Aktualności

31.10.2018

AMICA partnerem projektu „Zaprojektowane po ludzku”

Firma Amica - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została partnerem akcji „ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU”. Wspólnie z wydawnictwem AGORA będzie promować i nagradzać tych, którzy projektując na podstawie wiedzy o człowieku, uwzględniają jego zachowanie oraz rzeczywiste potrzeby. Konkurs kierowany jest do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy DOM. Meble, sprzęty, usługi i wiele innych przedmiotów, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Nagrodzeni zostaną projektanci, którzy nie tylko biorą pod uwagę trendy społeczne i technologiczne, ale też ci, którzy rozwiązują konkretny problem czy zaspokajają nowoodkrytą potrzebę użytkowników. Zgłoszenia przyjmowane są od 13 października, zaś wyniki ogłoszone zostaną w marcu 2019 r.
31.10.2018

Program wspierania macierzyństwa TAURON w publikacji FOB

Autorski program wspierania macierzyństwa „Mama pracuje!”, realizowany przez TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Serwis oraz TAURON Dystrybucja Pomiary, znalazł się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Eksperci wybrali w niej siedemnaście projektów, odpowiadających siedemnastu wyzwaniom z Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.
31.10.2018

Henkel celuje w 100% opakowań przyjaznych środowisku do 2025 r

Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach i wypracowanym know-how w dziedzinie bardziej przyjaznych środowisku opakowań, firma Henkel postawiła przed sobą kolejny ambitny cel – do 2025 roku 100% opakowań produktów firmy ma być w pełni zdatnych do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania*. Henkel zadeklarował ponadto osiągnięcie do tego czasu jeszcze jednego wskaźnika ważnego dla gospodarki obiegu zamkniętego – firma chce, aby do 2025 roku plastikowe opakowania jej produktów, oferowanych na rynku europejskim, były wytwarzane aż w 35% z plastikowych odpadów. Henkel Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
31.10.2018

Do 2050 roku mniej niż 10% ziemskiego lądu będzie wolne od śladów ingerencji człowieka. Living Planet Report 2018 WWF

Gwałtowny proces zanikania środowiska przyrodniczego nie jest procesem naturalnym. Raport WWF ujawnia szokującą skalę wpływu człowieka na planetę. Głównymi przyczynami aktualnej utraty różnorodności biologicznej są: rabunkowa gospodarka oraz rolnictwo – obie związane z nieustannie rosnącą konsumpcją człowieka. Nadmierna  eksploatacja Ziemi prowadzona przez ludzi poważnie osłabia zdolność przyrody do podtrzymywania życia, funkcjonowania społeczeństw i gospodarek. W skali światowej przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte około 125 bilionów dolarów rocznie. Wskaźnik Living Planet pokazuje, że liczebność populacji kręgowców spadła aż o 60% w ciągu ostatnich 40 lat. Jeśli podtrzymamy aktualną tendencję to do 2050 roku mniej niż 10% lądu pozostanie wolne od śladów ingerencji człowieka. Biorąc pod uwagę wzajemne zależności pomiędzy zdrowiem a przyrodą, dobrobytem ludzi oraz przyszłością naszej planety, WWF wzywa międzynarodową społeczność do zjednoczenia się w celu zawarcia globalnej umowy na rzecz przyrody oraz ludzi, aby odwrócić tendencję zaniku różnorodności biologicznej.
29.10.2018

Festiwal Design Thinking Week 2018

W dniach 12-18.11.2018 odbędzie się czwarta edycja Design Thinking Week.  To festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników. Patronem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
26.10.2018

Działania Fundacji Leroy Merlin zostały docenione w konkursie Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Wolontariat.

Uroczysta Gala wręczenia nagród Pracodawca Godny Zaufania odbyła się 24 października br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Nagrodę w imieniu Leroy Merlin, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odebrała Sylwia Pawska, Prezes Fundacji Leroy Merlin Polska.
26.10.2018

Ponad 600 tysięcy złotych w kilka miesięcy – Fundacja LPP wspiera potrzebujących

Działania realizowane przez Fundację LPP, powołaną przez firmę odzieżową z Gdańska - LPP, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, docierają do szerokiej grupy potrzebujących. Tylko w tym roku Fundacja przekazała już ponad 600 tysięcy złotych na wsparcie kilkudziesięciu organizacji pozarządowych na Pomorzu i w Małopolsce oraz realizację inicjatyw organizowanych przez pracowników LPP.
26.10.2018

Polskie firmy wyróżnione przez Carrefour za odpowiedzialne i innowacyjne podejście do biznesu

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ogłosił najlepsze projekty 8. edycji kampanii Autodiagnostyk dla dostawców marki własnej. Laureatów konkursu, który w tym roku przebiegał pod hasłem„Wyzwanie dla dostawców w zakresie innowacyjności”, ogłoszono 25 października, podczas Spotkania Dostawców Marki Własnej. Nagrodzeni dostawcy stawiają na wykorzystanie odpadów w obiegu zamkniętym i zdrowe odżywianie.
26.10.2018

Aflofarm z nagrodą dla firmy odpowiedzialnej społecznie

Firma Aflofarm Farmacja Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została wyróżniona nagrodą specjalną dla firmy odpowiedzialnej społecznie przez miesięcznik "Forbes". Doceniono działania Aflofarmu w zakresie ogólnopolskiej promocji zdrowego trybu życia oraz lokalnych działań o charakterze dobroczynnym, które realizowane są na terenie województwa łódzkiego.
26.10.2018

TAURON i Ericsson wdrożą Internet Rzeczy we Wrocławiu

Usługi na potrzeby inteligentnego miasta z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez TAURON Polska Energia, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Ericsson we Wrocławiu.  Wdrożenie tego typu rozwiązań będzie pierwszym w Polsce przedsięwzięciem, które wykorzystuje Internet Rzeczy na skalę kilkusettysięcznego miasta.
26.10.2018

Podsumowanie webinaru „Rekrutacja, zatrudnienie i adaptacja cudzoziemców. Od działań HR do działań CSR”

W ramach działań programu Karta Różnorodności 25 października Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizowało webinar "Rekrutacja, zatrudnienie i adaptacja cudzoziemców. Od działań HR do działań CSR".
25.10.2018

Rusza rejestracja na hackathon GUS „Koduj SDG”

Od 9 do 10 listopada 2018 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego, przy al. Niepodległości 208 w Warszawie, zostanie zorganizowany hackathon SDG trwający nieprzerwanie przez 27 godzin. Pula nagród wynosi 30 tys. zł. Internetowa rejestracja na konkurs potrwa do 6 listopada. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym hackathonu.
25.10.2018

O aktywności społecznej kobiet podczas konferencji 19 listopada. Zaproszenie na panel dyskusyjny „Kobiety w życiu publicznym”

19 listopada w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie odbędzie się konferencja „100 lat praw wyborczych...
25.10.2018

Sklepy i organizacje charytatywne razem dla niemarnowania – Tesco uruchamia FoodCloud

Tesco Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wprowadza aplikację FoodCloud, która monitoruje i ułatwia zarządzanie procesem przekazywania nadwyżek żywności. Firma tym samym kontynuuje swoje działania mające na celu zmniejszanie skali marnowania. Wcześniej, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i Europie Środkowej, Tesco udostępniło dane dotyczące marnowania żywności w swoich sklepach i dystrybucji.
25.10.2018

Beton walczy ze smogiem. Powstał zielony punkt na mapie Warszawy

W Warszawie powstał betonowy chodnik, który czyści powietrze ze spalin samochodowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszkanki betonu, która rozkłada szkodliwe cząstki NOx na neutralne związki azotu. Projekt był testowany przez 9 miesięcy w warunkach laboratoryjnych i miejskich, przy różnym natężeniu ruchu samochodowego. To pierwsze wielkopowierzchniowe wykorzystanie betonu czyszczącego powietrze w projekcie komercyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerami projektu są Skanska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu – inwestor i generalny wykonawca Generation Park oraz firma Górażdże Cement S.A – producent betonu.