Aktualności

11.01.2018

Rozwój technologii a przejrzystość biznesu

Od przedstawicieli branży finansowej oczekiwane są kompetencje moralne – uczciwość, etyka i dbanie o dobro wspólne. Jednocześnie większość osób ocenia, że instytucje finansowe działają przede wszystkim na swoją korzyść. To może zmienić rozwój sztucznej inteligencji jako jednej z przełomowych technologii. Z jednej strony daje ona więcej możliwości biznesowych firmom, niekoniecznie moralnych, ale z drugiej strony sprawi, że prowadzenie interesów stanie się bardziej transparentne – ocenia prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH w Warszawie.
10.01.2018

Sygnatariusze wspierający Kartę Różnorodności w 2018 roku

Od początku stycznia 10 firm sygnatariuszy Karty i 26 partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu może posługiwać się tytułem Sygnatariusz Wspierający Kartę Różnorodności 2018. Dzięki zaangażowaniu tych 36 organizacji możliwy jest dalszy intensywny rozwój programu Karta Różnorodności i upowszechnianie idei zarządzania różnorodnością w miejscu w pracy w Polsce. Tytuł przyznawany jest na rok. 
10.01.2018

Opłata recyklingowa za torby foliowe – pytania i odpowiedzi od Ministerstwa Środowiska

Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie mogą być już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Zostały one objęte tzw. opłatą recyklingową, która będzie doliczana do obowiązującej ceny takiej torby lub będzie jej podstawową opłatą. Bardzo łatwo można jej uniknąć, wybierając torbę wielokrotnego użytku. Ministerstwo Środowisko zebrało w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat zmian wraz z odpowiedziami na nie.
10.01.2018

Rozstrzygnięto konkurs dla szkół „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”

Popularyzacja wiedzy na temat różnorodności biologicznej w miastach i promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie - takie były główne cele, rozstrzygniętego w grudniu, konkursu „Młodzi Obserwatorzy Przyrody - chrońmy razem bioróżnorodność”, organizowanego wspólnie przez Fundację Veolia Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum UNEP/GRID Warszawa. 
10.01.2018

Na redukcji emisji CO2 skorzysta środowisko i biznes

Ograniczenie nadmiernej emisji dwutlenku węgla, to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także możliwe korzyści dla przedsiębiorców. Gospodarka Obiegu Zamkniętego jest koncepcją, która dostarcza wiele rozwiązań, zmniejszających ilość wydzielanego dwutlenku węgla, pomagając przedsiębiorcom. Artykuł przygotowany został przez Stena Recycling, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.01.2018

IKEA wspiera krakowskie instytucje pomocy społecznej

Do 15 krakowskich jednostek pomocy społecznej trafiło ponad 40 sof i foteli IKEA, które stanowiły wyposażenie Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas Open Eyes Economy Summit 2017. Jednym z wielu tematów konferencji była społeczna odpowiedzialność biznesu, a gest IKEA jest doskonałym przykładem takiej działalności.
10.01.2018

Wyprawa na K2 ze wsparciem grupy LOTOS

29 grudnia 2017 rusza Zimowa Narodowa Wyprawa „K2 dla Polaków” pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Jej celem jest pierwsze w historii świata zimowe wejście na szczyt K2, znajdujący się 8 611m n.p.m. w paśmie górskim Karakorum, w Pakistanie. Sponsorem generalnym wyprawy jest LOTOS, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego biznesu.
09.01.2018

Mapa dobrych praktyk wspierających realizację SDGs

W oparciu o działania CSR zgłoszone do ubiegłorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” (za rok 2016) Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało Infografikę– Mapę DOBRYCH PRAKTYK WSPIERAJĄCYCH REALIZACJĘ CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Mapa Zawiera 17 SDGs, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB, które zakwalifikowane zostały do poprzedniej edycji raportu wraz z celem, którego realizację wspierają.
09.01.2018

Nabór dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu przedłużony do 17 stycznia

Do 17 stycznia Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało się przedłużyć nabór dobrych praktyk biznesu z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju do największego przeglądu CSR w Polsce – Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Rejestracja działań jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
08.01.2018

Rekrutacja Ambasadorów CSR przedłużona do 16 stycznia

Spotkania i warsztaty z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązywanie konkretnych case’ów CSR, szansa na organizację własnych wydarzeń i projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu - to wszystko czeka na uczestników Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, do udziału w której studenci mogą zgłaszać się jeszcze do 16 stycznia.
08.01.2018

Pole sztuki otwarte na nowych uczestników – 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Polski rynek artystyczny stale układa się na nowo a w jego dynamicznym i otwartym obiegu spotyka się wielu uczestników. W tym właśnie kontekście rozpoczyna się 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii, który zaproszenie do wejścia w pole sztuki kieruje do studentów IV i V roku wszystkich polskich uczelni i kierunków artystycznych.
08.01.2018

Gospodarka obiegu zamkniętego w Velux

Odpady produkcyjne wykorzystywane jako surowce wtórne – to główne założenie gospodarki obiegu zamkniętego. Inwestycję opartą o taką koncepcję zakończyła właśnie VELUX, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który wykorzysta drewniane wióry i zręby powstające przy produkcji okien do ogrzewania swojej fabryki w Namysłowie i zredukuje zużycie gazu o 80 proc.
08.01.2018

Zagraj i poznaj Cele Zrównoważonego Rozwoju

Centrum Informacyjne ONZ dla Europy Zachodniej (United Nations Regional information Centre for Western Europe - UNRIC) wspólnie z artystką Yacine Ait Kaci (YAK) stworzyło grę planszową poświęconą Celom Zrównoważonego Rozwoju pt. "Go, Goals!". Gra, z założenia skierowana do młodszych odbiorców, dostępna jest za darmo - do pobrania, z możliwością tłumaczenia i dalszej, bezpłatnej, niekomercyjnej dystrybucji.
05.01.2018

Klienci Orange Polska nie zapłacą za oddzwanianie na numery, z których korzystali oszuści

Orange Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zdecydował się anulować klientom opłaty za połączenia telefoniczne z kubańskimi numerami, które wykorzystywali oszuści w okresie okołonoworocznym. Poszkodowanych było kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Orange i nju mobile. Umorzenie opłat jest dobrowolną decyzją firmy, biorącą pod uwagę okres świąteczny i dobro klientów, ale należy ją traktować, jako wyjątkową.
05.01.2018

Trwają zgłoszenia do największego przeglądu działań CSR w Polsce

Jeszcze do 17 stycznia (zmiana terminu) trwa nabór zgłoszeń działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju firm z terenu całej Polski. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR (Corporate Social Responsibility) w naszym kraju - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.