Aktualności

06.11.2018

Minigranty ArcelorMittal Poland wspierają inicjatywy lokalne w Krakowie i Dąbrowie Górniczej

Od edukacji i wychowania po sport i zdrowie, ze społeczną integracją w tle. Minigranty ArcelorMittal Poland wspierają różne inicjatywy lokalne w Krakowie i Dąbrowie Górniczej. Firma przeznaczyła na nie w tym roku po 100 tys. zł. w Dąbrowie Górniczej i Krakowie. Minigranty to jednak nie wszystko – firma wspiera też inne inicjatywy lokalne i działania miejscowych instytucji.
06.11.2018

Zgłoszenie FOB z nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest w gronie organizacji zgłaszających kandydatów do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Do kategorii "Odpowiedzialny biznes" FOB co roku wskazuje zwycięzcę Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Tegoroczne zgłoszenie FOB spotkało się jednocześnie z uznaniem kapituły Nagrody Prezydenta, a firma Polpharma znalazła się w gronie 3 firm z nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
05.11.2018

Fundacja Veolia na Dniach ONZ

Fundacja Veolia Polska jako  jeden z partnerów Głównych została zaproszonaprzez Centrum UNEP/GRID-Warszawa do współtworzenia programu obchodów Dnia Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce. Tematem spotkania była edukacja dla zrównoważonego rozwoju. Firmy miały okazję podzielić się swoimi doświadczenia w zakresie edukacji młodzieży, konsumentów i technologii w edukacji.
05.11.2018

Polpharma nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Polpharma, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosi laureatów i wręczy im statuetki 15 listopada br. podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.
05.11.2018

Kolejna edycja Artystycznej Podróży Hestii

13 listopada br., rusza kolejna edycję konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W osiemnastej odsłonie konkursu organizatorzy chcą szerzej poruszyć temat rzeczywistości świata sztuki, zwracając uwagę na potrzebę zadawania pytań o kondycję współczesnego artysty i odbiorcy.
05.11.2018

Zakończyliśmy rejestrację na konferencję 19 listopada

Zamknięta została rejestracja na konferencję"100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój - perspektywa równych szans" organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności. W mediach społecznościowych FOB będzie można śledzić transmisję ze spotkania.
31.10.2018

Wieża Jasnej Góry w nowej odsłonie dzięki TAURON

Wieża Sanktuarium na Jasnej Górze zyska  nowe oświetlenie. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, TAURON, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przygotował nową oprawę świetlną tego miejsca. Już 4 listopada odbędzie się inauguracja oświetlenia wieży, która rozbłyśnie w biało-czerwonych barwach.
31.10.2018

P&G ogłasza CEO Challenge 2019

W ramach konkursu P&G CEO Challenge, uczestnicy z całego świata w tym również z Polski, będą mieli okazję uczestniczyć w symulacji biznesowej opartej o case study światowej marki Gillette. Czekają na nich 3 etapy zmagań – lokalny, regionalny i globalny, którego zwycięzcy pojadą na prestiżową, międzynarodową konferencję „P&G 2018 Signal” w Cincinnati. P&G jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
31.10.2018

AMICA partnerem projektu „Zaprojektowane po ludzku”

Firma Amica - partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została partnerem akcji „ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU”. Wspólnie z wydawnictwem AGORA będzie promować i nagradzać tych, którzy projektując na podstawie wiedzy o człowieku, uwzględniają jego zachowanie oraz rzeczywiste potrzeby. Konkurs kierowany jest do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy DOM. Meble, sprzęty, usługi i wiele innych przedmiotów, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Nagrodzeni zostaną projektanci, którzy nie tylko biorą pod uwagę trendy społeczne i technologiczne, ale też ci, którzy rozwiązują konkretny problem czy zaspokajają nowoodkrytą potrzebę użytkowników. Zgłoszenia przyjmowane są od 13 października, zaś wyniki ogłoszone zostaną w marcu 2019 r.
31.10.2018

Program wspierania macierzyństwa TAURON w publikacji FOB

Autorski program wspierania macierzyństwa „Mama pracuje!”, realizowany przez TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Serwis oraz TAURON Dystrybucja Pomiary, znalazł się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Eksperci wybrali w niej siedemnaście projektów, odpowiadających siedemnastu wyzwaniom z Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.
31.10.2018

Henkel celuje w 100% opakowań przyjaznych środowisku do 2025 r

Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach i wypracowanym know-how w dziedzinie bardziej przyjaznych środowisku opakowań, firma Henkel postawiła przed sobą kolejny ambitny cel – do 2025 roku 100% opakowań produktów firmy ma być w pełni zdatnych do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania*. Henkel zadeklarował ponadto osiągnięcie do tego czasu jeszcze jednego wskaźnika ważnego dla gospodarki obiegu zamkniętego – firma chce, aby do 2025 roku plastikowe opakowania jej produktów, oferowanych na rynku europejskim, były wytwarzane aż w 35% z plastikowych odpadów. Henkel Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
31.10.2018

Do 2050 roku mniej niż 10% ziemskiego lądu będzie wolne od śladów ingerencji człowieka. Living Planet Report 2018 WWF

Gwałtowny proces zanikania środowiska przyrodniczego nie jest procesem naturalnym. Raport WWF ujawnia szokującą skalę wpływu człowieka na planetę. Głównymi przyczynami aktualnej utraty różnorodności biologicznej są: rabunkowa gospodarka oraz rolnictwo – obie związane z nieustannie rosnącą konsumpcją człowieka. Nadmierna  eksploatacja Ziemi prowadzona przez ludzi poważnie osłabia zdolność przyrody do podtrzymywania życia, funkcjonowania społeczeństw i gospodarek. W skali światowej przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte około 125 bilionów dolarów rocznie. Wskaźnik Living Planet pokazuje, że liczebność populacji kręgowców spadła aż o 60% w ciągu ostatnich 40 lat. Jeśli podtrzymamy aktualną tendencję to do 2050 roku mniej niż 10% lądu pozostanie wolne od śladów ingerencji człowieka. Biorąc pod uwagę wzajemne zależności pomiędzy zdrowiem a przyrodą, dobrobytem ludzi oraz przyszłością naszej planety, WWF wzywa międzynarodową społeczność do zjednoczenia się w celu zawarcia globalnej umowy na rzecz przyrody oraz ludzi, aby odwrócić tendencję zaniku różnorodności biologicznej.
29.10.2018

Festiwal Design Thinking Week 2018

W dniach 12-18.11.2018 odbędzie się czwarta edycja Design Thinking Week.  To festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników. Patronem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
26.10.2018

Działania Fundacji Leroy Merlin zostały docenione w konkursie Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Wolontariat.

Uroczysta Gala wręczenia nagród Pracodawca Godny Zaufania odbyła się 24 października br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Nagrodę w imieniu Leroy Merlin, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odebrała Sylwia Pawska, Prezes Fundacji Leroy Merlin Polska.
26.10.2018

Ponad 600 tysięcy złotych w kilka miesięcy – Fundacja LPP wspiera potrzebujących

Działania realizowane przez Fundację LPP, powołaną przez firmę odzieżową z Gdańska - LPP, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, docierają do szerokiej grupy potrzebujących. Tylko w tym roku Fundacja przekazała już ponad 600 tysięcy złotych na wsparcie kilkudziesięciu organizacji pozarządowych na Pomorzu i w Małopolsce oraz realizację inicjatyw organizowanych przez pracowników LPP.