Aktualności

19 lipca 2019

BGK wsparł 2000 rodzin preferencyjnymi kredytami na dostępne mieszkanie

Od Partnerów

Coraz więcej rodzin może wprowadzić się do mieszkań z umiarkowanym czynszem. Dzięki preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oddano już ponad 2000 lokali. Tylko w pierwszej połowie tego roku powstało 380 mieszkań. Najwięcej buduje się na Górnym i Dolnym Śląsku oraz na Mazowszu. To wszystko dzięki wsparciu programu Społecznego Budownictwa Czynszowego.

19 lipca 2019

Środowisko to wiodący temat w raportach niefinansowych

Aktualności FOB

Przedsiębiorstwa stoją przed kluczowym wyzwaniem naszych czasów, jakim jest ochrona i kształtowanie środowiska naturalnego. Wymagania stawiane firmom w zakresie ekologicznych aspektów stale rosną. Podstawowe pola ich aktywności: produkcja, marketing, badania i rozwój muszą zdecydowanie bardziej odpowiadać na wyzwania środowiskowe.

19 lipca 2019

Ukazał się raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal za 2018 rok

Od Partnerów

Nasza stal buduje Twój świat. Pod takim tytułem, już po raz dziewiąty, ukazał się Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland, w którym dostępna jest informacja o działaniach firmy w roku 2018.

18 lipca 2019

Moda polaryzuje, czyli odpowiedzialność producenta i konsumenta

Od Partnerów

LPP został głównym partnerem festiwalu Gdynia Design Days. Na tym wydarzeniu uczestnicy m.in. szukali odpowiedzi na takie ważne pytania jak: Czy zrównoważona konsumpcja to odpowiedzialność producenta?, Czy istnieją interesy globalne, czy wygrywa suma indywidualnych potrzeb? i inne. 

18 lipca 2019

Rossmann wycofuje ze sprzedaży produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF

Od Partnerów

22 lipca Rossmann wprowadza ważną zmianę w asortymencie: w trosce o zdrowie klientów wycofane zostaną produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF. Z badań wynika, że takie produkty nie nadają się do skutecznej ochrony skóry od szkodliwych promieni słonecznych.

18 lipca 2019

ORLEN inspiruje i dzieli się dobrymi praktykami na Szczycie ONZ

Od Partnerów

PKN ORLEN został współorganizatorem polskiej sesji warsztatowej podczas High-Level Political Forum on Sustainable Development w Nowym Jorku.

18 lipca 2019

Santander ostrzega przed cash trappingiem

Od Partnerów

Santander Bank Polska ostrzega swoich klientów przed kolejnym niebezpieczeństwem mogącym czyhać w bankomatach. W ostatnim czasie odnotowano coraz częstsze przypadki cash trappingu.

17 lipca 2019

Carrefour zaprasza na zakupy z własnymi opakowaniami do sklepów w całym kraju

Od Partnerów

Idea less waste na dobre wkroczyła do sklepów Carrefour Polska. Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, sieć rozszerza możliwość zakupów produktów na wagę do własnych wielorazowych opakowań, na wszystkie hiper- i supermarkety w Polsce. Akcji towarzyszy kampania informacyjna dla klientów.

17 lipca 2019

8. Targi CSR w nowej lokalizacji

Aktualności FOB

Po raz pierwszy największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi odbędzie się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Będzie to już 8. edycja Targów CSR, zaplanowanych na wiosnę 2020 roku. Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

16 lipca 2019

LOTOS organizuje nową wystawę w Helu „Plastik Niefantastik”

Od Partnerów

Co roku ponad 8 milionów ton plastiku trafia do mórz i oceanów. To tak, jakby co minutę pełna śmieciarka wyrzucała śmieci do wody. Na problem zanieczyszczenia Bałtyku zwrócili uwagę młodzi gdańscy artyści. Do końca września w Helu można oglądać wystawę „Plastik Niefantasik”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc