Aktualności

05.03.2018

Wiceprezes BGŻ BNP Paribas z nagrodą specjalną za dokonania na rzecz wzmocnienia roli kobiet w biznesie

Przemysław Gdański, wiceprezes zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, otrzymał nagrodę specjalną Male Champion of Change, Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu za całokształt jego działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet. Prestiżowe wyróżnienie odebrał podczas finałowej gali Konkursu Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2017, który od 9 lat nagradza osiągnięcia kobiet w biznesie.  BGŻ BNP Paribas jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
02.03.2018

VII edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” rozstrzygnięta

28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VII edycji konkursu...
02.03.2018

Przyrodnicy poznali stan środowiska wokół rafinerii PKN ORLEN

PKN ORLEN, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawił raport z prowadzonej przez prawie rok inwentaryzacji przyrodniczej terenów wokół rafinerii w Płocku. Na obszarach przyległych eksperci oznaczyli siedliska chronione, najciekawsze i jednocześnie najcenniejsze pod względem przyrodniczym. Na badanym obszarze stwierdzono obecność znajdujących się pod ochroną ścisłą ryb, bezkręgowców, płazów, gadów, ptaków i ssaków.
02.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz INNOWACJI

Przed Polską i światem plan osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwania te mogą być zrealizowane wspólnym wysiłkiem ludzi, państw, organizacji, biznesu. Wymagają szukania nowych rozwiązań i innowacyjnych sposobów działania.
01.03.2018

Trendy w raportowaniu niefinansowym – raport WBCSD

Światowa Rada Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) i Rada ds. Standardów Ujawniania Informacji Dotyczących Klimatu (Climate Disclosure Standards Board CDSB) opublikowały raport, prezentujący globalne i regionalne trendy w ujawnianiu danych na temat środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG).
01.03.2018

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że Forum Odpowiedzialnego Biznesu obsługuje stronę raportyspoleczne.pl, której zawartość dotyczy w pełni bezpłatnego Konkursu Raporty Społeczne. Wszelkie informacje kojarzące FOB z działalnością portalu o podobnej nazwie i wymagającego płatności są fałszywe.
01.03.2018

Clear Channel patronuje 7. Targom CSR

Clear Channel Poland objęło patronatem największe w Polsce wydarzenie poświęcone  społecznej odpowiedzialności biznesu jako wyłączna firma w kategorii outdoor. Targi CSR odbędą się 12 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie.
28.02.2018

#SustainHack – podejmij wyzwanie Banku BGŻ BNP Paribas i przeciwdziałaj wykluczeniu społecznemu

Bank BGŻ BNP Paribas, w ramach partnerstwa z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażował się w nowatorski projekt Idea Challenge – #SustainHack. Celem, pierwszej takiej w Polsce inicjatywy, jest zachęcenie uczestników przedsięwzięcia do stworzenia rozwiązań, sprzyjających wyrównaniu szans osób starszych i innych klientów Banku, których działania m.in. w obszarze bankowości internetowej, mobilnej, ogranicza ich niepełnosprawność (np. osoby głuche, niewidome). Na innowacyjne rozwiązania organizatorzy czekają do 5 kwietnia 2018 roku.  Poznaj szczegóły wyzwania >>
28.02.2018

4 sfery kariery – konkurs UEK na dobrą praktykę CSR

Wydarzenie „4 Sfery Kariery”, które odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby studentów i absolwentów w zakresie wsparcia ich rozwoju w drodze do kariery. Patronem medialnym projektu jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
27.02.2018

Poznaj jury, które wskaże najlepsze artykuły o odpowiedzialnym biznesie

Do końca lutego trwają zgłoszenia do ósmej edycji konkursu „Pióra odpowiedzialności”. To konkurs skierowany do dziennikarzy i ekspertów poruszających w swoich tekstach zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W skład jury, które oceni zgłoszone artykuły, wchodzą eksperci branżowi, przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych oraz naukowcy.
27.02.2018

Organizujesz staże i praktyki zawodowe – zainspiruj innych

Zachęcamy przedstawicieli firm MŚP do podzielenia się korzyściami płynącymi z zatrudniania młodych na praktykach zawodowych. Nadesłane informacje pojawią się na mediach społecznościowych i na europejskiej stronie projektu EU Talent , stając się inspiracją dla innych firm z sektora.
27.02.2018

„Powietrze bez śmieci” – ostatni etap głosowania

Do końca lutego można oddać głos na gminę, która otrzyma Naukową Stację Zabaw PGNiG o wartości 100 tysięcy złotych. Do tej pory w głosowaniu, które jest częścią programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, wzięło udział prawie 700 tysięcy internautów. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza, powołana przez PGNiG, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
23.02.2018

L’Oréal jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata wg. rankingu Ethisphere Institute

L’Oréal, został uznany przez Ethisphere Institute, największą organizację wyznaczającą światowe standardy etyki w biznesie, za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata roku 2018. To dziewiąte wyróżnienie dla L’Oréal w rankingu Ethisphere Institute. Firma znalazła się wśród trzech wyróżnionych organizacji z sektora kosmetyków i zdrowia. L’Oréal Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
22.02.2018

PKN ORLEN bada produkcję biokomponentów z glonów

​W ramach realizowanego projektu badawczego PKN Orlen, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, uruchomił w Płocku stację doświadczalną, w której będzie rozwijał technologię produkcji biokomponentów wyższej generacji, pozyskiwanych z glonów olejowych. Do ich wytwarzania wykorzystywane będą wody poprodukcyjne oraz dwutlenek węgla pochodzący z procesów rafineryjnych.
22.02.2018

Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030 – na UW rusza cykl wykładów

22 lutego 2018 r. o godz. 16.00 Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) inauguruje cykl wykładów pt. „Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska, zrównoważony rozwój w teorii i praktyce”. Tegoroczny cykl nosi tytuł„Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030”.