Aktualności

02.02.2018

1000 szkół i 170 gmin w kampanii „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci

Kampania „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Najwięcej uczestników zgłosiło się do programu na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu – czyli w regionach, gdzie problem z  jakością powietrza jest największy. Fundacja powstała z inicjatywy PGNiG, partnera strategicznego forum Odpowiedzialnego Biznesu.
02.02.2018

Bank BGŻ BNP Paribas po raz kolejny w gronie nagrodzonych pracodawców

Bank BGŻ BNP Paribas,  po raz kolejny uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną. Wyróżnienie jest potwierdzeniem działania Banku jako pracodawcy, który w zmieniającym się świecie wykorzystuje systematycznie zebraną wiedzę do rozwoju obszarów wymagających ciągłego doskonalenia.
02.02.2018

Zaprezentuj dobre praktyki na Targach odpowiedzialnego biznesu

Firmy oraz organizacje prowadzące inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju lub oferujące swoje usługi w tym obszarze, mogą zaprezentować działania na 7. Targach CSR. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 12 kwietnia 2018 roku. Organizatorem Targów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
02.02.2018

Provident Polska po raz szósty z tytułem Top Employer

Provident Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firma zatrudniająca blisko 2000 pracowników, znalazła się w...
01.02.2018

Dzień bez oleju palmowego

1 lutego to Dzień Bez Oleju Palmowego. Niekontrolowana wycinka lasów tropikalnych pod uprawę palmy olejowej to droga do ekologicznej katastrofy. Orangutany mogą wyginąć już w najbliższej dekadzie - ostrzega organizacja WWF.
01.02.2018

Sto Pracowni Orange na stulecie niepodległości

Fundacja Orange, której Fundatorem jest partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu otworzyła setną pracownię komputerową. Multimedialne świetlice, wyposażone w sprzęt i internet, dają mieszkańcom małych miejscowości lepszy dostęp do nowoczesnych technologii i zasobów sieci, wzmacniają ich cyfrowe umiejętności, integrują lokalne społeczności i zachęcają do wspólnych działań. 
01.02.2018

Sztuka na szlachetne cele

W Krakowie oraz online w wyniku współpracy Stowarzyszenia Wiosna, Muzeum narodowego w Krakowie, Fundacji Lotto oraz Allegro trwa wystawa oraz licytacja obrazów młodych polskich twórców na cele Szlachetnej paczki, kampanii skierowanej na pomoc najbardziej potrzebującym. Fundacja Lotto, powstała z inicjatywy Totalizatora sportowego, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
30.01.2018

ERGO Hestia Pomorskim Pracodawcą Roku 2017

ERGO Hestia, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zwyciężyła w konkursie organizowanym przez organizację Pracodawcy Pomorza na najlepszego pracodawcę w regionie. Decyzja Kapituły Nagrody w kategorii duże przedsiębiorstwa była jednogłośna. 
30.01.2018

Za nami pierwsze spotkanie nowych Ambasadorów CSR

22 studentów i studentek z uczelni w całej Polsce weźmie udział w warsztatach i spotkaniach przybliżających im CSR od strony praktycznej i teoretycznej oraz zorganizuje własne wydarzenia promujące społeczną odpowiedzialność. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem była firma Orange Polska, poświęcone było tematowi zrównoważonego rozwoju.
30.01.2018

Znamy patronów Targów CSR

7. Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbędą się już a 2,5 miesiąca. Wydarzenie otrzymało patronaty honorowe: z największej europejskiej organizacji zajmującej się społeczną odpowiedzialnością biznesu - CSR Europe i Prezydent m. st. Warszawy, patronaty instytucjonalne i medialne.
29.01.2018

Nabór do 8. edycji programu „W drodze do pracy”

Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” inicjują 8. edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 140 kobiet, z których połowa podjęła pracę zawodową. W kolejnej odsłonie projektu w bezpłatnych warsztatach weźmie udział kolejnych 20 uczestniczek. Rekrutacja trwa do 3 marca.
29.01.2018

Konferencja „Contributing to sustainable development. CSR Trends IV”

Ruszyła rejestracja na międzynarodową konferencję naukową „Contributing to sustainable development. CSR Trends IV”, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie Łódzkim. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym konferencji.
29.01.2018

Ranking najbardziej „zrównoważonych” korporacji

Kanadyjski magazyn Corporate Knights ogłosił podczas Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos XIV doroczny ranking Global 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. 100 organizacji zostało wyłonionych z puli 5 994 spółek notowanych na giełdzie - każda z nich została oceniona na podstawie 17 wskaźników środowiskowych, społecznych i dotyczących zarządzania z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji. Firmy, które znalazły się w najlepszej setce Global 100 pochodzą z 22 krajów i obejmują wszystkie sektory gospodarki.
26.01.2018

Carrefour Polska Złotym Sponsorem III Narodowego Kongresu Żywieniowego Instytutu Żywności i Żywienia

Carrefour Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został sponsorem III Narodowego Kongresu Żywieniowego, organizowanego przez Instytut Żywności i Żywienia. Tegoroczna edycja, która odbędzie się 26 i 27 stycznia na Stadionie Narodowym w całości będzie poświęcona zagadnieniom dotyczącym odżywiania, a także aktywności fizycznej osób starszych. Zaangażowanie w wydarzenie to kolejny element realizowanej od 2014 roku kampanii „Z miłości do Zdrowia”.
25.01.2018

Wciąż wyrzucamy zbyt dużo jedzenia

Ponad 30% Polaków wyrzuca żywność co najmniej raz na tydzień, a ponad 10%, czyli nawet 4 milionom osób zdarza się to codziennie – wynika z badań zleconych przez Tesco Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W podziale na kategorie wiekowe najmniej korzystnie wypadaj ludzie młodzi. Dobrą wiadomością jest fakt, iż 9 na 10 osób chce zmienić swoje negatywne przyzwyczajenia.