Aktualności

31 marca 2020

Działania Stena Recycling w zakresie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Stena Recycling stale monitoruje rozwój sytuacji związanej z pojawieniem się koronawirusa, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym oraz postępuje zgodnie z zaleceniami i wytycznymi odpowiednich władz.

31 marca 2020

Kompania Piwowarska nagrodzona tytułem Super Etyczna Firma

Od Partnerów

Kompania Piwowarska jako jedyna firma z branży spożywczej została uhonorowana tytułem „Super Etyczna Firma 2019” przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Tytułem tym wyróżniane są przedsiębiorstwa, które trzykrotnie z rzędu otrzymały tytuł Etycznej Firmy. Konkurs organizowany jest od 2014 roku. Kompania…

31 marca 2020

Amica wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Grupa Amica nie pozostaje obojętna wobec kryzysu, jaki dotyka każdego z nas w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego wspiera osoby dzielnie stojące na froncie walki z koronawirusem i wywołaną przez niego chorobą COVID-19.

31 marca 2020

Grupa Enea zwiększa wsparcie na rzecz walki z koronawirusem

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Za pośrednictwem Fundacji Enea do placówek medycznych walczących z koronawirusem trafiło 2,1 mln zł. Przekazane środki są przeznaczane – zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali – m.in. na sprzęt medyczny oraz środki higieny i ochrony osobistej. 

30 marca 2020

16 kwietnia premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [online]

Aktualności FOB

18. edycja największego w Polsce przeglądu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju będzie miała miejsce 16 kwietnia br.

30 marca 2020

PKN ORLEN przeznaczy kolejne 60 mln złotych na walkę z koronawirusem

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

​PKN ORLEN kupił 7 milionów maseczek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Pierwsza partia ok. 1,6 mln sztuk zostanie przekazana Agencji Rezerw Materiałowych i fundacji. Koncern zwiększa wsparcie na rzecz walki z epidemią o dodatkowe 60 mln zł.

30 marca 2020

Co analiza big data mówi nam o reprezentacji kobiet w zarządach spółek?

CSR na świecie,

Z danych OECD wynika, że kobiety są niedostatecznie reprezentowane w zarządach firm wszystkich branż. 

30 marca 2020

Znamy laureatki tegorocznej edycji For Women in Science Awards

Od Partnerów

Po raz 22. Fundacja L’Oréal i UNESCO doceniły wkład kobiet w rozwój współczesnej nauki i uhonorowały For Women in Science Award pięć wyjątkowych naukowczyń z różnych regionów świata. Tegoroczne laureatki nagrodzono w dziedzinie nauk przyrodniczych: biotechnologii, ekologii, epigenetyce, epidemiologii i infekcjologii. Każda z pięciu laureatek otrzyma 100 000 euro. Ponadto do grona wyróżnionych dołączyło także 15 obiecujących badaczek z całego świata wyróżnionych tytułem Internetional Rising Talents.

30 marca 2020

ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważniejszy sprzęt

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie dla chorych. ERGO Hestia ustawia się #MuremZaRatownikami i zakupi im sprzęt niezbędny do skutecznego działania każdego dnia. W najbliższych dniach rozpocznie także zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią.

27 marca 2020

Jak uczyć zdalnie w czasie kwarantanny? Poradnik dla nauczycieli

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W trudnym czasie kwarantanny większość nauczycieli przechodzi na tryb pracy online. Sytuacja przymusza nas wszystkich do nowych typów komunikacji i wykorzystania narzędzi cyfrowych. Fundacja Orange postanowiła wesprzeć w tym zakresie nauczycieli i nauczycielki.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc