Aktualności

28.06.2018

Rusza nabór najlepszych raportów społecznych

Po raz 12. firmy mogą wziąć udział w Konkursie Raporty Społeczne na najlepiej sporządzone publikacje prezentujące dane niefinansowe. Raporty i sprawozdania można zgłaszać do końca lipca przez stronę raportyspoleczne.pl.
28.06.2018

Zakończyła się 14. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Zjazd w siedzibie ERGO Hestia w Sopocie zakończył czternastą odsłonę Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja oparta była o cztery ścieżki edukacyjne, podczas których swoją wiedzę o CSR pogłębiało 20 Ambasadorów i Ambasadorek CSR z 14 uczelni z całej Polski. W ramach programu uczestnicy zrealizowali 43 projekty i dotarli do 2 240 bezpośrednich odbiorców.
28.06.2018

Laureaci 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Przyznaniem 2 nagród rezydencyjnych, Nagrody Specjalnej Prezesa Grupy ERGO Hestia, Piotra M. Śliwickiego, Nagrody Specjalnej Jury oraz stypendium artystycznego Fundacji APH zakończył się wernisaż wystawy finałowej 17. konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wystawa prezentowana do 4 lipca br. pozwala dostrzec, jaką optykę względem współczesnych problemów społecznych i artystycznych przyjmują młodzi twórcy. Konkurs organizowała firma ERGO Hestia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.06.2018

Recykling odpadów niebezpiecznych to ciągle niewykorzystana w pełni szansa

Według szacunków na świecie wytwarza się rocznie 400 mln ton odpadów niebezpiecznych. Te szkodliwe dla ludzi i środowiska odpady muszą być utylizowane we właściwy sposób. Ich bezpiecznym gospodarowaniem zajmuje się m.in. Stena Recycling. Do niedawna spora część odpadów niebezpiecznych trafiała na składowiska lub, w najlepszym razie, była zamieniana na energię w procesie odzysku. Jednak eksperci firmy Stena Recycling, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uważają, że potencjał recyklingu w tym segmencie jest znacznie większy niż obecnie.
28.06.2018

Webinarium EU Talent o korzyściach z praktyk i staży zawodowych

16 lipca 2018 o godzinie 12.00 odbędzie się ostatnie już WEBINARIUM w ramach projektu EU Talent, który w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem spotkania będzie pan Maciej Świerczyński z BNI Polska, który opowie o korzyściach, jakie firma może czerpać z zatrudniania młodych talentów, przeszkodach, jakie napotykają pracodawcy, oraz o tym, dlaczego warto organizować praktyki zawodowe w swojej firmie i jak zacząć ten proces. 
28.06.2018

Kampania „Siła marki” z ekspertami FOB

29 czerwca w dzienniku Rzeczpospolita oraz na portalu www.swiadomykonsument.info startuje edukacyjno-informacyjna kampania „Siła marki”, która będzie uświadamiać konsumentów i przedsiębiorców, że budowanie silnej marki trwa latami, a długookresowa przewaga konkurencyjna to wynik dobrych relacji z otoczeniem oraz działań na rzecz środowiska i społeczności.
28.06.2018

Indeks odpowiedzialności społecznej klubów sportowych

Sportimpakt, komórka Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowała charakterystykę narzędzia służącego do badania odpowiedzialności społecznej profesjonalnych klubów sportowych. Patronem medialnym projektu jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
25.06.2018

Wyłącz ego. Zrozum drugiego: startuje nabór na szkolenia z prowadzenia dialogu dla lokalnych liderów

Lokalni liderzy z różnych środowisk będą mogli nauczyć się rozwiązywania konfliktów przy pomocy dialogu metodą opracowaną przez norweski ośrodek Nansen Center for Peace and Dialogue. Rozpoczęła się rekrutacja na profesjonalne szkolenia w ramach projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”, zainicjowanego przez Orange Polska.
22.06.2018

Rusza 2. edycja programu „Youth Empowered – Możesz Więcej niż Myślisz!” dla młodych chcących odnaleźć się na rynku pracy

Kursy on-line, warsztaty z ekspertami, możliwość spotkania z mentorami – to tylko niektóre elementy startującego 22 czerwca programu „Youth Empowered – Możesz Więcej niż Myślisz!”, realizowanego przez Coca-Colę we współpracy z organizacjami pozarządowymi z całej Polski. To pierwszy etap kompleksowego programu Coca-Cola dla młodych w Polsce, zrodzony z potrzeby wsparcia ludzi młodych w wejściu na rynek pracy.
22.06.2018

Polpharma zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Polpharma została zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Po raz pierwszy w historii rankingu pozycję lidera zdobyła polska firma. Co więcej, Polpharma uzyskała maksymalną możliwą liczbę punktów.
22.06.2018

Przyszli naukowcy rozpalili „płomień wiedzy”

Podczas uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy zwycięzców II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tytuł Szkoły Roku zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 ze Środy Wielkopolskiej. W wydarzeniu wzięła udział Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.
22.06.2018

PZU i youtuberzy uczą udzielania pomocy

PZU kontynuuje współpracę ze znanymi i lubianymi youtuberami, aby przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ciekawy i przystępny sposób. Wspólnie z Huyen i Marcinem, twórcami popularnonaukowego kanału na YouTube emce kwadrat, radzimy jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach na drodze.
22.06.2018

Provident Polska mecenasem wystawy „Niepodległa 1918” w Muzeum Narodowym w Warszawie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Provident, największa firma pożyczkowa w Polsce, objęła mecenatem wystawę „Niepodległa 1918” organizowaną przez Muzeum Narodowe w Warszawie.
22.06.2018

IKEA pomogła umeblować 11 mieszkań dla młodzieży z domów dziecka

Fundacja Pomocy Dzieciom „Tak Po Prostu” z Poznania zainicjowała projekt mający na celu wsparcie pełnoletnich wychowanków domów dziecka w ich starcie w dorosłe życie. Do współpracy zaprosiła instytucje publiczne i firmy. 11 czerwca 2018 r. w Strzałkowie w Wielkopolsce odbyło się uroczyste podsumowanie inicjatywy, której partnerem jest m.in. IKEA.
22.06.2018

Pierwszy miejski Hackathon programistyczny z ekspertami Grupy VIVE

Kieleccy entuzjaści kodowania i tworzenia aplikacji mobilnych oraz webowych spotkali się na pierwszym miejskim Hackathonie w dniach 15 – 16 czerwca w Targach Kielce. Partnerem głównym wydarzenia była Grupa VIVE – jeden z największych pracodawców w regionie.