Aktualności

18.12.2017

Zagrożenia z internetu dotykające infrastrukturę firmy – webinarium T-mobile

T-mobile, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotował webinarium "Zagrożenia z Internetu dotykające infrastrukturę firmową". Specjaliści firmy odpowiadali na nurtujące uczestników pytania.
18.12.2017

Obszary ISO 26000 w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”: ład organizacyjny

Trwa nabór praktyk do Raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki". Przykłady działań społecznie odpowiedzialnych tradycyjnie pogrupowane zostaną według 7 obszarów wymienionych w ISO 26 000. To norma składająca się z praktyk i standardów dających możliwość dobrowolnego ich stosowania przez organizacje różnego typu: biznes, administrację rządową i samorządową oraz trzeci sektor.
15.12.2017

MamPrawoDo – platforma internetowa o prawach osób niepełnosprawnych

MamPrawoDo to platforma internetowa, na której osoby z niepełnosprawnościami znajdą kompleksowe informacje na temat przysługujących...
15.12.2017

18. wydanie Kompendium CSR z „Rzeczpospolitą”

„Nowy mechanizm: wyzwania szansami” – to temat przewodni 18. edycji półrocznika „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR”, która dziś ukazała się z „Rzeczpospolitą”.
15.12.2017

TAURON w RESPECT Index po raz piąty

Nieprzerwanie od 2013 r. TAURON Polska Energia wchodzi w skład RESPECT Index. W grudniu po raz piąty dołączył do grona spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. Uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji zestawienia RESPECT Index odbyło się 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
15.12.2017

28 spółek w najnowszym RESPECT Index

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowy skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie (RESPECT Index). W wyniku przeprowadzonej weryfikacji przez firmę Deloitte, w skład XI edycji indeksu wejdzie 28 spółek - to rekordowa liczba w historii zestawienia.
14.12.2017

„We The People” – kampania na rzecz realizacji SDGs

Pisząc o Celach Zrównoważonego Rozwoju najczęściej publikujemy poważne merytoryczne raporty, jednak czasem warto spojrzeć na materiały lżejsze, skierowane do szerszego grona odbiorców. Często pozwalają one lepiej zrozumieć jaka idea stoi za naszymi działaniami służącymi realizacji Celów.
14.12.2017

Carrefour powołał Komitet Naukowy SENS

Carrefour Polska powołał Komitet Naukowy SENS. Będzie on współpracował z siecią w celu stałej optymalizacji i rozwoju Uproszczonego Systemu Znakowania Wartością Odżywczą (SENS), który jest nową inicjatywą Carrefour. Pierwsze spotkanie komitetu odbyło się 14 grudnia w centrali Carrefour Polska w Warszawie.
14.12.2017

Biuro FOB nieczynne w dniach 22.12.2017 – 01.01.2018

W przerwie świątecznej od dnia 22 grudnia do 1 stycznia biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu będzie zamknięte, a pracownicy przebywać na urlopie wypoczynkowym. Przepraszamy ze ewentualne niedogodności.
14.12.2017

IX Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” – warunki udziału

Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności to wydarzenie nawiązujące do tradycji charytatywnych balów międzywojnia. Dochód z balu zasili Fundusz Wieczysty Gwiazdy Dobroczynności, z którego finansowane są darowizny dla organizacji pozarządowych wskazanych przez Laureatów Plebiscytu.
13.12.2017

V Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

5 grudnia 2017 r. w Warszawie, odbyła się V Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze. Tematem tegorocznej konferencji był człowiek – wolontariusz, pracownik, obywatel. Portal Odpowiedzialnybiznes.pl był patronem medialnym wydarzenia.
11.12.2017

FAQ na temat raportowania danych niefinansowych i różnorodności

Na stronie Ministerstwa Finansów, Departament Rachunkowości i Rewizji Finansowej MF uzupełnił zestawienie najczęściej zadawanych pytań dotyczących polskich przepisów transponujących dyrektywę 2014/95 ws. ujawniania informacji niefinansowych i o polityce różnorodności, o o 15 pytań z konferencji 3 października. 15 pytań zostało ułożonych w 10 pytań, ponieważ niektóre były ze sobą powiązane.
07.12.2017

Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2017

29 listopada 2017 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie podczas uroczystej gali poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”, organizowanego już po raz siódmy przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem merytorycznym wydarzenia.
07.12.2017

Szlachetny wysiłek LPP Team

Od prawie dwóch lat firma LPP, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stwarza możliwości rozwoju drużyny LPP Team, która skupia między innymi fanów kolarstwa i pozwala im realizować sportowe pasje. W tym roku firma postanowiła pójść o krok dalej i połączył sportowe osiągnięcia swoich pracowników z realną pomocą dla potrzebujących.
07.12.2017

O wolontariacie pracowniczym w RDC

6 grudnia Karol Krzyczkowski, koordynator projektów i specjalista od wolontariatu pracowniczego Forum Odpowiedzialnego Biznesu był gościem Radia dla Ciebie. W audycji "Wieczór RDC" opowiadał o wolontariacie pracowniczym, w związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza i najnowszą publikacją FOB poświęconą właśnie temu tematowi.