Aktualności

Reakcje firm na epidemię COVID-19

4 maja 2020

Prawie 50 inicjatyw zrealizowanych przez Tesco na rzecz walki z koronawirusem

Tesco nieustannie pracuje nad wprowadzaniem kolejnych działań i środków, które mają na celu bezpieczeństwo klientów oraz pracowników podczas panującej obecnie pandemii. Mimo wyjątkowych okoliczności, firma kontynuuje także współpracę z organizacjami charytatywnymi, dbając o to, aby partnerzy w jak najmniejszym stopniu odczuwali skutki panującego kryzysu.

4 maja 2020

Amica wspiera służbę zdrowia w Wielkopolsce

Szpital Powiatowy w Szamotułach wraz z trzema stacjami pogotowia ratunkowego, Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, Centrum Biologii Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera, Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej, Klinika Kardiologii SKPP UM w Poznaniu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Szpital Powiatowy im. Dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu i Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

4 maja 2020

Przekaż punkty LOTOS Navigator i pomagaj w walce z COVID-19

„Każdy czeka na swoje NAJ” to nowa kampania Grupy LOTOS i zarazem kolejna inicjatywa koncernu na rzecz walki z pandemią. Od 1 maja kierowcy tankujący na stacjach LOTOS mogą przekazać swoje punkty z programu Navigator na badania związane z leczeniem koronawirusa. Oprócz spotu telewizyjnego z udziałem ambasadorów marki LOTOS, w 5 polskich miastach pojawią się wyjątkowe murale nawiązujące do kampanii. Szczegóły dot. akcji znajdują się na stronie www.lotosnavigator.pl.

4 maja 2020

Grupa Raben wspiera pierwszą linię frontu walki z COVID19

6 milionów maseczek, 250 tys. rękawiczek, po 100 tys. kombinezonów, gogli medycznych i przyłbic, a także 51 respiratorów, ponad 12 tys. dań gotowych przetransportowanych charytatywnie dla szpitali i ośrodków pomocy, do tego 300 palet dla Banków Żywności – to dotychczasowe…

4 maja 2020

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas na rzecz potrzebujących, którzy ucierpieli w wyniku epidemii

Tysiące osób, dotkniętych w wyniku epidemii, otrzyma pomoc żywnościową. Blisko 142 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych – w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

4 maja 2020

Fundacja Amicis ułatwia zdalną edukację

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało. Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica, postanowiła wspomóc w tym zakresie szkoły oraz uczniów z Wronek i okolic.

4 maja 2020

Czytelnicze inspiracje na czas kwarantanny

Czytanie pozwala zwiększyć zasób słów, poprawia empatię, pomaga walczyć z problemami z koncentracją, a nawet – jak dowodzą badacze z Uniwersytetu w Yale – wydłuża życie. Czytanie samo w sobie ma wiele zalet, ale żeby było jednocześnie przyjemnością i dawało możliwość poszerzenia swojej wiedzy ważny jest odpowiedni wybór lektury. Aby w nim pomóc, Grupa Adamed sprawdziła jakie książki czytają najbardziej uzdolnieni nastolatkowie w Polsce.

4 maja 2020

Pobierz pełny raport z badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Koronawirus – opinie Polaków i ocena działań pracodawców”

Na początku pandemii Forum Odpowiedzialnego Biznesu, sprawdziło, skąd Polacy czerpią wiedzę o koronawirusie i komu najbardziej w tym zakresie ufają. Badanie dotyczyło także reakcji przedsiębiorców i działań, jakie wdrożono w firmach, aby chronić pracownice i pracowników oraz otoczenie. Ankietowani odpowiedzieli również jak ich zdaniem pandemia wpływa na nasze społeczeństwo i relacje społeczne, a także co zmieni w przyszłości. Dziś Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępnia cały raport z badania.

30 kwietnia 2020

RazemPokonamy.pl – nowy portal internetowy Santander Bank Polska pomoże w czasach koronawirusa

Santander Bank Polska uruchamia ogólnodostępny portal RazemPokonamy.pl. Będą na nim gromadzone najbardziej przydatne i rzetelne informacje oraz wskazówki, które ułatwią przetrwanie epidemii. To część międzynarodowej odpowiedzialności Grupy – Santander. All. Together. Now.

30 kwietnia 2020

Grupa ORLEN wspiera Domy Pomocy Społecznej

Grupa ORLEN rozpoczęła zaopatrzenie Domów Pomocy Społecznej w środki higieny i ochrony niezbędne do walki z pandemią. Jeszcze w tym tygodniu trafią one do najbardziej potrzebujących 21 placówek z całej Polski, aby zabezpieczyć podopiecznych oraz działające tam służby medyczne przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc