Aktualności

12.01.2018

Coraz atrakcyjniejsza Karta Dużej Rodziny

Od 2018 roku z Karty Dużej Rodziny można z niej korzystać w formie aplikacji na...
12.01.2018

Z Kartą Dużej Rodziny na PKN ORLEN

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaoferuje rabaty na paliwa i inne usługi dla wszystkich użytkowników Karty Dużej Rodziny. Kontynuacja wsparcia dla programu z jeszcze większymi benefitami to kolejny przejaw zaangażowania PKN ORLEN w projekty o wymiarze prospołecznym. 
12.01.2018

Jaki był rok 2017 w polskim CSR?

Już 12 kwietnia odbędzie się premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Jak co roku, planujemy w nim publikację artykułu, w którym podkreślimy kluczowe wydarzenia, inicjatywy i zjawiska w Polsce z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu - #CSRwPL2017. Na Państwa propozycje czekamy do 22 stycznia.
12.01.2018

„Prawa człowieka w łańcuchu dostaw” – za nami pierwsze spotkanie Programu Partnerstwa w 2018 roku

11 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Warsztat, zorganizowany w siedzibie Grupy Polpharma poświęcony był przede wszystkim wprowadzaniu zagadnienia praw człowieka w łańcuch dostaw w organizacji. Spotkanie poprowadziły ekspertki: Beata Faracik, współzałożycielka i prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Jacqueline Kacprzak, Koordynator Zespołu ds. CSR i Kontaktów z Interesariuszami w Ministerstwie Rozwoju. 
12.01.2018

XXI edycja konkursu „Dobroczyńca Roku”

Wystartowała dwudziesta pierwsza edycja konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 3 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 5 lutego 2018 roku
11.01.2018

„Pióro odpowiedzialności” czeka na autorów najlepszych tekstów o CSR

Dziennikarze i eksperci, którzy w 2017 roku publikowali artykuły na temat społecznej odpowiedzialności biznesu/zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić je do, ruszającego właśnie, konkursu „Pióro odpowiedzialności”. Nabór tekstów trwa do końca lutego i odbywa się przez formularz: http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.
11.01.2018

Rozwój technologii a przejrzystość biznesu

Od przedstawicieli branży finansowej oczekiwane są kompetencje moralne – uczciwość, etyka i dbanie o dobro wspólne. Jednocześnie większość osób ocenia, że instytucje finansowe działają przede wszystkim na swoją korzyść. To może zmienić rozwój sztucznej inteligencji jako jednej z przełomowych technologii. Z jednej strony daje ona więcej możliwości biznesowych firmom, niekoniecznie moralnych, ale z drugiej strony sprawi, że prowadzenie interesów stanie się bardziej transparentne – ocenia prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH w Warszawie.
10.01.2018

Sygnatariusze wspierający Kartę Różnorodności w 2018 roku

Od początku stycznia 10 firm sygnatariuszy Karty i 26 partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu może posługiwać się tytułem Sygnatariusz Wspierający Kartę Różnorodności 2018. Dzięki zaangażowaniu tych 36 organizacji możliwy jest dalszy intensywny rozwój programu Karta Różnorodności i upowszechnianie idei zarządzania różnorodnością w miejscu w pracy w Polsce. Tytuł przyznawany jest na rok. 
10.01.2018

Opłata recyklingowa za torby foliowe – pytania i odpowiedzi od Ministerstwa Środowiska

Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie mogą być już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Zostały one objęte tzw. opłatą recyklingową, która będzie doliczana do obowiązującej ceny takiej torby lub będzie jej podstawową opłatą. Bardzo łatwo można jej uniknąć, wybierając torbę wielokrotnego użytku. Ministerstwo Środowisko zebrało w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat zmian wraz z odpowiedziami na nie.
10.01.2018

Rozstrzygnięto konkurs dla szkół „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”

Popularyzacja wiedzy na temat różnorodności biologicznej w miastach i promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie - takie były główne cele, rozstrzygniętego w grudniu, konkursu „Młodzi Obserwatorzy Przyrody - chrońmy razem bioróżnorodność”, organizowanego wspólnie przez Fundację Veolia Polska, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum UNEP/GRID Warszawa. 
10.01.2018

Na redukcji emisji CO2 skorzysta środowisko i biznes

Ograniczenie nadmiernej emisji dwutlenku węgla, to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także możliwe korzyści dla przedsiębiorców. Gospodarka Obiegu Zamkniętego jest koncepcją, która dostarcza wiele rozwiązań, zmniejszających ilość wydzielanego dwutlenku węgla, pomagając przedsiębiorcom. Artykuł przygotowany został przez Stena Recycling, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.01.2018

IKEA wspiera krakowskie instytucje pomocy społecznej

Do 15 krakowskich jednostek pomocy społecznej trafiło ponad 40 sof i foteli IKEA, które stanowiły wyposażenie Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas Open Eyes Economy Summit 2017. Jednym z wielu tematów konferencji była społeczna odpowiedzialność biznesu, a gest IKEA jest doskonałym przykładem takiej działalności.
10.01.2018

Wyprawa na K2 ze wsparciem grupy LOTOS

29 grudnia 2017 rusza Zimowa Narodowa Wyprawa „K2 dla Polaków” pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Jej celem jest pierwsze w historii świata zimowe wejście na szczyt K2, znajdujący się 8 611m n.p.m. w paśmie górskim Karakorum, w Pakistanie. Sponsorem generalnym wyprawy jest LOTOS, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego biznesu.
09.01.2018

Mapa dobrych praktyk wspierających realizację SDGs

W oparciu o działania CSR zgłoszone do ubiegłorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” (za rok 2016) Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało Infografikę– Mapę DOBRYCH PRAKTYK WSPIERAJĄCYCH REALIZACJĘ CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Mapa Zawiera 17 SDGs, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB, które zakwalifikowane zostały do poprzedniej edycji raportu wraz z celem, którego realizację wspierają.
09.01.2018

Nabór dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu przedłużony do 17 stycznia

Do 17 stycznia Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało się przedłużyć nabór dobrych praktyk biznesu z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju do największego przeglądu CSR w Polsce – Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Rejestracja działań jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.