Aktualności

17.05.2018

ORLEN na rzecz rozwoju elektromobilności

PKN Orlen, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozszerza program budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych. PKN ORLEN wytypował w tym celu łącznie 150 stacji paliw, położonych zarówno w miastach jak i przy trasach tranzytowych. W  pierwszym etapie pilotażu, do końca 2019 roku, zostanie uruchomionych około 50 szybkich punktów ładowania.
17.05.2018

LPP wydało pierwszy raport zintegrowany

LPP, największy polski producent odzieży, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, właśnie opublikował pierwszy w historii firmy raport zintegrowany pt: „Poznajmy się lepiej”. Stanowi on podsumowanie najistotniejszych informacji z zakresu zrównoważonego biznesu i odpowiedzialności społecznej gdańskiej spółki, które obok rozwoju polskiej branży odzieżowej, stanowią od lat istotny obszar aktywności LPP. Wiele miejsca w raporcie poświęcono łańcuchowi dostaw, w którym na każdym etapie projektowania, produkcji, dystrybucji i sprzedaży podejmowane są działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. W raporcie zaprezentowane są także działania z zakresu kultury pracy oraz aktywności społecznej firmy.
17.05.2018

„Bądźmy razem” – Biedronka i diecezjalne Caritas ruszają z cyklem 20 pikników dla dzieci w całej Polsce

20 maja br. w Rzeszowie rozpocznie się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka sieci Biedronka i Caritas Polska. Pikniki potrwają do 24 czerwca br. 
17.05.2018

„Porozmawiajmy o jakości” Carrefour rozpoczyna spotkania z klientami

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna spotkania z klientami pod nazwą „Porozmawiajmy o jakości”. Pierwsze z nich odbędzie się 17 maja, w godzinach 10:00-16:00 w hipermarkecie Carrefour Arkadia. Osoby, które odwiedzą sklep Carrefour, będą mogły skorzystać m.in. z profesjonalnych porad dietetycznych. Eksperci sieci zaprezentują także Uproszczony System Znakowania Wartością Odżywczą SENS, którego oznaczenia znajdują się na wybranych produktach marek własnych oraz na wyłączność Carrefour.
17.05.2018

CEMEX Polska laureatem konkursu Firma dobrze widziana

CEMEX Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został nagrodzony tytułem Firma Dobrze Widziana w IX edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club pod patronatem Ministerstwa, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Konkurs ma na celu promowanie firm prowadzących biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzących wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, a także skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.
17.05.2018

Bank BGŻ BNP Paribas troszczy się o środowisko i „załącza” polskie miasta

W ramach zaplanowanej na dwa ostatnie weekendy maja akcji „Załączmy nasze miasta”, pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas będą w Warszawie i Krakowie siać łąki kwietne. Dbałość o środowisko to jeden ze strategicznych kierunków społecznej odpowiedzialności biznesu Banku, w ramach której między innymi wprowadzane są rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej, czy minimalizowanie zużycia papieru w placówkach. Co roku, Bank organizuje również ekoinicjatywy, które służą promocji postaw proekologicznych wśród pracowników. 
16.05.2018

Biedronka na Warszawskich Targach Książki

17 maja Biedronka zaprasza na stoisko  przygotowane wspólnie z portalem CzasDzieci.pl na Warszawskich Targach Książki. Będzie to okazja do spotkania z Grzegorzem Majchrowskim, autorem bajki o „Nieustraszonym Strachu na Wróble”, która zwyciężyła w literackim konkursie sieci Biedronka Piórko 2017 za najlepszą książkę dla dzieci oraz wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. Jednocześnie Biedronka przypomina o trwającej, czwartej edycji konkursu Piórko.  
16.05.2018

IKEA rozszerza współpracę w ramach carsharingu

Od 16 maja pod sklepami IKEA w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu pojawią się samochody dostawcze z sieci carsharingowej Traficar. Do końca maja samochody pojawią się także pod pozostałymi sklepami IKEA w Polsce.  Serwis jest już dostępny w Krakowie od września 2017 roku.
16.05.2018

Orange Polska promuje dialog w życiu społecznym

Budowanie społeczeństwa, w którym szanowana jest godność każdego człowieka, to jedno z najważniejszych wyzwań współczesności. Dlatego umiejętność prowadzenia dialogu opartego na zrozumieniu i poszanowaniu różnic staje się kluczową kompetencją – w codziennych relacjach międzyludzkich i w biznesie. Orange Polska, partner FOB, dzięki współpracy z norweskim ośrodkiem Nansen Center for Peace and Dialogue, pomoże kształcić lokalnych liderów w prowadzeniu dialogu  wolnego od ocen i uprzedzeń.
16.05.2018

Czternaście polskich uzdrowisk walczy o 100 tysięcy złotych w konkursie EKO HESTIA SPA

Trwa  III edycja konkursu EKO HESTIA SPA, w którym polskie uzdrowiska walczą o 100 000 złotych na działania proekologiczne. Oprócz nagrody laureat otrzyma dodatkowo wsparcie doradcze i ubezpieczeniowe w zakresie ochrony środowiska. Do konkursu w 2018 roku zgłosiło się 14 polskich uzdrowisk.
16.05.2018

Nestle „działa z imPETem”

Nestlé Polska S.A., partner FOB, Oddział Nestlé Waters wraz z trzema innymi wiodącymi producentami wody i napojów w butelkach PET,rozpoczęło dziś pionierski projekt ponad podziałami „Działaj z imPETem!”, ukierunkowany na zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. działania edukacyjne i jest realizowane przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.
15.05.2018

3Mind dla Kreatywnych Studentów

Ruszył konkurs 3Mind skierowany do studentów aktywnie działających w Kołach Naukowych. To już III edycja tego wydarzenia, które na celu ma promocję polskiej nauki i współpracy między światem biznesu a uczelniami. 3Mind organizowane przez 3M w Polsce daje możliwość pozyskania grantu na rozwój działań Koła, wypromowania projektu oraz pozyskania wiedzy mentorskiej.
15.05.2018

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności

Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy TAURON Polska Energia, partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.
14.05.2018

#Bezpieczeństwo. Tydzień Bezpieczeństwa Skanska – w biurze i na budowie

„Zdrowie i dobre samopoczucie” to hasło przewodnie Tygodnia Bezpieczeństwa Skanska. W Polsce inicjatywa potrwa do 20 maja. Co roku na całym świecie Skanska organizuje szereg szkoleń dla ponad 40 tys. pracowników na budowach i w biurach, ich rodzin oraz współpracowników. Ich celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na placach budów i w miejscu pracy. W Polsce spółka deweloperska Skanska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do udziału zaprosiła także najemców swoich projektów biurowych i partnerów biznesowych.
14.05.2018

Fabryka Talentów – rusza program stażowy L’Oreal

L'Oreal Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rusza z kolejna edycją programu płatnych staży zawodowych dla studentów uczelni technicznych. Informacje o trwających rekrutacjach na staże dostępne są na stronie firmy.