Aktualności

01.12.2017

Bank BGŻ BNP Paribas przyjazny dla małych i średnich przedsiębiorców

W tegorocznej XVIII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” BGŻ BNP Paribas otrzymał Nagrodę Główną i Złotą Statuetkę w kategorii „Bank uniwersalny” oraz tytuł „Bankowy Lider Jakości 2017”. Bank został nagrodzony również Diamentową Statuetką za zdobycie Godła Promocyjnego w dziesięciu kolejnych edycjach.
01.12.2017

Natalia Partyka i sieć Biedronka po raz trzeci wspierają młodych sportowców

Fundusz Natalii Partyki ponownie przyznał stypendia młodym wyjątkowym sportowcom w ramach III edycji konkursu stypendialnego. Dzięki wsparciu finansowemu sieci sklepów Biedronka dziesięć osób otrzyma po 10 tysięcy złotych rocznie.
30.11.2017

„Dalekowzroczne myślenie o przyszłości” – wywiad z Dominiką Bettman w Rzeczpospolitej

W wydaniu specjalnym dziennika Rzeczpospolita, poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego, ukazał się wywiad z Dominiką Bettman,...
30.11.2017

Gospodarka o obiegu zamkniętym w Polsce – wydanie specjalne dziennika „Rzeczpospolita”

30 listopada w dzienniku "Rzeczpospolita" ukazało się wydanie specjalne poświęcone gospodarce obiegu zamkniętego. Materiały na ten temat dostępne są również w serwisie rp.pl/GOZ. Inicjatywie patronuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
29.11.2017

„Ubrania od serca” – wspólny program marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom

Marka Vizir, firmy Procter&Gamble, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom...
29.11.2017

Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach Carrefour

Carrefour Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączy do Świątecznej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W weekend 1 - 3 grudnia, w sklepach sieci pojawią się wolontariusze zbierający żywność dla potrzebujących.
28.11.2017

„Polski CSR w praktyce”

W "Gazecie Wyborczej Trójmiasto" ukazał się materiał poświęcony społecznej odpowiedzialności biznesu. Eksperckiego komentarza do publikacji udzieliła Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
27.11.2017

Odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Do 17 stycznia firmy mogą zgłaszać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR w Polsce - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
24.11.2017

12. Cel Zrównoważonego Rozwoju na Black Friday

Od paru lat w Polsce istnieje nowa tradycja listopadowych wyprzedaży, tak zwany „Black Friday”.  Moda...
24.11.2017

Narzędzie dla organizacji, które chcą stać się liderem w realizacji SDGs

United Nations Global Compact wydał „The Blueprint for Business Leadership on the SDGs”, zestaw zasad i podpowiedzi dla biznesu, dzięki którym można stać się liderem w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Publikacja ma na celu zainspirowanie wszystkich przedsiębiorstw - niezależnie od wielkości, sektora czy obszaru geograficznego - do podjęcia działań wspierających osiągnięcie SDGs.
24.11.2017

Działania charytatywne firm według pracowników

Zdaniem pracowników, aż 45% firm w których pracują angażuje się w akcje charytatywne, a zdecydowana większość z nich zaprasza zatrudnionych do udziału w tego rodzaju projektach.
23.11.2017

Szlachetna Paczka i Kompania Piwowarska mądrze pomagają

„Lubię ludzi” – po raz drugi powiedzieli wolontariusze Kompanii Piwowarskiej, włączając się w tegoroczną edycję programu Stowarzyszenia WIOSNA. 1200 wolontariuszy z 60 zespołów w KP ma zamiar odmienić los potrzebujących rodzin. „Szlachetna Paczka to mądre pomaganie, które wciąga” - twierdzą.
23.11.2017

Kompania Piwowarska z tytułem Top Pracodawca w Polsce

Kompania Piwowarska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako jedyna firma z branży spożywczej została uhonorowana tytułem Top Pracodawca w Polsce 2017 w konkursie organizowanym przez Grupę PTWP, wydawcę portalu PulsHR.pl. To wyraz uznania nie tylko dla jej innowacyjności i wkładu w rynek pracy, ale także działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
23.11.2017

Czy tzw. opłata recyklingowa zwiększy poziom recyklingu?

Nowelizacja ustawy o opakowaniach sprawi, że torby foliowe będą płatne. Od 1 stycznia 2018 roku...
23.11.2017

IKEA przyzna granty organizacjom pomagającym dzieciom i młodzieży w Polsce

Nowy konkurs grantowy IKEA w Polsce, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest pomoc dzieciom w zagrożonych wykluczeniem społecznościach na całym świecie. Adresatami konkursu są organizacje pozarządowe i inne podmioty, które na co dzień realizują działania mające na celu wsparcie rozwoju emocjonalnego, intelektualnego oraz aktywności dzieci i młodzieży w Polsce. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 15 grudnia 2017 roku.