Aktualności

24 stycznia 2020

Nestlé tworzy rynek dla plastiku z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością i uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań

Od Partnerów

Nestlé dąży do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonych opakowań. W przypadku plastiku dozwolonego do kontaktu z żywnością firma zainwestuje do 2 mld CHF na przejście z pierwotnych tworzyw sztucznych na takie, które pochodzą z recyklingu.

24 stycznia 2020

Głosuj na najlepszych w finale Enei Akademii Talentów

Od Partnerów

Do 24 stycznia (do końca dnia) trwa internetowe głosowanie w finale III edycji Enei Akademii Talentów. Wśród wyróżnionych znalazło się 35 uczniów oraz 17 szkół i organizacji. Laureatów poznamy 29 stycznia.

23 stycznia 2020

Business for Nature in Davos: Businesses call for policies that place nature at the heart of the global economy

Aktualności FOB

On January 21 at the World Economic Forum in Davos, Business for Nature – a global coalition of influential organizations and forward-thinking businesses, with Responsible Business Forum onboard – is calling for concrete action from governments to deliver a new deal for nature and people. 2020 provides a historic opportunity as world leaders and governments come together at several key moments to determine the planet’s future.

23 stycznia 2020

Henkel po raz pierwszy stosuje w swoich opakowaniach plastik wyprodukowany w wyniku chemicznego recyklingu

Od Partnerów

Firma Henkel po raz pierwszy zastosowała w swoich opakowaniach tworzywa sztuczne, będące wynikiem recyklingu chemicznego – niezwykle zaawansowanej i nowoczesnej technologii odzysku. Metoda chemicznego recyklingu pozwala skutecznie przetwarzać i wykorzystywać zmieszane odpady z tworzyw sztucznych, których dotąd nie dało się poddać ponownej obróbce. Pilotażowy projekt Chemcycling dotyczy opakowań płynu Perwoll i został wdrożony we współpracy z firmami BASF i Alpla.

22 stycznia 2020

Koalicja Business for Nature w Davos: firmy apelują o polityki, które stawiają naturę w centrum światowej gospodarki

Aktualności FOB, CSR na świecie

W ciągu ostatnich miesięcy Business for Nature – globalna koalicja, której członkiem jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu – zaangażowała setki firm z całego świata, aby wypracować jednolite stanowisko w sprawie kryzysu klimatycznego i zagrożenia utraty bioróżnorodności na świecie. Efektem prac jest przedstawiony podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zestaw rekomendacji dla rządów, które mają pomóc w podjęciu przez nie zdecydowanych działań.

22 stycznia 2020

Rzeczpospolita partnerem medialnym 8. Targów CSR

Aktualności FOB

Dziennik „Rzeczpospolita”, jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, zostało partnerem medialnym 8. Targów CSR. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największe w Polsce wydarzenie z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju odbędzie się 29 października 2020 r. (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie (wstęp wolny).

22 stycznia 2020

Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

Aktualności FOB

Firmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 29 października (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny (odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

22 stycznia 2020

Jak naprawić współczesny kapitalizm? Rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

CSR na świecie

21 stycznia wystartowało kolejne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Interesariusze na rzecz zrównoważonego i spójnego świata”.

21 stycznia 2020

Jakość żywności ważnym tematem dla biznesu i społeczeństwa

Aktualności FOB,

Wyzwaniem dla Polski i świata wciąż pozostają kwestie niedożywienia, jakości i bezpieczeństwa żywnościowego czy zrównoważonego rolnictwa. Odnoszą się do nich zadania zawarte w 2. Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Z perspektywy 5 lat obowiązywania celów warto sprawdzić, co udało się osiągnąć…

21 stycznia 2020

Konferencja „Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania”

CSR w Polsce

27 stycznia 2020 r. w Ministerstwie Rozwoju przy Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie odbędzie się konferencja „Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania”. Podczas tego dorocznego wydarzenia zaprezentowane zostaną działania rządu i biznesu na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce w minionym roku i ogłoszone zostaną plany na kolejny rok.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc