Aktualności

09.01.2018

Mapa dobrych praktyk wspierających realizację SDGs

W oparciu o działania CSR zgłoszone do ubiegłorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” (za rok 2016) Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało Infografikę– Mapę DOBRYCH PRAKTYK WSPIERAJĄCYCH REALIZACJĘ CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Mapa Zawiera 17 SDGs, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB, które zakwalifikowane zostały do poprzedniej edycji raportu wraz z celem, którego realizację wspierają.
09.01.2018

Nabór dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu przedłużony do 17 stycznia

Do 17 stycznia Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało się przedłużyć nabór dobrych praktyk biznesu z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju do największego przeglądu CSR w Polsce – Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Rejestracja działań jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
08.01.2018

Rekrutacja Ambasadorów CSR przedłużona do 16 stycznia

Spotkania i warsztaty z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązywanie konkretnych case’ów CSR, szansa na organizację własnych wydarzeń i projektów promujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu - to wszystko czeka na uczestników Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, do udziału w której studenci mogą zgłaszać się jeszcze do 16 stycznia.
08.01.2018

Pole sztuki otwarte na nowych uczestników – 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Polski rynek artystyczny stale układa się na nowo a w jego dynamicznym i otwartym obiegu spotyka się wielu uczestników. W tym właśnie kontekście rozpoczyna się 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii, który zaproszenie do wejścia w pole sztuki kieruje do studentów IV i V roku wszystkich polskich uczelni i kierunków artystycznych.
08.01.2018

Gospodarka obiegu zamkniętego w Velux

Odpady produkcyjne wykorzystywane jako surowce wtórne – to główne założenie gospodarki obiegu zamkniętego. Inwestycję opartą o taką koncepcję zakończyła właśnie VELUX, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który wykorzysta drewniane wióry i zręby powstające przy produkcji okien do ogrzewania swojej fabryki w Namysłowie i zredukuje zużycie gazu o 80 proc.
08.01.2018

Zagraj i poznaj Cele Zrównoważonego Rozwoju

Centrum Informacyjne ONZ dla Europy Zachodniej (United Nations Regional information Centre for Western Europe - UNRIC) wspólnie z artystką Yacine Ait Kaci (YAK) stworzyło grę planszową poświęconą Celom Zrównoważonego Rozwoju pt. "Go, Goals!". Gra, z założenia skierowana do młodszych odbiorców, dostępna jest za darmo - do pobrania, z możliwością tłumaczenia i dalszej, bezpłatnej, niekomercyjnej dystrybucji.
05.01.2018

Klienci Orange Polska nie zapłacą za oddzwanianie na numery, z których korzystali oszuści

Orange Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zdecydował się anulować klientom opłaty za połączenia telefoniczne z kubańskimi numerami, które wykorzystywali oszuści w okresie okołonoworocznym. Poszkodowanych było kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Orange i nju mobile. Umorzenie opłat jest dobrowolną decyzją firmy, biorącą pod uwagę okres świąteczny i dobro klientów, ale należy ją traktować, jako wyjątkową.
05.01.2018

Trwają zgłoszenia do największego przeglądu działań CSR w Polsce

Jeszcze do 17 stycznia (zmiana terminu) trwa nabór zgłoszeń działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju firm z terenu całej Polski. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR (Corporate Social Responsibility) w naszym kraju - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.
05.01.2018

ANG Spółdzielnia dołączyła do Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od stycznia ANG Spółdzielnia jest oficjalnym partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czyli platformy blisko 50 firm z różnych branż, które łączy potrzeba  wspólnego działania na rzecz rozwoju CSR w Polsce. Są to przedsiębiorstwa, które chcą dzielić się swoją wiedzą z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz zdobywać w tych dziedzinach nowe kompetencje.
04.01.2018

Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu od UN Global Compact

UN Global Compact wydało Przewodnik po Światowym programie działań na rzecz klimatu 2018 (The Global Climate Action Playbook 2018). Publikacja zawiera zestaw praktycznych narzędzi dla biznesu, przedstawia uaktualnienia polityk najwyższego szczebla, spojrzenie na kluczowe wyzwania w dziedzinie klimatu oraz analizuje wkład poszczególnych krajów w realizację działań mających na celu wdrożenie Paryskiego porozumienia klimatycznego do 2020 roku.
04.01.2018

Promocja zdrowia w pracy – publikacja

Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi opublikowało monografię pt. „Promocja zdrowia w zakładzie pracy: wsparcie dla zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej pracowników”. 
03.01.2018

W stronę lepszych rozwiązań. Dobre praktyki w przemyśle obuwniczym

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie opublikowała raport  przygotowany w ramach międzynarodowej kampanii Kupuj Odpowiedzialnie Buty (ang. Change Your Shoes), w którą zaangażowanych jest osiemnaście organizacji europejskich i azjatyckich. Aktywiście połączyli siły, aby zwrócić uwagę na problemy w produkcji skór i obuwia i wspólnie działać na rzecz respektowania prawa pracowników do godnej płacy i bezpiecznych warunków pracy. Organizacje chcą także umożliwić konsumentom nabywanie bezpiecznych produktów i jawnych informacji na temat produkcji kupowanych przez siebie butów. 
03.01.2018

Przekazać wszystkie treści, ale zachować czytelność przekazu – raporty społeczne polskich firm w 2017 roku

Przed Świętami, na portalu proto.pl ukazał się artykuł podsumowujący ubiegłoroczną edycję konkursu Raporty Społeczne. Artykuł przygotowany przez Tadeusza Joniewicza, menedżera projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odpowiedzialnego za minioną edycję konkursu, poświęcony jest trendom, jakie można zaobserwować w raportowaniu niefinansowym w Polsce, na podstawie ponad 10 lat trwania konkursu.
03.01.2018

Nowy rok w Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Nowy rok to intensywny czas dla Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To nie tylko planowanie nowych działań i podsumowanie ubiegłorocznych, ale przede wszystkim finalizowanie naboru do dwóch kluczowych projektów FOB - raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki" i Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wciąż przyjmowane są także zgłoszenia organizacji, które są zainteresowane zaprezentowaniem swoich działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu na 7. Targach CSR.
02.01.2018

Lafarge inwestuje w rozwiązania prośrodowiskowe

Inwestycja w Cementowni Kujawy to jedna z trzech największych inwestycji dla Grupy LafargeHolcim, partnera strategicznego...