Aktualności

03.07.2018

Enea przedstawia najnowszy raport zrównoważonego rozwoju Grupy

Grupa Enea opublikowała siódmy raport zrównoważonego rozwoju. Ponownie, jak w latach ubiegłych, w trosce o środowisko naturalne, jest dostępny jedynie w wersji elektronicznej. Dokument opisuje inicjatywy i działania podejmowane w roku 2017 oraz prezentuje wyniki społeczne, środowiskowe i ekonomiczne Grupy.
03.07.2018

FOB rekompensuje ślad węglowy Targów CSR

12 kwietnia na PGE Narodowym odbyły się  7. Targi CSR, czyli największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizując wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu starało się maksymalnie ograniczać koszty środowiskowe, a zgodnie z deklaracją rekompensuje wpływ na środowisko po jego zakończeniu. Za zbiór danych odpowiadała firma Diaphane Software. Za obliczenia śladu węglowego odpowiadała firma Bureau Veritas Polska.
02.07.2018

Wytyczne OECD dotyczące należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno – odzieżowym i obuwniczym

29 czerwca 2018 w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w ramach konferencji pt. „Odpowiedzialny biznes – odpowiedzialny rozwój. Należyta staranność w łańcuchach dostaw. Standardy i praktyka”, odbyła się premiera polskiego tłumaczenia "Wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno - odzieżowym i obuwniczym". Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem tłumaczenia.
02.07.2018

Bezpieczne wakacje z PZU

PZU, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rusza do nadmorskich i mazurskich kurortów z akcją promującą bezpieczeństwo podczas wakacji. Od soboty, siódmego lipca, przez siedem kolejnych weekendów na dzieci i rodziców będą czekały zajęcia sportowe, konkursy, spotkania z gwiazdami, koncerty, przedstawienia. Będzie też można zrobić sobie badania profilaktyczne i skorzystać z porad lekarzy. Firma prowadzi akcję wspólnie z Telewizją Polsat.
29.06.2018

Carrefour Polska wspiera dobre praktyki w łańcuchu dostaw sektora tekstylno-odzieżowego i obuwniczego

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako jedyna sieć wielkiej dystrybucji, przystąpił do partnerstwa na rzecz tłumaczenia na potrzeby polskiego rynku „Wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno-odzieżowym i obuwniczym”. Dokument, który w polskiej wersji językowej zaprezentowano 29 czerwca w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, podczas konferencji „Odpowiedzialny biznes -  Odpowiedzialny rozwój” ma pomóc polskim producentom być częścią odpowiedzialnego łańcucha dostaw.
29.06.2018

PKN ORLEN opublikował Raport Zintegrowany Grupy za 2017 rok

O najważniejszych aspektach działalności PKN ORLEN w 2017 r. można przeczytać w wersji online Raportu Zintegrowanego Spółki, dostępnej pod adresem: https://raportzintegrowany2017.orlen.pl/. W tej edycji Raportu zastosowano interaktywne narzędzia oraz infografiki, tabele czy wykresy, które ułatwiają użytkownikowi dostęp do poszukiwanych treści. PKN ORLEN jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
29.06.2018

Raport „EKOświadomość Polaków”

Recykling odzieży i tekstyliów: ponad połowa Polaków daje ubraniom drugie życie. Na znaczeniu przybierają także trendy z zakresu tzw. „odpowiedzialnej konsumpcji”. Jak na tle ogólnej świadomości ekologicznej plasuje się selekcja i przetwarzanie odzieży, zapytano w badaniu zainicjowanym przez VIVE Textile Recycling, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.06.2018

HBRP: Odpowiedzialność buduje markę pracodawcy

Na łamach Harvard Business Review Polska ukazał się raport pt. "Odpowiedzialność buduje markę pracodawcy", autorstwa red. Joanny Sochy, opatrzony z komentarzem eksperckim Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.06.2018

Amica i Zakład karny we Wronkach rozwija program „Praca dla więźniów”

Centralny Zarząd Służby Więziennej i Grupa Amica, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, chcą poszerzyć trwającą od dwóch lat współpracę mającą na względzie potrzebę readaptacji społecznej osób przebywających w Zakładzie Karnym we Wronkach. Zatrudnienie przy produkcji urządzeń dużego AGD już za rok znaleźć może docelowo do dwustu osób. 22 czerwca podpisy pod listem intencyjnym w tej sprawie złożyli przedstawiciele Skarbu Państwa, Grupy Amica oraz właściciela gruntu, na którym ma być wybudowana nowa hala produkcyjna. Obiekt zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
28.06.2018

Muzyczna inicjatywa Fundacji BGŻ BNP Paribas na warszawskiej Pradze

Koncertem w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia zakończyła się pierwsza, trzyletnia edycja projektu Dream Up, realizowanego przez Fundację BGŻ BNP Paribas i partnerów, skierowanego do podopiecznych ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze. BGŻ BNP Paribas jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
28.06.2018

ERGO Hestia liderem branży ubezpieczeniowej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Jakość i sposób zarządzania przez ERGO Hestię społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), inwestycje i działania na rzecz ochrony środowiska,...
28.06.2018

Nestlé dba o dobrostan kurcząt hodowlanych w Europie

Nestlé przyczyni się do poprawy dobrostanu kurcząt hodowanych na potrzeby produkcji żywności w swoich kluczowych markach w Europie. Decyzja ta wynika z deklaracji Nestlé w USA dotyczącej dobrostanu brojlerów oraz globalnego celu firmy, aby do 2025 roku wykorzystywać w produkcji tylko jaja pochodzące od kur z chowu bezklatkowego.  Nestlé Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
28.06.2018

Zespół do spraw Zrównoważonego Rozwoju i CSR zainaugurował działania

19 czerwca w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się pierwsze inauguracyjne posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Posiedzenie zostało zwołane na zaproszenie Ministra Inwestycji i Rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest jedną z organizacji członkowskich Zespołu.
28.06.2018

Rusza nabór najlepszych raportów społecznych

Po raz 12. firmy mogą wziąć udział w Konkursie Raporty Społeczne na najlepiej sporządzone publikacje prezentujące dane niefinansowe. Raporty i sprawozdania można zgłaszać do końca lipca przez stronę raportyspoleczne.pl.
28.06.2018

Zakończyła się 14. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Zjazd w siedzibie ERGO Hestia w Sopocie zakończył czternastą odsłonę Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja oparta była o cztery ścieżki edukacyjne, podczas których swoją wiedzę o CSR pogłębiało 20 Ambasadorów i Ambasadorek CSR z 14 uczelni z całej Polski. W ramach programu uczestnicy zrealizowali 43 projekty i dotarli do 2 240 bezpośrednich odbiorców.