Aktualności

25 marca 2020

Bank BNP Paribas przekazał środki na walkę z pandemią koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Bank BNP Paribas, aby wesprzeć polską służbę zdrowia, przekazał środki na wykonanie 1000 testów na obecność SARS-CoV-2. Dzięki temu szpitale i placówki medyczne będą mogły zlecić bezpłatnie badania do laboratorium Warsaw Genomics. Dodatkowo, Bank zakupił 20 000 maseczek ochronnych, które dostarczy do ośrodków medycznych.

24 marca 2020

Jak prowadzić zdalne lekcje? Fundacja Orange organizuje webinar dla nauczycieli klas 1-3

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Kolejna propozycja Fundacji Orange na czas kwarantanny jest przeznaczona dla nauczycieli klas 1-3. Organizatorzy zapraszają na otwarte spotkanie wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak dobrze pracować z domu z najmłodszymi uczniami. Pierwsze spotkanie już 25 marca.

24 marca 2020

Jerzy Starak i Grupa Polpharma wspierają walkę z koronawirusem

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, największym polskim producentem leków, stawiają na systemową pomoc dla polskiej służby zdrowia – by efektywnie wesprzeć walkę z koronawirusem, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów. Respiratory, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez nie placówek. Jerzy Starak potwierdza także mobilizację fabryk i pełne zaangażowanie grupy Polpharma w zakresie zapewnienia polskiego bezpieczeństwa lekowego.

24 marca 2020

Biedronka ogłasza czas na pomaganie seniorom 65+

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Biedronka ogłosiła już zmiany dla pracowników oraz wszystkich klientów w związku z aktualną sytuacją. Teraz czas na seniorów, którzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+”.

24 marca 2020

Środki od PGE na walkę z koronawirusem są już na kontach szpitali

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Na konta siedmiu szpitali, wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, trafiły już środki przeznaczone przez PGE Polską Grupę Energetyczną na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem.

24 marca 2020

Do 14 maja trwają konsultacje dyrektywy ws. ujawniania informacji niefinansowych

CSR na świecie

W związku z zadeklarowanymi przez Komisję Europejską działaniami mającymi na celu wsparcie realizacji celów określonych w Nowym Europejskim Zielonym Ładzie (New EU Green Deal), Komisja rozpoczęła  konsultacje publiczne w sprawie rewizji dyrektywy ws. ujawniania informacji niefinansowych. Publiczne konsultacje potrwają do 14 maja br.

24 marca 2020

W związku z epidemią PZU przekaże 200 aut służbom medycznym

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

PZU przekaże dwieście samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Szybki i sprawny transport jest potrzebny m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

24 marca 2020

Cztery szpitale ze wsparciem Fundacji LOTOS

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Grupa LOTOS za pośrednictwem Fundacji LOTOS przekaże 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do czterech polskich szpitali – na Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim. Placówki będą mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, termometry i leki.

Pomoc realizowana we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina polega na wyposażeniu szpitali w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Ma on znacząco poprawić standard leczenia chorych oraz ułatwić pracę personelowi medycznemu.

24 marca 2020

ADAMED SmartUP udostępnia uczniom edukacyjną grę online – walcz z fake newsami

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Najbliższe tygodnie będą wyzwaniem dla uczniów, którzy pozostając w domach muszą szybko zaadaptować się do nowego sposobu nauki. Adamed jako firma społecznie odpowiedzialna, poprzez Fundację Adamed, opowiada na tę potrzebę i udostępnia grę naukową online. Na stronie adamedsmartup.pl od poniedziałku 23 marca uczniowie, pozostając w domu, mogą połączyć naukę z odrobiną rozrywki.

24 marca 2020

Działania CEMEX w związku z epidemią COViD-19

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

CEMEX prowadzi aktualnie pilotażowy projekt, wsparcia szkół zlokalizowanych wokół zakładów w zakresie prowadzenia zdalnych zajęć lekcyjnych w okresie zamknięcia szkół. W projekt zaangażowani są również wolontariusze CEMEX.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc