Aktualności

10 maja 2019

Wystawa finałowa 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Od Partnerów

Jednym z kluczowych aspektów tegorocznej wystawy finałowej konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest różnorodność doświadczeń i postaw 25 młodych twórców, którzy w swojej praktyce podejmują najbardziej aktualne tematy i problemy współczesności. Intensywny, 2-tygodniowy przegląd najciekawszych propozycji twórczych finalistów 18. edycji konkursu potrwa od 6 do 19 maja br. w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Najważniejszym punktem wystawy będzie Gala Finałowa 17 maja, podczas której poznamy nazwiska laureatów. Prezentacji prac finałowych towarzyszy wiele wydarzeń specjalnych, oprowadzań i warsztatów.

10 maja 2019

PGE posadziła 95 tys. młodych drzew w ramach tegorocznej edycji „Lasów pełnych energii”

Od Partnerów

Grupa PGE zakończyła 19. edycję „Lasów pełnych energii”. W tym roku w ramach akcji posadzono około 95 000 młodych drzew w 32 lokalizacjach na terenie 14 województw.

10 maja 2019

Rusza jubileuszowa edycja Programu Kompanii Piwowarskiej „Sprawdź Promile”

Od Partnerów

Mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej ponownie ruszyła w trasę po Polsce. Do końca sierpnia zagości na 20 dużych imprezach plenerowych. Wszystko po to, by promować odpowiedzialną konsumpcję alkoholu wśród miłośników dobrej zabawy.

10 maja 2019

VIVE Textile Recycling i Carrefour Polska laureatami konkursu „Firma Dobrze Widziana 2019”

Od Partnerów

Ogłoszono wyniki konkursu Business Centre Club „Firma Dobrze Widziana 2019”. W gronie laureatów znalazły się VIVE Textile Recycling i Carrefour Polska. Docenione za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skuteczne metody komunikowania o prowadzonej przez firmy działalności społecznej.

10 maja 2019

Enea kontynuuje wsparcie dla Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Od Partnerów

Spółka energetyczna Enea oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich podpisały umowę przedłużającą współpracę o kolejne dwa lata. Współpraca obejmuje cały cykl przygotowawczy i występy na najważniejszej imprezie sportowej – Letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Wsparcie Enei zapewni potrzebną stabilizację i pozwoli skupić się zawodniczkom i zawodnikom na budowaniu formy i zdobywaniu szans medalowych, czyli olimpijskich kwalifikacji w sezonie 2019.

10 maja 2019

Polpharma nagrodzona za kampanię edukacyjną

Od Partnerów

Ogólnopolski program edukacyjny „Ciśnienie na życie” prowadzony przez Polpharmę został wyróżniony podczas XXVII Dorocznej Konferencji Klientów firmy doradczej IQVIA. Kapituła konkursu doceniła wkład kampanii w edukację pacjentów na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

10 maja 2019

Enea wspólnie z Lasami Państwowymi dba o środowisko

Od Partnerów

„Enea EkoProjekty” jest jedną z inicjatyw Enei, która związana jest z troską Grupy Enea o środowisko. Projekt realizowany będzie wspólnie z Lasami Państwowymi, które prowadząc gospodarkę leśną, dbają o stan zarządzanych terenów, w tym o zachowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. „Enea EkoProjekty” to dziewięć prośrodowiskowych wydarzeń adresowanych do lokalnych społeczności z terenu działania Grupy Enea.

10 maja 2019

IKEA wdraża udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Od Partnerów

W ramach projektu „IKEA dla wszystkich” realizowanego w sklepie IKEA w Łodzi, grupa pracowników nauczyła się języka migowego. Ponadto dla osób starszych i z niepełnosprawnością ruchu w restauracji przygotowana została strefa dostosowana do ich potrzeb. Projekt zainicjowali i zrealizowali pracownicy. 

10 maja 2019

Tesco rezygnuje z jednorazowych sztućców i talerzy w restauracjach samoobsługowych

Od Partnerów

Do  połowy maja ze wszystkich restauracji samoobsługowych zlokalizowanych w sklepach Tesco znikną jednorazowe sztućce i talerze. Zastąpią je naczynia wielokrotnego użytku. Tesco kontynuuje swoje zobowiązanie dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko.

9 maja 2019

III edycja Forum Inspiracji zachęca biznes w Polsce do działania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju

Forum Inspiracji to doroczna konferencja dotycząca największych wyzwań w zakresie realizacji Agendy 2030 przez środowisko biznesowe organizowana w ramach Kampanii 17. Celów. Wydarzenie odbędzie się w piątek 17 maja 2019 roku w Warszawie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem merytorycznym inicjatywy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc