Aktualności

9 stycznia 2019

XXII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

CSR w Polsce

Wystartowała dwudziesta druga edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Od 9 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 6 lutego 2019 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali Finałowej. Patronem konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.

9 stycznia 2019

MAPA dobrych praktyk Celów Zrównoważonego Rozwoju [interaktywna infografika]

Aktualności FOB,

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało przegląd dobrych praktyk dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju. Infografika zawiera przykłady działań z zakresu społecznej odpowiedzialności 49 firm, pochodzących z publikowanego corocznie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 15 stycznia trwa nabór do kolejnej edycji raportu. Rejestracji firm i inicjatyw można dokonać przez stronę: http://odpowiedzialnybiznes.pl/raport2018/.

8 stycznia 2019

AkzoNobel zaprasza start-upy i scale-upy do wspólnego malowania lepszej przyszłości

Od Partnerów

AkzoNobel, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna zapowiadany pod koniec ubiegłego roku projekt Paint the Future skierowany do start-upów i scale-upów z całego świata. Zespół ekspertów firmy we współpracy z KPMG przez najbliższe miesiące poszukiwać będzie najnowocześniejszych i najbardziej rewolucyjnych pomysłów z różnych zakątków globu, które w połączeniu ze światową pozycją AkzoNobel, jego know-how i doświadczeniem mają szansę zrewolucjonizować przyszłość branży.

8 stycznia 2019

Do 15 stycznia trwają zgłoszenia praktyk odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB, ,

Jeszcze do 15 stycznia firmy mogą zgłaszać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju do największego w Polsce przeglądu CSR – Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanego od 17 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zgłoszenia praktyk odbywają się poprzez formularz na stronie: odpowiedzialnybiznes.pl/raport2018/.

8 stycznia 2019

Szyta na miarę innych czasów BOW RE:TIED

Od Partnerów

W grudniu w Warszawie zaprezentowano nową kolekcję ekskluzywnych much z recyclingu, przygotowanych w projekcie BOW RE:TIED. Jest to nowa odsłona współpracy lidera w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie firmy VIVE Textile Recycling z projektantem mody Mariuszem Przybylskim, w ramach nurtu Textile Upcycling, zainicjowanego przez Grupę VIVE.

7 stycznia 2019

Program stypendialny ADAMED SmartUp dla nastoletnich naukowców

Od Partnerów

Gra alternatywnej rzeczywistości z zagadkami z biologii czy astrofizyki to pierwszy etap rekrutacji do programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Zgłosić się można jeszcze do połowy stycznia. Na najlepszych czekają indywidualne konsultacje naukowe oraz stypendium w wysokości 40 tys. zł. W ten sposób fundacja jednej z największych polskich firm medyczno-biotechnologicznych wyłania i wspiera przyszłą czołówkę polskiej nauki.

7 stycznia 2019

Zostań Ambasadorem CSR! Do 15 stycznia trwa rekrutacja do Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Do 15 stycznia trwa rekrutacja do jubileuszowej XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz prowadzenie własnych projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenia poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/LOB/rekrutacja.

4 stycznia 2019

Tańczący z paletami – finał 2018

Od Partnerów

Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w Gądkach w największym centrum logistycznym Grupy Raben, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 stycznia 2019

„Adamed dla seniora” z brązową statuetką Złotego Spinacza

Od Partnerów

Program społeczny „Adamed dla Seniora” otrzymał brązową statuetkę w konkursie Złote Spinacze. Nagroda została przyznana w kategorii Medycyna i Zdrowie i jest poświadczeniem, jak istotne są działania prowadzone przez firmę Adamed na rzecz seniorów. Grupa ADAMED jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 stycznia 2019

Na pomoc dla uczniów, strażaków i potrzebujących koksownia ArcelorMittal Poland przekazała w 2018 r. blisko pół miliona złotych

Od Partnerów

Zdzieszowicka koksownia ArcelorMittal Poland stara się pomagać w realizacji tych działań, które są najpilniejsze, wspierając edukację, sport czy rozwój infrastruktury. W województwie opolskim, gdzie znajduje się koksownia ArcelorMittal Poland, firma wsparła w 2018 roku 10 projektów i inicjatyw społecznych kwotą prawie 470 500 zł.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc