Aktualności

16.01.2018

„Zdrowie na talerzu” w katalogu Carrefour

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od 2014 roku realizuje kampanię „Z miłości do Zdrowia”, która ma na celu m.in. zachęcenie klientów, partnerów biznesowych i pracowników sieci do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych. W ramach kampanii Carrefour przygotował specjalny katalog „Zdrowie na talerzu”. Klienci znajdą w nim m. in. ofertę zdrowych produktów, porady dyplomowanego dietetyka i inspiracje do stworzenia zbilansowanych posiłków.
15.01.2018

ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe jak i charakterystyczną wizualizację stacji paliw koncernu. Spółka podejmuje konsekwentne działania prawne uznając , że klienci muszą mieć jasność do jakiej stacji jadą i komu mogą zaufać. 
15.01.2018

Wektor 2017 dla Provident Polska od Pracodawców RP

Provident Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został laureatem nagrody Wektor 2017 przyznawanej przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Firma została wyróżniona za wieloletnie utrzymywanie pozycji lidera na rynku finansów osobistych oraz nieustanne wprowadzanie nowych rozwiązań w funkcjonowaniu branży. Statuetkę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 stycznia 2018 r. w Warszawie.
15.01.2018

Eksperci Deloitte uczą dzieci czym są pieniądze i podatki

Po co wymyślono pieniądze i dlaczego trzeba płacić podatki? Na te pytania starają się odpowiedzieć eksperci firmy doradczej Deloitte, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i polskich firm rodzinnych w ramach warsztatów organizowanych dla najmłodszych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Jesienią ubiegłego roku w 97 lekcjach wzięło udział niemal dwa tysiące dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiosną i latem tego roku kolejne edycje warsztatów odbędą się w biurach Deloitte w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Inicjatywa ta wpisuje się w globalny program edukacyjny Deloitte WorldClass, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do podjęcia różnych ról na rynku pracy. Do 2030 roku jego zasięgiem ma być objętych na świecie 50 mln osób.
15.01.2018

Orange uczy bezpieczeństwa cyfrowego i programowania

Już ponad 60 proc. polskich dzieci do 6 roku życia korzysta z urządzeń mobilnych i komputerów. Eksperci nie mają wątpliwości, że rozwijanie kompetencji cyfrowych to niezwykle istotny element ich edukacji, musi być jednak odpowiednio prowadzony. Nowoczesne aplikacje na smartfony i tablety poprzez zabawę uczą dzieci zarówno bezpieczeństwa cyfrowego, jak i podstaw programowania - mówi prezes Fundacji Orange Ewa Krupa. Orange Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.01.2018

Coraz atrakcyjniejsza Karta Dużej Rodziny

Od 2018 roku z Karty Dużej Rodziny można z niej korzystać w formie aplikacji na...
12.01.2018

Z Kartą Dużej Rodziny na PKN ORLEN

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaoferuje rabaty na paliwa i inne usługi dla wszystkich użytkowników Karty Dużej Rodziny. Kontynuacja wsparcia dla programu z jeszcze większymi benefitami to kolejny przejaw zaangażowania PKN ORLEN w projekty o wymiarze prospołecznym. 
12.01.2018

Jaki był rok 2017 w polskim CSR?

Już 12 kwietnia odbędzie się premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Jak co roku, planujemy w nim publikację artykułu, w którym podkreślimy kluczowe wydarzenia, inicjatywy i zjawiska w Polsce z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu - #CSRwPL2017. Na Państwa propozycje czekamy do 22 stycznia.
12.01.2018

„Prawa człowieka w łańcuchu dostaw” – za nami pierwsze spotkanie Programu Partnerstwa w 2018 roku

11 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Warsztat, zorganizowany w siedzibie Grupy Polpharma poświęcony był przede wszystkim wprowadzaniu zagadnienia praw człowieka w łańcuch dostaw w organizacji. Spotkanie poprowadziły ekspertki: Beata Faracik, współzałożycielka i prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Jacqueline Kacprzak, Koordynator Zespołu ds. CSR i Kontaktów z Interesariuszami w Ministerstwie Rozwoju. 
12.01.2018

XXI edycja konkursu „Dobroczyńca Roku”

Wystartowała dwudziesta pierwsza edycja konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 3 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 5 lutego 2018 roku
11.01.2018

„Pióro odpowiedzialności” czeka na autorów najlepszych tekstów o CSR

Dziennikarze i eksperci, którzy w 2017 roku publikowali artykuły na temat społecznej odpowiedzialności biznesu/zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić je do, ruszającego właśnie, konkursu „Pióro odpowiedzialności”. Nabór tekstów trwa do końca lutego i odbywa się przez formularz: http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.
11.01.2018

Rozwój technologii a przejrzystość biznesu

Od przedstawicieli branży finansowej oczekiwane są kompetencje moralne – uczciwość, etyka i dbanie o dobro wspólne. Jednocześnie większość osób ocenia, że instytucje finansowe działają przede wszystkim na swoją korzyść. To może zmienić rozwój sztucznej inteligencji jako jednej z przełomowych technologii. Z jednej strony daje ona więcej możliwości biznesowych firmom, niekoniecznie moralnych, ale z drugiej strony sprawi, że prowadzenie interesów stanie się bardziej transparentne – ocenia prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH w Warszawie.
10.01.2018

Sygnatariusze wspierający Kartę Różnorodności w 2018 roku

Od początku stycznia 10 firm sygnatariuszy Karty i 26 partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu może posługiwać się tytułem Sygnatariusz Wspierający Kartę Różnorodności 2018. Dzięki zaangażowaniu tych 36 organizacji możliwy jest dalszy intensywny rozwój programu Karta Różnorodności i upowszechnianie idei zarządzania różnorodnością w miejscu w pracy w Polsce. Tytuł przyznawany jest na rok. 
10.01.2018

Opłata recyklingowa za torby foliowe – pytania i odpowiedzi od Ministerstwa Środowiska

Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie mogą być już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Zostały one objęte tzw. opłatą recyklingową, która będzie doliczana do obowiązującej ceny takiej torby lub będzie jej podstawową opłatą. Bardzo łatwo można jej uniknąć, wybierając torbę wielokrotnego użytku. Ministerstwo Środowisko zebrało w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat zmian wraz z odpowiedziami na nie.
10.01.2018

Rozstrzygnięto konkurs dla szkół „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”

Popularyzacja wiedzy na temat różnorodności biologicznej w miastach i promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie - takie były główne cele, rozstrzygniętego w grudniu, konkursu „Młodzi Obserwatorzy Przyrody - chrońmy razem bioróżnorodność”, organizowanego wspólnie przez Fundację Veolia Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum UNEP/GRID Warszawa.