Aktualności

27 lutego 2020

28 lutego biuro FOB zamknięte

Aktualności FOB

28 lutego biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie zamknięte. Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

27 lutego 2020

Czysta i dostępna energia – biznes w Polsce w poszukiwaniu rozwiązań. Trwa kampania informacyjna z okazji 8. Targów CSR

Aktualności FOB,

Aby umożliwić bezpieczną i skuteczną transformację gospodarki w duchu zrównoważonego rozwoju konieczne jest zapewnienie dostępu do stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie. Warto przyjrzeć się, po jakie rozwiązania w tym zakresie sięga biznes w Polsce.

26 lutego 2020

Jury oceni dziennikarskie i eksperckie teksty o CSR

Aktualności FOB

Już po raz 10. jury konkursu “Pióro odpowiedzialności” wskaże laureatów najlepszych tekstów poświęconych tematowi odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. W gronie jurorów znaleźli się przedstawiciele mediów i środowiska akademickiego oraz eksperci i praktycy CSR. Jeszcze do 29 lutego można zgłaszać artykuły do konkursu poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/pioro.

25 lutego 2020

Publiczne konsultacje ws. mapy drogowej KE dla raportowania niefinansowego

CSR na świecie

Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych interesariuszy do przesłania uwag na temat projektu mapy drogowej dla raportowania niefinansowego. Publiczne konsultacje potrwają do 14 maja 2020 r.

19 lutego 2020

Odpowiedź biznesu na wyzwania gospodarki wodnej. Trwa kampania informacyjna z okazji 8. Targów CSR

Aktualności FOB,

Gospodarowanie wodą to coraz istotniejsza kwestia nie tylko w wymiarze środowiskowym, ale również społecznym, czy też biznesowym. Statystyki pokazują, że na jednego mieszkańca Polski przypada średnio trzy razy mniej wody niż w Europie. Potrzebne są więc kolejne inwestycje, rozwiązania technologiczne, ale również działania edukacyjne wspierające rozwój zrównoważonej gospodarki zasobami wodnymi.

19 lutego 2020

Ruszyła rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa”

Od Partnerów

Od 14 lutego uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogą zgłaszać się do tegorocznej – już osiemnastej – edycji programu „Klasa”. Fundacja BNP Paribas zapewni możliwość nauki w renomowanych liceach w kraju 50 zdolnym, młodym ludziom z mniejszych miejscowości i wsi. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia 2020 roku.

17 lutego 2020

Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja tematem konkursu dla dziennikarzy

Aktualności FOB

Artykuły związane z realizacją rozwiązań z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju w procesach dotyczących konsumpcji i produkcji stały się tematem jednej z trzech kategorii w konkursie „Pióro odpowiedzialności”. Inicjatywa kierowana jest do dziennikarzy i ekspertów CSR. Trwa nabór zgłoszeń poprzez stronę: http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.

14 lutego 2020

Praca i opieka – jak je pogodzić w dobie starzejącego się społeczeństwa? Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentuje pierwsze wyniki badania ról opiekuńczych

Aktualności FOB,

Przeciętny Polak i Polka są coraz starsi. Nieubłaganie rośnie średnia wieku Polek i Polaków, a grupa osób w wieku podeszłym – starszych niż 80 lat – odpowiada liczbie dzieci, które rodzą się w Polsce przez 4 lata. W efekcie coraz większym wyzwaniem staje się opieka nad dorosłymi osobami zależnymi. Jednak wyniki badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu pokazują, że wiedza o sytuacji osób pełniących role opiekuńcze wobec osób starszych jest dużo niższa niż w przypadku opieki nad dziećmi. Także nieproporcjonalnie mniej jest rozwiązań kierowanych do takich osób ze strony firm. Mniej niż co druga z nich ma dostęp do narzędzi wspierających godzenie pracy z obowiązkami opiekuńczymi.

13 lutego 2020

Jakie korzyści niesie równość na rynku pracy? Trwa kampania informacyjna z okazji 8. Targów CSR

Aktualności FOB,

Wśród wyzwań związanych z równością płci na rynku pracy są m.in. poziom aktywności zawodowej kobiet znacząco niższy niż mężczyzn, zwłaszcza w grupie wiekowej +50  czy nierówne obciążenie rolami opiekuńczymi. Zmniejszenie różnic, przeciwdziałanie dyskryminacji i większa inkluzywność w sferze gospodarczej niosą z kolei szereg korzyści, zarówno finansowych, jak i społecznych. 

13 lutego 2020

Sklepy Carrefour bez jednorazowych sztućców plastikowych w ofercie

Od Partnerów

Carrefour wycofał ze swojej oferty jednorazowe talerze i sztućce plastikowe, które są objęte tzw. dyrektywą SUP. Sieć wprowadziła też biodegradowalne alternatywy w produktach higienicznych marki własnej.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc