Aktualności

2 lipca 2020

Letnia Zbiórka Żywności w sklepach Tesco – każdy może wesprzeć potrzebujących

Od Partnerów

Chcąc wesprzeć osoby najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19 Fundacja Tesco organizuje wśród klientów wszystkich sklepów Tesco Letnią Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbędzie się w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia, a zebrana żywności, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących.

2 lipca 2020

Grupa ORLEN wdraża nową biotechnologię

Od Partnerów

W Grupie ORLEN powstaje pierwsza w Polsce instalacja wykorzystująca mikroorganizmy w procesie produkcyjnym na skalę przemysłową. Budowana w Trzebini instalacja będzie przekształcała surowce pochodzenia roślinnego w ekologiczny kwas mlekowy. Ma on szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, czy w rolnictwie.

2 lipca 2020

Tesco podsumowuje kolejny rok realizacji „Strategii Pomocnych Gestów”

Od Partnerów

Tesco Polska opublikowało raport „Strategia Pomocnych Gestów” poświęcony kwestii niemarnowania żywności oraz pozostałych działań CSR w okresie 2019/20. Tylko w poprzednim roku uratowano ponad 3 tysiące ton produktów, które zamiast na wysypiska, trafiły do potrzebujących. Podjęto także szereg działań wspierających pracowników i lokalne społeczności.

2 lipca 2020

ERGO Hestia z prestiżowym certyfikatem

Redukcja emisji CO2, hybrydowe auta i… własny park. ERGO Hestia od lat dba o środowisko. Teraz otrzymała certyfikat ISO 14001:2015, który potwierdza jej skuteczność.

2 lipca 2020

IKEA publikuje raport “Made in Poland”

Od Partnerów

IKEA podsumowuje działalność na polskim rynku w 2019 roku w raporcie „Made in Poland”. Firmy z korzeniami IKEA silnie wpływają na polską gospodarkę i lokalne społeczności, w obrębie których funkcjonują. Zatrudniają bezpośrednio 16 tys. osób, a kolejne 75 tys. osób pracuje u dostawców.

1 lipca 2020

Ukazała się 22. edycja Kompendium CSR

, CSR w Polsce

Ukazała się 22. edycja Kompendium CSR. W gronie autorek i autorów tekstów jest także Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 czerwca 2020

Lyreco podsumowuje ostatnie inicjatywy pomocowe

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Lyreco na swojej stronie na Facebooku podsumowała swoje ostatnie inicjatywy dotyczące m.in. reakcji na skutki społeczno-ekonomiczne pandemii koronawirusa.

30 czerwca 2020

Zobacz relację ze spotkania FOB „Neutralność klimatyczna. Realny cel czy utopijna wizja?”

Aktualności FOB

Firmy, miasta, regiony czy państwa stoją przed wyzwaniem zdefiniowania i realizacji celów związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej. Na ile ich plany są możliwe do wykonania, a na ile wciąż pozostają nierzeczywistą perspektywą? To zagadnienie podjęli uczestnicy wydarzenia “Neutralność klimatyczna. Realny cel czy utopijna wizja?”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie odbyło się 30 czerwca w formule online.

29 czerwca 2020

Brown-Forman Polska dla polskich medyków

Reakcje na COVID-19

Na przełomie kwietnia i maja, pracownicy Brown-Forman Polska – dystrybutora alkoholi premium, we współpracy z warszawską restauracją Zakład Mięsny, zaangażowali się w akcję dostarczania ciepłych posiłków do stołecznych szpitali. W trakcie dwóch tygodni wolontariusze dostarczyli medykom ponad 600 ciepłych posiłków.

26 czerwca 2020

Grupa Chiesi zwiększa środki wsparcia dla pracowników, pacjentów i lekarzy w obliczu pandemii COVID-19

Od Partnerów

W obliczu pandemii COVID-19 Grupa Chiesi zwiększa środki wsparcia dla pracowników, pacjentów i lekarzy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc