Aktualności

07.03.2018

Znamy zwycięzców bostońskiego bootcampu Bridge to MassChallenge Warsaw

Pilotażowa odsłona programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge Warsaw dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej dobiegła końca....
07.03.2018

17. edycja konkursu APH – wkrótce koniec zgłoszeń!

Do 25 marca br. studenci IV i V roku kierunków artystycznych w całej Polsce mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii organizowanego przez Ergo Hestia, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
06.03.2018

Biedronka szuka debiutujących pisarzy

Do 20 marca br. można przesyłać utwory literackie w ramach pierwszego etapu konkursu „Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Na autora najciekawszego tekstu skierowanego do dzieci, czeka nagroda finansowa w wysokości 100 tys. zł. Nazwisko zwycięzcy poznamy 7 czerwca br., tego dnia rozpocznie się także drugi etap konkursu dla ilustratorów.
06.03.2018

Eko-Inspiracja 2017 dla Carrefour Polska

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został laureatem konkursu „Eko-Inspiracja 2017”. Sieć zwyciężyła w kategorii „Firma”, zdobywając najwięcej głosów internautów. Carrefour od wielu lat aktywnie angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego w Polsce. Podejmuje m.in. wiele działań związanych z walką z marnotrawieniem żywności i ochroną bioróżnorodności.
05.03.2018

Amica wsparła akcję na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie „Razem Raźniej w Bojanowie” powstało po to, aby osobom niepełnosprawnym z gminy ułatwić integrację, rehabilitację oraz pomóc im znaleźć motywację do działania.  Firma Amica, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wsparła inicjatywę przekazując sprzęt na doroczne wydarzenie, z którego dochód przeznaczony jest na bieżącą działalność stowarzyszenia.
05.03.2018

Wiceprezes BGŻ BNP Paribas z nagrodą specjalną za dokonania na rzecz wzmocnienia roli kobiet w biznesie

Przemysław Gdański, wiceprezes zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, otrzymał nagrodę specjalną Male Champion of Change, Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu za całokształt jego działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet. Prestiżowe wyróżnienie odebrał podczas finałowej gali Konkursu Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku 2017, który od 9 lat nagradza osiągnięcia kobiet w biznesie.  BGŻ BNP Paribas jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
02.03.2018

VII edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” rozstrzygnięta

28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VII edycji konkursu...
02.03.2018

Przyrodnicy poznali stan środowiska wokół rafinerii PKN ORLEN

PKN ORLEN, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawił raport z prowadzonej przez prawie rok inwentaryzacji przyrodniczej terenów wokół rafinerii w Płocku. Na obszarach przyległych eksperci oznaczyli siedliska chronione, najciekawsze i jednocześnie najcenniejsze pod względem przyrodniczym. Na badanym obszarze stwierdzono obecność znajdujących się pod ochroną ścisłą ryb, bezkręgowców, płazów, gadów, ptaków i ssaków.
02.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz INNOWACJI

Przed Polską i światem plan osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwania te mogą być zrealizowane wspólnym wysiłkiem ludzi, państw, organizacji, biznesu. Wymagają szukania nowych rozwiązań i innowacyjnych sposobów działania.
01.03.2018

Trendy w raportowaniu niefinansowym – raport WBCSD

Światowa Rada Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) i Rada ds. Standardów Ujawniania Informacji Dotyczących Klimatu (Climate Disclosure Standards Board CDSB) opublikowały raport, prezentujący globalne i regionalne trendy w ujawnianiu danych na temat środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG).
01.03.2018

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że Forum Odpowiedzialnego Biznesu obsługuje stronę raportyspoleczne.pl, której zawartość dotyczy w pełni bezpłatnego Konkursu Raporty Społeczne. Wszelkie informacje kojarzące FOB z działalnością portalu o podobnej nazwie i wymagającego płatności są fałszywe.
01.03.2018

Clear Channel patronuje 7. Targom CSR

Clear Channel Poland objęło patronatem największe w Polsce wydarzenie poświęcone  społecznej odpowiedzialności biznesu jako wyłączna firma w kategorii outdoor. Targi CSR odbędą się 12 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie.
28.02.2018

#SustainHack – podejmij wyzwanie Banku BGŻ BNP Paribas i przeciwdziałaj wykluczeniu społecznemu

Bank BGŻ BNP Paribas, w ramach partnerstwa z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaangażował się w nowatorski projekt Idea Challenge – #SustainHack. Celem, pierwszej takiej w Polsce inicjatywy, jest zachęcenie uczestników przedsięwzięcia do stworzenia rozwiązań, sprzyjających wyrównaniu szans osób starszych i innych klientów Banku, których działania m.in. w obszarze bankowości internetowej, mobilnej, ogranicza ich niepełnosprawność (np. osoby głuche, niewidome). Na innowacyjne rozwiązania organizatorzy czekają do 5 kwietnia 2018 roku.  Poznaj szczegóły wyzwania >>
28.02.2018

4 sfery kariery – konkurs UEK na dobrą praktykę CSR

Wydarzenie „4 Sfery Kariery”, które odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby studentów i absolwentów w zakresie wsparcia ich rozwoju w drodze do kariery. Patronem medialnym projektu jest portal Odpowiedzialnybiznes.pl.
27.02.2018

Poznaj jury, które wskaże najlepsze artykuły o odpowiedzialnym biznesie

Do końca lutego trwają zgłoszenia do ósmej edycji konkursu „Pióra odpowiedzialności”. To konkurs skierowany do dziennikarzy i ekspertów poruszających w swoich tekstach zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W skład jury, które oceni zgłoszone artykuły, wchodzą eksperci branżowi, przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych oraz naukowcy.