Aktualności

6 listopada 2019

VIVE Textile Recycling wyznacza nowe perspektywy gospodarki obiegu zamkniętego

Od Partnerów

VIVE Textile Recycling weźmie udział w konferencji „Nowa perspektywa – nowe wyzwania dla inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego” organizowanej 7 listopada przez Miasto stołeczne Warszawa oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej.

6 listopada 2019

Jak naprawdę pracują hostessy w Polsce? Pierwszy raport o sytuacji w branży

Aktualności FOB

Hostessing zapewnia młodym kobietom względnie wysokie zarobki i pozwala godzić naukę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Hostessy często są jednak narażone na molestowanie seksualne i finansowe wykorzystywanie przez pracodawców. Autorzy pierwszego raportu o sytuacji hostess proponują, między innymi wprowadzenie zbioru zasad etycznych branży.

6 listopada 2019

Dialog w służbie zrównoważonego rozwoju. Czwarta i piąta rekomendacja odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

Ukazały się kolejne rekomendacje przedstawicieli biznesu, działających w ramach Rady Odpowiedzialnego Przywództwa. Gremium ekspertów podjęło temat dialogu oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju, oraz wypracowało wskazania odnoszące się do tych zagadnień. Rada to projekt Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firm partnerskich stowarzyszenia.

6 listopada 2019

Browary KP przechodzą w 100% na energię elektryczną z wiatru

Od Partnerów

Kompania Piwowarska SA, należąca do Asahi Breweries Europe Group, podpisała umowę typu PPA z innogy na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). Od 2020 roku trzy browary Kompanii Piwowarskiej (Tyskie Browary Książęce w Tychach, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu) będą korzystały z energii elektrycznej produkowanej przez polską farmę wiatrową innogy Nowy Staw.

5 listopada 2019

Forum Odpowiedzialnego Biznesu sygnatariuszem międzynarodowej koalicji na rzecz ochrony bioróżnorodności

Aktualności FOB, CSR na świecie

15 października, podczas corocznego posiedzenia Rady Światowej Rady Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD), 24 organizacje biznesowe, reprezentujące ponad 2000 firm, ogłosiły deklarację lizbońską. To wspólna inicjatywa wspierająca zaangażowanie biznesu na rzecz sprostania globalnym wyzwaniom z zakresu ochrony bioróżnorodności. Wśród sygnatariuszy porozumienia jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

5 listopada 2019

CEMEX szerzy wiedzę o prefabrykacji betonowej

Od Partnerów

CEMEX Polska oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz trzeci zorganizowali seminarium dotyczące prefabrykacji betonowej w budownictwie mieszkaniowym. Tegoroczna edycja wydarzenia została poświęcona roli budownictwa prefabrykacyjnego w nowoczesnej architekturze oraz w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym

5 listopada 2019

ArcelorMittal Poland wprowadza aplikację do obsługi urlopów

Od Partnerów

Firma ArcelorMittal Poland, największy producent stali w Polsce, wprowadza dla swoich pracowników aplikację do indywidualnej rejestracji nieobecności, która pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i znacznie ogranicza zużycie papieru. Jest to jedno z największych tego typu rozwiązań w Polsce i obejmuje ok. 10 000 pracowników.

31 października 2019

Marnując jedzenie, niszczysz planetę

Od Partnerów

Doniesienia na temat kryzysu klimatycznego dochodzą do nas z każdej strony. Naukowcy i ekologiczni aktywiści biją na alarm, a my nie możemy dłużej tego ignorować. Według danych Parlamentu Europejskiego z 2017 roku, jeden wyprodukowany kilogram żywności emituje do atmosfery średnio 4,5 kg CO2. W Europie zaś około 89 mln ton zmarnowanej żywności jest źródłem 170 mln ton CO2, nie wspominając już o ilość CO2 produkowanego w czasie transportu.

31 października 2019

Zdrowi nie tylko przez tydzień

Od Partnerów

Ponad 10 000 porcji zdrowego śniadania wydanych pracownikom w zgodzie z najnowszymi zaleceniami IŻŻ i ponad 20 000 litrów śmieci zebranych w ramach sprzątania świata. Do tego rajdy rowerowe, eko warsztaty, porady dietetyka i akcje promujące picie wody oraz piramidę żywienia wg prof. M. Jarosza. Tak w skrócie można podsumować Tydzień Zdrowia, który w Grupie Raben odbył się już po raz 9.

30 października 2019

Rusza cykl wideo #OdPOWIEDZialnie. Partnerzy FOB podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji działań CSR

Aktualności FOB

Wychodząc naprzeciw trendom w komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z nowym projektem wideo #OdPOWIEDZialnie. Cykl krótkich filmów poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań CSR realizowany jest we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc