Aktualności

27.03.2018

Carrefour wsparł budowę jadłodajni dla bezdomnych

27. marca 2018 r. w Centrum Smaku Kariery przy al. Jerozolimskich 148 odbyła się doroczna...
27.03.2018

Podsumowanie 2017 roku i plany Carrefour Polska na 2018 rok

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu na dorocznej konferencji podsumował działania zrealizowane w 2017 roku i przedstawił plany na kolejne miesiące. W tym roku firma ma dwie główne ambicje: wzmocnić swoją pozycję lidera przemian technologicznych w handlu oraz rozpocząć transformację żywieniową w Polsce. Dużo miejsca poświęcono także działaniom z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
27.03.2018

Znamy program części konferencyjnej 7. Targów CSR

Targi CSR to nie tylko część wystawiennicza i prezentacje firm na stoiskach. Ważnym elementem Targów jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem  m.in. Roberta Korzeniowskiego (UNICEF), Andżeliki Możdżanowskiej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Ester Barrajon (CSR Europe).
27.03.2018

O biznesie społecznie odpowiedzialnym w Gazecie Wyborczej

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej opublikowano wywiad z Marzeną Strzelczak, dyrektorką generalną i członkinią zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowa dotyczy podstaw społecznej odpowiedzialności biznesu - od definicji Komisji Europejskiej, przez normę ISO 26000 po realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 
26.03.2018

Kwestia zdrowia konsumentów coraz ważniejsza dla producentów żywności i sieci handlowych

Od 1980 roku liczba osób zmagających się z otyłością podwoiła się, a jednocześnie wciąż dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia. Kwestia zdrowia, którego niezbędnym elementem jest odpowiednie odżywianie, staje się coraz ważniejsza dla producentów żywności i sieci handlowych. Najwięksi na świecie producenci i sieci handlowe skupione są w The Consumer Goods Forum, organizacji promującej działania prozdrowotne. Jak wynika z najnowszej edycji raportu „Health & Wellness Progress Report”, przygotowanego przez tę organizację przy współpracy z firmą doradczą Deloitte, w ubiegłym roku na świecie zmieniono skład 33,7 tys. produktów, tak aby miały bardziej pozytywny wpływ na zdrowie klientów. Deloitte Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
26.03.2018

FOB w grupie roboczej na rzecz integracji migrantów z polskim społeczeństwem

IOM Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji wraz z Business Center Club, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland powołali grupę roboczą dla sektora biznesu w ramach Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji. Celem grupy jest współpraca, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie migracji pracowniczych oraz wspólne wypracowywanie rozwiązań w środowisku międzysektorowym.
22.03.2018

Rozstrzygnięto konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Wykorzystanie odpadów w postaci zużytej ziemi na produkt uboczny, edukacja ekologiczna jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy kompostomat jako samowystarczalne energetycznie urządzenie – to tylko niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej edycji  konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczyste wręczenie nagród w projekcie odbyło się 22 marca w Warszawie.
22.03.2018

Grupa ADAMED opublikowała Raport Społecznej Oodpowiedzialności

Grupa Adamed, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało raport społecznej odpowiedzialności .  W raporcie znalazło...
22.03.2018

5 prostych zasad jak oszczędzać wodę nie tylko w Światowy Dzień Wody

Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%. Z okazji Światowego Dnia Wody Nestle Polska, partner FOB, przypomina że każdy z nas, każdego dnia, może pomóc zatroszczyć się o jej zasoby.
22.03.2018

Rusza dwunasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od 2018 roku organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi są Forum Odpowiedzialnego...
22.03.2018

Odpowiedzialność biznesu za wodę

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby uświadomić problemy w dostępie do wody pitnej, które dotykają ponad miliarda ludzi na świecie. Z tej okazji przypominamy publikację “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku” przygotowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów.
21.03.2018

W Carrefour „procenty tylko na dowód”

W pierwszy dzień wiosny Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna nową kampanię społeczną w swoich sklepach. Wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „RoPSAN” – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim, sieć prowadzi działania edukacyjno-informacyjne skierowane do pracowników sklepów i klientów, mające na celu efektywnie zapobiegać sprzedaży alkoholu nieletnim.
21.03.2018

Ruszył pierwszy program honorowego krwiodawstwa Grupy Enea

16 marca w Poznaniu zorganizowana została pierwsza odsłona programu „Energię mamy we krwi”, który zachęca wszystkich pracowników Grupy Enea, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do honorowego krwiodawstwa. Kolejna odsłona programu już w kwietniu w Elektrowni Kozienice.  
21.03.2018

Stena Recycling o nowym rozporządzeniu Ministra Środowiska

Nowe zasady transportowania odpadów porządkują dotychczasowe regulacje dotyczące ich przewozu i uzupełniają luki prawne. Według...
21.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz DZIECI

Trudne warunki materialne, wykluczenie społeczne, ubóstwo i głód wciąż należą do codzienności milionów ludzi na całym świecie, w tym dzieci. Poprawa ich bytu wymaga interwencji i współpracy. Szczególną rolę w tym zadaniu może odegrać odpowiedzialny biznes. Przestrzenią do dyskusji na temat tego, jak pomagać, będą 7. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, których patronem i wystawcą jest UNICEF Polska.