Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

10 grudnia 2019

Jak przyciągnąć i utrzymać pracownika? Zgłoś dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu

Praktyki z zakresu pracy należą do kluczowych obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu. Zalicza się do nich takie działania jak np. rozwój partycypacji pracowniczej, ułatwienia służące godzeniu życia prywatnego z zawodowym, wolontariat pracowniczy czy inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa. Przykłady rozwiązań w budowaniu odpowiedzialnego miejsca pracy można zgłaszać do największego w Polsce przeglądu działań CSR, Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” do 10 stycznia.

6 grudnia 2019

Cele Zrównoważonego Rozwoju – LUDZIE. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Do 10 stycznia firmy mogą zgłaszać swoje działania do Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To 18. edycja, w której zaprezentowane zostaną inicjatywy CSR za 2019 rok. Zakwalifikowanym do raportu praktykom przyporządkowane są wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Rozpoczynamy cykl artykułów, który przypomni wyzwania zdefiniowane w poszczególnych SDGs oraz wskaże, jakie działania CSR mogą przyczyniać się do realizacji wybranych zadań Agendy 2030.

5 grudnia 2019

Ile o wolontariacie piszą media w Polsce? Analiza ilościowa IMM, PRoto oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ukazała analiza ilościowa materiałów medialnych dotyczących wolontariatu pracowniczego. Infografika zawiera dane dotyczące prasy, internetu oraz mediów społecznościowych. Powstała w ramach współpracy IMM oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronem medialnym jest PRoto.pl.

4 grudnia 2019

Grupa Raben w #OdPOWIEDZialnie o edukacji pracowników

W ramach czwartego odcinka programu #OdPOWIEDZialnie o edukacji pracowników związanej z bezpieczeństwem na drodze opowiedział Jakub Krzewina z Grupy Raben.

4 grudnia 2019

Wolontariat wspiera rozwój pracownika. Pełny raport z III Ogólnopolskiego Badania Wolontariatu Pracowniczego

Programy wolontariatu pracowniczego stanowią ważne narzędzie w budowaniu wizerunku odpowiedzialnego miejsca pracy oraz służą rozwojowi kompetencji pracowników. To wnioski z III Ogólnopolskiego Badania Wolontariatu Pracowniczego, które ukazało się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, przypadającego 5 grudnia. Badanie przygotowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Centrum Wolontariatu. Partnerami badania są Fundacja Orange oraz Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

3 grudnia 2019

Ponad 100 osób odpowiedziało na ogłoszenie o pracę w FOB

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko Koordynatora/Koordynatorki projektów lub Menedżera/Menedżerki projektów. W sprawie rozmów kwalifikacyjnych skontaktujemy się z wybranymi osobami.

28 listopada 2019

Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół – świąteczna zbiórka Banków Żywności w sklepach Carrefour

Blisko 80 sklepów Carrefour w całej Polsce włącza się w Świąteczną Zbiórkę Żywności Federacji Polskich Banków Żywności. W najbliższy piątek i sobotę w supermarketach i hipermarketach sieci pojawią się wolontariusze zbierający żywność dla potrzebujących.

26 listopada 2019

Jak rozwija się wolontariat pracowniczy w Polsce? Wstępne wyniki III Ogólnopolskiego Badania Wolontariatu Pracowniczego

Wśród głównych wyzwań w realizacji wolontariatu pracowniczego pracownicy wymieniają problem ze znalezieniem czasu na różnego rodzaju akcje, angażowanie współpracowników do działań oraz kwestie formalne – wynika z wstępnych rezultatów III Ogólnopolskie Badania Wolontariatu Pracowniczego. Badanie przygotowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Centrum Wolontariatu. Partnerami badania są Fundacja Orange oraz Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

26 listopada 2019

Zostań wystawcą ósmej edycji targów społecznej odpowiedzialności

Co dwa lata Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności i zrównoważonemu rozwojowi. Najbliższa, ósma edycja Targów CSR odbędzie się 29 października 2020 r. (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie (WSTĘP WOLNY dla zwiedzających). Trwa rejestracja wystawców – firm, organizacji, instytucji, chcących prezentować i komunikować swoje działania i osiągnięcia w atrakcyjnej formule.

25 listopada 2019

Dostępność w praktyce: rekrutacja osób z niepełnosprawnością [infografika]

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z przedstawicielami i przedstawicielkami firm Programu Partnerstwa FOB przygotowało infografikę dotyczącą tworzenia miejsc pracy otwartych na osoby z niepełnosprawnością.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc