Aktualności

14.05.2018

Konkurs CEMEX dla studentów na pozytywne zmiany w społecznościach lokalnych

Trwa nabór projektów do ósmej edycji CEMEX-TEC Awards - globalnej inicjatywy skoncentrowanej na tworzeniu innowacji służących rozwiązywaniu aktualnych problemów społecznych. Cemex Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czeka na projekty mające szeroki zakres wpływu, których realizacja przyczyni się do upowszechniania zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości.
14.05.2018

Świadome zarządzanie wpływem społecznym pozwoli firmie przyciągnąć najlepszych pracowników

Dla odpowiedzialnych firm 4.0 równie ważne, jak osiągnięcie satysfakcjonujących wyników finansowych, jest poszanowanie i troska o otoczenie społeczne, w tym również o pracowników. Jak wynika z kolejnej edycji globalnego badania „Human Capital Trends 2018”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte największy wpływ na zmiany w HR mają rosnąca siła jednostki, konieczność wypełniania przez firmy misji społecznej oraz technologie. Przekształcenie w odpowiedzialną firmę 4.0 nie będzie jednak możliwe bez współpracy pomiędzy członkami zarządu.
14.05.2018

Mapa drogowa do maksymalizacji wpływu biznesu na realizację SDGs

Światowa Rada Biznesu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development - WBCSD) opracowała zbiór wytycznych, które zapewniają uporządkowane ramy i podejście, które może wesprzeć firmy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w poszczególnych sektorach.
14.05.2018

Tesco Polska ograniczyło ilość zmarnowanej żywności o 33% rok do roku

Tesco, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu ponownie publikuje dane dotyczące skali marnowania żywności. Zgodnie z zestawieniem za miniony rok finansowy, firma zmniejszyła ilość wyrzucanej żywności o 33% rok do roku, jednocześnie przekazując 2 245 ton niesprzedanych pełnowartościowych nadwyżek żywności Bankom Żywności, Caritas Polska i lokalnym organizacjom charytatywnym. Jak informuje Tesco, by skutecznie pracować nad zmniejszaniem skali marnowania żywności, konieczne jest dokładne poznanie jego źródeł i głównych obszarów – czego efektem są publikowane dane.
11.05.2018

XIII Konkurs VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

Rusza XIII edycja konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, organizowana przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem, a portal Odpowiedzialnybiznes.pl patronem medialnym konkursu.
11.05.2018

ODWOŁANE – Spotkanie konsultacyjne w sprawie zatorów płatniczych

W związku z konsultacjami dotyczącymi przygotowania przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii  nowych regulacji prawnych mających na celu uregulowanie kwestii zatorów płatniczych Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza na spotkanie, podczas którego przedstawiciele firm przedstawią swoje stanowiska oraz zastanowią się jakie rozwiązania prawne w polskich warunkach byłyby najlepsze. Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla przedstawicieli firm w Polsce, po wcześniejszej rejestracji udziału. 
11.05.2018

Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial

Kto raz wziął udział w imprezie, ten chce na nią wracać – tak można podsumować Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. 28 kwietnia w Warszawie rozegrana zostanie IX edycja turnieju, w trakcie której o tytuł Mistrza Polski powalczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na Mistrzostwa zaprasza Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” i Jeronimo Martins Polska.
11.05.2018

Raport Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska najlepszym raportem w Europie Środkowej

Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska za lata 2015-2016 został zwycięzcą w konkursie Central European Sustainability Report Award 2017 organizowanym przez Deloitte. Celem konkurs zwanego potocznie Green Frog Award (GFA) jest nagrodzenie najlepszych raportów zrównoważonego rozwoju wydanych w przez firmy z Centralnej Europy.
11.05.2018

Producenci wody i napojów „Działają z imPETem”

Czterech producentów wody i napojów: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A. rozpoczęło wspólny projekt „Działaj z imPETem!”, ukierunkowany na zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. działania edukacyjne i jest realizowane przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.
10.05.2018

25 finalistów tegorocznego konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Uznanie jury 17 edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii zyskały prace i postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski. Drugi etap konkursu odbędzie się 25 czerwca br. w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie podczas wernisażu wystawy finałowej ogłoszone zostaną również nazwiska laureatów. ERGO Hestia jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.05.2018

IV edycja Mistrzostw Kadry BHP

Już po raz czwarty specjaliści i pasjonaci tematyki bhp będą mieli okazję zawalczyć o nagrody i tytuł Mistrza. Konkurs, zorganizowany przez Koalicję Bezpieczni w Pracy przy współpracy szkół wyższych, instytucji publicznych i związków pracodawców, to największe ogólnopolskie zawody związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Aby wziąć w nich udział należy od 7 do 25 maja wypełnić test online na stronie http://bit.ly/Mistrzostwa_Kadry_BHP. W działania koalicji angażuje się m.in. Lafarge Holcim, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
10.05.2018

II edycja Forum Inspiracji

CSR Consulting zaprasza na drugą edycję Forum Inspiracji, podczas której analizowany będzie biznesowy wymiar Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030 i możliwości włączenia się firm w Polsce w jej realizację. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem Kampanii 17 Celów, w ramach której organizowane jest spotkanie.
10.05.2018

Ponad 20 panelistów/ek, 4 bloki tematyczne, 5 warsztatów – trwają zapisy na V Ogólnopolski Dzień Różnorodności

W programie V Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności przewidziano panele dyskusyjne w czterech blokach tematycznych, prezentacje dobrych praktyk firm oraz pięć warsztatów poświęconych tym razem m.in. zatrudnianiu migrantów, społeczności LGBT w pracy czy dobrej współpracy kobiet i mężczyzn. Do dyskusji i prowadzenia warsztatów zaproszono ponad 20 ekspertów z różnych dziedzin, dzięki czemu uczestnicy poznają szerszą perspektywę podejścia do wyzwań, które niesie za sobą różnorodność w miejscu pracy oraz korzyści płynące z jej potencjału.
09.05.2018

Ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” 21 maja w Gdańsku

21 maja w Gdańsku odbędzie się pierwsze regionalne ogłoszenie Raportu„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport to cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która zbiera działania firm w zakresie CSR z danego roku – najnowsze wydanie prezentuje te z 2017 roku. Gospodarzem spotkania będzie ERGO Hestia, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
09.05.2018

Procter&Gamble wspiera SOS Wioski Dziecięce

„Czyste pomaganie” – tak nazywa się akcja zorganizowana przez Procter&Gamble, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której celem jest zebranie środków na sfinansowanie 15 000 posiłków dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.