Aktualności

24.07.2017

Ruszył obóz naukowy ADAMED SmartUP w SGGW

W niedzielę, 16 lipca br. rozpoczął się obóz naukowy ADAMED SmartUP, który odbywa się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i potrwa do 29 lipca br. Na uczestników, grupę 50 najlepszych z blisko 7000 chętnych czekają dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych. Wyjazd jest szansą dla młodych pasjonatów nauki na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców. Grupa ADAMED jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
24.07.2017

Grupa Orange koproducentem najnowszego filmu Luca Bessona

Współpraca Grupy Orange przy filmie „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” dotyczy wspólnej produkcji, a także marketingu i sponsoringu. Polska premiera filmu planowana jest na 4 sierpnia. Partnerstwo obejmuje też prawa do sponsoringu w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
21.07.2017

„Codziennie bądźmy razem” z Biedronką i Fundacją Faktu na rzecz chorych dzieci

Sieć sklepów Biedronka i Fundacja Faktu zawiązują współpracę i zapraszają klientów do zakupu specjalnego wydawnictwa dla najmłodszych. Środki z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom w ramach projektu społecznego „Codziennie bądźmy razem”.
20.07.2017

Raport to narzędzie zarządzania i komunikacji – Rozmowa z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Deloitte

Trwa nabór do konkursu Raporty Społeczne. Rozmawiamy z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, Senior Managerem w Zespole Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej na temat zarządczej i komunikacyjnej roli raportów.
20.07.2017

Obowiązki pracodawcy w czasie upału

W trakcie letnich upałów na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki. Zgodnie z prawem pracy, gdy temperatury sięgają określonych poziomów, muszą oni nieodpłatnie zapewnić pracownikom dostęp do zimnych napojów. Mogą także wydłużyć pracownikom przerwy tak, by w najgorętszym okresie dnia nie przebywali na słońcu. Jeżeli firmy nie zapewniają odpowiednich warunków do pracy, to pracownicy mogą odmówić wykonywania obowiązków. Za zaniedbania pracodawcy grozi też grzywna w wysokości od 1 tys. do nawet 30 tys. zł. 
19.07.2017

„Nestlé porusza Polskę” wyniki konkursu

30 czerwca zakończyło się internetowe głosowanie w ramach programu „Nestlé porusza Polskę”, w którym gminy walczyły o budowę siłowni plenerowych. W całym kraju można było głosować na blisko 500 zgłoszonych lokalizacji. Dzięki zaangażowaniu internautów, w Szczytnej, Pruszczu, Bytomsku oraz 13 innych lokalizacjach powstaną siłownie terenowe ufundowane przez Nestlé, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.07.2017

Kompania Wolontariuszy na rzecz czystego środowiska

Tegoroczne spotkania sił sprzedaży Kompanii Piwowarskiej w Słupsku i Czarnej Górze było połączone z akcją wolontariacką na rzecz mieszkańców. Oba projekty zostały zrealizowane w porozumieniu z lokalnymi władzami. Dzięki Kompanii Wolontariuszy w słupskich domach pojawiły się sadzonki roślin oczyszczających powietrze, zaś w okolicach Czarnej Góry – nowe stojaki na rowery. Kompania Piwowarska jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
18.07.2017

Enea opublikowała raport zrównoważonego rozwoju

Raport opisuje, podejmowane na przestrzeni 2016 roku, działania i inicjatywy, które wynikają z celów strategicznych Grupy Enea, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Czytelnicy mogą zapoznać się m.in. z danymi dotyczącymi inwestycji zmniejszających wpływ na środowisko oraz wskaźnikami mówiącymi o skali i charakterze tego wpływu. Dokument prezentuje informacje mówiące o potencjale Grupy Enea w perspektywie relacji pracodawca-pracownicy, omawia m.in. zakres i charakter wdrażanych zmian systemowych, które będą miały bezpośrednie przełożenie na jakość obsługi i poziom satysfakcji klientów.
17.07.2017

„Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” – ruszyła współpraca Fortum i portalu Miasto2077

We Wrocławiu ruszyła kampania „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” stworzona wspólnie przez portal Miasto2077 i firmę Fortum, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jej celem jest stworzenie platformy dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym zależy na jakości wrocławskiego powietrza.
17.07.2017

Woda tematem odpowiedzialnego biznesu – analiza medialna FOB i IMM

Ilościowa i jakościowa analiza treści związanych z zarządzaniem zasobami wodnymi i zrównoważonym rozwojem podejmowanych ubiegłym roku przez media w Polsce. W analizie znalazły się komentarze m.in. firm – Partnerów FOB: Coca-Cola HBC Polska, Kompania Piwowarska, PGE Polska Grupa Energetyczna, Skanska Residential Development Poland, STENA Recycling.
17.07.2017

Nabór wniosków do konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Ruszyła trzecia edycja konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK i Banku Zachodniego WBK, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pod hasłem „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”. Ta inicjatywa społeczna daje szanse zdobycia jednego ze 100 grantów na rzecz realizacji projektów lokalnych.
17.07.2017

Nowe kuchnie dydaktyczne w Centrum Autyzmu

Krakowskie Centrum Autyzmu  otrzymało od IKEA Kraków dwie nowe, w pełni wyposażone kuchnie dydaktyczne. Będą...
17.07.2017

Casting zakończony – nowi blogerzy będą uczyć o finansach

Blisko 250 młodych osób wzięło udział w castingu zorganizowanym przez Providenta, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu,...
14.07.2017

Ratowanie świata – przewodnik dla leniwych

ONZ przygotowała krótki instruktaż działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju dla osób, które lubią...
13.07.2017