Aktualności

22.06.2018

67 tys. odbiorców pomocy w 24. edycji „Tak! Pomagam!”

W 24. edycji „Tak! Pomagam” z pomocy wolontariuszy skorzysta ponad 67 tys. beneficjentów. Wolontariusze zrealizują 31 projektów w różnych częściach Polski.
22.06.2018

Program „Oddychaj powietrzem” z prestiżową nagrodą

Autorski program TAURONA „Oddychaj powietrzem” otrzymał prestiżową nagrodę "Eko-Inspiracja 2017" w ramach programu "Ekologicznie Odpowiedzialni".
21.06.2018

FOB przystępuje do „Partnerstwa na rzecz dostępności”

Podczas konferencji "Umiejętności cyfrowe 2018.pl" 21 czerwca br. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostało sygnatariuszem "Partnerstwa na rzecz dostępności", które realizowane jest w ramach "Programu Dostępność Plus" przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
20.06.2018

Mistrzowie Matematyki wytypowani

19 czerwca odbyło się finałowe spotkanie tegorocznej edycji „Mistrzowie Matematyki”, organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom we współpracy z Fundacją mBanku. W auli  Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podsumowano  działania w roku szkolnym 2017/2018, w którym przyznano 20 stypendiów i 2 ambasadorów o łącznej wysokości 44 tys. zł. Partnerem wydarzenia jest Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Firma VIVE, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.06.2018

Piąte wydanie gazety Nienieodpowiedzialni

W ramach projektu Nienieodpowiedzialni, zainicjowanego przez ANG Spółdzielnię, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu,  projektu pojawiło się nowe wydanie gazety pod tym samym tytułem. 
20.06.2018

1 125 000 złotych na inicjatywy społeczne w całym kraju

Tesco, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców różnych zakątków Polski grantami o łącznej sumie 1 125 000 złotych. Tym samym w Polsce zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.
20.06.2018

Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Raport 2018

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało pierwszy raport z realizacji przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju. Raport opracowano na potrzeby przeglądu realizacji przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju, zdefiniowanych w Rezolucji ONZ – Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. Raport został przyjęty przez Radę Ministrów 5 czerwca 2018 r.
19.06.2018

Pracownicy IKEA z Polski opisują swoją podróż do Jordanii – życie w obozach dla uchodźców

Pracownicy IKEA z Polski pojechali do Jordanii, aby przekonać się, w jaki sposób wykorzystywane są na miejscu fundusze zebrane w wyniku kampanii społecznych IKEA i przekazywane są za pośrednictwem IKEA Foundation potrzebującym społecznościom. Wizyta została zorganizowana w ramach programu pracowniczego IKEA IWitness we współpracy z międzynarodową organizacją War Child, pomagającą dzieciom i ich rodzinom w rejonach konfliktu. O swoich doświadczeniach, wspomnieniach i refleksjach uczestnicy podróży opowiadają w książce „Zabawa to poważna sprawa. Jak i dlaczego IKEA pomaga uchodźcom w Jordanii”. IKEA jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
19.06.2018

BGŻ BNP Paribas branżowym liderem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank BGŻ BNP Paribas, partner Froum Odpowiedzialnego Biznesu, zajął pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm – jedynego takiego zestawienia firm działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).
19.06.2018

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Tychy i Orange Polska tworzą Smart Cit

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Tychy oraz Orange Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będą współpracować przy rekomendacji oraz wdrażaniu rozwiązań wspierających budowę Inteligentnego Miasta (Smart City). Porozumienie w tej sprawie zawarte zostało 19 czerwca w Tychach.
19.06.2018

PGE na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa PGE, partner Forum Odpowiedzialnego Bizneesum zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz pierwsze miejsce w kategorii: paliwa, energetyka i wydobycie.
19.06.2018

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zajęła 2. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w tegorocznej XII już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 6. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 15 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.
19.06.2018

Carrefour w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018

15 czerwca w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie ogłoszono wyniki XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). W gronie firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce znalazł się m.in. Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Sieć zajęła drugie miejsce w kategorii „Usługi, handel i transport” oraz szóstą lokatę w TOP10 całego rankingu.
18.06.2018

Pełne wyniki Rankingu Odpowiedzialnych Firm

15 czerwca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ogłoszony został 12. Ranking Odpowiedzialnych Firm. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 organizacji. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym inicjatywy.
18.06.2018

Europejska Nagroda Zrównoważonego Rozwoju

Komisja Europejska oficjalnie otworzyła nabór zgłoszeń do ubiegania się o pierwszą Europejską Nagrodę Zrównoważonego Rozwoju. Inicjatywa ta, będąca odpowiedzią na propozycję CSR Europe i wsparcie dla wielostronnej platformy UE w zakresie celów zrównoważonego rozwoju, ma na celu nagradzanie wysiłków i kreatywności europejskich obywateli, przedsiębiorstw i organizacji.