Aktualności

17 stycznia 2020

Pomoc LPP warta blisko 3 miliony złotych

Od Partnerów

Tylko w 2019 roku Fundacja LPP wsparła przeszło 100 organizacji, przekazując potrzebującym darowizny rzeczowe oraz pieniężne o wartości ponad 2,8 mln złotych.  Ponad 135 tysięcy sztuk odzieży o wartości 2 mln złotych trafiło do osób znajdujących się w trudnej sytuacji…

17 stycznia 2020

Dzieciaki z Praskiej Orkiestry Dream Up porwały publiczność

Od Partnerów

Za nami jeden z kulminacyjnych momentów polskiej edycji programu Dream Up realizowanego przez Grupę BNP Paribas w 30 krajach świata. 11 stycznia w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe odbył się koncert Praskiej Orkiestry Dream Up złożonej z dzieci i młodzieży – uczestników programu.

17 stycznia 2020

Ruszyła 19. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Od Partnerów

Jaka jest dzisiejsza rzeczywistość? Atakowani nadmiarem bodźców, zagubieni w medialnym szumie, przestraszeni nowym, nieoswojeni z przepowiedniami końca,  szukamy własnych filtrów oglądu świata. W nadmiarze, świat jaki jest nie zawsze widać. W tym właśnie kontekście rozpoczyna się 19. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii, która jest okazją do szerszej dyskusji na temat postaw wobec niezwykle dynamicznych zmian jakich doświadczamy. Konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni.

17 stycznia 2020

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu w nowym składzie Rady Dostępności

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Po raz pierwszy w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się posiedzenie Rady Dostępności. Przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, a także środowisk osób z niepełnosprawnościami spotkali się, aby wspólnie rozmawiać o planowanych działaniach podejmowanych w ramach Programu Dostępność Plus. Podczas posiedzenia minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak wręczyła nominacje członkom Rady Dostępności, w skład której ponownie weszła Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 stycznia 2020

VIVE Group wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Od Partnerów

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kieleckim Centrum Kultury Grupa VIVE – uczestnicząc w licytacji – przyczyniła się do uzyskania rekordowego wyniku – 53 350 złotych na rzecz tegorocznej zbiórki.

15 stycznia 2020

Pióro odpowiedzialności – zgłoś artykuły na temat odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

To już 10. edycja konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowanego do dziennikarzy i ekspertów, piszących teksty na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/ trwa rejestracja artykułów opublikowanych w 2019 roku.

14 stycznia 2020

Zgłoś swoje uwagi do planu działania UE dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym

CSR na świecie

Do 20 stycznia można zgłaszać uwagi do przygotowywanego przez Komisję Europejską planu działań na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

14 stycznia 2020

Jak biznes działa na rzecz walki z ubóstwem? Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Aktualności FOB,

Walka z ubóstwem to jedno z najważniejszych wyzwań w kontekście globalnym, ujęte także w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Mimo że od 2000 roku światowe wskaźniki spadły o ponad połowę, to co dziesiąta osoba w państwach rozwijających się żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z kampanią informacyjną z okazji 5 lat SDGs.

14 stycznia 2020

5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Nowa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

2020 rok jest jubileuszowym dla Celów Zrównoważonego Rozwoju w związku z 5-leciem ich ogłoszenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dokument ze zdefiniowanymi 17 celami stanowi mapę wyzwań dla świata, w tym także dla Polski, która jest sygnatariuszem Agendy 2030. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło kampanię informacyjną poświęconą wydarzeniu, a jej kluczowym momentem będą 8. Targi CSR, 16 kwietnia 2020 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie (wstęp wolny).

14 stycznia 2020

Komisja Europejska wprowadza program, który pomoże MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

CSR na świecie

Komisja Europejska uruchomiła nową platformę internetową o nazwie due diligence ready!. Celem jest wsparcie sektora MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc