Aktualności

29.03.2018

O praktykach zawodowych na Targach CSR – spotkanie EU Talent

Podczas 7. Targów CSR, które odbędą się 12 kwietnia na Stadionie PGE  Narodowym, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje z nimi współpracujące, będą miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu w ramach koordynowanego przez FOB, międzynarodowego programu EU Talent. Spotkanie odbędzie się w sali Paryż, w godzinach 15:00 - 17:00. 
28.03.2018

25 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

27 marca 2018 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił już po raz dziesiąty...
28.03.2018

ANG Spółdzielnia Super Etyczną Firmą 2017

W tym roku tytuł Etycznej Firmy przyznawany był już po raz czwarty. Konkurs organizowany przez Puls Biznesu i PwC przeznaczony jest dla tych przedsiębiorstw, które stosują najlepsze praktyki etyczne w budowaniu swojej organizacji. Szanują pracowników, klientów, kontrahentów, konkurencję, środowisko oraz społeczeństwo. Wśród laureatów tego wyróżnienia znalazła się ANG Spółdzielnia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.03.2018

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt wiele wiosennej energii oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, życzy Zarząd i Zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
27.03.2018

Kompania Piwowarska z tytułem Etyczna Firma 2017

Kompania Piwowarska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako jedyny przedstawiciel branży spożywczej została uhonorowana tytułem Etyczna Firma 2017 w konkursie organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Tym samym znalazła się w gronie 26 przedsiębiorstw, które – zdaniem organizatorów – w minionym roku w sposób najbardziej kompleksowy oraz systemowy prowadziły działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i system wartości.
27.03.2018

Program „Shaping Futures” szansą na zmianę perspektyw zawodowych dla młodych ludzi

Program „Shaping Futures”, firmy Henkel działa na rzecz młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, oferując im możliwość nauki zawodu fryzjera pod okiem najlepszych stylistów w branży. W roku 2018 mija 10 lat od zainicjowania projektu.
27.03.2018

Carrefour wsparł budowę jadłodajni dla bezdomnych

27. marca 2018 r. w Centrum Smaku Kariery przy al. Jerozolimskich 148 odbyła się doroczna...
27.03.2018

Podsumowanie 2017 roku i plany Carrefour Polska na 2018 rok

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu na dorocznej konferencji podsumował działania zrealizowane w 2017 roku i przedstawił plany na kolejne miesiące. W tym roku firma ma dwie główne ambicje: wzmocnić swoją pozycję lidera przemian technologicznych w handlu oraz rozpocząć transformację żywieniową w Polsce. Dużo miejsca poświęcono także działaniom z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
27.03.2018

Znamy program części konferencyjnej 7. Targów CSR

Targi CSR to nie tylko część wystawiennicza i prezentacje firm na stoiskach. Ważnym elementem Targów jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem  m.in. Roberta Korzeniowskiego (UNICEF), Andżeliki Możdżanowskiej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Ester Barrajon (CSR Europe).
27.03.2018

O biznesie społecznie odpowiedzialnym w Gazecie Wyborczej

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej opublikowano wywiad z Marzeną Strzelczak, dyrektorką generalną i członkinią zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowa dotyczy podstaw społecznej odpowiedzialności biznesu - od definicji Komisji Europejskiej, przez normę ISO 26000 po realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 
26.03.2018

Kwestia zdrowia konsumentów coraz ważniejsza dla producentów żywności i sieci handlowych

Od 1980 roku liczba osób zmagających się z otyłością podwoiła się, a jednocześnie wciąż dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia. Kwestia zdrowia, którego niezbędnym elementem jest odpowiednie odżywianie, staje się coraz ważniejsza dla producentów żywności i sieci handlowych. Najwięksi na świecie producenci i sieci handlowe skupione są w The Consumer Goods Forum, organizacji promującej działania prozdrowotne. Jak wynika z najnowszej edycji raportu „Health & Wellness Progress Report”, przygotowanego przez tę organizację przy współpracy z firmą doradczą Deloitte, w ubiegłym roku na świecie zmieniono skład 33,7 tys. produktów, tak aby miały bardziej pozytywny wpływ na zdrowie klientów. Deloitte Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
26.03.2018

FOB w grupie roboczej na rzecz integracji migrantów z polskim społeczeństwem

IOM Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji wraz z Business Center Club, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Global Compact Network Poland powołali grupę roboczą dla sektora biznesu w ramach Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji. Celem grupy jest współpraca, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie migracji pracowniczych oraz wspólne wypracowywanie rozwiązań w środowisku międzysektorowym.
22.03.2018

Rozstrzygnięto konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Wykorzystanie odpadów w postaci zużytej ziemi na produkt uboczny, edukacja ekologiczna jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy kompostomat jako samowystarczalne energetycznie urządzenie – to tylko niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej edycji  konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uroczyste wręczenie nagród w projekcie odbyło się 22 marca w Warszawie.
22.03.2018

Grupa ADAMED opublikowała Raport Społecznej Oodpowiedzialności

Grupa Adamed, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało raport społecznej odpowiedzialności .  W raporcie znalazło...
22.03.2018

5 prostych zasad jak oszczędzać wodę nie tylko w Światowy Dzień Wody

Woda zajmuje ponad 70% powierzchni naszej planety. Jest źródłem życia i składnikiem wszystkich żywych organizmów. Mimo, że jej brak może wydawać się odległy, okazuje się, że ta wizja jest coraz bardziej realna. W ciągu ostatnich 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca spadła aż o 26%. Z okazji Światowego Dnia Wody Nestle Polska, partner FOB, przypomina że każdy z nas, każdego dnia, może pomóc zatroszczyć się o jej zasoby.