Aktualności

5 lipca 2019

Wystartowała 6. edycja konkursu LafargeHolcim Awards

Od Partnerów

4 czerwca rozpoczęła się 6. edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego LafargeHolcim Awards. Do 25 lutego 2020 r. swoje projekty łączące zrównoważone rozwiązania z dążeniem do architektonicznej doskonałości mogą zgłaszać profesjonaliści oraz studenci i absolwenci. Zawalczą oni o nagrody o łącznej wartości 2 milionów dolarów.

5 lipca 2019

Zgłoś swoją firmę do pierwszego w Polsce Diversity & Inclusion Rating!

Aktualności FOB,

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce, we współpracy z zespołem Sustainability Consulting Deloitte Polska przygotowało usługę pozwalającą na mierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze Diversity&Inclusion. Podstawą do stworzenia narzędzia były doświadczenia i metodyki polskie i międzynarodowe. Na zgłoszenia firm do Diversity&Inclusion Rating czekamy do 31 lipca.

5 lipca 2019

Tackling the gender pay gap: not without a better work-life balance

CSR na świecie

Raport został stworzony przez The European Institute for Gender Equality (EIGE). Publikacja zawiera przegląd różnic wynagrodzeń ze względu na płeć w całej UE. W raporcie podkreślono, że jednym ze skutków luki płacowej są także różnice w wysokości emerytur kobiet i mężczyzn.

4 lipca 2019

Veolia edukuje ekologicznie poprzez grywalizację

Od Partnerów

Pierwszy tydzień lipca został tygodniem gry o zielone miasta dla Fundacji Veolia, za pomocą której firma edukowała pracowników urzędów miast na rzecz konfrontacji skutkom zmiany klimatu. 

4 lipca 2019

Polpharma z tytułem Firmy Wysokiej Reputacji

Od Partnerów

Polpharma zdobyła tytuł Firmy Wysokiej Reputacji w badaniu Premium Brand 2019, które już od 14 lat mierzy poziom reputacji marek i firm w oparciu o opinie ponad 10 000 respondentów. Nagrodę firmą zdobyła również dzięki aktywnej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

4 lipca 2019

Enea rozszerza wsparcie sportu dzieci i młodzieży

Od Partnerów

Enea została sponsorem tytularnym międzynarodowego turnieju młodzieżowego w Europie, organizowanego przez Lecha Poznań. Na zawody Enea Lech Cup do Poznania przyjadą najlepsze zespoły czołowych europejskich akademii piłkarskich. Projekt dołącza do licznych inicjatyw Enei Akademii Sportu, które wspierają aktywność dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalne na terenie działania Grupy Enea.

4 lipca 2019

BGK poprawia dostępność do budynków dla osób z ograniczoną mobilnością

Od Partnerów

Rusza pilotażowy program na poprawę dostępności budynków dla seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Minister Inwestycji i Rozwoju oraz prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowę, na podstawie której BGK uruchomi program nisko oprocentowanych pożyczek. Pieniądze będą przeznaczone na likwidację barier architektonicznych i poprawę dostępności budynków dla osób ze szczególnymi potrzebami.

4 lipca 2019

Samochodowe kino letnie w centrach handlowych Carrefour przez całe wakacje

Od Partnerów

Piątego lipca rozpoczyna się cykl bezpłatnych seansów filmowych na parkingach centrów handlowych należących do Carrefour Polska. Wakacyjna atrakcja będzie dostępna dla klientów z Grudziądza, Zamościa, Rybnika, Olsztyna i Szczecina. 

4 lipca 2019

Czy boimy się robotyzacji? Znamy wyniki ogólnopolskiego raportu TOP CDR – Digitally Responsible Company

CSR w Polsce

Badanie TOP CDR – Digitally Responsible Company zostało przeprowadzone w dniach 28.05-03.06.2019 przez agencję SW Research. W ramach badania przeprowadzono 1010 ankiet z osobami pracującymi w firmach powyżej 50 pracowników. Celem akcji było badanie opinii publicznej na temat popularyzacji robotów i wprowadzenie ich w sektory biznesowe.

4 lipca 2019

Znamy laureatów I rundy programu PGNiG Poland Prize

Od Partnerów

Rozstrzygnięta została pierwsza runda akceleracyjna, koordynowanego przed Fundację Startup Hub Poland i wspieranego przez PGNiG, rządowego programu dla startupów – Poland Prize. Zwycięzcą został Spottitt, firma pochodząca z Wielkiej Brytanii i tworząca system analizujący zdjęcia satelitarne ziemi do optymalnego pozycjonowania, m.in. elektrowni czerpiących energię z odnawialnych źródeł energii.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc