Aktualności

05.09.2018

W Kraków Airport powstanie stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz tworzenie i realizowanie działań proekologicznych, w tym służących poprawie efektywności zużycia energii elektrycznej, to cele współpracy zainicjowanej przez TAURON, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. List intencyjny w tej sprawie został podpisany we wtorek 4 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
05.09.2018

Program Wyspa spokojnych rodziców poszukuje wolontariuszy

Program Wyspa Spokojnych Rodziców, poszukuje wolontariuszy, którzy będą odwiedzali dzieci przebywające w Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Warszawie i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (UCK) w Gdańsku. Program realizowany jest przez firmę Polpharma, partnera FOB, w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym celem wolontariatu jest wspieranie dzieci długotrwale leczonych w szpitalach w Warszawie i Gdańsku oraz ich rodziców. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września.
05.09.2018

Nowy zintegrowany raport roczny LOTOSU dostępny już on-line

Rekordowe wyniki finansowe, innowacyjne projekty oraz konsekwentne ograniczanie wpływu na środowisko – to tylko niektóre z informacji zaprezentowanych w najnowszym raporcie zintegrowanym Grupy Kapitałowej LOTOS, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gdański koncern już po raz dziewiąty podsumowuje efekty działalności biznesowej oraz swój wpływ na otoczenie społeczno-środowiskowe.
04.09.2018

Drużyna ArcelorMittal Poland w Poland Business Run

2 września dwie drużyny ArcelorMittal Poland wzięły udział w 7 edycji ogólnopolskiego biegu charytatywnego Business Run 2018. Bieg odbywał się w 9 miastach Polski, a w samych Katowicach na starcie pojawiło się około 3 000 biegaczy (sztafety 5-osobowe). ArcelorMittal Poland jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.09.2018

rePETa – ogólnopolska kampania wspierająca selektywną zbiórkę odpadów

Według tegorocznego raportu Eurostatu statystyczny Polak generuje rocznie 307 kg odpadów. Rosnące góry śmieci są coraz większym wyzwaniem dla samorządów, które są odpowiedzialne za skuteczną zbiórkę i segregację odpadów. Fundacja Nasza Ziemia, w partnerstwie z firmami systemu Coca‑Cola i przy wsparciu finansowym z The Coca‑Cola Foundation, rozpoczyna pilotażową, ogólnopolską kampanię „rePETa”.
03.09.2018

We wrześniu w FabLab powered by Orange rusza projekt Young Makers

Choć bezrobocie w Polsce jest stosunkowo małe, nadal istnieją grupy, którym trudno wejść na rynek pracy. Należy do nich grono osób, które po uzyskaniu pełnoletniości muszą rozstać się z domem dziecka czy rodziną zastępczą. Każda z nich musi w wieku 18 lat z dnia na dzień zdobyć pracę i dach nad głową. Odsetek bezrobocia w tej grupie sięga aż 45%. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie w FabLab powered by Orange rusza projekt Young Makers. Jest skierowany do młodzieży w wieku 16-21 lat pochodzącej z domów dziecka i rodzin zastępczych. 
03.09.2018

Uczestnicy biegu Tesco zebrali pieniądze na pierwsze nerkoserce w Polsce

W sobotę 1 września na krakowskich Błoniach 3500 osób wystartowało w 7. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca, które ma pomagać noworodkom cierpiącym na niewydolność nerek lub serca. Bieg zakończył się pełnym sukcesem - dzięki zaangażowaniu uczestników i partnerów udało się zebrać na ten cel 220 000 zł. Tesco jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.09.2018

CEMEX Polska działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach

Co roku na polskich drogach w wyniku zderzenia z samochodami ginie około 300 rowerzystów. CEMEX Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dbając o edukację na temat bezpieczeństwa, zorganizował akcję „Zamiana miejsc z kierowcą” w ramach kampanii „Bezpieczny rowerzysta”. Kierujący jednośladami podczas wydarzenia mającego miejsce 25 sierpnia, mieli okazję dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę, będąc uczestnikami ruchu drogowego.
03.09.2018

TAURON wspiera nowoczesne kształcenie zawodowe

Zachęcenie młodych ludzi do podejmowania kształcenia w technikach i szkołach branżowych to cel projektu „Katowice Miasto Fachowców”. Grupa TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowała się w projekt, jako jeden z największych pracodawców na Śląsku.
30.08.2018

Provident Polska czyta małym pacjentom

Firma Provident Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacja Zaczytani.org otworzyły we wtorek 643 Zaczytaną Bibliotekę, tym razem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Gościem specjalnym uroczystości był Bartłomiej Chmielowiec – Rzecznik Praw Pacjenta, który przeczytał małym pacjentom książkę i wziął udział w warsztatach bajkoterapii.
30.08.2018

Światowy Tydzień Wody: Firmy muszą wychodzić poza własne działania, aby poprawić zarządzanie zasobami wodnymi

W odpowiedzi na kryzys wodny i globalną Agendę na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, GRI, wraz z wiodącymi ekspertami w zakresie zarządzania wodą, opracowało standard, który pomoże firmom zrozumieć, w jaki sposób wchodzą w interakcje z wodą, oraz wpływ tych interakcji na środowisko i społeczności.
29.08.2018

Wolontariusze Veolia ponownie w akcji

Tym razem, w działania na rzecz innych, Fundacja Veolia Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażowała nie tylko pracowników Veolii, ale także ich rodziny. Wspólnymi siłami, ponad 30-stu wolontariuszy utworzyło Zielone Podwórko Veolii dla Fundacji Pociechom mieszczącej się na warszawskiej Pradze.
29.08.2018

„Zielony” popiół – drugie życie surowca

Zakład Separacji Popiołów Siekierki oczyszcza popioły lotne powstające podczas spalania węgla i przekształca je w dwa rodzaje produktów, które wprowadzane są ponownie do obiegu. Inwestycja realizuje w pełni założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Powstałe w ten sposób ProAsh® i paliwo High Carbon mają szerokie zastosowanie w różnych segmentach gospodarki – m.in. w przemyśle i sektorze budowlanym. Projekt został zrealizowany wspólnie przez PGNiG Termika i Lafarge w Polsce, które jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
28.08.2018

Trwa 8. edycja Konkursu [eS]

W ramach Konkursu [eS] nagradzani się ci, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnych problemów społecznych – przedsiębiorcy społeczni. Patronem medialnym inicjatywy jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
28.08.2018

Nowy raport CSR Kompanii Piwowarskiej

Ile wody potrzeba aby uwarzyć litr piwa? W Kompanii Piwowarskiej 2,63 litra – to tylko jedno z osiągnięć, jakim w swoim najnowszym raporcie CSR szczyci się partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport szczegółowo opisuje wpływ i działania firmy na rzecz środowiska, społeczeństwa i polskiej gospodarki w 2017 r.