Aktualności

27 lipca 2020

Granty od Fundacji ORLEN na profilaktykę zdrowotną

Od Partnerów

Fundacja ORLEN konsekwentnie angażuje się w inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. W ramach nowego programu grantowego „Zdrowie dla Płocka” przeznaczy 300 tys. zł m.in. na organizację szkoleń, warsztatów i wykładów dotyczących zapobiegania zachorowaniom. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać do 7 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN.

27 lipca 2020

Prąd z elektrowni wodnych TAURONA płynie do Santander Bank Polska

Od Partnerów

Santander Bank Polska kupił zieloną energię od TAURONA. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100 procentach w elektrowniach wodnych TAURONA. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

27 lipca 2020

PKN ORLEN zakończył badania środowiskowe dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Od Partnerów

Po 17 miesiącach kompleksowych badań, realizowanych przez zespół ponad 50 ekspertów, PKN ORLEN złożył raport środowiskowy dla morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do pozyskania pozwolenia na budowę oraz umożliwia uszczegółowienie harmonogramu i warunków technicznych inwestycji.

27 lipca 2020

The Responsible Business Forum in Poland joins the international “Upskill 4 Future” project

Aktualności FOB, CSR na świecie

Polish employers must swiftly adapt to a new reality by supporting vulnerable workers with upskilling pathways. This is the aim of the new project entitled “Upskill 4 Future”, coordinated by CSR Europe with the support of J.P. Morgan in four EU Member States. In Poland, it is being implemented by the Responsible Business Forum.

27 lipca 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu partnerem międzynarodowego projektu “Upskill 4 Future”

Aktualności FOB, CSR na świecie

Polscy pracodawcy muszą szybko przygotować się do nowej rzeczywistości, skutecznie i szybko podnosząc kwalifikacje swoich pracownic i pracowników. To właśnie jest celem nowego projektu “Upskill 4 Future”, koordynowanego przez CSR Europe, przy wsparciu J.P. Morgan, w czterech krajach UE, a w Polsce realizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

27 lipca 2020

Co o pomaganiu pokazał nam COVID-19, a co zostanie z nami po pandemii?

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W trakcie pandemii COVID-19 blisko 60% Polaków zaangażowało się w pomoc osobom potrzebującym wsparcia. Badanie Orange Polska pokazuje, że najczęściej przekazywaliśmy środki materialne, w tym finansowe, a prawie 41% z nas aktywnie wzięło udział w akcjach pomocowych, ofiarując swój czas i umiejętności innym, na przykład szyjąc maseczki, robiąc zakupy i gotując posiłki seniorom. Ponad połowa badanych uświadomiła sobie, że tylko wzajemnie sobie pomagając, możemy łatwiej żyć.

24 lipca 2020

Roślinny burger od Nestlé już dostępny w Polsce

Od Partnerów

Sensational Burger marki Garden Gourmet to pierwszy roślinny burger od Nestlé na polskim rynku. Od 28 lipca będą mogli go spróbować klienci sieci „7th Street – Bar & Grill” oraz „Meet & Fit – Slow Food”.

23 lipca 2020

W #OdPOWIEDZialnie ERGO Hestia o zarządzaniu środowiskiem

Aktualności FOB, Od Partnerów

19. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony tematowi prewencji katastrof ekologicznych oraz zarządzaniu środowiskiem. O tym, jak firmy mogą realizować taką działalność, opowiedzieli ekspertki i eksperci z ERGO Hestia.

23 lipca 2020

Ruszyła druga edycja programu PSE „WzMOCnij swoje otoczenie”

Od Partnerów

Ruszył nabór wniosków do II edycji inicjatywy społecznej „WzMOCnij swoje otoczenie”, która w tym roku – ze względu na pandemię koronawirusa – przyjęła formę całorocznego programu grantowego. Ze wsparcia skorzystać mogą wybrane gminy i ich jednostki organizacyjne, np. szkoły, przedszkola czy ośrodki pomocy społecznej, a także organizacje pozarządowe. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.wzmocnijswojeotoczenie.pl.

23 lipca 2020

ORLEN znacznie rozbuduje Płocki Rower Miejski

Od Partnerów

PKN ORLEN wyposaży Płocki Rower Miejski w dodatkowe 250 rowerów w 25 lokalizacjach. Oznacza to, że w obecnym sezonie użytkownicy jednośladów, w ramach systemu miejskiego, będą mieli do dyspozycji łącznie 500 rowerów na ponad 56 stacjach, zlokalizowanych zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc