Aktualności

27 listopada 2020

„Walka o klimat”. Publikacja „Rzeczpospolitej” z eksperckim udziałem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

W piątek 27 listopada ukazała się czwarta już edycja specjalnej publikacji „Rzeczpospolitej” poświęconej aktywności firm w zakresie przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

26 listopada 2020

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Portal Odpowiedzialnybiznes.pl, prowadzony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, objął patronatem medialnym 2. edycję programu Climate Leadership powered by UN Environment, odbywającą się na przełomie 2020/2021.

26 listopada 2020

Jak planować innowacje? Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB

Aktualności FOB

Wydarzenie wieńczące tegoroczny cykl spotkań w ramach drugiej edycji Inkubatora TransferHUB odbędzie się 2 grudnia (środa) w godz. 10-12. Zostanie poświęcone doświadczeniom osób zaangażowanych w przygotowanie i testowanie innowacji społecznych. Inkubator TransferHUB prowadzą Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

26 listopada 2020

Co sprzyja rozwojowi odpowiedzialnego biznesu? Poznaj wyniki badania „Menedżerowie CSR”

Aktualności FOB

Respondenci najczęściej wskazywali na osobiste zaangażowanie pracowników, w tym osób zarządzających firmami, oraz obecność w Polsce międzynarodowych korporacji.

24 listopada 2020

ERGO Hestia dopłaci do eko odbudowy

Od Partnerów

ERGO Hestia wprowadza do oferty ubezpieczeń korporacyjnych tzw. klauzulę zielonej odbudowy, w ramach której będzie powiększać wypłatę odszkodowania o koszty zastosowania rozwiązań ekologicznych. Z klauzuli będą mogli skorzystać klienci, którzy ponieśli szkodę całkowitą w budynkach. To pierwsza taka oferta produktowa na polskim rynku ubezpieczeniowym.

23 listopada 2020

Coca-Cola HBC po raz kolejny liderem zrównoważonego rozwoju wśród producentów napojów w Europie

Od Partnerów

Według notowań Indeksu Dow Jones 2020, jednego z wiodących światowych wskaźników zrównoważonego rozwoju, Coca-Cola HBC uznano za europejskiego lidera branży napojowej w tym obszarze. Już po raz siódmy w ciągu 8 lat Coca-Cola HBC zajęła pierwsze miejsce w Europie. Ze swoim najwyższym wynikiem w historii plasuje się na drugim miejscu na świecie – po raz dziesiąty z rzędu znalazła się w pierwszej trójce.

20 listopada 2020

9. Forum Inicjowania Rozwoju

Aktualności FOB

Pandemia, wyzwania środowiskowe, ruchy społeczne, walka o równość i godność człowieka to tematy, które zostaną poruszone podczas  9. Forum Inicjowania Rozwoju – spotkania biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych. Do dyskusji zostali zaproszeni : dr hab. Adam Bodnar – RPO VII kadencji, Kamil Wyszkowski – prezes UN GLOBAL COMPACT NETWORK POLAND, Piotr Voelkel – założyciel Grupy Kapitałowej VOX i SWPS oraz Ewa Sowińska – partner ESO Audit, członek Rady Programowej Open Eyes Economy. Konferencja online odbędzie się 24 listopada. Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

20 listopada 2020

Zielone kredyty od BNP Paribas

Od Partnerów

Bank BNP Paribas poinformował, że wartość finansowania udzielonego przez niego na różnego rodzaju projekty ekologiczne przekroczyła już 1,5 mld zł. Co więcej, akcja kredytowa związana z zielonymi inwestycjami przyspiesza: dwie trzecie z podanej kwoty to finansowanie z trzech ostatnich lat….

20 listopada 2020

Nestlé for Healthier Kids

Od Partnerów

Odżywianie jest kluczem do zapewnienia zdrowego rozwoju dziecka. Ale jak to często bywa, teoria rozmija się z praktyką. Zachęcanie dzieci do spożywania większej ilości warzyw i owoców, dbanie o to, aby ich posiłki były odpowiednio zbilansowane i uwzględniały zróżnicowane źródła białka, w tym te pochodzenia roślinnego, może czasem stanowić wyzwanie dla rodziców i opiekunów.

20 listopada 2020

Child Alert na platformie mojePZU

Od Partnerów

PZU włącza się w policyjny system poszukiwania zaginionych dzieci Child Alert. Od 20 listopada 2020 roku informację o wszczęciu w Polsce procedury Child Alert dostaną wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej mojePZU. Na ich telefonach komórkowych pojawią się wówczas tzw. „pushe”, czyli komunikaty w formie powiadomień przypominających sms.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc