Aktualności

04.09.2017

“Wolontariat pracowniczy – narzędzie dla biznesu czy dla społeczności?” panel FOB podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych

Już 9 września w ramach Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się panel “Wolontariat pracowniczy –...
04.09.2017

Synergia technologii i nauki w służbie człowieka, czyli T‑Mobile wprowadza SEA HERO QUEST VR

W Berlinie odbyła się oficjalna premiera Sea Hero Quest VR od T‑Mobile, pierwszej na świecie gry mobilnej, która wykorzystuje potencjał wirtualnej rzeczywistości do gromadzenia danych, służących do wsparcia badań nad demencją. T-Mobile jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
04.09.2017

ADAMED SmartUP Academy współorganizowane z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej

Fundacja Grupy ADAMED rozpoczęła współpracę z z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. W ramach współpracy, w październiku odbędzie się kolejna edycja ADAMED SmartUP Academy.
04.09.2017

Grupa PGE publikuje raport zintegrowany

Najnowszy raport zintegrowany PGE Polskiej Grupy Energetycznej za 2016 rok w kompleksowy sposób, przedstawia działalność firmy. Publikacja skupia się na wartościach Grupy PGE, którymi są: partnerstwo, rozwój i odpowiedzialność. PGE Polska Grupa Energetyczna jest partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
01.09.2017

Muzealny think-tank: muzeum odpowiedzialne społecznie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza muzealników i muzealniczki z całej Polski do udziału w...
01.09.2017

Odpowiednie warunki sanitarne i dbanie o stan zasobów wodnych priorytetem w łańcuchu dostaw – nowy raport

W ramach trwącego w dniach 27 sierpnia – 1 września Światowego Tygodnia Wody w Sztokholmie, organizacje World Business Council for Sustainable Development (WBCSD), organizacja WaterAid oraz The CEO Water Mandate opublikowały wspólny raport wskazujący kluczowe obszary, w których biznes odgrywa ważną rolę w poprawie jakości wody, ułatwianiu dostępu do infrastruktury sanitarnej i do poprawy warunków higienicznych w łańcuchach dostaw (water, sanitation and hygiene - WASH).
01.09.2017

​Fundusz Grantowy dla Płocka otrzyma unijne dofinansowanie na projekty społeczne dla dzieci

​Ponad milion złotych przeznaczy Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka w partnerstwie z Gminą Miasto Płock na streetworking związany z pracą pedagogiczną i społeczną na rzecz dzieci. Pieniądze umożliwią także stworzenie lepszych warunków w świetlicach środowiskowych dla najmłodszych płocczan oraz specjalistyczne zajęcia rodzinne. Realizacja będzie możliwa dzięki dotacji przyznanej z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Jednym z założycieli Fundacji jest PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
01.09.2017

T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami podczas Warszawa Business Run 2017

T‑Mobile, organizator akcji T‑Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami i partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został sponsorem charytatywnej...
01.09.2017

Carrefour Polska dołączył do akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Carrefour Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyłączył się do prowadzonej od kilku lat akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. W ramach inicjatywy od 2 do 8 września w wybranych sklepach w województwie śląskim odbędą się zbiórki artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci.
01.09.2017

ORLEN pomaga ofiarom nawałnic

Mieszkańcy i władze wielu gmin na terenie województw  kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego wciąż zmagają się z usuwaniem skutków sierpniowych wichur i burz. PKN ORLEN angażuje się we wsparcie dla działających tam służb i udziela pomocy najbardziej potrzebującym instytucjom.
01.09.2017

Wystartowała Enea Akademia Talentów

Od 1 września utalentowani uczniowie oraz szkoły, szczególnie dbające o rozwój zainteresowań i umiejętności swoich podopiecznych, mogą zgłaszać się do pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów. Uczniowie będą mogli ubiegać się o stypendia w wysokości 3 000 zł, szkoły o granty o wartości 10 000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października. Enea jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
01.09.2017

TAURON: Program Likwidacji Niskiej Emisji z dofinansowaniem WFOŚiGW

TAURON Ciepło zawarł umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na...
30.08.2017

Carrefour zachęca do zakupów dla sąsiada

Carrefour Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, wdraża usługę...
29.08.2017

Nestlé ogłasza konkurs w ramach Tworzenia Wspólnej Wartości

Nestlé i Ashoka ogłosiły start konkursu Nestlé  „Nagroda w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości.” Całkowita wartość...
29.08.2017

Biedronka rozstrzygnęła konkurs Piórko 2017 w kategorii „Ilustracje”

Grafika komputerowa to jej pasja, ale przygodę z ilustracją zaczęła zaledwie rok temu – Maria...