Aktualności

05.01.2018

Trwają zgłoszenia do największego przeglądu działań CSR w Polsce

Jeszcze do 17 stycznia (zmiana terminu) trwa nabór zgłoszeń działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju firm z terenu całej Polski. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR (Corporate Social Responsibility) w naszym kraju - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
05.01.2018

ANG Spółdzielnia dołączyła do Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od stycznia ANG Spółdzielnia jest oficjalnym partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czyli platformy blisko 50 firm z różnych branż, które łączy potrzeba  wspólnego działania na rzecz rozwoju CSR w Polsce. Są to przedsiębiorstwa, które chcą dzielić się swoją wiedzą z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz zdobywać w tych dziedzinach nowe kompetencje.
04.01.2018

Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu od UN Global Compact

UN Global Compact wydało Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu 2018 (The Global Climate Action Playbook 2018). Publikacja zawiera zestaw praktycznych narzędzi dla biznesu, przedstawia uaktualnienia polityk najwyższego szczebla, spojrzenie na kluczowe wyzwania w dziedzinie klimatu oraz analizuje wkład poszczególnych krajów w realizację działań mających na celu wdrożenie Paryskiego porozumienia klimatycznego do 2020 roku.
04.01.2018

Promocja zdrowia w pracy – publikacja

Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi opublikowało monografię pt. „Promocja zdrowia w zakładzie pracy: wsparcie dla zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej pracowników”. 
03.01.2018

W stronę lepszych rozwiązań. Dobre praktyki w przemyśle obuwniczym

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie opublikowała raport  przygotowany w ramach międzynarodowej kampanii Kupuj Odpowiedzialnie Buty (ang. Change Your Shoes), w którą zaangażowanych jest osiemnaście organizacji europejskich i azjatyckich. Aktywiście połączyli siły, aby zwrócić uwagę na problemy w produkcji skór i obuwia i wspólnie działać na rzecz respektowania prawa pracowników do godnej płacy i bezpiecznych warunków pracy. Organizacje chcą także umożliwić konsumentom nabywanie bezpiecznych produktów i jawnych informacji na temat produkcji kupowanych przez siebie butów. 
03.01.2018

Przekazać wszystkie treści, ale zachować czytelność przekazu – raporty społeczne polskich firm w 2017 roku

Przed Świętami, na portalu proto.pl ukazał się artykuł podsumowujący ubiegłoroczną edycję konkursu Raporty Społeczne. Artykuł przygotowany przez Tadeusza Joniewicza, menedżera projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odpowiedzialnego za minioną edycję konkursu, poświęcony jest trendom, jakie można zaobserwować w raportowaniu niefinansowym w Polsce, na podstawie ponad 10 lat trwania konkursu.
03.01.2018

Nowy rok w Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Nowy rok to intensywny czas dla Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To nie tylko planowanie nowych działań i podsumowanie ubiegłorocznych, ale przede wszystkim finalizowanie naboru do dwóch kluczowych projektów FOB - raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki" i Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wciąż przyjmowane są także zgłoszenia organizacji, które są zainteresowane zaprezentowaniem swoich działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu na 7. Targach CSR.
02.01.2018

Lafarge inwestuje w rozwiązania prośrodowiskowe

Inwestycja w Cementowni Kujawy to jedna z trzech największych inwestycji dla Grupy LafargeHolcim, partnera strategicznego...
02.01.2018

Jak unikać kryzysów wizerunkowych?

Wizerunek marki to jej kapitał, który przekłada się na wymierne korzyści sprzedażowe i finansowe. Z roku na rok konsumenci stają się jednak coraz bardziej sceptyczni i nieufni, a dzięki nowoczesnym technologiom ich głos jest bardziej słyszalny. To powoduje, że firmom trudniej jest uniknąć wizerunkowych kryzysów.
02.01.2018

Bank BGŻ BNP Paribas z nagrodą główną w konkursie „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”

Bank BGŻ BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał nagrodę główną w I edycji konkursu „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”. Bank został nagrodzony za Pakiet Społeczny Lider – bezpłatne konto dla organizacji społecznych, stworzone z myślą o wsparciu kluczowych dla rozwoju lokalnego organizacji społecznych.  
02.01.2018

1105 paczek dla 65 rodzin – Kompania Piwowarska ponownie wsparła Szlachetną Paczkę

Zaangażować w akcję pomocy innym tysiące pracowników firmy, którzy otworzą swoje serca, poświęcą czas i często przeznaczą własne środki pieniężne – taką moc ma Szlachetna Paczka. Kompania Piwowarska w tym roku ponownie wzięła w niej udział i pobiła swój ubiegłoroczny rekord zarówno jeśli chodzi o liczbę liderów, jak i wsparcie finansowe projektu.