Aktualności

16.10.2017

„Dzień Niemarnowania Żywności” w Carrefour Polska

Światowy Dzień Żywności, który wypada 16 października, w całej Grupie Carrefour obchodzony jest jako „Dzień Niemarnowania Żywności”. Sieć podejmuje wiele inicjatyw mających na celu zapobieganie marnotrawstwu żywności wśród klientów i pracowników sklepów Carrefour. W tym wyjątkowym dniu odbyło się m.in. oficjalne wręczenie Bankom Żywności dwóch specjalistycznych samochodów niezbędnych do bezpiecznego transportu produktów spożywczych.
16.10.2017

Nowe standardy zatrudniania w Grupie Kapitałowej LOTOS

Od października br. nowi pracownicy w Grupie Kapitałowej LOTOS, która jest  jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony trwającą 12 miesięcy. Po tym terminie co do zasady będzie oferowana umowa o pracę na czas nieokreślony.
16.10.2017

Raporty Społeczne: Nagroda główna dla CEMEX

Konkurs na najlepszy raport społeczny rozstrzygnięty – spośród 44 publikacji, wydanych przez czołowe firmy i organizacje działające w Polsce, najlepszy okazał się Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska. Publikacja zdobyła także Nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów oraz Pierwsze wyróżnienie dziennikarzy. Organizatorami konkursu Raporty Społeczne są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów.
16.10.2017

Lafarge w Polsce podwójnie doceniony w konkursie Raporty Społeczne

Lafarge w Polsce został wybrany z 17 firm, które opublikowały swój raport po raz pierwszy i nagrodzony za Najlepszy debiut w opinii Jury. Firma otrzymała także drugie wyróżnienie przyznane przez dziennikarzy za całokształt działań i kompleksowość raportu. Publikacje oceniane były w trzech głównych obszarach: kompletność, zaufanie i komunikacja, przez jury składające się z ekspertów z dziedziny ekonomii ochrony środowiska, spraw społecznych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
16.10.2017

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy do współpracy

Bank BGŻ BNP Paribas szuka kolejnych młodych firm, które mogą dostarczyć firmie rozwiązania, tym razem z zakresu HR management – zarządzania zasobami ludzkimi. 
16.10.2017

Oglądaj relację z gali Konkursu Raporty Społeczne

10 października br. odbyła się gala Konkursu Raporty Społeczne. Ogłoszenie wyników poprzedziły wystąpienia organizatorów, a także dr hab. Piotra Wachowiaka pt. "Raportowanie niefinansowe – wyzwania stojące przed raportującymi w opinii jurorów konkursu Raporty Społeczne 2017".
14.10.2017

Potrzebna edukacja o niemarnowaniu jedzenia. Zbliża się Światowy Dzień Żywności

Niemal 35% Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność. Wśród produktów, które najczęściej lądują w koszu, są pieczywo i wędliny. Najczęstszą przyczyną wyrzucania żywności jest przegapienie terminu przydatności do spożycia. To wyniki najnowszego badania „Nie marnuj jedzenia 2017” zrealizowanego z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Żywności
12.10.2017

Trwa nabór do pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów

Trwa nabór zgłoszeń do Enei Akademii Talentów, w której uczniowie mogą ubiegać się o stypendia w wysokości 3 000 zł, a szkoły o granty o wartości 10 000 zł. Uroczysta inauguracja pierwszej edycji programu miała miejsce w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Zgłoszenia zainteresowanych uczniów przyjmowane są do 15 października. Organizator programu - firma Enea jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
12.10.2017

Grupa Polpharma promuje CSR wśród swoich Dostawców

Okolo 120 Dostawców Grupy Polpharma wzięło udział w Konferencji zorganizowanej w ramach wdrażania strategii zrównoważonego łańcucha dostaw. Od 2015 roku Polpharma, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wdraża Kodeks Postępowania Dostawców Grupy Polpharma i oczekuje od swoich Partnerów biznesowych spełniania dodatkowych wymogów dotyczących przestrzegania praw człowieka, praktyk pracowniczych czy ochrony środowiska.
12.10.2017

Konferencja „Sustainability in Supply Chains”

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, University of Oslo, CICERO Center for International Climate Research i FAFO, we współpracy z Polskim Ministerstwem Rozwoju oraz przy wsparciu Ambasady Szwecji oraz Ambasady Królestwa Holandii w Polsce mają zaszczyt zaprosić do udziału wmiędzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych łańcuchów dostaw pt. „Sustainability in Supply Chains”, realizowanej w ramach projektuSustainable Market Actors for Responsible Trade, finansowanego ze środków programu Horizon 2020.
12.10.2017

Przyjęto deklarację o etycznych działaniach PR

Specjaliści ds. public relations i komunikacji na całym świecie powinni wystrzegać się działań wprowadzających odbiorców w błąd, jak "astroturfing" i nie dyskryminować odbiorców pod względem płci, pochodzenia, religii, niepełnosprawności czy pod względem żadnej innej przesłanki. Między innymi takie zasady zostały zawarte w deklaracji przedstawionej podczas światowego szczytu poświęconemu komunikacji i PR "ICCO Global Summit", zorganizowanego przez International Communications Consultancy Organisation, na poczatku października w Helsinkach. 
12.10.2017

Carrefour został sponsorem 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Carrefour, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny włączył się w organizację imprez biegowych w Krakowie. Sieć została sponsorem 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wydarzenie to wpisuje się w kampanię Carrefour „Z miłości do Zdrowia”, mającą na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród Polaków. 4. PZU Cracovia Półmaraton królewski wystartuje w niedzielę 15 października o 11:00.
12.10.2017

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku Zachodniego WBK potrójnie nagrodzony

W 11. edycji konkursu Raporty Społeczne, Bank Zachodni WBK otrzymał dwie nagrody główne przyznane przez internautów i dziennikarzy oraz wyróżnienie jury za wartość edukacyjną. Bank Zachodni WBK to jedyna instytucja z branży finansowej nagrodzona w tym konkursie.
12.10.2017

„Problemy i wyzwania w organizacjach – znaczenie kapitału społecznego”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, House of Skills i Komitet Dialogu Społecznego przeprowadziły badanie poświęcone problemom i wyzwaniom w organizacjach. Wyniki wskazują na deficyt kapitału społecznego, a negatywne konsekwencje tego stanu dotykają 95 proc. przedsiębiorstw w Polsce.
11.10.2017

Produkt TAURONA z certyfikatem OK Senior

TAURON otrzymał znak jakości OK Senior za ofertę Prąd z Serwisantem 24H PLUS. Certyfikat potwierdza, że produkt TAURONA jest bezpieczny, zrozumiały, potrzebny i przystępny. Znak jakości OK Senior nadawany jest w programie prowadzonym pod patronatem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.