Aktualności

17 września 2020

O kryzysie klimatycznym i eliminacji plastiku podczas pierwszego dnia części konferencyjnej 8. Targów CSR online

Aktualności FOB

Jakie zmiany są konieczne, aby biznes skutecznie odpowiedział na kryzys klimatyczny? Czy eliminując plastik z opakowań, ocalimy świat? Na te pytania odpowiedzą panelistki i paneliści 8. Targów CSR online, które rozpoczną się 5 października. Tegoroczna edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu potrwa 5 dni.

16 września 2020

Unia Europejska chce zwiększyć swoje ambicje klimatyczne

CSR na świecie

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, zapowiedziała, że UE swój zwiększy cel redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. z 40 do co najmniej 55 proc. w odniesieniu do poziomu z 1990 r.

15 września 2020

Europejski Korpus Solidarności partnerem 8. Targów CSR online

Aktualności FOB

Do grona organizacji wspierających 8. Targi CSR online dołączył Europejski Korpus Solidarności. Przedstawiciele unijnej inicjatywy uczestniczyć będą w części wystawowej, konferencyjnej, networkingowej wydarzenia. Targi CSR odbędą się w dniach 5-9 października 2020 roku. Główną platformą wiedzy o przebiegu wydarzenia będzie strona odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR.

15 września 2020

PKN Orlen wybrał projektanta morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Od Partnerów

PKN ORLEN rozpoczął projektowanie morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Wstępny projekt techniczny oraz budowlany wykona brytyjska firma Offshore Design Engineering Ltd., posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji tego typu zadań. Rozpoczęcie tego etapu prac poprzedzone było wielomiesięcznymi badaniami wietrzności oraz struktury geologicznej dna morskiego.

15 września 2020

BGK z nowym raportem CSR

Od Partnerów

Kryzys, który wywołała pandemia COVID-19, pokazał jak ważna jest rola Banku Gospodarstwa Krajowego w polskiej gospodarce. Rozwój społeczno-gospodarczy zawsze był, jest i będzie kluczową misją naszego banku, a najlepszym tego dowodem jest Raport Zrównoważonego Rozwoju BGK za rok 2019.

15 września 2020

poMOC jest w nas. Niecodzienna moc codziennego bankowania w Santander Bank Polska

Od Partnerów

Santander Bank Polska, wspólnie ze swoimi klientami, po raz kolejny organizuje akcję pomocową „poMOC jest w nas”. Tym razem, dzięki codziennemu bankowaniu, pomoc trafi do wybranych ośrodków onkologicznych dla dzieci w całej Polsce.

15 września 2020

ORLEN rozpoczyna przetarg na hub wodorowy

Od Partnerów

PKN ORLEN rozpoczął proces wyboru wykonawcy hubu wodorowego we Włocławku, który docelowo będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Inwestycja, obejmująca instalację produkcyjną, infrastrukturę logistyczną oraz dystrybucyjną, jest istotnym elementem wspierającym realizację strategii neutralności emisyjnej Koncernu w obszarze paliw alternatywnych.

14 września 2020

Biedronka przystępuje do Polskiego Paktu Plastikowego

Od Partnerów

Od lat 50. ludzkość wytworzyła ponad 9 miliardów ton plastiku. W większości trafił na wysypiska lub do oceanów. Powołany w czwartek, 10 września, Polski Pakt Plastikowy, którego Biedronka jest członkiem-założycielem stawia sobie za cel zmianę modelu wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach.

14 września 2020

Jeszcze mniej plastiku w sklepach – Carrefour sygnatariuszem Polskiego Paktu Plastikowego

Od Partnerów

W dniu dzisiejszym sieć Carrefour Polska podpisała „Polski Pakt Plastikowy. Jest on kontynuacją zapoczątkowanej w 2019 roku inicjatywy „Polskiego Paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystania tworzyw sztucznych”, którego Carrefour Polska – jako pierwsza sieć wielkiej dystrybucji – była sygnatariuszem. Pakt wyznacza proekologiczne cele dla całej branży FMCG oraz znacząco wpłynie na redukcję produkowanego przez nią plastiku.

14 września 2020

Bankowość w nowej rzeczywistości

Od Partnerów

 W raporcie KPMG International pt. „Banking in the new reality. Six trends shaping the industry” zidentyfikowano sześć kluczowych trendów, które przyspieszyły z powodu pandemii i mają obecnie kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu banków.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc