Aktualności

25.01.2018

Zbliża się finał drugiej edycji konkursu CSR Masters

31 stycznia poznamy laureatów II edycji konkursu CSR Masters - działaj z Henklem! Studenci wszystkich polskich uczelni już po raz drugi mieli unikalną okazję, by zdobyć 5 000 zł na realizację projektu społecznego według własnego pomysłu. Jury wybrało 9 najlepszych projektów, które teraz w głosowaniu internetowym powalczą o trzy finałowe nagrody. Organizatorem konkursu jest firma Henkel, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
25.01.2018

Rośnie popularność Karty Dużej Rodziny w sieci LOTOS

Firma LOTOS, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, poinformował o wzroście transakcji z użyciem Karty Dużej Rodziny (dalej KDR) niż w 2016.
25.01.2018

5 inicjatyw społecznych w Szczytnie z grantami

Fundacja Veolia Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozstrzygnęła konkurs „Szczytno dla środowiska”, organizowany przy wsparciu Urzędu Miasta w Szczytnie. Spotkanie z laureatami konkursu miało miejsce w Urzędzie Miasta i uroczyście otworzyła je Burmistrz Miasta Szczytno.
25.01.2018

Wybrano 56 projektów społecznych zgłoszonych do Nagrody Nestlé CSV 2018

Spośród ponad 1000 zgłoszeń do konkursu „Nagroda Nestlé CSV 2018”(ang. Creating Shared Value Prize) do następnego etapu zakwalifikowano 56 uczestników którzy poszukują skutecznych i innowacyjnych sposobów rozwiązania ważnych problemów społecznych jak dostęp do czystej wody, prawidłowe żywienie czy rozwój obszarów wiejskich. Działają oni w Afryce Saharyjskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Nestlé Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.01.2018

Bank BGŻ BNP Paribas przyznał granty dla lokalnych organizacji pozarządowych

W ramach Programu Grantów Lokalnych organizowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, 27 organizacji pozarządowych otrzymało dofinansowanie na wzmocnienie swoich działań na rzecz lokalnych społeczności na łączną kwotę 100 000 zł. Do VII edycji programu zgłoszono 71 wniosków. Podstawą Programu jest budowanie lokalnych partnerstw – to właśnie przedstawiciele placówek Banku w całej Polsce zgłaszają organizacje do inicjatywy.  
23.01.2018

Hybrydy we flocie Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przekazał swoim pracownikom 30 nowych samochodów z napędem hybrydowym. Ekologiczne auta Toyota Yaris Hybrid zastąpią poprzednie auta, które służyły we flocie Banku. O wyborze samochodów zadecydowały nie tylko kwestie ekonomiczne, ale również ekologiczne. 
23.01.2018

Deloitte zbadał gotowość biznesu do 4. rewolucji przemysłowej

Wyższym rangą dyrektorom i zarządzającym w agencjach rządowych z całego świata brak pewności w zakresie przygotowania organizacji do wykorzystania i wywarcia wpływu możliwości związane z czwartą rewolucją przemysłową (tzw. przemysłem 4.0) - wynika z raportu opublikowanego przez organizację Deloitte Global, dotyczącym przygotowania na nadejście czwartej rewolucji przemysłowej. Opisane w raporcie „The Fourth Industrial Revolution is Here - Are You Ready?" badanie dotyczyło czterech głównych zagadnień: wpływu społecznego, strategii, kadry pracowniczej i technologii. Deloitte w Polsce jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.01.2018

Turystyka a Cele Zrównoważonego Rozwoju

Światowa Organizacja Turystyczna (World Tourism Organization), wydała nową publikację poświęconą turystyce w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju.
22.01.2018

„Zabłyśnij na drodze” – Nestlé zwiększa bezpieczeństwo pieszych na drogach

Ponad połowa wypadków, do jakich doszło na polskich drogach w 2017 roku, wydarzyła się po zmroku w terenie zabudowanym. Przyczyną jest często słaba widoczność pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i uchronić przed zagrożeniem, Nestlé, wraz z firmą Passio zorganizowało kampanię „Zabłyśnij na drodze.”
19.01.2018

Coca – Cola ogłasza globalny plan – „Świat bez odpadów”

Coca-Cola, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zadeklarowała zmianę swojego podejścia do opakowań. Jej ambicją jest, aby do 2030 roku uzyskać 100% zbiórki i recyklingu tylu opakowań, ile trafia od firmy na rynek.
19.01.2018

Produkty marki własnej Carrefour ze znakiem FSC

W sklepach Carrefour dostępne są produkty marki własnej ze znakiem certyfikatu FSC® (FSC® N002747), który informuje, że dane artykuły zostały wytworzone zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wprowadzenie przez Carrefour Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, takich produktów do oferty sklepów wpisuje się w realizację strategii CSR Grupy Carrefour.
19.01.2018

Znamy Ambasadorów CSR 2018

We wtorek 16 stycznia zakończył się nabór zgłoszeń Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu FOB dedykowanego studentom. Do udziału w programie zgłosiło się kilkadziesiąt osób z całej Polski, spośród  których wybrano dwadzieścioro dwoje Ambasadorów CSR, którzy teraz, wspólnie z ekspertami i partnerami Forum Odpowiedzialnego Biznesu będą zgłębiali tajniki społecznej odpowiedzialności biznesu zarówno w teorii jak i praktyce. Pierwsze spotkanie już 27 stycznia.
18.01.2018

Fundacja ORLEN – DAR SERCA zaprasza Rodzinne Domy Dziecka na ferie zimowe

Stosownie do kalendarza ferii zimowych w całej Polsce korporacyjna Fundacja ORLEN - DAR SERCA organizuje zimowy wypoczynek dla blisko 130 osób. Mieszkańcy 15 Rodzinnych Domów Dziecka pojadą do Szczyrku na cztery tygodniowe turnusy. PKN ORLEN jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  
18.01.2018

Skanska wprowadza nowe źródło energii

Skanska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest pierwszym na świecie deweloperem, który będzie pokrywał biurowce półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi z perowskitu. Biurowce już wkrótce mogą stać się samowystarczalne pod względem energetycznym. Technologię dostarczy Saule Technologies. Pierwsze wdrożenia pilotażowe odbędą się w 2018 roku w Polsce.
18.01.2018

KE zaprezentowała Europejską strategię w dziedzinie tworzyw sztucznych

Jeżeli nie zmienimy metod produkcji i sposobów wykorzystywania tworzyw sztucznych, do roku 2050 w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans prezentując pierwszą w historii ogólnoeuropejską strategię w tej dziedzinie. Jest ona jednym z elementów procesu przechodzenia na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu.