Aktualności

14 stycznia 2020

5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Nowa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

2020 rok jest jubileuszowym dla Celów Zrównoważonego Rozwoju w związku z 5-leciem ich ogłoszenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dokument ze zdefiniowanymi 17 celami stanowi mapę wyzwań dla świata, w tym także dla Polski, która jest sygnatariuszem Agendy 2030. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło kampanię informacyjną poświęconą wydarzeniu, a jej kluczowym momentem będą 8. Targi CSR, 20 października 2020 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie (wstęp wolny).

14 stycznia 2020

Komisja Europejska wprowadza program, który pomoże MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

CSR na świecie

Komisja Europejska uruchomiła nową platformę internetową o nazwie due diligence ready!. Celem jest wsparcie sektora MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

14 stycznia 2020

Jaki jest ślad węglowy przeciętnego Polaka?

CSR na świecie,

Jak wynika z raportu „Fossil CO2 and GHG emissions of all world countries 2019”, opublikowanego przez  działające przy Komisji Europejskiej Joint Research Centre, przeciętnie mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do ziemskiej atmosfery.

14 stycznia 2020

Trwają zapisy na VI Kongres Różnorodności

CSR w Polsce,

Henkel Polska oraz firma BETTER zapraszają na VI Kongres Różnorodności „FIXING TOMORROW WITH DIVERSITY – czyli jak różnorodność wpływa na budowanie kapitału społecznego”, który odbędzie się 23 stycznia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Nowy Teatr w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

10 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Amica poruszyła temat niemarnowania żywności

Aktualności FOB, Od Partnerów

W 8 odcinku cyklu #OdPOWIEDZialnie firma Amica opowiedziała o skutecznych narzędziach do walki z globalnym problemem, jakim jest marnowanie żywności.  

9 stycznia 2020

Raport społeczny Grupy Polpharma 2017-2018

Od Partnerów

Ukazał się kolejny raport społeczny obejmujący polskie spółki Grupy Polpharma. Przedstawiono w nim osiągnięcia i wskaźniki firmy w zakresie CSR w latach 2017-2018 oraz podsumowano realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Grupy Polpharma za lata 2015-2018.

9 stycznia 2020

Do 13 stycznia zgłoś działania odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

Jeszcze do 13 stycznia (włącznie; przedłużony termin zgłoszeń) można rejestrować dobre praktyki z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju do 18. Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Firmy mogą zgłaszać realizowane w 2019 roku działania poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/raport2019.

7 stycznia 2020

Mapa dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB,

Przykłady działań biznesu opisane w podziale na 17 globalnych wyzwań ONZ zawiera “Mapa dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Infografika, przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odnosi się do aktywności firm na polu odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Ma inspirować i zachęcać do zgłaszania prowadzonych inicjatyw CSR do 10 stycznia do corocznego Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

7 stycznia 2020

Czy ekologia jest w modzie? Raport o odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonej modzie w Polsce

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Raport Accenture, FashionBiznes.pl i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, partnera merytorycznego, przedstawia charakterystykę zachowań Polaków w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji odzieży, obuwia i akcesoriów oraz stopień realizacji zasad zrównoważonej mody.

2 stycznia 2020

Wzrost gospodarczy a zrównoważony rozwój. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Aktualności FOB

Piąty i zarazem ostatni tekst z cyklu artykułów prezentujących SDGs w kontekście dobrych praktyk, dotyczy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki. Uwzględnienie jego różnych wymiarów, w tym m.in. infrastrukturalnego, informatycznego, energetycznego czy społecznego, zostało określone w założeniach Agendy 2030. Jeszcze…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc