Aktualności

16.11.2017

PKN ORLEN wśród 100 globalnych liderów branży energetycznej

PKN Orlen, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, znalazł się na przygotowanej przez Thomson Reuters globalnej liście 100 wiodących firm energetycznych oraz wśród 25 czołowych przedsiębiorstw z sektora oil&gas. Opracowanie oparte było o wieloaspektową ocenę funkcjonowania firm (biorąc pod uwagę także działania CSR), i wskazywało te, które najlepiej radzą sobie z wyzwaniami w złożonym otoczeniu biznesowym. 
15.11.2017

Webinarium „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”

1 grudnia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o różnorodności i roli zarządzania wiekiem podczas webinarium: „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”.
15.11.2017

650 tysięcy złotych dla 125 organizacji społecznych w ramach programu TESCO „Decydujesz, pomagamy”

W III edycji programu Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” Polacy oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 najciekawszych projektów społecznych. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły, wpływające na poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności. firma Tesco jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
15.11.2017

Konferencja „YouthSpeak Forum”

24 listopada w Digital Knowledge Village w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której młodzi ludzie (licealiści i studenci) w ramach warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firm będą pracować nad projektami wspierającymi realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w naszym kraju. Dodatkowym punktem programu będzie debata, w której paneliści zaprezentują obecną sytuację Polski w obszarze edukacji, zdrowia i jakości życia, a także nierówności społecznych. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem konferencji. 
15.11.2017

KPMG opublikowało wyniki badania nad raportowaniem CSR

KPMG, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował wyniki badania poświęconego raportowaniu (corporate responsibility reporting). W tym roku specjaliści z KPMG zbadali działania z zakresu raportowania CSR i równoważonego rozwoju, wśród 4 900 firm z 49 krajów i regionów.
14.11.2017

Ruszyła zbiórka pluszaków dla małych pacjentów

IKEA Kraków już po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami. Maskotki pomogą ratownikom nawiązać kontakt z maluchami i wykonać odpowiednie czynności medyczne. Akcja potrwa do 23 grudnia br. IKEA jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.11.2017

Urząd Miejski Wrocławia sygnatariuszem Karty Różnorodności

13 listopada Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Sekretarz miasta Włodzimierz Patalas podpisali Kartę Różnorodności, tym samym wpisując Urząd Miejski Wrocławia do grona, już prawie 200, sygnatariuszy Karty w Polsce. Jest to już 5 urząd miasta, a 6 samorząd w gronie organizacji deklarujących otwartość i przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. W spotkaniu wzięła udział także Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu Marzena Strzelczak.
14.11.2017

Zbadano otwartość Polaków wobec różnorodności

Duży szacunek dla różnorodności w miejscu pracy, kobiety jako grupa najbardziej otwarta na różnorodność, a także wyłonienie trzech segmentów respondentów, z których najliczniejszy stanowią entuzjaści różnorodności to kluczowe wnioski z badania, przeprowadzonego na potrzeby Kongresu Różnorodności, organizowanego przez firmę Henkel Polska i platformę BE.NAVIGATOR, którego patronem merytorycznym była Karta Różnorodności,
14.11.2017

Zostań superbohaterem planety Ziemia

Przyszłością świata są dzieci, które już wkrótce będą kontynuować i rozwijać długofalową politykę zrównoważonego rozwoju, wdrażaną obecnie przez strategie państw i dużych firm. Teraz mogą pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w edukacyjnym konkursie „Bambini Litera. Dzieci Piszą” na najciekawszą eko bajkę organizowanym przez Skanska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.11.2017

„Polacy o jakości powietrza” – badanie PGNiG

Grupa PGNiG, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zainaugurowało kampanię edukacyjną „Powietrze bez śmieci”, a podbudowę do podejmowanych w ramach tej kampanii działań działań stworzyło ogólnopolskie badanie „Polacy o jakości powietrza”, które w sierpniu br. na zlecenie PGNiG zrealizowała firma badawcza Danae.
14.11.2017

Grupa PGNiG rusza z kampanią edukacyjną „Powietrze bez śmieci.”

Grupa PGNiG, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w Dniu Czystego Powietrza włącza się do walki ze smogiem inaugurując kampanię edukacyjną „Powietrze bez śmieci”, w ramach której ufunduje szkolne pracownie przyrodnicze i naukowe place zabaw w gminach.
10.11.2017

Odpowiedzialność – ciężar czy szansa? Podsumowanie V edycji konferencji „Nienieodpowiedzialni”

7 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin ponad 350 gości wysłuchało debaty przedstawicieli świata biznesu i nauki nad odpowiedzialnością branży finansowej. Konferencję poprowadził dziennikarz Paweł Oksanowicz. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl był patronem medialnym wydarzenia. 
09.11.2017

Bank Zachodni WBK mecenasem wystawy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Od 31 października do końca tego roku we wrocławskiej galerii narodowej można zobaczyć wystawę „Moda na Cranacha”. Ekspozycja, obejmująca dzieła doby Reformacji we Wrocławiu oraz na Śląsku, została przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Jej mecenasem jest Bank Zachodni WBK, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
09.11.2017

Siemens i Polpharma wspierają 7. Targi CSR

W kwietniu odbędzie się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu - Targi CSR. Pierwszymi firmami wspierającymi je są Siemens, jako partner główny i Polpharma, jako partner. Wydarzenie organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
09.11.2017

Rusza II edycja konkursu „CSR Masters – działaj z Henklem”

Henkel Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie dla studentów...