Aktualności

22.08.2018

Druga edycja Enei Akademii Talentów

Wraz z początkiem roku szkolnego rusza druga edycja Enei Akademii Talentów. Od 1 września utalentowani młodzi ludzie i szkoły z pomysłem na rozwijanie pasji swoich uczniów będą mogły zgłaszać się do programu stypendialnego Enei, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W styczniu poznamy kolejnych zwycięzców, którym Fundacja Enea przekaże stypendia i granty.
22.08.2018

Firma Leroy Merlin Polska wyróżniona za działania proekologiczne

Działania Leroy Merlin w ramach realizacji Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju zostały docenione przez ekspertów w Krajowym Konkursie Ekologicznym poprzez przyznanie wyróżnienia EkoJanosik 2018 za działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Leroy Merlin Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
20.08.2018

Dzieci z Kujaw wzięły udział w warsztatach architektonicznych

Dzieci z Mamlicza i Parlina w województwie kujawsko-pomorskim przekonały się na własnej skórze jak to jest być architektem. Poznały podstawowe zasady projektowania i stworzyły własny projekt wymarzonego domu. To wszystko dzięki warsztatom zorganizowanym w ramach programu „Laboratorium Architektury” Fundacji WSPÓLNIE LafargeHolcim. W warsztatach zorganizowanych w czerwcu na Kujawach wzięło udział 64 dzieci.  
17.08.2018

Ciężarówka środków higienicznych od Rossmanna dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne w Warszawie

We wtorek 14 sierpnia Rossmann, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przekazał Fundacji Hospicjum Onkologiczne produkty pielęgnacyjne o wartości 27 204,61 zł.
17.08.2018

W Polpharmie wystartują doktoraty wdrożeniowe

Od października doktoranci zatrudnieni w Polpharmie, partnerze strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będą pracować nad wyzwaniami badawczymi z obszaru chemii, farmacji i biotechnologii. Program doktoratów wdrożeniowych zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest realizowany we współpracy m.in. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Warszawskim.
17.08.2018

Dominika Grosicka i MOHITO wspólnie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

#mistrzowskapomoc to slogan promujący akcję charytatywną marki MOHITO, której twarzą została Dominika Grosicka. W ramach akcji, część zysku ze sprzedaży specjalnej kolekcji t-shirtów zostanie przekazana Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Marka MOHITO należy do LPP, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
17.08.2018

49 publikacji walczy o nagrodę internautów w Konkursie „Raporty Społeczne”

Rekordowa liczba 49 publikacji przedstawiających informacje niefinansowe firm i organizacji weźmie udział w rywalizacji o nagrodę internautów w Konkursie „Raporty Społeczne 2018”. Głosowanie potrwa od 17 sierpnia do 17 września i odbywać się będzie przez stronę www.raportyspoleczne.pl. Organizatorami Konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.
16.08.2018

Raport „Transformations to Achieve the Sustainable Development Goals”

Tematem pierwszej publikacji przygotowanej przez inicjatywę "The World in 2050" jest rola zmian w osiąganiu Celów Zrównoważonego Rozwoju. W raporcie analizie poddano trendy wpływające pozytywnie i negatywnie na realizację SDGs.
16.08.2018

Sport akademicki pod skrzydłami LOTOSU

Grupa LOTOS S.A., partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego oraz Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski. Od sierpnia studenci występują w barwach LOTOSU podczas tegorocznego cyklu Akademickich Mistrzostw Świata.
16.08.2018

W UE wyrzucamy do śmieci 17 miliardów kg świeżych owoców i warzyw rocznie

W skali roku gospodarstwa domowe w Unii Europejskiej wytwarzają, w przeliczeniu na osobę, ponad 35,3 kg odpadów w postaci świeżych owoców i warzyw. Według naukowców ze Wspólnego Centrum Badawczego UE (JRC), uniknąć można produkcji nawet 14,2 kg tych odpadów.
14.08.2018

Henkel wyróżniony za działania na rzecz pracowników

Henkel Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał tytuł Solidny Pracodawca 2018 w ogólnopolskim konkursie Solidny Pracodawca Roku. Kapituła konkursu doceniła firmę za prowadzenie wszechstronnej polityki personalnej opartej na idei różnorodności i inkluzji, umożliwiającej stały rozwój zawodowy i osobisty pracowników.
14.08.2018

Puls Biznesu: Odpowiedzialni w biznesie

27 lipca ukazał się "Puls Biznesu Weekend" ze specjalnym dodatkiem poświęconym społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś przypominamy materiały, które komentowane były również przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
14.08.2018

Bank BGŻ BNP Paribas opublikował Raport CSR za 2017 rok

Raport społeczny Banku BGŻ BNP Paribas, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentuje kompleksowe zarządzanie organizacją, uwzględniając oddziaływanie Banku na otoczenie oraz działania podjęte w 2017 roku w ramach jego zaangażowania w zrównoważony rozwój. To już 7 raport Banku, jaki instytucja udostępniła swoim interesariuszom.
13.08.2018

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” dla bohaterów II Wojny Światowej

​W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” inauguruje ogólnopolski program „Czuwamy! Pamiętamy!”. Celem działań jest przywrócenie pamięci o bohaterach II Wojny Światowej. Cel ten realizowany jest poprzez przekazywanie funduszy na rewitalizację Miejsc Pamięci – miejsc pochówku bądź śmierci poległych w walce z okupantem. Elementem rewitalizacji jest brzozowy krzyż nawiązujący do skromnych, wojennych mogił harcerek i harcerzy poległych w II Wojnie Światowej. Fundacja należy do PKN ORLEN, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
13.08.2018

Ekonomia wartości – wycena nieuchwytnego

27 września w Bydgoszczy w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour odbędzie się konferencja naukowa "Ekonomia wartości - wycena nieuchwytnego". Patronatem objęło ją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.