Aktualności

08.11.2018

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności wesprą NGO działające na rzecz kobiet

Partnerzy i organizatorzy konferencji "100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans" postanowili przyznać grant na działania statutowe organizacji działającej na rzecz równości płci w Polsce. Kapituła złożona z organizatorów i partnerów konferencji wybrała w głosowaniu trzy organizacje spośród których laureata wybiorą w dniu konferencji jej uczestnicy i uczestniczki.
08.11.2018

Wyprawka Fundacji PZU dla dzieci urodzonych 11 listopada 2018 r.

Body, kocyk, zestaw atestowanych kosmetyków dla niemowląt oraz specjalny okolicznościowy prezent niespodzianka – to akcesoria, które znajdą mamy nowo narodzonych dzieci w wyprawce przygotowanej przez  Fundację PZU. PZU jest partnerem Forum Odpowiedzialnego biznesu.
08.11.2018

Ministerstwo Finansów i PKN ORLEN łączą siły w walce z szarą strefą

PKN ORLEN przekazał trzy nowoczesne wozy laboratoryjne dla Krajowej Administracji Skarbowej. Mobilne laboratoria umożliwiają szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw ciekłych wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski. Kolejne dwa pojazdy wraz z wyposażeniem zostaną przekazane do końca listopada br.
08.11.2018

Na Wawelu złożono kapsułę czasu z listami do przyszłości

100 listów na 100-lecie niepodległości to symboliczny ślad naszych czasów dla przyszłych pokoleń. Autorami listów są laureaci konkursu „Listy do przyszłości”, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. uczniów z 279 szkół podstawowych. W kapsule czasu złożonej dziś na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu znalazły się też inne pamiątki naszych czasów.
08.11.2018

Autobusy we Wrocławiu będą miały zielone światło dzięki IoT od Orange

W przyszłości miejskie autobusy będą wykorzystywały naraz kilka technologii geoloklizacji (w tym również sieci urządzeń IoT) co pozwoli określić precyzyjnie w czasie rzeczywistym ich położenie w układzie drogowym, dzięki czemu dostosuje się do nich sygnalizacja świetlna, skracając czas przejazdów. Wrocław oraz Orange Polska podpisały w tej sprawie list intencyjny. Zakłada on także testy drugiej usługi Smart City - Density City Map. Pozwoli ona lepiej zarządzać pracą służb miejskich w najbardziej zatłoczonych miejscach. 
08.11.2018

„100 na 100”, czyli stypendia Fundacji LOTTO dla stu wyróżniających się studentów w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Tylko do 11 listopada, a więc do Narodowego Święta Niepodległości można wysłać zgłoszenie do Programu Stypendialnego „100 na 100”. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się znakomitą okazją dla Fundacji LOTTO do ogłoszenia Programu stypendialnego „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego. Program kierowany jest do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Comiesięczne stypendium w wysokości 1250 zł brutto będzie wypłacane przez rok (do grudnia 2019 roku).
07.11.2018

IKEA i Tatrzański Park Narodowy łączą siły na rzecz lepszego klimatu w Zakopanem

IKEA razem z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (TPN) podjęła współpracę na rzecz klimatu. Jednym z efektów działań jest zamontowana na budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem instalacja fotowoltaiczna od IKEA. Dzięki inwestycji TPN będzie mógł wyprodukować 37,2MWh energii w ciągu roku. Podjęta inicjatywa jest przykładem na to, jak różne podmioty mogą wspólnie działać w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tego typu współpraca staje coraz ważniejsza, szczególnie w kontekście zbliżającego się szczytu klimatycznego ONZ COP24, organizowanego w grudniu br. w Katowicach. IKEA jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu
07.11.2018

International CSR organisations meet in Poland to discuss the future of responsible business

On 18-19 October 2018, representatives of CSR Europe member organisations met in Warsaw to discuss the development of responsible business practices, the implementation of the Sustainable Development Goals, as well as its action plan and cooperation strategy. This was the second meeting in Poland co-hosted by the Responsible Business Forum.
07.11.2018

Powstał klub Champions of Change, działający na rzecz wspierania kobiet i różnorodności w biznesie

Zwiększenie liczby kobiet na wysokich stanowiskach, likwidacja luki płacowej oraz skuteczniejsze wprowadzanie narzędzi sprzyjających lepszemu wykorzystaniu talentów kobiet i mężczyzn – to cele, które postawił przed sobą klub Champions of Change na kolejne 12 miesięcy. Deklarację, powołującą klub do życia 25 października 2018 roku, podpisało 6 prezesów w tym Przemek Gdański, Prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas, które jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
07.11.2018

Czyste powietrze jako wyzwanie. Rozwiązania z zakresu transportu i ogrzewnictwa na rzecz czystego powietrza

Tuż przed rozkręceniem się w pełni sezonu grzewczego, kiedy temat smogu będzie coraz częściej pojawiał się w codziennych dyskusjach Polaków, jak również instytucji rządowych i organizacji środowiskowych Deloitte Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował raport pt. „Czyste powietrze jako wyzwanie. Rozwiązania z zakresu transportu i ogrzewnictwa na rzecz czystego powietrza”, przygotowany we współpracy z firmą InnoEnergy. 
07.11.2018

ArcelorMittal Poland przetapia stare piece krakowian na stojaki rowerowe dla miasta

ArcelorMittal Poland, właściciel krakowskiej huty włączył się w program ograniczania niskiej emisji w Krakowie. Dla mieszkańców, którzy po 1 stycznia 2018 roku dokonali wymiany starych pieców na niskoemisyjne źródło ciepła z dofinansowaniem z Urzędu Miasta Krakowa wypłaca bonus finansowy - 150 zł, a wszystkie stare piece po demontażu gromadzone są w skupach złomu i sukcesywnie przetapiane na stojaki rowerowe.
06.11.2018

Sojusz dla Młodych – Nestlé i partnerzy firmy oferują szanse zatrudnienia, praktyk i staży dla 150 000 młodych w Europie

W ciągu ostatnich 2 lat, Nestlé wraz ze swoimi partnerami z Sojuszu dla Młodych stworzyło młodym w Europie 150 000 możliwości zatrudnienia, praktyk i staży. Z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych firma organizuje dla młodych w całej Europie tematyczne warsztaty, spotkania, dni kariery, szkolenia oraz wizyty w fabrykach. Nestlé Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i sygnatariuszem Karty Różnorodności.
06.11.2018

Uczniowie w całej Polsce świętują Dzień Śniadanie Daje Moc

8 listopada, corocznego święta uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, którzy od 8 lat obchodzą je w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Szkoły mogą zorganizować w klasach wspólny posiłek oraz przeprowadzić zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania. W  programie przewidziany jest również konkurs na śniadaniowy reportaż.
06.11.2018

Energetyka szykuje się na nowe pokolenie

Wyzwania związane z luką pokoleniową i kompetencyjną oraz oczekiwania młodego pokolenia wobec pracodawców to główne tematy konferencji "Moc Pokoleń" zorganizowanej przez TAURON w Gliwicach.
06.11.2018

Zespół Szkół w Sulęcinie ze wsparciem Enei

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie to dziewiąta placówka oświatowa, z którą w tym roku Grupa Enea, partner Forum Odpowiedzialnego biznesu, nawiązała współpracę patronacką. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 5 listopada. Współpraca kadry pedagogicznej i uczniów z nowoczesną grupą energetyczną to dla szkoły szansa rozwoju, dla Enei jako pracodawcy – inwestycja w przyszłość energetyki krajowej.