Aktualności

3 lutego 2020

Znamy laureatów konkursu na zieloną transformację miast

Od Partnerów

Realizowany przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa program edukacyjny „Ciepło dla Miast”, przez ponad 3 miesiące umożliwiał mieszkańcom Poznania i Warszawy aktywne uczestnictwo w kształtowaniu swojego otoczenia oraz przedstawienie własnych pomysłów na zrównoważony rozwój ich miast. Program był również znakomitą…

31 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Castorama o wsparciu społeczności lokalnych

Aktualności FOB, Od Partnerów

W najbliższych odcinkach cyklu #OdPOWIEDZialnie eksperci firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu poruszą tematy społeczne oraz wskażą, jak podmioty biznesowe mogą odpowiadać na wyzwania stojące przed ich interesariuszami. W tym odcinku został poruszony temat wspierania społeczności lokalnych. 

31 stycznia 2020

Circular Transition Indicators Tool – narzędzie samooceny firm pod kątem GOZ

CSR na świecie

WBCSD (Światowa Rada Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju) przygotowała zestaw wskaźników oraz narzędzie online umożliwiające firmom dokonanie samooceny pod kątem wpływu na transformację gospodarki ku obiegowi zamkniętemu.

30 stycznia 2020

PGNiG i NFOŚiGW razem na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce

Od Partnerów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia programu „Czyste Powietrze”. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim usprawnienie procesu przyznawania dofinansowania na wymianę ogrzewania na gazowe, co przyczyni się do ograniczenia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z domów jednorodzinnych.

30 stycznia 2020

Zdrowie i jakość życia człowieka wśród priorytetów globalnej agendy. Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Aktualności FOB,

Zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu to wynikające z Agendy 2030 globalne zobowiązanie ujęte w trzecim z Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wśród realizowanych przez biznes inicjatyw, które wpisują się w realizację SDG 3, są między innymi działania związane z promowaniem zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, profilaktyką zdrowotną czy bezpieczeństwem na drodze.

29 stycznia 2020

Nowoczesne technologie mogą przyspieszyć postęp w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym o 22 proc.

Od Partnerów

Eksperci firmy doradczej Deloitte i Globalnej Inicjatywy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (GeSI) w raporcie „Digital with Purpose: Delivering a SMARTer2030”, zauważają, że na 103 ze 169 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) mają wpływ technologie cyfrowe. Z analizy wynika, że ich efektywne wykorzystanie przyspieszy postęp realizacji tych celów o 22 proc.

29 stycznia 2020

Milion masek dla Chin

Od Partnerów

W związku z pogarszającą się sytuacją w Chinach oraz rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem, firma LPP podjęła decyzję o wsparciu regionów dotkniętych epidemią. Obecnie intensywnie poszukuje producentów lub hurtowników, którzy mają możliwość dostarczenia brakujących masek.

28 stycznia 2020

Blisko 90 proc. kadry uważa, że skutki zmiany klimatu niekorzystnie wpłyną na działalność ich firm

Od Partnerów

Czwarta rewolucja przemysłowa sprawia, że liderzy, którzy dotąd uważali, że to zysk jest głównym celem organizacji zaczynają dostrzegać wagę społecznej odpowiedzialności biznesu. Według autorów trzeciej edycji raportu firmy doradczej Deloitte „Czwarta rewolucja przemysłowa: gotowi i odpowiedzialni” najlepiej w epoce 4.0 radzą sobie firmy, które mają ukierunkowaną, długoterminową i kompleksową strategię działania. Aż 69 proc. takich organizacji osiąga zysk, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na społeczeństwo. Podobne efekty ma jedynie 10 proc. firm, które funkcjonują bez takiej strategii.

27 stycznia 2020

Zrównoważona architektura przyszłością miast

Od Partnerów

Gwałtownie postępująca urbanizacja, również w Polsce i zmiany klimatu to największe wyzwania, z którymi muszą obecnie mierzyć się architekci i planiści przestrzenni. Według urbanisty prof. NYU Mitchella Joachima, żeby w pełni odpowiedzieć na te problemy, musimy połączyć zarówno ideę smart city, jak i zrównoważonej architektury. Fundacja LafargeHolcim for Sustainable Construction w tym roku ponownie nagrodzi architektów, którzy w swoich projektach kierują się nowoczesnym podejściem do zrównoważonego budownictwa. Zgłoszenia do 6. edycji można wysyłać do 25. lutego 2020 r.

24 stycznia 2020

Kolejna alternatywa dla plastiku w Carrefour – wielorazowe woreczki bawełniane

Od Partnerów

Carrefour, w ramach inicjatywy zakupy do własnych opakowań, wprowadza do sklepów alternatywę dla tzw. zrywek. W sklepach sieci w całym kraju pojawiły się wielorazowe woreczki na warzywa i owoce wykonane w 100% z bawełny.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc