Aktualności

07.12.2017

FOB wraz z partnerami przystąpił do Partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pt. "SDG17: Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju". W czasie spotkania 24 podmioty dołączyły do Partnerstwa na rzecz realizacji SDGs, wśród nich znalazło się także Forum Odpowiedzialnego Biznesu i trzech partnerów stowarzyszenia - Carrefour Polska, Stena Recycling i Siemens sp. z o.o.
06.12.2017

Osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju – o partnerstwach i podejściu branżowym. Podsumowanie Kampanii 17/17

W poszukiwaniu najlepszych dróg do włączenia polskiego biznesu w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) powstała Kampania 17/17. Zgromadzone w jej ramach materiały, zidentyfikowane szanse biznesowe i wypracowane wnioski znalazły swoje miejsce na łamach dwóch publikacji, których premiera miała miejsce 6 grudnia 2017 r., w Ministerstwie Rozwoju podczas podsumowania Kampanii 17/17. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym kampanii.
06.12.2017

Carrefour przystąpił do partnerstwa na rzecz SDGs

6 grudnia podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączył do Partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania zaprezentowano również przewodnik dla firm „SDGs w Praktyce”, którego partnerem branżowym jest Carrefour.
06.12.2017

Jaka ryba na święta? Nowa edycja poradnika WWF

Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest, według specjalistów, na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat poławiane ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów świata, a tym samym ze sklepów i naszych stołów.  Kto może to zmienić i jak? Dużą rolę odgrywają codzienne wybory konsumentów ryb i owoców morza podczas zakupów.  WWF w swoim nowym poradników podpowiada co zrobić by nasz wybór produktów rybnych nie wpływał negatywnie na środowisko i różnorodność biologiczną mórz i oceanów.
06.12.2017

Jak zrobić odpowiedzialny prezent?

Święta to czas prezentów. Nie tylko tych tradycyjnie dawanych i otrzymywanych w gronie rodzinnym, czy wśród znajomych. Prezenty świąteczne to także ważny z marketingowego punktu widzenia sposób na podtrzymanie i zaznaczenie wyjątkowości relacji z kluczowymi klientami, dostawcami i kontrahentami. Jest kilka sposobów na to, żeby prezent świąteczny był bardziej odpowiedzialny.
06.12.2017

Ruszają świąteczne zbiórki Caritas w sklepach Carrefour

Sklepy sieci Carrefour, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączyły do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”. W ramach tej inicjatywy już 8 i 9 grudnia Caritas Polska we współpracy ze swoimi diecezjalnymi oddziałami, zorganizuje trzynastą zbiórkę żywności w wybranych hiper- i supermarketach Carrefour.
06.12.2017

Różnorodność łączy już ponad 200 organizacji w Polsce

Już ponad 200 przedsiębiorstw, instytucji, urzędów administracji publicznej i organizacji pozarządowych w Polsce podpisało się pod koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kartą Różnorodności. Jednym z najnowszych sygnatariuszy jest 6.w tym gronie samorząd - Urząd Miejski Wrocławia, który przystąpił do inicjatywy 13 listopada.
05.12.2017

Czy Mazowsze skutecznie walczy z otyłością?

Z wyników badania „Dlaczego edukacja żywieniowa w Polsce jest potrzebna?”, które zostało przeprowadzone na zlecenie...
05.12.2017

Nestlé Waters zacieśnia współpracę z Alliance for Water Stewardship

Nestlé Waters ogłosiło, że planuje zacieśnić współpracę z Alliance for Water Stewardship (AWS). Do końca 2020 roku firma podda procesom certyfikacyjnym 20 swoich zakładów. Na liście znajduje się rozlewnia w Nałęczowie.
05.12.2017

„Być jak Ignacy” ponownie inspiruje dzieci w Polsce

Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w grudniu br. rozpoczęła drugą edycję programu „Być jak Ignacy”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Spółka PGNiG jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
05.12.2017

Platforma Nestlé VET – kształcenie zawodowe motorem rozwoju dla biznesu

28 listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Kształcenia i Szkolenia Zawodowego Nestlé, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zorganizowało w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu oddolny warsztat poświęcony współpracy szkół zawodowych ze środowiskiem biznesowym. Spotkanie było kolejną okazją do zaprezentowania zaangażowania Nestlé w kwestii zatrudniania młodzieży oraz tworzenia praktycznych rozwiązań wsparcia dla młodych ludzi w ramach programu Nestlé needs YOUth.
05.12.2017

Wolontariat pracowniczy na rzecz społeczności lokalnych – nowa publikacja FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wydało publikację „Wolontariat pracowniczy na rzecz społeczności lokalnych”. To źródło inspiracji i zbiór dobrych praktyk realizowanych przez partnerów FOB.
04.12.2017

Pracownicy-wolontariusze Banku BGŻ BNP Paribas wspierają lokalne społeczności

Bank BGŻ BNP Paribas, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od 6 lat pod hasłem „Możesz na...
04.12.2017

Okres przedświąteczny sprzyja akcjom charytatywnym

Przedświąteczne tygodnie sprzyjają akcjom społecznym i charytatywnym, których celem jest pomoc potrzebującym. Z początkiem grudnia taką akcję rozpoczyna marka Vizir, należąca so Procter&Gamble, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tym razem będzie zbierać fundusze na zakup ubrań dla wychowanków domów dziecka. Podopieczni placówek dostaną bony na zakupy i sami będą mogli zdecydować, jakie ubrania chcą kupić. Większość z nich dostanie taką szansę po raz pierwszy w życiu.
01.12.2017

VI Forum Inicjowania Rozwoju

30 listopada w Olivia Sky Club w Gdańsku odbyła się 6. edycja Forum Inicjowania Rozwoju. Wzięli w niej udział przedstawiciele biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych. Patronem medialny wydarzenia był portal Odpowiedzialnybiznes.pl