem zrównoważonego rozwoju Castorama Polska

Grupa Kingfisher, której częścią jest Castorama Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprezentowała w tym roku Plan Zrównoważonego Rozwoju, obejmujący okres do 2025 roku.
10.08.2018

Wystartowała X edycja plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

W plebiscycie już po raz 10. zostaną docenione osoby znane wykorzystujące swą rozpoznawalność do pomagania innym. Do 20 września organizacje pozarządowe, firmy, menedżerowie gwiazd mogą nominować tych, którzy angażują się społecznie i poświęcają swój czas na działania dobroczynne. Nagrodą jest tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” oraz czek dla wskazanej przez Gwiazdę organizacji. Patronem plebiscytu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
09.08.2018

CSR-owiec, czyli kto? Nowa analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju spowodował wzrost zapotrzebowania firm na specjalistów w tym zakresie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z partnerami, postanowiło przyjrzeć się pożądanym kompetencjom oraz najważniejszym wyzwaniom stojącym przed pracownikami odpowiedzialnymi za kwestie CSR w firmie. Efektem tych prac jest najnowsza analiza tematyczna FOB „CSR-owiec, czyli kto?”.
08.08.2018

Akcja prewencyjna PZU „Pomoc To Moc”

PZU, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczął właśnie kolejną edycję akcji "Pomoc To Moc". W jej ramach można uzyskać dofinansowanie  osób oraz grup, które chcą wpływać na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia w swoim otoczeniu.
08.08.2018

Aasa Polska edukuje pracowników w ramach Dnia Różnorodności

Aasa Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zorganizowała 26 lipca swój pierwszy Dzień Różnorodności pod hasłem „Różnorodność we współczesnym świecie. Dlaczego biznes potrzebuje zarządzania różnorodnością?”. W jego ramach pracownicy firmy poznali bliżej ideę projektu Karta Różnorodności. Ogłoszono także rekrutację do Globalnego Zespołu Ambasadorów i Ambasadorek Różnorodności.
07.08.2018

Nowi Partnerzy w Programie BONA FIDE organizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”

​Program Stypendialny BONA FIDE ma od dziś nowych Partnerów. Tworzy go teraz 5 Fundacji korporacyjnych Spółek z udziałem Skarbu Państwa, czyli: Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Lotto oraz Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”, należąca do PKN ORLEN, partnera strategicznego Forum odpowiedzialnego Biznesu. Zmianie ulega też termin naboru – zgłaszać się można do 10 sierpnia br.
07.08.2018

CEMEX Ventures – zakończenie tegorocznej edycji Konkursu dla startupów w branży budowlanej

CEMEX Ventures obchodzi #CXVPitchday, czyli zakończenie Konkursu dla startupów w branży budowlanej 2018, w którym siedmiu finalistów zaprezentowało swoje projekty. Startupy, które dotarły do finału, oferowały szereg różnorodnych rozwiązań opartych na czterech operacyjnych punktach jednostki ventures capital należącej do firmy CEMEX, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.08.2018

Grupa PGE publikuje raport zintegrowany „Kreujemy odpowiedzialną energetykę jutra”

Najnowszy raport zintegrowany PGE Polskiej Grupy Energetycznej za 2017 rok w kompleksowy, a zarazem przystępny i atrakcyjny sposób, przedstawia działalność największej firmy sektora elektroenergetycznego. W tegorocznym raporcie nacisk położony został na transformację Grupy i jej rolę w kreowaniu odpowiedzialnej energetyki jutra. PGE Polska Grupa Energetyczna jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
06.08.2018

Blisko 80% sklepów Carrefour Polska z rozwiązaniami proekologicznymi

Carrefour, z myślą o ochronie środowiska i ograniczeniu zmian klimatu, podjął globalny wysiłek na rzecz zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Ważnym projektem realizowanym w tym obszarze jest wdrażanie proekologicznych rozwiązań w sklepach, takich jak przyjazny środowisku system chłodniczy, innowacyjna instalacja geotermalna, czy energooszczędne oświetlenie LED, które działa już w blisko 80% sklepów Carrefour Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.08.2018

Wypełnij ankietę – wesprzyj aktywizację seniorów

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach współpracy z Fundacją Aktywni Całe Życie realizuje projekt "Strategia zrównoważonego rozwoju nowym programem Fundacji wzmacniającym działania na rzecz seniorów mieszkających w Warszawie". Zachęcamy do wypełnienia ankiety będącej istotną częścią projektu. 
03.08.2018

Henkel wspiera rozwój umiejętności przyszłych fryzjerów

Zakończyła się piąta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” należącej do firmy Henkel, marki Schwarzkopf Professional. Program ma na celu wyposażenie młodych adeptów fryzjerstwa w umiejętności, które pomogą im zdobyć poszukiwany zawód i zapewnić sobie lepszą przyszłość. Służy także wyrównywaniu szans w dostępie do profesjonalnej edukacji i wspiera szczególnie utalentowaną młodzież, znajdującą się w trudniej sytuacji życiowej.
03.08.2018

NFOSiGW: 200 mln zł dla przedsiębiorców na instalacje OZE

3 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie przyjmowanie wniosków o unijne dofinansowanie przedsięwzięć związanych z produkcją energii elektrycznej. Nabór potrwa do 31 października 2018 r., a jego rozstrzygnięcie zaplanowano na maj 2019 r.
03.08.2018

AkzoNobel o zagrożeniu raf koralowych

AkzoNobel, globalny producent farb i lakierów, wspiera pomoc rafom koralowym w ramach projektu „Save the...
03.08.2018

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wspiera organizacje dbające o groby powstańców warszawskich

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przeznaczyła środki na remont i pielęgnację Kwater Harcerskich Batalionów Armii Krajowej „Zośka” A-20 oraz „Parasol” A-24, znajdujących się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.  Renowacja kwater poległych powstańców jest zarazem inauguracją ogólnopolskiego programu Czuwamy! Pamiętamy! organizowanego przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA” należącą do PKN ORLEN - partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.08.2018

Zrównoważone biuro Skanska

Skanska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otworzyła pierwszą wspólną siedzibę główną wszystkich jednostek biznesowych w Polsce w kompleksie Spark. Biurowiec został wybrany do testowania nowych rozwiązań ułatwiających korzystanie z budynku przez pracowników i zarządzanie nim przez zespół administracyjny.