Aktualności

11.10.2017

Dlaczego edukacja żywieniowa dzieci w Polsce jest potrzebna?

10 października 2017 r. odbyła się oficjalna inauguracja trzeciej edycji ogólnopolskiego programu „ABC Zdrowego Żywienia”. Projekt, koordynowany przez Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, sfinansowany jest przez Fundację Carrefour, która przeznaczyła na ten cel grant w wysokości 308 871 euro. W ramach programu przeprowadzono m.in. ogólnopolskie badanie „Dlaczego edukacja żywieniowa dzieci w Polsce jest potrzebna?”, którego wyniki zaprezentowano w trakcie konferencji.
11.10.2017

Fundacja LOTOS wsparła akcję „Wakacje dla bohatera”

Fundacja Grupy LOTOS, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odpowiedziała na apel Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”. Organizacja zwróciła się do koncernu z wnioskiem o dofinansowanie akcji „Wakacje dla Bohatera”, której celem jest organizacja wypoczynku rehabilitacyjnego dla weteranów i kombatantów II Wojny Światowej i walki o wolną Polskę w czasach PRL.
10.10.2017

Najlepsze raporty społeczne wybrane

Od 11 lat przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. 10 października br. ogłoszeni zostali laureaci kolejnej edycji konkursu. Zgodnie z werdyktami najlepiej dane niefinansowe za 2016 rok zaraportowali: CEMEX Polska, PKN ORLEN, Bank Zachodni WBK, Budimex, Lafarge i Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
10.10.2017

Kobiety wracają na rynek pracy dzięki wsparciu Henkla i Fundacji Miejsce Kobiet

Zakończyła się 7. edycja projektu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”, realizowanego przez firmę Henkel, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariusza Karty Różnorodności. Dane Fundacji „Miejsce Kobiet”, partnera merytorycznego inicjatywy, wskazują, że w 3 miesiące od ukończenia szkolenia już 1/3 uczestniczek tej edycji powróciła do pracy.
09.10.2017

Konferencja „Etyka biznesu – stan obecny i wyzwania na przyszłość”

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji poświęconej problematyce etyki biznesu, która odbędzie się 18 października 2017 r., godz. 9:30 - 15:00 w Sali im. G.Gęsickiej w Ministerstwie Rozwoju (wejście od ulicy Wspólnej 2/4).
09.10.2017

Klienci Biedronki podzielili się dobrym posiłkiem

Blisko 126 ton produktów spożywczych zebrano w sklepach Biedronka podczas akcji „Podziel się dobrym posiłkiem”,...
09.10.2017

„Złota tarcza” dla „Pszczelich hoteli” Carrefour Polska

5 października 2017 r. w trakcie uroczystej gali II edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 celów” w Poznaniu, Carrefour Polska, partner strategiczny FOB, otrzymał „Złotą Tarczę”. Nagroda została przyznana za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii przedsiębiorstwa i fundacje korporacyjne dla filmu „Pszczele hotele od Carrefour”, który prezentuje działania sieci handlowej w zakresie ochrony bioróżnorodności oraz wspierania miejskiego pszczelarstwa.
09.10.2017

KPMG zbadało zachowania proekologiczne i poziom zdigitalizowania pracowników biurowych

Jak wynika z badania KPMG w Polsce aż 3 na 4 pracowników biurowych uważa, że wykorzystywane przez nich wydruki są niezbędne. Jednocześnie tylko 15% deklaruje wykorzystanie papieru ekologicznego. Prywatnie 27% Polaków czyta gazety już tylko w formie elektronicznej, ale w przypadku książek odsetek ten wynosi zaledwie 9%. Ze wszystkich działań proekologicznych najbardziej powszechna jest segregacja śmieci, zarówno w pracy, jak i w domu. KPMG jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.10.2017

Ponad 11 ton opakowań szklanych zebranych dzięki Biedronce

Podczas 9. edycji akcji „Ekologiczni z natury”, przeprowadzonej w dniach 23-24 września w wybranych sklepach Biedronka, udało się zebrać łącznie 11 tys. 660 kg opakowań szklanych. Najwięcej z nich dostarczyli klienci placówek w Białymstoku, Lublinie i Częstochowie. Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu
05.10.2017

Carrefour Polska przekazał ciężarówkę-chłodnię na rzecz Banku Żywności w Krakowie

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przekazał kolejny samochód-chłodnię ufundowany z grantu Fundacji Carrefour – tym razem na rzecz Banku Żywności w Krakowie. Wręczenie pojazdu miało miejsce podczas uroczystej gali urodzinowej, zorganizowanej w ramach obchodów 20-lecia istnienia krakowskiej organizacji.
04.10.2017

Decydujesz – Tesco pomaga. Ruszyło głosowanie na projekty społeczne

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. 125 organizacji ma szansę otrzymać grant w wysokości 5000 złotych na realizację swojego pomysłu. Tesco jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.10.2017

PKN ORLEN wspiera poszkodowanych przez nawałnice

PKN Orlen, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za pośrednictwem korporacyjnej Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał na rzecz gminy Parchowo w województwie pomorskim nowoczesnego busa przystosowanego do przewozu uczniów. Przekazanie samochodu to kolejne działanie PKN ORLEN w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską w sierpniu tego roku.
04.10.2017

Nestlé pierwsze wśród producentów żywności w zestawieniu Dow Jones Sustainability Index

Nestlé zajęło 1. miejsce w kategorii producentów żywności w najnowszym rankingu Dow Jones Sustainability Index. W zestawieniu tym firmy oceniane są pod kątem podejmowanych działań w ramach odpowiedzialności społecznej. Polski oddział firmy Nestlé jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
03.10.2017

StacjaInnowacja – nowe źródło innowacyjności w PKN ORLEN

W ramach realizacji strategii rozwoju PKN ORLEN uruchomił platformę STACJA INNOWACJA, gdzie pracownicy stacji paliw z całej Polski mogą zgłaszać swoje pomysły na innowacje. Przygotowana aplikacja pozwala przełożyć ich doświadczenie i kreatywność na konkretne działania, dotyczące zarówno  dostosowania oferty do potrzeb klientów, jak i usprawniania procesów wewnętrznych. 
03.10.2017

XII edycję nagród Dyrektor Finansowy Roku zdominowały kobiety

Podczas uroczystej gali wieńczącej cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych, ogłoszono Laureatów nagrody Dyrektor Finansowy Roku. Tegoroczną, XII. edycję konkursu zdominowały kobiety biznesu, których dokonania zostały ocenione najwyżej spośród kilkudziesięciu kandydatur.