Aktualności

4 lipca 2019

LOTTO marką Wysokiej Reputacji

Od Partnerów

Podczas uroczystej gali Premium Brand 2019 uhonorowano marki i firmy wyróżniające się dobrą reputacją i wysokim poziomem zaufania,w tym też dzięki realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Totalizator Sportowy odnalazł się na liście laureatów.

4 lipca 2019

Sukces programu transformacji żywieniowej Grupy Carrefour

Od Partnerów

Prezes Grupy Carrefour, Alexandre Bompard opowiedział o wzrostach sprzedaży Carrefoura za ostatnij rok o 1,4% brutto. Jednym z głównych wskaźników wpływających na sukces według niego jest uruchomianie globalnej kampanii „Act for Food” na rzecz zrównoważonego rozwoju firmy. 

4 lipca 2019

FCA partnerem Gali Nagród Lewiatana 2019

Od Partnerów

Po raz czternasty zostały wręczone Nagrody Konfederacji Lewiatan dla przedsiębiorców, osobistości życia publicznego, którzy przyczynili się do rozwoju przedsiębiorczości oraz osoby wyróżniającej się odważnym myśleniem. Partnerem strategicznym była Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

4 lipca 2019

Raport z 4. edycji badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej”

CSR w Polsce

Firmy działające na rynku polskim mają coraz bardziej rozbudowaną wiedzę na temat potrzeb odbiorców i odpowiednio kształtują prowadzone przez siebie projekty. Aktywności CSR zyskują z roku na rok nowe znaczenie wskazujące na większą świadomość zarówno organizacji podejmujących się realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także samych konsumentów, których wiedza o CSR jest coraz większa i jest dowodem na wyraźne zorientowanie na problemy społeczne. Partnerem merytorycznym badania „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 lipca 2019

Znamy laureatów Szkoły Liderów Miast Veolii

Od Partnerów

Zakwalifikowani do programu liderzy miejscy z Łomży wezmą udział w kilkumiesięcznym zaawansowanym kursie przywództwa z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności przygotowanym przez Fundację Szkoła Liderów.

2 lipca 2019

ABC Czepczyński wspomógł realizację Biegu Integracyjnego SOSW w Międzychodzie

Od Partnerów

Odbył się IV Bieg Integracyjny specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie wokół Jeziora Miejskiego. Po raz kolejny firma ABC Czepczyński, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wsparła realizację tego wydarzenia.

2 lipca 2019

Kino z ORLENEM dla seniorów

Od Partnerów

​PKN ORLEN po raz kolejny zorganizował specjalny seans filmowy dla seniorów, podczas którego m.in. odbywały się warsztaty Zakładowej Straży Pożarnej.

2 lipca 2019

Jaki jest Twój wpływ na klimat? Rozwiąż quiz #ClimateAttitude

CSR na świecie

Agenda ONZ ds. zmian klimatu (UNFCCC) zainicjowała pomysł na prostą ankietę, która ma na celu zachęcić ją wypełniających do przyjrzenia się, czy i na ile przyczyniają się do zmian klimatu.

2 lipca 2019

Veolia promuje zrównoważoną dietę dla dzieci

Od Partnerów

W Łodzi odbyła się pierwsza, dwudniowa odsłona nowego projektu wolontariatu pracowniczego pn. „Kuchnia jest dla dzieci”. Inicjatywa realizowana jest przez Fundację Veolia Polska we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łodzi, w ramach programu wspierania pieczy zastępczej „Rodzina jest dla dzieci”.

2 lipca 2019

Biedronka zachęca do oddawania nienoszonych ubrań potrzebującym

Od Partnerów

Aż 2,5 mln ton tekstyliów jest wyrzucane w Polsce każdego roku, a tylko ok. 32% Polaków oddaje swoje nienoszone już ubrania potrzebującym. Teraz można to zmienić – dzięki akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie”, prowadzonej przez Biedronkę i producenta odplamiaczy Vanish. W jej ramach niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania można przynieść do 300 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnego kontenera. Po wypraniu zostaną one przekazane podopiecznym Caritas.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc