Aktualności

15.03.2018

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017” 12 kwietnia na Targach CSR

Premiera tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odbędzie się w ramach największego wydarzenia FOB, czyli 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. Tego dnia, oprócz wersji drukowanej i wersji elektronicznej raportu, udostępniona zostanie uaktualniona przeglądarka dobrych praktyk online. 
15.03.2018

Targi odpowiedzialnego biznesu już 12 kwietnia

Firmy zaangażowane społecznie, eksperci i praktycy odpowiedzialnego biznesu, prezentacje programów i projektów, przestrzeń do networkingu i wymiany wiedzy, liczne atrakcje i inspiracje będą czekać na zwiedzających Targi CSR. Organizatorzy zapraszają 12 kwietnia br. na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.
14.03.2018

Wielkanocna Zbiórka Żywności ponownie w sklepach Carrefour

Carrefour, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny przyłącza się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. W dniach 16 i 17 marca w wybranych sklepach sieci w całej Polsce wolontariusze zachęcać będą klientów do przekazania produktów i wsparcia najbardziej potrzebujących.
14.03.2018

Raport CERT Orange Polska 2017 – nowe zagrożenia, skuteczniejsza ochrona

Cyberprzestępcy próbują atakować internautów średnio kilkanaście razy na godzinę. Najczęściej mamy do czynienia z wyłudzaniem pieniędzy, podszywaniem się pod znane marki, wymuszaniem okupu w zamian za odzyskanie danych. To przykłady trendów opisanych w najnowszym raporcie CERT Orange Polska na temat bezpieczeństwa w internecie.
14.03.2018

Biznes we współpracy z uczelniami

Jednym z najważniejszych wyzwań nowoczesnej gospodarki jest tworzenie partnerstw i podejmowanie współpracy międzysektorowej. Jej przykładem jest współdziałanie biznesu z uczelniami, przybierające różne formy, dostosowane do potrzeb i możliwości obu stron.
14.03.2018

Badanie OECD dotyczące łańcucha dostaw w branży tekstylnej

W ramach przyjętych wytycznych dotyczących zachowania należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw w sektorze tekstylno-odzieżowo-obuwniczym, OECD przeprowadza szereg ankiet adresowanych do sektora MŚP.
14.03.2018

Jak odpowiedzialne społecznie są profesjonalne kluby sportowe?

Sportimpakt, komórka Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego zajmująca się badaniem i oddziaływaniem sportu, ruszyła z projektem o nazwie "Ranking Odpowiedzialności Społecznej Klubów Sportowych". Badacze i eksperci próbują opracować narzędzie umożliwiające analizę odpowiedzialności społecznej klubów sportowych. Następnie zbiorą dane o skali zjawiska w najpopularniejszych dyscyplinach sportu w Polsce.
14.03.2018

Jeronimo Martins Polska partnerem 7. Targów CSR, a „Rzeczpospolita”, KIG i UNICEF w gronie organizacji wspierających

Już za niecały miesiąc, 12 kwietnia odbędzie się największe w Polsce wydarzenie o odpowiedzialnym biznesie. Współpracę przy 7. Targach CSR potwierdziły kolejne organizacje.
13.03.2018

Zadbaj o swoje serce

W sobotę 17 marca, w ramach akcji „Teraz Serce!” każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać badanie EKG, a także sprawdzić poziom cholesterolu we krwi czy skorzystać z konsultacji dietetycznych. Akcja medyczna odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie. Carrefour Polska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.03.2018

FOB na spotkaniu Konsorcjum EU Talent

Podczas drugiego Spotkania Konsorcjum EU Talent kluczowi interesariusze oraz partnerzy koordynujący projekt w swoich krajach dyskutowali o głównych osiągnięciach i wyzwaniach oraz tym, co jeszcze nastąpi. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest koordynatorem EU Talent w Polsce.
12.03.2018

Enea mecenasem Filharmonii Pomorskiej

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy dołączyła do instytucji kultury wspieranych przez Eneę, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 
12.03.2018

Jak współpracować dla innowacji? Otwarte webinarium na temat #SustainHack

Trwa rejestracja zespołów do pierwszego w Polsce #SustainHack, czyli maratonu programowania dla zrównoważonego rozwoju. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które ogłosi zwycięzców podczas 7. Targów CSR,  12 kwietnia br. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Już w środę, 14 marca odbędzie się OTWARTE WEBINARIUM dla osób zainteresowanych konkursem i poszukujących inspiracji do działań w duchu innowacji.
12.03.2018

Dobre praktyki szczęścia – raport

Raport Global Happiness Policy Report (Raport Globalnej Polityki Szczęścia) zawiera pierwsze efekty działań Globalnej Rady Szczęścia, której celem jest zbieranie najlepszych praktyk w zakresie polityki dotyczącej szczęścia. Jako publikacja towarzysząca do "World Happiness Report" (WHR) - poświęconej temu które kraje i dlaczego, są szczęśliwe - Raport pomaga wypełnić lukę, w jaki sposób pomóc krajom rozwiniętym w nauce o szczęściu i zastosowaniach politycznych. Raport został przedstawiony na Światowym Szczycie Rządowym (World Government Summit), które odbyło się w Dubaju w dniu 10 lutego 2018 r.
12.03.2018

5,5 km pomocy dla Fundacji Gajusz

7 kwietnia w Łodzi odbędzie się Provident Run. Biegacze amatorzy, w tym pracownicy Providenta, wezmą udział w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci. W Provident Run pobiegną także znani sportowcy i biegacze z rejonu łódzkiego m.in. Iwona Guzowska, Piotr Kędzia i Dominika Stelmach. Za każdego uczestnika Provident, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przekaże darowiznę na konto Fundacji Gajusz.
09.03.2018

Biznes we współpracy na rzecz środowiska naturalnego

Uwzględnianie potrzeb środowiska naturalnego jest nieodzownym elementem zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej organizacji traktuje je jako pełnoprawnego, a nawet najważniejszego interesariusza, czyli element otoczenia biznesu, który zarówno wpływa na kształt tego biznesu jak i podlega jego oddziaływaniu. W skutecznej odpowiedzi na stojące przed światem wyzwania środowiskowe pomocna jest współpraca  zarówno między firmami, jak i różnymi sektorami.