Aktualności

23.05.2018

Jak zorganizować dzień różnorodności w miejscu pracy?

Ogólnopolski Dzień Różnorodności, realizowany w ramach programu Karta Różnorodności przypada w maju, jednak przez cały...
22.05.2018

Orange Warsaw Festival bez barier

Bilet uprawniający do wejścia z osobą wspierającą, 20 najazdów, 4 pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, 60 pomocnych wolontariuszy – to tylko część udogodnień, jakie czekają na gości Orange Warsaw Festival, który będzie jednym z najlepiej przystosowanych festiwali muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Sponsor tytularny festiwalu - firma Orange Polska jest opiekunem Karty Różnorodności i partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
22.05.2018

Po raz kolejny nagrodzono Listkami Polityki firmy odpowiedzialne społecznie

66 polskich przedsiębiorstw zostało laureatami Listków CSR Polityki. Tygodnik wraz z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz siódmy przeprowadził wśród największych polskich firm ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Najlepszym wręczono Złote, Srebrne oraz Białe Listki CSR. Działania laureatów koncentrują się wokół lepszego zarządzania pracownikami, poprawy relacji z klientami i partnerami biznesowymi oraz ochrony środowiska.
22.05.2018

Biedronka i Fundacja DKMS promują ideę dawstwa szpiku

Sieć Biedronka wraz z Fundacją DKMS i firmą Trefl przygotowały akcję promującą ideę dawstwa szpiku kostnego. Od 25 maja w sklepach sieci Biedronka dostępne będą specjalne gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży propagujące zdrowy styl życia. Część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na rejestrację nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego w bazie prowadzonej przez Fundację DKMS Polska. Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów, jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
22.05.2018

Rusza program Nestlé for Healthier Kids

15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodzin została ogłoszona inicjatywa Nestlé for Healthier Kids Nestlé . W ramach programu, do 2030 roku firma postawiła sobie za cel pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Nestle Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
22.05.2018

Provident nagrodzony Złotym Listkiem CSR POLITYKI

Firma Provident, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, już po raz czwarty znalazła się w zestawieniu najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Podczas wczorajszej gali Provident został uhonorowany Złotym Listkiem CSR.
21.05.2018

Listki CSR POLITYKI rozdane

Poznaliśmy laureatów VII edycji Listków CSR POLITYKI. Ogłoszenie wyróżnionych firm miało miejsce 21 maja br. w siedzibie Tygodnika POLITYKA. Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte są partnerami merytorycznymi zestawienia.
21.05.2018

Trwa głosowanie na Podwórko Talentów NIVEA

Ze względu na duże zainteresowanie akcją "Podwórko Talentów", NIVEA, partner strategiczny FOB wydłuża czas naboru zgłoszeń do 31 maja br. Zgłoszenie lokalizacji i wysłanie krótkiego video w formie filmu wystarczy, aby zdobyć szansę na wygraną w konkursie. Projekt Podwórko Talentów NIVEA to okazja do zdobycia  miejsca zabaw, które dzięki specjalnie zaprojektowanym sprzętom pozwoli rozwijać dziecięce talenty w trzech obszarach: artystycznym, naukowym i sportowym. Do udziału w projekcie zaproszone są szkoły podstawowe, gminy, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe.
21.05.2018

O społecznej odpowiedzialności biznesu w Gdańsku

21 maja w Gdańsku odbyła się regionalna premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Grupa ERGO Hestia była partnerem i gospodarzem wydarzenia zorganizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
21.05.2018

Raszka pod ścisłą ochroną w PKN ORLEN

​Raróg - drapieżnik objęty ochroną ścisłą z powodu zagrożenia wyginięciem tego gatunku - osiedlił się w płockiej rafinerii PKN ORLEN. To już drugi gatunek ptaka drapieżnego, po parze sokołów wędrownych, zamieszkujący płocki zakład rafineryjno-petrochemiczny.
17.05.2018

AMICA wyposaży mieszkania dla wychowanków domów dziecka

Jedenaście mieszkań powstało w Strzałkowie koło Słupcy w ramach programu pomocy w usamodzielnianiu się wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Firma Amica, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wsparła projekt „Oswoić dorosłość”, przekazując do każdego z mieszkań sprzęt AGD: kuchnie wolnostojące i piekarniki, okapy  kuchenne, lodówki, mikrofalówki, odkurzacze, pralki i suszarki.
17.05.2018

Nawet 90% butelek PET może trafić do ponownego przetworzenia

W 2016 roku zebrano w Polsce w sumie 11 654,3 tys. ton odpadów komunalnych. Oznacza to, że na jednego mieszkańca przypadało aż 303 kg śmieci. Zaledwie niecałe 8 kg z nich stanowiły selektywnie zebrane tworzywa sztuczne.[1] Tymczasem segregowanie tego rodzaju odpadów pozwala nie tylko zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także wyprodukować z nich kolejne przedmioty codziennego użytku. Przykładem są butelki PET, w których sprzedawana jest np. woda. Jeśli zamiast na wysypisko trafią one do specjalnej sortowni, to z odpadów stają się cennym surowcem.
17.05.2018

ORLEN na rzecz rozwoju elektromobilności

PKN Orlen, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozszerza program budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych. PKN ORLEN wytypował w tym celu łącznie 150 stacji paliw, położonych zarówno w miastach jak i przy trasach tranzytowych. W  pierwszym etapie pilotażu, do końca 2019 roku, zostanie uruchomionych około 50 szybkich punktów ładowania.
17.05.2018

LPP wydało pierwszy raport zintegrowany

LPP, największy polski producent odzieży, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, właśnie opublikował pierwszy w historii firmy raport zintegrowany pt: „Poznajmy się lepiej”. Stanowi on podsumowanie najistotniejszych informacji z zakresu zrównoważonego biznesu i odpowiedzialności społecznej gdańskiej spółki, które obok rozwoju polskiej branży odzieżowej, stanowią od lat istotny obszar aktywności LPP. Wiele miejsca w raporcie poświęcono łańcuchowi dostaw, w którym na każdym etapie projektowania, produkcji, dystrybucji i sprzedaży podejmowane są działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. W raporcie zaprezentowane są także działania z zakresu kultury pracy oraz aktywności społecznej firmy.
17.05.2018

„Bądźmy razem” – Biedronka i diecezjalne Caritas ruszają z cyklem 20 pikników dla dzieci w całej Polsce

20 maja br. w Rzeszowie rozpocznie się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka sieci Biedronka i Caritas Polska. Pikniki potrwają do 24 czerwca br.