Aktualności

14 czerwca 2019

Kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”

Od Partnerów

Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

14 czerwca 2019

Ponad 25 lat innowacji spod znaku Procter and Gamble na polskim rynku

Od Partnerów

Procter & Gamble świętuje ponad ćwierć wieku swojej obecności na polskim rynku oraz 25-lecie działalności fabryki na warszawskim Targówku. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce blisko 4 miliardy PLN i utworzył ponad 3800 miejsc pracy, rozwijając nie tylko produkcję, ale też wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań i projektów.

14 czerwca 2019

Pracownicy IKEA Polska z misją w Rwandzie

Od Partnerów

Kwestie społeczne są integralną częścią strategii zrównoważonego rozwoju IKEA. Dlatego firma poprzez IKEA Foundation wspiera programy pomocowe organizacji partnerskich i angażuje się w poprawę jakości życia w najbardziej zagrożonych środowiskach.

14 czerwca 2019

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Od Partnerów

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki.

14 czerwca 2019

UKS LOTOS Gdańsk mistrzem w I Lidze Wojewódzkiej C2

Od Partnerów

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

14 czerwca 2019

ArcelorMittal Poland – Firma przyjazna dzieciom

Od Partnerów

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Polsce obchodzi w tym roku 100 lecie swojej działalności. Jest to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych, działających nieprzerwanie od 1919 roku. Z tej okazji w całej Polsce w oddziałach Towarzystwa odbywają się uroczystości.

14 czerwca 2019

Spółka mieszkaniowa Skanska wprowadza na rynek nowy standard bez barier

Od Partnerów

Spółka mieszkaniowa Skanska ogłosiła, że od tej pory wszystkie nowe inwestycje będą spełniały wymogi Fundacji Integracja jeżeli chodzi o znoszenie barier architektonicznych i tworzenie przyjaznych przestrzeni dla wszystkich użytkowników bez względu na ich wiek i stan zdrowia.

14 czerwca 2019

Biedronka piątym najbardziej pożądanym pracodawcą wśród studentów

Od Partnerów

Kto zasługuje na miano Pracodawcy Roku? Takie pytanie zadała studentom AIESEC, międzynarodowa organizacja studencka. Wysokie piąte miejsce zajęło Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, plasując się tuż za firmami konsultingowymi i z obszaru nowych technologii. Obecnie sieć po raz kolejny otwiera się na młodych ludzi – poszukuje ok. 20 uczelnianych ambasadorów wśród studentów, a na zgłoszenia czeka do 30 czerwca. Natomiast już 1 lipca ponad 100 studentów rozpocznie 3-miesięczne płatne praktyki w JMP.

14 czerwca 2019

Fundacja PGNiG nagrodziła młodych naukowców

Od Partnerów

Ponad 20 000 uczniów z prawie 1300 szkół wzięło udział w 3. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tytuł Szkoły Roku otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi z Czechowic-Dziedzic. Tegoroczna edycja programu odbyła się pod hasłem „Zostań bohaterem nauki”.

14 czerwca 2019

„Adamed dla seniora” na Dniu Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Od Partnerów

Już po raz trzeci Adamed był partnerem Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, który odbył się w sobotę 9 czerwca br. na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc