Aktualności

22.03.2018

Odpowiedzialność biznesu za wodę

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby uświadomić problemy w dostępie do wody pitnej, które dotykają ponad miliarda ludzi na świecie. Z tej okazji przypominamy publikację “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku” przygotowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów.
21.03.2018

W Carrefour „procenty tylko na dowód”

W pierwszy dzień wiosny Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna nową kampanię społeczną w swoich sklepach. Wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „RoPSAN” – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim, sieć prowadzi działania edukacyjno-informacyjne skierowane do pracowników sklepów i klientów, mające na celu efektywnie zapobiegać sprzedaży alkoholu nieletnim.
21.03.2018

Ruszył pierwszy program honorowego krwiodawstwa Grupy Enea

16 marca w Poznaniu zorganizowana została pierwsza odsłona programu „Energię mamy we krwi”, który zachęca wszystkich pracowników Grupy Enea, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do honorowego krwiodawstwa. Kolejna odsłona programu już w kwietniu w Elektrowni Kozienice.  
21.03.2018

Stena Recycling o nowym rozporządzeniu Ministra Środowiska

Nowe zasady transportowania odpadów porządkują dotychczasowe regulacje dotyczące ich przewozu i uzupełniają luki prawne. Według...
21.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz DZIECI

Trudne warunki materialne, wykluczenie społeczne, ubóstwo i głód wciąż należą do codzienności milionów ludzi na całym świecie, w tym dzieci. Poprawa ich bytu wymaga interwencji i współpracy. Szczególną rolę w tym zadaniu może odegrać odpowiedzialny biznes. Przestrzenią do dyskusji na temat tego, jak pomagać, będą 7. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, których patronem i wystawcą jest UNICEF Polska.
20.03.2018

Ergo Hestia partnerem 7. Targów CSR

Partnerem największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu została Ergo Hestia, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Targi CSR odbędą się 12 kwietnia br. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (WSTĘP WOLNY).
20.03.2018

Ukryty potencjał polskiego rynku pracy – raport Coca – Cola i Deloitte

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu Coca-Cola i Deloitte Polska, zbadali aktywność kobiet na polskim rynku pracy. Autorzy jako główne wyzwanie identyfikują potrzebę spożytkowania niewykorzystanych zasobów pracy, w tym wynikających z niższej aktywności zawodowej Polek.
20.03.2018

Obejrzyj zapis webinarium #sustainhack

Trwa nabór projektów do #SustainHack pierwszego konkursu idei poświęconego zrównoważonemu rozwojowi. Mając na uwadze zarówno adekwatność oraz jakość projektów, jak i czas włożony przez uczestników w ich przygotowanie, zorganizowane zostało otwarte webinarium na platformie Facebook. 
20.03.2018

Biznes odpowiedzialny w Polsce – pobierz PDF wydawnictwa „Rzeczpospolitej”

Ukazał się kolejny dodatek tematyczny pt. "Biznes odpowiedzialny w Polsce" w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Dostępny jest w prenumeracie oraz w wersji PDF na stronie wydawcy. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji.
16.03.2018

Powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa

Z inicjatywy Orange Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, i przedstawicieli gmin: Piaseczno, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki i Nieporęt powołano Mazowiecką Unię Światłowodową. Jej celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, likwidacja „białych plam” w województwie oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego. Pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu.
15.03.2018

ORLEN chce rozwijać działalność badawczo-rozwojową

PKN ORLEN realizując konsekwentnie strategię w zakresie Badań i Rozwoju (B+R) prowadzi prace nad stworzeniem koncepcji rozbudowy infrastruktury badawczej poprzez budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W najbliższych tygodniach firma wystosuje na rynek zapytanie  w celu pozyskania ofert na realizację projektu  w formule EPC. Centrum B+R będzie zapleczem technicznym umożliwiającym intensyfikację tempa wdrażania nowych rozwiązań technicznych oraz rozwoju nowych  technologii i produktów.
15.03.2018

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017” 12 kwietnia na Targach CSR

Premiera tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odbędzie się w ramach największego wydarzenia FOB, czyli 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. Tego dnia, oprócz wersji drukowanej i wersji elektronicznej raportu, udostępniona zostanie uaktualniona przeglądarka dobrych praktyk online. 
15.03.2018

Targi odpowiedzialnego biznesu już 12 kwietnia

Firmy zaangażowane społecznie, eksperci i praktycy odpowiedzialnego biznesu, prezentacje programów i projektów, przestrzeń do networkingu i wymiany wiedzy, liczne atrakcje i inspiracje będą czekać na zwiedzających Targi CSR. Organizatorzy zapraszają 12 kwietnia br. na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.
14.03.2018

Wielkanocna Zbiórka Żywności ponownie w sklepach Carrefour

Carrefour, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny przyłącza się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. W dniach 16 i 17 marca w wybranych sklepach sieci w całej Polsce wolontariusze zachęcać będą klientów do przekazania produktów i wsparcia najbardziej potrzebujących.
14.03.2018

Raport CERT Orange Polska 2017 – nowe zagrożenia, skuteczniejsza ochrona

Cyberprzestępcy próbują atakować internautów średnio kilkanaście razy na godzinę. Najczęściej mamy do czynienia z wyłudzaniem pieniędzy, podszywaniem się pod znane marki, wymuszaniem okupu w zamian za odzyskanie danych. To przykłady trendów opisanych w najnowszym raporcie CERT Orange Polska na temat bezpieczeństwa w internecie.