Aktualności

25.10.2018

Provident Polska mecenasem wystawy „Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918” w Muzeum Narodowym w Warszawie

Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, włączył się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i objął mecenatem wystawę „Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Intencją twórców ekspozycji jest przybliżenie poprzez dzieła sztuki obrazu heroicznych wydarzeń, w wyniku których Polska odzyskała niepodległość. Wystawa zostanie otwarta 26 października 2018 roku.
24.10.2018

Biedronka wspiera mistrzów ekopraktyk – rowery dla zwycięzców

23 października br. ruszył konkurs EKOpraktyki, skierowany do osób, którym losy naszej planety nie są obojętne. By wziąć w nim udział wystarczy opisać stosowane na co dzień działania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Autorzy siedmiu najbardziej oryginalnych ekopraktyk w nagrodę otrzymają rowery. Organizatorem konkursu jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., a jego patronem sieć Biedronka, należąca do Jeronimo Martins - partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
24.10.2018

Stena Recycling nagrodzona na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Stena Recycling nagrodzona na Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" organizowanym przez Fundację CSR Res Severa. Filmy "It starts here" i "Wspólnie zamknijmy obieg" otrzymały Brązową Tarczę w kategorii Przedsiębiorstwa.
24.10.2018

VIVE Textile Recycling uhonorowana tytułem Gen Innowacji

W poniedziałek, 22.10.2018 podczas Gali INNOWATOR WPROST, która odbyła się w hotelu Radisson Blue Sobieski w Warszawie, nagrodzono najbardziej innowacyjne firmy. VIVE Textile Recycling, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została uhonorowana tytułem Dobry Gen Innowacji. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Agnieszka Servaas – Prezes Zarządu VIVE Management.
24.10.2018

#MamyWspólneCele – granty od Santander Bank Polska

Wraz z publikacją najnowszego Raportu Odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ogłosił konkurs...
23.10.2018

TAURON po raz kolejny w elitarnym gronie „The Best of the Best”

Nagroda specjalna „The Best of The Best” oraz pierwsza nagroda specjalna za najlepszy raport zintegrowany w konkursie „The Best Annual Report” trafiła po raz kolejny do TAURON Polska Energia. Konkurs promujący raporty roczne o największej  wartości użytkowej dla akcjonariuszy jest organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków.
23.10.2018

Leroy Merlin z tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2017”

Leroy Merlin Kraków Czyżyny znalazł się w gronie laureatów XVIII edycji konkursu promującego działalność charytatywną i został uhonorowany tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2017”. Wyróżnienie otrzymał w kategoriach: za najciekawszą formę i efektywność filantropii oraz za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom. Firma Leroy Merlin Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.10.2018

Międzynarodowe gremium dyskutowało w Polsce o przyszłości odpowiedzialnego biznesu

O rozwoju odpowiedzialnego biznesu, implementacji Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz strategii działania i współpracy rozmawiali przedstawiciele organizacji członkowskich CSR Europe w dniach 18-19 października br. w Warszawie. Spotkanie po raz drugi odbyło się w Polsce, a jego współgospodarzem było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.10.2018

COCA-COLA liderem aktywizacji zawodowej młodych

22 października – System firm Coca-Cola w Polsce – Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC...
23.10.2018

BEZPŁATNY WEBINAR: Rekrutacja, zatrudnienie i adaptacja cudzoziemców. Od działań HR do działań CSR

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach działań programu Karta Różnorodności zaprasza do udziału w WEBINARZE, który odbędzie się w czwartek 25 października o godzinie 11.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
19.10.2018

[VIDEO] Obejrzyj relację z gali konkursu Raporty Społeczne

19 października odbyła się gala rozdania nagród w konkursie Raporty Społeczne, w którym eksperci, dziennikarze i internauci ocenili raporty oraz sprawozdania przedstawiające informacje niefinansowe firm i organizacji. Dostępny jest zapis transmisji z wydarzenia.
19.10.2018

Orange i Cyfrowy Polsat z najlepszymi raportami

Eksperci, dziennikarze i internauci ocenili raporty oraz sprawozdania przedstawiające informacje niefinansowe firm i organizacji. W 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne udział wzięła rekordowa liczba 49 publikacji. W głównych kategoriach zwyciężyły publikacje: Orange Polska i Cyfrowy Polsat.
18.10.2018

Program grantowy IKEA „Zabawa to poważna sprawa” – w tym roku w temacie zmian klimatu

4 listopada 2018 roku rozpocznie się druga edycja konkursu grantowego IKEA dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, które na co dzień wspierają dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym. Konkurs jest częścią międzynarodowej kampanii IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 16 listopada br. W tej edycji kluczowe jest zaangażowanie organizacji w edukację ekologiczną, w szczególności wokół tematyki zmian klimatu. IKEA jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.10.2018

TAURON aktywnie wspiera szkolnictwo branżowe i techniczne

Od nowego roku szkolnego, w blisko 40 klasach patronackich TAURONA, partnera FOB, kształcą się przyszli...
17.10.2018

Kolejna szansa na tytuł Lidera GOZ – rusza II edycja Stena Circular Economy Award

Ruszyła II edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Cyrkularny potencjał do wykorzystania”. W tym roku, odwołując się do najciekawszych i najbardziej efektywnych rozwiązań z rynku polskiego i międzynarodowego, Stena Recycling, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, chce zwrócić uwagę na realne korzyści dla firm, wynikające z wdrażania modeli biznesowych zgodnych z zasadami GOZ. Partnerem merytorycznym konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.