Aktualności

30 października 2019

Pełny raport z badania „Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego”

Aktualności FOB

Dostępny jest już pełny raport z badania „Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 października 2019

CSR-owcy na rynku pracy. 15 lat Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

W ciągu 15 lat działania Ligę Odpowiedzialnego Biznesu zbudowało blisko 300 ambasadorów, poznających wartości i zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, osób obecnie aktywnych na rynku pracy. Partnerami jubileuszu programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu są Bank BNP Paribas oraz ERGO Hestia.

29 października 2019

Ruszył cykl animacji „Odpowiedzialny konsument”

Aktualności FOB, CSR w Polsce

25 września Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju rozpoczął kampanię „Odpowiedzialny konsument”. W ramach kampanii upowszechniane są broszury informacyjne i animacje opracowane przez ekspertów Grupy Roboczej ds. Konsumenckich, do której należą przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, instytucji publicznych, firm oraz uczelni.

28 października 2019

Pionierski projekt Grupy PZU „Opaska życia”

Od Partnerów

Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt „Opaska życia”. To nowa odsłona ogłoszonej w czerwcu społecznej strategii PZU #10latdluzej. Wraz z nowoczesnym systemem ratunkowym PZU GO, automatycznie wzywającym pomoc w razie wypadku samochodu, „opaska życia” jest kolejną wprowadzaną przez PZU innowacją techniczną, która ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia.

28 października 2019

ING partnerem Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Od Partnerów

ING Bank Śląski dołączył do grona partnerów pierwszej praktycznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, organizowanej przez Fundację Social Wolves. Uczniowie, uczestnicy olimpiady, w ramach  Wyzwania ING zrealizują  projekty społeczne, a zdobyte doświadczenie przełoży się na praktyczną wiedzę na temat współpracy, motywacji i zarządzania projektami.

28 października 2019

Pomagaj na zakupach – Carrefour wspiera nowy program Caritas Polska dla potrzebujących

Od Partnerów

Pomaganie niesie radość pomagającym i osobom potrzebującym pomocy. To hasło przyświeca programowi „Uratuję Cię!”, nowej inicjatywie Caritas Polska, której celem jest pomaganie konkretnym osobom poprzez charytatywny serwis zbiórek internetowych. W projekt aktywnie włączają się sklepy Carrefour w Warszawie, w których można przekazać wsparcie, wrzucając do skarbonek przy kasach datek lub resztę ze swoich zakupów.

28 października 2019

Stevie Awards dla programu niemarnowania żywności Tesco

Od Partnerów

Tesco zostało laureatem 16. edycji konkursu International Business Awards w kategorii „Corporate Social Responsibility Program of the Year – in Europe”. Sieć handlowa została wyróżniona srebrem za kampanię przeciw marnowaniu jedzenia. W ciągu ostatnich dwóch lat Tesco otrzymało 8 nagród i wyróżnień za działania w ramach zrównoważonego rozwoju.

28 października 2019

Dolnośląski Gryf dla CCC

Od Partnerów

CCC otrzymało prestiżową nagrodę na 16. Wielkiej Gali Biznesu 2019 w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”, która odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

28 października 2019

Raport CSR Kompanii Piwowarskiej wyróżniony w 13. edycji Konkursu „Raporty Społeczne”

Od Partnerów

„Raport zrównoważonego rozwoju. Nasz wkład w realizację Agendy 2030” Kompanii Piwowarskiej został wyróżniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Raporty Społeczne”. Jury doceniło przystępną, skrótową formę zawierającą kluczowe informacje, walor edukacyjny oraz odważne zmierzenie się z trudnym tematem oddziaływania na otoczenie. To jedyne tegoroczne wyróżnienie dla zgłoszonych raportów społecznych.

28 października 2019

Lafarge kolejny raz stawia na relacje i inwestuje w region

Od Partnerów

3 października na terenie Cementowni Kujawy odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele i eksperci Lafarge odpowiedzieli na 17 potrzeb, które zostały zgłoszone podczas czerwcowego spotkania w ramach sesji dialogu społecznego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele okolicznych gmin, sołectw, szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na ich terenie. Firma już od trzech lat zaprasza przedstawicieli regionalnych organizacji, mieszkańców i przedstawicieli gmin do stołu, aby porozmawiać o lokalnych problemach i obszarach, w których może zaproponować pomoc.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc