Aktualności

20.09.2017

Moc nagród w 13. edycji akcji dla domów dziecka

Domy Pozytywnej Energii to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON. Podczas finału akcji, który odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia, poznaliśmy laureatów pięciu nagród głównych.
19.09.2017

Zamknięty obieg otwiera lepsze jutro

Polacy starają się żyć ekologicznie. Nie są jednak świadomi zasad gospodarki cyrkularnej - trzy czwarte z nas nigdy o niej nie słyszało – tak wynika z badania "Stan wiedzy Polaków nt. gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)".
18.09.2017

Coca-Cola: inwestycje w kapitał ludzki, ograniczenie oddziaływania na środowisko naturalne oraz rozwój portfolio

Coca-Cola prezentuje najnowszy raport społeczno-ekonomiczny, pokazujący wkład w polską gospodarkę. System firm Coca-Cola w Polsce, składający się ze spółek Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. i Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., od ponad 25 lat kontynuuje inwestycje na polskim rynku oraz realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności.
15.09.2017

Forum Odpowiedzialnego Biznesu na największych targach kolejowych

W dniach 26-29 września br. w Gdańsku odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Kolejowe. TRAKO to największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. Podczas wydarzenia odbędzie się panel pt. „Zrównoważony rozwój w kolejowym transporcie towarowym, czyli od społecznej odpowiedzialności do konkurencyjności„, którego organizatorami są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma DB Cargo Polska. Panel będzie miał miejsce drugiego dnia wydarzenia, 27 września, w godz. 13.00 – 15:00.
15.09.2017

Dobre praktyki z zakresu gospodarki cyrkularnej poszukiwane

WBCSD i The Boston Consulting Group (BCG) przygotowuje raport na temat dobrych praktyk we wdrażaniu rozwiązań gospodarki cyrkularnej w organizacjach. Celem publikacji jest wypracowanie konkretnych zaleceń do oceny poziomu wprowadzenia gospodarki okrężnej w przedsiębiorstwach z różnych branż. Zalecenia te będą opierać się na spostrzeżeniach uzyskanych w ramach studiów przypadków i wywiadów, a także ankiety online.
15.09.2017

FOB poszukuje osoby na stanowisko Asystent/-ka do działu promocji, komunikacji i projektów

Forum Odpowiedzialnego Biznesu poszukuje osoby na stanowisko Asystent/-ka do działu promocji, komunikacji i projektów.
15.09.2017

FabLab powered by Orange – nowe miejsce kreatywnej edukacji

W Warszawie powstało FabLab powered by Orange. Przestrzeń przy ulicy Twardej 14/16 w Warszawie składa...
15.09.2017

Ruszyła II edycja programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”

Ruszyła II edycja programu edukacyjnego organizowanego przez Tesco Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, „Od uprawy do potrawy”. Program ma na celu edukowanie uczniów szkół podstawowych, w niestandardowy sposób, w zakresie zdrowego odżywiania, pochodzenia żywności oraz jej niemarnowania. Pierwsza edycja projektu została nominowana do nagrody Złotego Spinacza 2017.
14.09.2017

Grupa LOTOS opublikowała zintegrowany Raport Roczny 2016

Grupa Kapitałowa LOTOS, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowała Zintegrowany Raport Roczny 2016. Raport prezentuje wyniki ekonomiczne, środowiskowe, społeczne oraz kwestie pracownicze, praw człowieka i etyki w działalności, zgodnie z wymogami międzynarodowego standardu Global Reporting Initiative (GRI G4) i zaleceniami Parlamentu Europejskiego. To już ósmy Zintegrowany Raport Roczny Grupy Kapitałowej LOTOS.
14.09.2017

Unilever liderem w swoim sektorze w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones

Unilever, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zajął pierwsze miejsce w sektorze produktów osobistych w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index).  Wskaźnik ten publikowany jest od 1999 roku i stanowi jeden z najbardziej wiarygodnych wyznaczników sukcesów firm w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju.
14.09.2017

Carrefour sponsorem 9. Półmaratonu Bytomskiego

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu został sponsorem 9. Półmaratonu Bytomskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 września. Zaangażowanie w wydarzenia sportowe to element kampanii „Z miłości do Zdrowia” realizowanej przez sieć.
14.09.2017

Posłuchaj wywiadu z prezeską FOB w programie BIZON

9 i 10 września na antenie Radia MUZO.FM w programie BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny został wyemitowany pierwszy radiowy wywiad z Dominiką Bettman w roli prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wywiad przeprowadził Paweł Oksanowicz.
14.09.2017

[INFOGRAFIKA EUTalent] Korzyści dla firm płynące z praktyk zawodowych

Po sezonie wakacyjnym, który jest intensywnym czasem dla uczniów i przedsiębiorców zaangażowanych w praktyki zawodowe, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca do przyjrzenia się korzyściom płynącym z projektu EU Talent.
13.09.2017

“Wolontariat pracowniczy – narzędzie dla biznesu czy dla społeczności?” panel FOB podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych

9 września w ramach Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbył się panel “Wolontariat pracowniczy – narzędzie dla biznesu czy dla społeczności?” prowadzony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przebieg panelu był transmitowany na żywo na Facebooku FOB i jest dostępny do obejrzenia. 
13.09.2017

Partner FOB w konkursie Raporty Społeczne

Jeszcze tylko do niedzieli, 17 września br., można głosować na najlepsze raporty społeczne. Wśród ubiegających się o ten tytuł jest Raport Tworzenia Wspólnej Wartości 2014-2016 firmy Nestlé Polska.