Aktualności

27.07.2017

„Wokół Stołu” – finał projektu Sanofi

Piknikiem na warszawskim Jazdowie zakończyło się ostatnie spotkanie w ramach programu wolontariackiego „Wokół Stołu”, realizowanego...
27.07.2017

Utracone surowce a znaczenie recyklingu

Polacy z coraz większą świadomością podchodzą do ochrony środowiska oraz segregacji odpadów, jednak poziom recyklingu...
26.07.2017

Przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Raporty Społeczne

Firmy i organizacje, które przygotowały raport z zakresu CSR / zrównoważonego rozwoju, mogą go zgłosić do konkursu Raporty Społeczne. Nabór publikacji trwa do 7 sierpnia (przedłużony termin zgłoszeń) i odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl.
25.07.2017

Ostatnie dni zgłoszeń odpowiedzialnych filmów na II Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Do 31 lipca organizatorzy Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych czekają na zgłoszenia filmów do konkursu na najlepsze krótkie filmy popularyzujące równoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility). Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, które posiadają krótkie (do 5 minut) filmiki mówiące o swoich działaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR. Konkurs i festiwal są bezpłatne.
25.07.2017

Podsumowanie pierwszej edycji współpracy Gutek Film i Biedronki

Zakończyła się pierwsza edycja pokazów filmowych dla dzieci i seniorów, organizowanych wspólnie przez Biedronkę, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, i Kino Muranów. Najwięcej widzów zgromadziły animacje dla dzieci „Sekret Eleonory” i „Hokus-pokus, Albercie Alberstonie” oraz film biograficzny „Szukając Vivian Maier". Projekt powróci po wakacjach. 
25.07.2017

Ruszyły 18. letnie praktyki w Nestlé Polska

Na początku lipca już po raz 18. w warszawskiej centrali Nestlé Polska, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz fabrykach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Kargowej i Nałęczowie ruszył program 3-miesięcznych płatnych praktyk, na które w tym roku przyjęto 66 studentów i absolwentów.
25.07.2017

Skanska i Politechnika Łódzka wspólnie rozwijają innowacje

Skanska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Politechnika Łódzka będą wspólnie rozwijać nowoczesne technologie. Pierwszym krokiem są projekty badawczo-rozwojowe. Podpisana została już umowa obejmująca pracę nad rozwojem zielonego i zrównoważonego budownictwa, nowoczesnych technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki oraz digitalizacji. 
25.07.2017

Orange Polska i IDEA Global wspólnie szukają startupów

Orange Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dołączyło do grona partnerów Akceleratora startUpów IDEA Global. Obsługa Klienta i Finanse to główne obszary zainteresowania Orange i IDEA Global. Wybrane startupy we współpracy z ekspertami i pod okiem mentorów stworzą wspólną ofertę z Orange Polska. Otrzymają też wiedzę praktyczną z takich dziedzin jak user experience, design thinking, agile czy relacje inwestorskie.
24.07.2017

Gospodarka okrężna – osiem rozwiązań dla biznesu

World Business Council for Sustainable Development (WBCSD) na podstawie ponad 100 wywiadów z przedstawicielami biznesu realizującymi działania związane z gospodarką cyrkularną,  wybrało osiem rozwiązań, którymi mogą się posłużyć menedżerowie chcący wprowadzić praktyki z zakresu gospodarki okrężnej w swojej organizacji.
24.07.2017

Ruszył obóz naukowy ADAMED SmartUP w SGGW

W niedzielę, 16 lipca br. rozpoczął się obóz naukowy ADAMED SmartUP, który odbywa się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i potrwa do 29 lipca br. Na uczestników, grupę 50 najlepszych z blisko 7000 chętnych czekają dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych. Wyjazd jest szansą dla młodych pasjonatów nauki na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców. Grupa ADAMED jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
24.07.2017

Grupa Orange koproducentem najnowszego filmu Luca Bessona

Współpraca Grupy Orange przy filmie „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” dotyczy wspólnej produkcji, a także marketingu i sponsoringu. Polska premiera filmu planowana jest na 4 sierpnia. Partnerstwo obejmuje też prawa do sponsoringu w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
21.07.2017

„Codziennie bądźmy razem” z Biedronką i Fundacją Faktu na rzecz chorych dzieci

Sieć sklepów Biedronka i Fundacja Faktu zawiązują współpracę i zapraszają klientów do zakupu specjalnego wydawnictwa dla najmłodszych. Środki z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom w ramach projektu społecznego „Codziennie bądźmy razem”.
20.07.2017

Raport to narzędzie zarządzania i komunikacji – Rozmowa z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Deloitte

Trwa nabór do konkursu Raporty Społeczne. Rozmawiamy z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Senior Managerem w Zespole Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej na temat zarządczej i komunikacyjnej roli raportów.
20.07.2017

Obowiązki pracodawcy w czasie upału

W trakcie letnich upałów na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki. Zgodnie z prawem pracy, gdy temperatury sięgają określonych poziomów, muszą oni nieodpłatnie zapewnić pracownikom dostęp do zimnych napojów. Mogą także wydłużyć pracownikom przerwy tak, by w najgorętszym okresie dnia nie przebywali na słońcu. Jeżeli firmy nie zapewniają odpowiednich warunków do pracy, to pracownicy mogą odmówić wykonywania obowiązków. Za zaniedbania pracodawcy grozi też grzywna w wysokości od 1 tys. do nawet 30 tys. zł. 
19.07.2017

„Nestlé porusza Polskę” wyniki konkursu

30 czerwca zakończyło się internetowe głosowanie w ramach programu „Nestlé porusza Polskę”, w którym gminy walczyły o budowę siłowni plenerowych. W całym kraju można było głosować na blisko 500 zgłoszonych lokalizacji. Dzięki zaangażowaniu internautów, w Szczytnej, Pruszczu, Bytomsku oraz 13 innych lokalizacjach powstaną siłownie terenowe ufundowane przez Nestlé, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.