Aktualności

16 lipca 2019

Uczestnicy Biegu Charytatywny Fundacji Tesco wesprą Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Od Partnerów

Już niedługo Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie może wzbogacić się o najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do małoinwazyjnego usuwania nowotworów u dzieci. Nóż ultradźwiękowy o nazwie CUSA, którego zakup zostanie sfinansowany dzięki środkom zebranym w ramach 8. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco.

16 lipca 2019

PKN ORLEN wesprze lokalne inicjatywy społeczne w ramach programu „Moje Miejsce na Ziemi”

Od Partnerów

Fundacja „ORLEN DAR-SERCA” rozpoczęła nabór wniosków do drugiej edycji programu dla społeczności lokalnych – „Moje Miejsce na Ziemi”. Do 9 września br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich regionach. W tym roku na największy program grantowy PKN ORLEN przeznaczone zostaną 2 miliony złotych.

16 lipca 2019

Lafarge zbadało poziom zadowolenia pracowników

Od Partnerów

Firma Lafarge postanowiła zbadać zadowolenie wśród pracowników, sprawdzić, jak oceniają poszczególne obszary pracy. O wynikach tego badania w rozmowie z PulsHR.pl opowiada Inga Chodorowska-Korpak, dyrektor ds. organizacji i zasobów ludzkich, członek zespołu zarządzającego Lafarge w Polsce.

16 lipca 2019

IKEA rozpocznie skup i sprzedaż starych mebli

Od Partnerów

Od połowy lipca IKEA, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpocznie skup i sprzedaż starych mebli w Niemczech. Działalność jest realizowana w ramach strategii zrównoważonego rozwoju firmy. 

15 lipca 2019

ADAMED zorganizuje letni obóz naukowy

Od Partnerów

14 lipca 50 najlepszych uczestników programu ADAMED SmartUP przez 2 tygodnie będzie mogło m.in. nauczyć się precyzyjnej sztuki szycia chirurgicznego, skonstruować samolot, zaprogramować robota oraz przetestować druk metodą 3D. 

15 lipca 2019

W raportach CSR szukaj wiedzy o działaniach na rzecz społeczeństwa

Aktualności FOB

Zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, firmy powinny brać pod uwagę wpływ swojej działalności na bliższe i dalsze otoczenie (interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych), przewidywać jej skutki, również długofalowe, oraz zastanawiać się nad tym, co to oznacza dla przyszłych pokoleń. Kluczowe jest, aby przedsiębiorstwa dostrzegały również potrzeby interesariuszy takich jak społeczności lokalne, pracownicy i ich rodziny czy organizacje pozarządowe. Jest to istotny temat, a kwestie odpowiedzialności społecznej stanowią jeden z obszarów raportowania niefinansowego. Publikacje informujące o aktywności firm i organizacji na polu CSR można zgłaszać do 5 sierpnia w ramach konkursu na najlepsze raporty społeczne.

15 lipca 2019

W Warszawie stanęły recyklomaty ufundowane przez firmę Coca-Cola

Od Partnerów

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej stanęły pierwsze recyklomaty do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafią do powtórnego wykorzystania, a zwracający je otrzymają eko-punkty, które będą mogli wymienić na zniżki u partnerów akcji.

12 lipca 2019

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji programu stypendialnego BONA FIDE

Od Partnerów

Fundacja ORLEN – DAR SERCA rozpoczęła nabór do drugiej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach, mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł. Wnioski można składać do 29 lipca br.

12 lipca 2019

„Wiem, że warto się uczyć” – stypendialny program Henkel Polska i Fundacji Polki Mogą Wszystko

Od Partnerów

Henkel Polska i Fundacja Polki Mogą Wszystko inicjują już 12-stą edycję programu „Wiem, że warto się uczyć”, w ramach którego przyznawane są stypendia naukowe wychowankom domów dziecka oraz podopiecznym rodzin zastępczych. W tegorocznej edycji zostanie przyznanych 27 stypendiów.

12 lipca 2019

Kobiety w biznesie. Marzenia a rzeczywistość

Od Partnerów

Raport „Kobiety w biznesie. Marzenia a rzeczywistość” został przygotowany przez zespół Fundacji Liderek Biznesu pod kierownictwem Anny Sirockiej. Raport wskazuje cechy potrzebne do osiągnięcia sukcesu przez kobiety oraz koszty z tym związane.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc