Aktualności

07.06.2018

Łowcy talentów z PZPN i Biedronki poszukują młodych piłkarzy

9 – 11 czerwca w 29 lokalizacjach w całej Polsce odbędzie się rekrutacja do bezpłatnych szkółek piłkarskich. W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział ponad 5500 dziewcząt i chłopców. „Dni Talentu” odbywają się w ramach Akademii Młodych Orłów - organizowanej przez PZPN we współpracy z siecią sklepów Biedronka należącej do Jeronimo Martins, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.06.2018

Droga firm do gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)

Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ), czy też gospodarka cyrkularna to temat, o którym coraz więcej się mówi. Instytut Innowacyjna Gospodarka przygotował raport „W kierunku gospodarki cyrkularnej – rekomendacje rozwoju i implementacji praktycznych rozwiązań dla biznesu”, który pokazuje konkretne rozwiązania przybliżające osiągnięcie tego celu. Podczas debaty towarzyszącej publikacji raportu, Paweł Herman ze Stena Recycling zaprezentował, w jaki sposób optymalizacja obiegu odpadów może przekonać biznes do Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Stana Recycling jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.06.2018

Znamy laureatów 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR

6 czerwca w Warszawie odbył się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. Pięć finalistek, wyłonionych na podstawie etapu online oraz etapu regionalnego, przedstawiło prezentacje na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. Konkurs odbywa się w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.06.2018

Dzień bioróżnorodności i sportu z Cemex Polska

CEMEX Polska (partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Gmina Rędziny, Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych Przytulia oraz Akademia imienia Jana Długosza w Częstochowie zapraszają 10 czerwca (niedziela) na „Dzień Bioróżnorodności i Sportu” do Kamieniołomu Lipówka w Rudnikach.
06.06.2018

Patronat nad 12. edycją Konkursu Raporty Społeczne

W drugiej połowie czerwca rozpocznie się nabór do 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne. Swoje zaangażowanie w działanie potwierdziło Ministerstwo Finansów, obejmując konkurs po raz kolejny patronatem honorowym.
06.06.2018

Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030

7 czerwca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zainauguruje platformę współpracy pn. "Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030". Wydarzenie będzie okazją do przedstawienia polskiego raportu na temat realizacji celów Agendy 2030, który w lipcu br. będzie zaprezentowany na forum ONZ. Odbędzie się również debata na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju  z udziałem przedstawicieli wybranych resortów.
06.06.2018

PZU Marką Godną Zaufania 2018

Tytuł Marka Godna Zaufania trafił do PZU, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Redakcja miesięcznika „My Company Polska” poprosiła przedsiębiorców o wskazanie produktów i usług, do których mają szczególne zaufanie. Liderem w branży ubezpieczeniowej okazał się PZU zdobywając 48 proc. wszystkich głosów oddanych na ubezpieczycieli.
05.06.2018

Coca-Cola wspiera walkę z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi

5 czerwca 2018 – Przeciwdziałanie zanieczyszczeniu plastikiem jest głównym celem startującej właśnie kampanii „Zielona wstążka...
05.06.2018

„Zielona Wstążka #DlaPlanety” i Nestlé działają razem

Nestlé, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przystąpiło do projektu „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Inicjatywa ma na celu uświadomienie jak niewielkie zmiany w nawykach, takie jak segregowanie odpadów czy recykling butelek PET może pomóc w narastającym problemie zanieczyszczenia plastikiem.
05.06.2018

Światowy Dzień Środowiska w działaniach biznesu

5 czerwca przypada Światowy Dzień Środowiska, który na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Data ta ma przypominać główne hasła konferencji, podczas której po raz pierwszy temat ochrony środowiska naturalnego został wskazany jako kluczowy w działaniach państw. Także biznes, w ramach swojej odpowiedzialności społecznej, włącza się do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, poprzez zmianę w strategii działania, nowe, przyjazne środowisku technologie czy edukację konsumentów.
05.06.2018

Niech żyje zrównoważony dom – praktyczne wskazówki od IKEA dla każdego

Prawie 2/3 Polaków martwi się zachodzącymi na świecie zmianami klimatycznymi i jest gotowa coś w tej sprawie zrobić, jak wynika z badania Globescan dla IKEA. Z okazji przypadającego 5 czerwca Światowego Dnia Środowiska, IKEA, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentuje przewodnik „IKEA. Dla Ciebie, dla domu, dla planety – Niech żyje zrównoważony dom!” pełen praktycznych wskazówek, jak żyć w bardziej świadomy, ekologiczny sposób, dbając przy tym o zdrowie i zasobność portfela. Przewodnik został stworzony przez samych pracowników firmy, którzy przez ponad rok dokonywali zmian w swoich domach pod okiem specjalistów.
04.06.2018

Carrefour włącza się w obchody Światowego Dnia Środowiska

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, włączył się w Kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Środowiska. W ramach ekologicznego zobowiązania sieć ogłosiła, że Grupa Carrefour do 2022 roku zredukuje masę opakowań marki własnej o 5% w stosunku do 2017 r.
04.06.2018

Jak daleko jesteśmy na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Patroni i Partnerzy Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego...
30.05.2018

Nestlé na pierwszej pozycji w Global Access to Nutrition Index

Fundacja Access to Nutrition opublikowała Global Access to Nutrition Index, który ocenia wkład badanych firm...
30.05.2018

PZU zaprasza na Dzień Dziecka

W niedzielę 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka otworzą się ogrody Kancelarii Premiera. Tego dnia odbędzie się piknik otwarty piknik rodzinny, którego partnerem jest PZU - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.