Aktualności

11.07.2017

PKN ORLEN – W drodze do energii przyszłości

​PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczął proces wyboru dostawcy w zakresie budowy siłowni wiatrowej, która ma jednocześnie pełnić funkcję „witacza”, masztu reklamowego. Projekt ma być dedykowany wyłącznie stacjom paliw w sieci Koncernu. To kolejny krok w kierunku zwiększania samowystarczalności energetycznej obiektów w sieci detalicznej PKN ORLEN.
10.07.2017

CSR Europe rusza z nowym programem dla stażystów

CSR Europe uruchamia pilotażowy projekt „Apprentices in Motion”( Stażyści w ruchu) w celu długoterminowego wsparcia mobilności praktykantów i stażystów w Europie. Działanie realizowane jest w ramach Erasmus Pro, nowej inicjatywy programu Erasmus +, uruchomionej przez Komisję UE, w celu rozwijania mobilności praktykantów.
10.07.2017

#KnowYourGoals – promocja SDGs wśród młodych ludzi

Trwa kampania #KnowYourGoals zapoczątkowana przez UN Sustainable Development Solutions Network – Youth Initiative (SDSN Youth). Celem akcji jest zmobilizowanie lokalnych społeczności, szczególnie ludzi młodych, do zaangażowania się w działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju i przyczynić się do podniesienia świadomości w tym temacie.
07.07.2017

Polska na 27. miejscu „SDG Index and Dashboards 2017”. Światowi liderzy wezwani do zwiększenia wysiłków na rzecz realizacji SDGs

Przed spotkaniem grupy G20 w Hamburgu, opublikowany został raport „SDG Index and Dashboards 2017”, z którego wynika że światowi liderzy muszą wzmocnić wspólne wysiłki na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
07.07.2017

Halo Tato – Kampania Społeczna Roku

Projekt „Halo Tato”, którego mecenasem jest Bank Zachodni WBK, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał główną nagrodę w konkursie „Kampania Społeczna 2016” w kategorii „Akcje zaangażowane firm”.
07.07.2017

Najlepsze prace z zakresu CSR i etyki biznesu znów zostaną nagrodzone

Do 31 lipca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu VERBA VERITATIS, organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Już po raz dwunasty zostaną nagrodzeni autorzy najlepszych prac licencjackich, magisterskich, doktorskich, podyplomowych, MBA lub inżynierskich z zakresu CSR i etyki biznesu.
07.07.2017

Jak sortować, żeby nie zwariować? – publikacja Stena Recycling i IKEA

Jakie zmiany związane z segregacją odpadów nas czekają? Do którego pojemnika powinien trafić karton po mleku? Czemu odpady są tak cenne? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z wprowadzonym w lipcu Wspólnym Systemem Segregacji Odpadów można znaleźć w edukacyjnym e-booku „Jak sortować, żeby nie zwariować”, przygotowanym wspólnie przez partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Stena Recycling, Ikea - oraz magazynu „Cztery K
06.07.2017

Biedronka wspiera Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Kilkuset młodych zawodników z trzech kontynentów będzie grać o puchar V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka organizowanych w dniach 15-16 lipca na warszawskim stadionie Legii. W wydarzeniu wezmą udział światowe gwiazdy piłki nożnej, znani aktorzy i dziennikarze rozegrają swój własny mecz, a wszyscy uczestnicy będą mogli degustować potrawy pochodzące z krajów młodych piłkarzy i piłkarek. Biedronka, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspiera wydarzenie już po raz piąty.
05.07.2017

Wytyczne KE dotyczące ujawniania danych niefinansowych

Komisja Europejska przyjęła wytyczne dotyczące ujawniania danych społecznych i środowiskowych. Te niewiążące prawnie wskazówki są wsparciem w realizacji wymogów raportowania pozafinansowego nałożonych na firmy przez dyrektywę 2014/95/UE ws. ujawniania informacji niefinansowych i informacji na temat różnorodności (pobierz Analizę Tematyczną FOB). Mają one zwiększyć jakość i użyteczność prezentowanych danych oraz zapewnić ich porównywalność. Jest to istotne szczególnie dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów. 
05.07.2017

Karta Różnorodności w Gdańsku i na Dolnym Śląsku

W ostatnim tygodniu czerwca do inicjatywy dołączyło 6 nowych sygnatariuszy, a kolejne jednostki administracji publicznej zadeklarowały chęć włączenia się w projekt. Obecnie polska Karta Różnorodności została podpisane przez prawie 190 organizacji. 
05.07.2017

Kamera termowizyjna dla kaliskich strażaków od Nestlé

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wzbogaciła się o kamerę termowizyjną, którą podarował jej...
05.07.2017

Raport „Future of Food”, czyli jak wyglądała będzie przyszłość żywności i handlu

4 lipca odbyła się premiera raportu „Future of Food” opracowanego przez instytut infuture Natalii Hatalskiej...
04.07.2017

Kampanie partnerów FOB wśród najlepszych kampanii społecznych 2016

3 lipca w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala konkursu Kampania Społeczna roku 2016....
03.07.2017

Podatkowy Fair Play już w całej sieci ORLEN

Od początku lipca, po zakończonym sukcesem pilotażu, cała sieć PKN ORLEN została objęta programem „Podatkowy...
03.07.2017

Jednolite zasady segregacji odpadów

Od 1 lipca obowiązuje jednolity system segregacji odpadów. Od tej pory będziemy je dzielić na cztery frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne i bioodpady.