Aktualności

21.06.2017

Lampy solarne dla dzieci z Mali

Firma Antalis, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z organizacją charytatywną "Un Enfant Par la Main", ufunduje 200 dzieciom z Mali lampy solarne, aby umożliwić im naukę po zmroku. Aby wesprzeć inicjatywę, wystarczy obejrzeć krótki materiał wideo - każde 25 odsłon zapewnia lampę solarną dla 1 dziecka.
21.06.2017

Ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”, dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisy ruszyły.
21.06.2017

Totalizator Sportowy partnerem letniej wyprawy na K2

Totalizator Sportowy, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu został partnerem ekspedycji, której celem jest wejście na drugi szczyt świata o wysokości 8611m n.p.m. i jednocześnie jak najlepsze przygotowanie, m.in. pod względem wyboru trasy, do  zimowego szturmu na K2. Ekspedycja stanowi jeden z punktów realizacji programu Polski Himalaizm Zimowy im. A. Hajzera, realizowanego przez PZA.
21.06.2017

Pierwszy w Polsce inkubator dla start-upów z sektora energetyki

Korporacje i start-upy coraz częściej i chętniej podejmują współpracę. Spółka PGNiG, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stworzyła pierwszy...
21.06.2017

Organizacja STOP THE TRAFFIK ocenia, jak Nestlé walczy z pracą dzieci

Organizacja STOP THE TRAFFIK uznała System Monitorowania Pracy Dzieci oraz Działań Naprawczych (ang. Child Labour Monitoring and Remediation System, CLMRS) Nestlé za najbardziej kompleksowy program służący do niesienia pomocy dzieciom pracującym w łańcuchu dostaw kakao. W najnowszym sprawozdaniu, przygotowanym przez tę organizację, podkreślono również postępy Nestlé, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w rozwiązywaniu tego problemu.
21.06.2017

Szkolenie w NFOŚiGW dla przedsiębiorców wdrażających innowacyjne technologie środowiskowe

6 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców zainteresowanych programem Wsparcie dla innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 lipca za pomocą formularza dostępnego na stronie Funduszu. 
20.06.2017

Firma Nestlé Polska nagrodzona „Srebrnym Listkiem CSR”

Program Nestlé needs YOUth otrzymał „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Inicjatywa znalazła się również w gronie 10 wyróżnionych projektów, wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs). Nestlé Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
20.06.2017

Karta Różnorodności w Gdańsku – zaproszenie na spotkanie 30 czerwca

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Krajowa Izba Biegłych Rewidentów zapraszają na spotkanie poświęcone Zarządzaniu Różnorodnością, które odbędzie się 30 czerwca, w godzinach 10.00-13.45 w OLIVIA BUSINESS CENTRE w Gdańsku.
20.06.2017

SDGs w branży spożywczej

19 czerwca 2017 r. w ramach projektu „SDG w praktyce. Przewodnik dla firm” w Centrum...
19.06.2017

Dzieci w krajach bogatych w kontekście SDGs – nowy raport UNICEF

Centrum Badawcze UNICEF - Innocenti opublikowało raport "W trosce o przyszłe pokolenia. Dzieci w krajach bogatych w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju”, który przedstawia ocenę warunków i jakości życia dzieci w 41 krajach bogatych w kontekście zrównoważonego rozwoju.
19.06.2017

Trwa konkurs na najlepsze raporty społeczne

Po raz 11. firmy i organizacje raportujące swój wpływ na społeczeństwo i środowisko mogą zgłosić przygotowane w oparciu o te dane publikacje do konkursu Raporty Społeczne. Nabór trwa do końca lipca i odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl.
19.06.2017

Orange zapewni łącze światłowodowe ponad 4,5 tys. szkół w 3 lata

Ponad 4,5 tysiąca szkół podłączy Orange Polska w ciągu 3 lat do światłowodu. Pierwsze 138...
19.06.2017

Powstanie Narodowy Plan Ochrony Żywności

Konieczność powstania kompleksowego, systemowego Narodowego Planu Ochrony Żywności, który będzie podstawą dla decydentów do kształtowania...
16.06.2017

47 inicjatyw z całej Polski otrzymało FAJNE GRANTY T-Mobile

47 grantów o łącznej wartości 218 tysięcy złotych w ramach konkursu FAJNE GRANTY T-Mobile przyznała wczoraj Komisja złożona z przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, sponsora projektu, firmy T-Mobile Polska i organizacji pozarządowych. Głównym kryterium oceny była innowacyjność zaproponowanych działań i ich przewidywany wpływ społeczny.
16.06.2017

Ogłoszono nominacje w konkursie Kampania Społeczna Roku 2016

Celem corocznego konkursu jest promowanie dobrych praktyk w marketingu społecznym w Polsce. W tym roku do nagrody Kampania Społeczna Roku 2016 jury nominowało 56 kampanii. Laureatów oraz Zwycięzców poznamy 3 lipca w trakcie uroczystej Gali. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem konkursu, a w jego jury zasiada prezeska FOB - Mirella Panek-Owsiańska.